Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jestli budou vyrustat deti na oculus hrani a dostanou se k nasilnejm hram co to s nima asi udela? ted se nasilnosti blbe svadeji na hrani her, ale pak uz asi nikdo nebude moct namitat proc z nich vyrostlo kdovico
    • Nie kazdy je tupy ...ot
    • XorxoxTalarius
      Od toho je na hrach rating a je na zodpovednosti rodicu hlidat si co dite dela
      • jasny.. kazdej hraje jen hry ktery ma povoleny a na kazdyho dohlizi rodice- utopie?
        • XorxoxTalarius
          No nevim jak to fungovalo u vas, ale moji mladsi brachove si proste urcite hry nezahrali jelikoz jsem je zablokoval, tudiz se nestalo ze by se muj tenkrat desetiletej bracha dostal treba k Postalovy :)
          • Musim takto, ale +1
            Jak deti vyrustaji je jen a jen na rodicich. Svadet vinu za "rozmazleneho sadistickeho parchanta" na spolecnost je straaasne snadne, ale vinu nesou jen a jen rodice (zdravim 1/2 [pred zakonem] mladistvych hnedocechu ve velkych mestech).
            • řekni dítěti, že za žadnou cenu, ať se děje cokoliv nesmí hrát tuhle konkrétní neskutečně zakázanou tajemnou hru a garantuju ti že vím co se stane *1*
        • Všíchni máte svým způsobem pravdu. "Realita" bude silně ovlivňovat vnímní i reálného světa a vyvíjející se dětskou psychiku může ovlivnit. Navíc může spíše urychlit projev nějaké skryté psychycké abnrmality. Rodiče sic mají hlídat, ale není v jejich silách toho plně docílit např. děti jdou ke kámošovi. JJ bude to zajímavé.
          • dítě si na OR ten horor pustí jednou aby to zkusilo a pak už ho k tomu nikdo nedonutí *1*
  • Tak že součást balení Oculus Rift budou i plínky *1*
    • a jedna rakev střední velikosti
  • XorxoxTalarius
    Musim se priznat ze jsem hral jednou nalitej Amnesii a asi ve dve rano jsem to vypnul a sel radsi spat a od te doby jsem to nezapnul, jak jsem byl podelanej a to to bylo na monitoru, mit to ve VR, tak skoncim na psychine :D
    Coz mne privadi k myslence ze by k tomu meli autori pridaat i varovani ze se to za zadnych okolnosti nesmi pouzivat pod vlivem (prasku, drog, chlastu, etc ...), jinak se zalobam asi nevyhnou :)
  • Nevím, jestli jste tak docela pochopili, co se Kuchera snaží říct. Ono to má hodně co dělat s tím, jak mozek vnímá. Když budete mít na očít OR nějakou dobu, tak přestanete vnímat, že je to virtuální realita a mozek potom nepozná, že se jedná jen o digitální bafnutí. Pro něj nebude rozdíl mezi baf ve hře a opravdovému strachu o život ve skutečnosti. Nevím, jestli znáte pokus s umělou rukou. Ostatně je zmíněný i v původním článku z penny arcade. Mozek je prostě blbý. U hororové hry je asi účel co nejvíce hráče vtáhnout do děje a zhutnit atmosféru, ale je rozdíl mít husí kůži na zádech a sem tam se leknout, a mít něco jako reálnou vzpomínku na stresovou situaci, kterou jste zažili. Rád si s tím jednou zahraju BF, CoD, NFS nebo jinou závodní hru nebo RPG, ale na horory mě určitě neužije.
    • kubakoumi
      Tohle je strašně důležitý postřeh. Přesně v tom je vtip. Doplnil bych, že tím, že se takhle rozmaže hranice virtuální a skutečné reality zaměstnáte mozek natolik přímým vjemem, že bude pohlcen přesně jak píšeš. K tomu je ale potřeba dodat, že Oculus nedodává přirozené záchranné mechanismy, které by mozek ve skutečnosti použil. Viz ten příklad z článku, kdy na vás něco bafne a vy nemáte možnosti použít v této realitě ruce, nohy atd. Pouze herní mechanismy, jejichž ovládání není ale při tak autentickém zážitku pro mozek přirozené. Opravdu si myslím, že tím roste riziko neúměrné frustrace a nedej bože i možnost rozvoje poruchy osobnosti.
    • Ja horory nehraju ani na monitoru. Tohle by me fakt asi zabilo *1*
      *13*
    • To je hrozně složitý, nedá se tak snadno říct, jakej má VR vliv na psychiku, už jen díky tomu, že tak masivně ještě nebyla využívána. Podvědomí dokáže rozlišit realitu od fikce, problémem spíše je, že se..lidem začne víc líbit v té "fikci" a začnou zanedbávat skutečný život, srovnal bych to třeba s některými hráči MMO her, jsou schopni u toho sedět i několik dní a sociální zdraví je někde na třetí koleji, virtuální realita je pro to ještě lákavější, ale nemyslím si, že by to bylo takový peklo v konečným důsledku. Když už nebude sedět s Riftem na hlavě, bude sedět u PC.
      • Robotron3
        Tak je to únik a takových úniků tu bylo a je moc. Přičemž když se to nepřehání, tak je to v pohodě. To je pořád stejný.
        • Právě. Jen je to možná jako únik lépe uchopitelný, člověk se tam lépe vcítí...ale jelikož jsem člověk s velkou fantazií, dokážu se klidně úplně stejně vcítit i do knihy.
          • Robotron3
            No a to je otázka, jestli třeba (u některých lidí) není ještě větší únik právě ta fantazie, jako u knížek, než čim reálnější simulace. Kdy se člověk cítil být víc pohlcen světem a příběhem, když četl Hobita a Pána prstenu, nebo když viděl film? Já určitě při tý knížce. Spíš bych řek, že čim víc se něco blíží realitě, míň zapojujeme fantazii, a pak to na nás má menší vliv. Nemyslim lekací jako při hororu, ale ten psychický vliv, co v člověku chvilku zůstane, třeba po dočtení knihy.
            • XorxoxTalarius
              Mne se to stava u anime :D
            • Svatá pravda, při čtení knihy zapojujeme svoji představivost a fantazii podstatně víc, než když ji dostaneme naservírovanou v podobě filmu už v reálné podobě a pro mozek už není co si domýšlet. Kdybych měl spočítat, kolik filmů na mě zapůsobilo tak, že jsem po jejich dokoukání seděl a koukal a přemítal, tak bych je spočítal tak na prstech jedné ruky. U knihy je to téměř pokaždé. Člověk se s tím příběhem a vším okolo sžije mnohem víc.
  • Hranice mezi strachem a psychickým traumatem není zas tak velká aby nebylo možné docílit toho, že někteří ne zas tak odolní jedinci (a to o tom ani vědět nemusí) utrpí psychickou ujmu na zdraví. *8*
  • KronosDeret
    sam za sebe vim docela jiste, ze psychoveci typu Routine nebo Slanderman proste nemuzu hrat, predstava, ze 85% myho biologickyho "input bandwith" zabira takovahle sranda, ve me vyvolava zachvaty paniky a uzkosti. Takhle se da udelat naprosto realny trauma. A taky je lecit. posttraumaticky syndromy a fobie :) Treba se da na horor vytvorit odolnost...
    • tak rozhodně vznikne nový obor - herní psychiatr.. herní psycholog.. herni psychoterapeut.. :D
  • posral sa z toho? tak potom to splnilo ucel 100%ne
  • Na simulátory je to perfektní.
    • Přesně tak, už se těším. Myslím že výrobce Track IR musí být z OR celkem nervózní. *4*
      • rancor1223
        Nechápu kdo předraženej TrackIR kupuje teď. Co teprve s příchodem OR, kterej nebude stát o moc víc. Mimoto FreeTrack dělá to samý a výrazně levněji (přesněji skoro zadarmo).
        • Asi jste nezkusil oba produkty porovnat. Protože TrackIR má mnohokrát menší odezvu a vyšší přesnost a citlivost. To, že je drahý, je důsledkem toho, že se nejedná o mainstreamový produkt.
          • rancor1223
            Já žádný problémy s odezvou nemám. WiiRemote funguje perfektně.
    • No ja si popravde neviem moc predstaviť, že by som ovládal nejaký HC simulátor len po hmate... *9*
      • No, pokud vlastníte dobrý hotas, jako například Saitek X52 nebo novější, Hotas Warthog nebo logitech G940, tak si s hledáním klávesnice nemusíte dělat starosti. Tyto joysticky mají takovou megasadu programovatelných tlačítek a funkcí, že za celou hru z něj vůbec nemusíte sundávat ruce.
      • Na volant nepotřebuješ vidět. U nějakého komplexního leteckého ovladače to může být problém. No a klávesnice může být komická *1*
        • rancor1223
          Docela uvažuju nad koupí něčeho jako Razer Orbweaver. Na tom se ruka snadno a rychle zorientuje a nemusel by být problém to s OR používat. S normální klávesnicí by mohl být dost problém. Jak tam tu ruku jednu mám, tak už se vyznám i poslepu. Ale ta představa jak si sedím s OR na hlavě a šmátrám po klávesnici a hledám WASD, je dost zábavná *1* (i když by byla zábavná asi jen pro pozorovatele)
  • Foxtrot_cz
    Jakoby nestačilo, že počítačové hry jsou údajně zodpovědné za to, že z dětí vyrostou násilníci a vrahové, nebo dokonce sebevrazi, kteří se vybourají na D1, protože si prý myslí že hrají GTA.

    Teď se bude ještě psát, že Oculus Rift může za infarkty, poškození mozku a fobie, že díky němu nemůže člověk rozeznat skutečný svět od reality.
    Úplně vidím nějakého toho parchanta, který se rozhodně někoho zabít a jako obhajobu řekne, že si myslel že hraje hru s Oculus Rift. To bude zase matroš pro TV Nova.

    Každému tady je doufám jasné, že zmíněné věci jsou naprosté absurdní blbosti, ale je nutné počítat s tím, že to tak nakonec asi dopadne.
    • Ale on je stres opravdu odpovědný za kardiovaskulární onemocnění, dokonce je to nejrizikovější faktor.
      • Foxtrot_cz
        To je asi (určitě) pravda.
        Pokud to bude hrát osoba se slabším srdcem, tak se něco stát může.

        Jde mi o to, že to ale platí i pro současnost. Pokud bude hrát člověk hru, lekne se a něco se mu stane, tak to je možné.
        Ale mám pocit, že až bude rozšířený OR, tak se třeba v médiích rozšíří poplašné zprávy o tom, že je nebezpečné s OR hrát hry, protože kvůli němu lidé umírají na infarkty.

        Tím chci říct, že pokud to bude používat zdravý člověk, tak se mu pravděpodobně nic nestane. Ale pokud to bude používat člověk se slabým srdcem a pak dostane infarkt, tak to ale není vina OR, protože ten člověk se sám rozhodl vystavit riziku, že se lekne.

        Snad jsem to nějak pochopitelně popsal :)
    • Robotron3
      Ve zmíněných médiích se ventilují takové nesmysly na všech frontách, že myslím inteligentního člověka to fakt nemůže vzrušovat, prostě to nesleduje. *3*
      • Foxtrot_cz
        Média jsem myslel okrajově a o ně mi nejde.
        Spíš jsem zvědavý na ty rádoby vědecké analýzy ve kterých bude, že hraní s Oculus Rift napomáhá ke špatnému rozpoznávání světa a špatnému úsudku, atd...

        Věci co se mě týkají, přeci jen radši sleduji, protože bych pak nechtěl být nepříjemně překvapený...
        Nepřijde mi správné zavřít oči, strčit hlavu do písku a dělat že se nic neděje.
        • Robotron3
          A ono se něco děje? Vždyť sis to vyspekuloval, a hned to považuješ za fakt. Zatim se nic takového nedělo *3*
          • Foxtrot_cz
            1) To byla reakce na tvoje "inteligentního člověka to fakt nemůže vzrušovat, prostě to nesleduje".

            2) To nestačí, že mluvím v budoucím čase a používám slovíčka jako "asi" a "úplně vidím"? To mám všude zdůrazňovat, že se jedná o spekulace a možnou budoucnost nad kterou jsem docela znepokojený, jen aby to každý pochopil?

            Já to nepovažuji za fakt, já to považuji za možnost, přičemž vycházím ze skutečností, které se již staly.
            • Foxtrot_cz
              Ehh, kašlu na to, nechci jít spát s vědomím, že jsem tady začal nějakou hádku.
              Snad je všechno v pohodě.
              Necháme to asi už být, ne? *4*
            • Robotron3
              Ok, tak to jsem špatně pochopil.
            • Foxtrot_cz
              To jsem jednoduše NENAPSAL.

              Ty píšeš, že "inteligentního člověka" to nemůže vzrušovat a nesleduje to.
              Odpovídám, že já osobně to radši sleduji, protože chci mít přehled a nechci být nepříjemně překvapený. Přičemž dodávám OBECNÉ tvrzení, že mi nepřijde správné strkat hlavu do písku, abych ještě více zdůraznil svůj nesouhlas s tím postojem.
              Nikde jsem neuvedl, že TY to děláš. To tvrzení je pouze obecné, není na nikoho směrované.

              A vůbec, to co jsem napsal já není vázaní ani na žádný konkrétní čas... Klidně by to šlo pochopit i tak, že mi nepřijde správné v budoucnu strkat hlavu do písku, až pokud se ty "věci" stanou.
            • Robotron3
              Tak proč mi píšeš, že zavírám oči a strkám hlavu do písku nad věcmi, které se ještě nestaly?
  • GlaDOS
    Však to je správně. Ať někdo udělá software se spoustou různě velikých druhů pavouků od malé tečky po ty hnusáky ve Skyrimu. Pak by se tím mohli léčit arachnofobici.
    • KronosDeret
      protip: jak se zbavit strachu z monstra nejrychleji? Kdyz se jim stanes. Tarantula sim a sem s tim :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit