Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    Musim se priznat ze jsem hral jednou nalitej Amnesii a asi ve dve rano jsem to vypnul a sel radsi spat a od te doby jsem to nezapnul, jak jsem byl podelanej a to to bylo na monitoru, mit to ve VR, tak skoncim na psychine :D
    Coz mne privadi k myslence ze by k tomu meli autori pridaat i varovani ze se to za zadnych okolnosti nesmi pouzivat pod vlivem (prasku, drog, chlastu, etc ...), jinak se zalobam asi nevyhnou :)
  • Robotron3
    No a to je otázka, jestli třeba (u některých lidí) není ještě větší únik právě ta fantazie, jako u knížek, než čim reálnější simulace. Kdy se člověk cítil být víc pohlcen světem a příběhem, když četl Hobita a Pána prstenu, nebo když viděl film? Já určitě při tý knížce. Spíš bych řek, že čim víc se něco blíží realitě, míň zapojujeme fantazii, a pak to na nás má menší vliv. Nemyslim lekací jako při hororu, ale ten psychický vliv, co v člověku chvilku zůstane, třeba po dočtení knihy.
  • rancor1223
    Docela uvažuju nad koupí něčeho jako Razer Orbweaver. Na tom se ruka snadno a rychle zorientuje a nemusel by být problém to s OR používat. S normální klávesnicí by mohl být dost problém. Jak tam tu ruku jednu mám, tak už se vyznám i poslepu. Ale ta představa jak si sedím s OR na hlavě a šmátrám po klávesnici a hledám WASD, je dost zábavná *1* (i když by byla zábavná asi jen pro pozorovatele)
  • Na volant nepotřebuješ vidět. U nějakého komplexního leteckého ovladače to může být problém. No a klávesnice může být komická *1*
  • Právě. Jen je to možná jako únik lépe uchopitelný, člověk se tam lépe vcítí...ale jelikož jsem člověk s velkou fantazií, dokážu se klidně úplně stejně vcítit i do knihy.
  • rancor1223
    Nechápu kdo předraženej TrackIR kupuje teď. Co teprve s příchodem OR, kterej nebude stát o moc víc. Mimoto FreeTrack dělá to samý a výrazně levněji (přesněji skoro zadarmo).
  • Foxtrot_cz
    Ehh, kašlu na to, nechci jít spát s vědomím, že jsem tady začal nějakou hádku.
    Snad je všechno v pohodě.
    Necháme to asi už být, ne? *4*
  • Robotron3
    Tak je to únik a takových úniků tu bylo a je moc. Přičemž když se to nepřehání, tak je to v pohodě. To je pořád stejný.
  • Ja horory nehraju ani na monitoru. Tohle by me fakt asi zabilo *1*
    *13*
  • Robotron3
    Ok, tak to jsem špatně pochopil.
  • Foxtrot_cz
    To jsem jednoduše NENAPSAL.

    Ty píšeš, že "inteligentního člověka" to nemůže vzrušovat a nesleduje to.
    Odpovídám, že já osobně to radši sleduji, protože chci mít přehled a nechci být nepříjemně překvapený. Přičemž dodávám OBECNÉ tvrzení, že mi nepřijde správné strkat hlavu do písku, abych ještě více zdůraznil svůj nesouhlas s tím postojem.
    Nikde jsem neuvedl, že TY to děláš. To tvrzení je pouze obecné, není na nikoho směrované.

    A vůbec, to co jsem napsal já není vázaní ani na žádný konkrétní čas... Klidně by to šlo pochopit i tak, že mi nepřijde správné v budoucnu strkat hlavu do písku, až pokud se ty "věci" stanou.
  • To je hrozně složitý, nedá se tak snadno říct, jakej má VR vliv na psychiku, už jen díky tomu, že tak masivně ještě nebyla využívána. Podvědomí dokáže rozlišit realitu od fikce, problémem spíše je, že se..lidem začne víc líbit v té "fikci" a začnou zanedbávat skutečný život, srovnal bych to třeba s některými hráči MMO her, jsou schopni u toho sedět i několik dní a sociální zdraví je někde na třetí koleji, virtuální realita je pro to ještě lákavější, ale nemyslím si, že by to bylo takový peklo v konečným důsledku. Když už nebude sedět s Riftem na hlavě, bude sedět u PC.
  • Robotron3
    Tak proč mi píšeš, že zavírám oči a strkám hlavu do písku nad věcmi, které se ještě nestaly?
  • Nevím, jestli jste tak docela pochopili, co se Kuchera snaží říct. Ono to má hodně co dělat s tím, jak mozek vnímá. Když budete mít na očít OR nějakou dobu, tak přestanete vnímat, že je to virtuální realita a mozek potom nepozná, že se jedná jen o digitální bafnutí. Pro něj nebude rozdíl mezi baf ve hře a opravdovému strachu o život ve skutečnosti. Nevím, jestli znáte pokus s umělou rukou. Ostatně je zmíněný i v původním článku z penny arcade. Mozek je prostě blbý. U hororové hry je asi účel co nejvíce hráče vtáhnout do děje a zhutnit atmosféru, ale je rozdíl mít husí kůži na zádech a sem tam se leknout, a mít něco jako reálnou vzpomínku na stresovou situaci, kterou jste zažili. Rád si s tím jednou zahraju BF, CoD, NFS nebo jinou závodní hru nebo RPG, ale na horory mě určitě neužije.
  • tak rozhodně vznikne nový obor - herní psychiatr.. herní psycholog.. herni psychoterapeut.. :D
  • Foxtrot_cz
    1) To byla reakce na tvoje "inteligentního člověka to fakt nemůže vzrušovat, prostě to nesleduje".

    2) To nestačí, že mluvím v budoucím čase a používám slovíčka jako "asi" a "úplně vidím"? To mám všude zdůrazňovat, že se jedná o spekulace a možnou budoucnost nad kterou jsem docela znepokojený, jen aby to každý pochopil?

    Já to nepovažuji za fakt, já to považuji za možnost, přičemž vycházím ze skutečností, které se již staly.
  • Přesně tak, už se těším. Myslím že výrobce Track IR musí být z OR celkem nervózní. *4*
  • Robotron3
    A ono se něco děje? Vždyť sis to vyspekuloval, a hned to považuješ za fakt. Zatim se nic takového nedělo *3*
  • Hranice mezi strachem a psychickým traumatem není zas tak velká aby nebylo možné docílit toho, že někteří ne zas tak odolní jedinci (a to o tom ani vědět nemusí) utrpí psychickou ujmu na zdraví. *8*
  • No ja si popravde neviem moc predstaviť, že by som ovládal nejaký HC simulátor len po hmate... *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit