Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • calwin
    skôr to vidím ideálne na komerčné využitie...(herné miesta uspôsobené na hru s okuliarmi) na oculus rift by mali byť uspôsobené aj priestory v ktorých okuliare použijeme... aby to všetko zodpovedalo bezpečnosti... myslím si že má pravdu... použitie okuliarí pri hororovkách môže byť istým spôsobom nebezpečné...
  • Ja z toho zas tak odvarenej uz nejsem, tesil jsem se dost, asi jako kazdej, ale prvni zkusenost me dost zchladila. To rozliseni je tragicky a myslim ze fullhd tomu moc nepomuze. Taky je dost nezvykly ze obraz je kruh. Je to jako koukat prez dalekohled.
    • KronosDeret
      ty mas hranate duhovky?
  • Nemyslim si ze ten horrovy zazitok je az extremne vyraznejsi. Ano je to nova technologia a uplne novy sposob prijmania vyzualneho obsahu. Ovela viac sa pribilizuje realite a intenzivnejsie vtiahne cloveka do obsahu, na druhu stranu je to aj otazka zvyku. To je asi ako ked clovek vidi prvy horror tak je z toho priposraty ale uz pri nejakom 10tom, 20tom ten strach nieje taky intenzivny. Proste si clovek uvedomuje ze je to obraz a nevyskoci to z televizie alebo platna v kine. A aj zvyknutie si na Oculus bude chciet cas a "lakacky" budu intenzivnejsie ale myslim si ze ty co budu chciet hrat hororove hry si na to zvyknu.

    Skor si myslim ze vyvojari budu musiet zapracovat na obycajnych hrach. Viem si predstavit ze aj bezna arkada, povedzme NFS, ktora je na monitore v pohode, moze napriklad v pripade buracky vyvolat na Oculuse dost neprijemne stavy. Tak isto ako v FPS, rozstrielat nepriatela na obrazovke monitoru monhym uz ani nepride nejak divne ani extremne, ked odpadavaju krvave casti tela, ale vo VR to moze byt vyrazne ine kafe.
    • U tvého 10. hororu nejde o to, že jsi zocelený a nevíš co je strach. Jde o to, že v předchozích 9. hororech jsi viděl všechny způsoby jak filmaři děsí lidi a pak už je to jen klišé. Dokud nebudeš podvědomě tušit, že ti hrozí reálné nebezpečí, není třeba se obávat psychických poruch
    • rancor1223
      Takže kusy těl a bouračky budou hrozně intenzivní zážitek, ale horrory ne? Nechápu tvou logiku.
      • bouračky budou nuda dokud nevymyslí jak simulovat přetížení :)
        • PS vždyť je to jak 3D filmy, taky se nikdo v Imaxu nehroutil protože v Avatarovi někoho zastřelili ve 3D
          • spíš než filmu to bude podobný hodně živému snu
            • hele moc si to idealizujete, já už na starším modelu 3D brýlí pařil a fakt to není druhá realita, je to věrnější, ale furt čumíte na dva mini monitory co máte před očima, není to Matrix, i když by si to tvůrci OR jistě přáli tak prezentovat *4*

              ale třeba takový Sturmovik na tom byl fakt zábavný, všechny ty výkruty a lopingy by asi jedincům se slabším žaludkem mohly dělat problémy
          • Prave ze to neni jako 3D film protoze u filmu nemas obraz roztazenej na cely zorny pole.
            • Rozhodne to ma k tomu bliz nez 3d film
            • Tak do celeho zorneho pole to ma jeste hodne daleko
  • "kino nabízí hororu věci, které nelze realizovat jinou uměleckou formou (...) Strávil jsem v kine pořádnou dobu snažíc se potlačit nutkání vypnout tu věc.. Byla to pekelná noc. Rozhodně ji neplánuju v brzké době zopakovat."

    Benjamín Kučera, zkušební promítani, 1907, Brno.
  • Strašpytel... Oni vyvíjí věc, která Vás má co nejvíce vtáhnout do děje a nakonec recenzent řekne: "Bylo to až příliš věrohodné. TO JAKO FAKT??
  • Já jen doufám, že se tyhle nesmysly moc neujmou a nebudou moc odvádět pozornost, peníze a talenty od normálních her. Já nechci imersivní 3D zážitek, já chci pořádnou hru. Jakoby Molyneux s projektem Natal (vyslov "Kinect") nenapáchal dost škody, ještě nějaký okulusy.

    *3*
    • No, já se na to aji těším. Ale mě ani tak hry nebaví. Spíš simulátory, jako Rise of flight nebo DCS World, kde to může být opravdu skvělý a věrný zážitek, o což u simulátorů je jedén z hlavních požadavků.
  • Jestli kdy česká media budou mít pravdu v tom, že člověk bude kriminálničit a bláznit kvůli hrám, tak to bude po hororovce na oculus rift.
    • rancor1223
      A vyvolat pořádnou hysterii *1*. Bych si sehnat triko "Používám Oculus Rift!" a děsil s tím babičky v autobusu *1*
  • pekne PR :)
  • tak musim otevrene rict ze sem proti cim dal tim vetsimu odtrhavani od reality, nebo spis izolaci. Pripada mi to na palici a to sem dlouholetej hrac.¨
    Nadruhou stranu. Neni tahla masina udelana prave pro takovyhle veci aby se clovek citil ze tam skutecne je? Prekvapuje me ze to nekoho prekvapuje ale dobre.
    Jak uz sem rek pro me todle stejne neni.
    • na palici je bojovať voči prirodzenej evolúcií virtuálnej reality. Neurobiš proti tomu nič a ani to nemá zmysel, buď to trh prijme alebo nie. Ja s tým problém nemám a som za čo najväčšie odtrhnutie od reality počas hrania. Problém môžu mať narušení jedinci ktorým to môže riadne pomotať hlavu ale zdravý človek sa na to rýchlo adaptuje a nijak mu to neuškodí.
      • Robotron3
        Jako kdyby nic předtím od reality nevytrhávalo. Už i knížky člověka vytrhávají z reality, už pohádky, které sledujeme jako děti, vytrhávají z reality, tak proč se bát něčeho, co je tu už dávno, jen ještě lepší *4*
        • ale tak vy ste konzumenti vy ani nechcete slyset ze je neco spatne, lidi jako Vy proste nevidi argumenty proti . Pac reci o tom ze to je budoucnost a ze vlastne knihy sou to samy sem slysel milionkrat. Sorry ale nic originalniho. Nechci tady zapadnout do bezpredmetny debaty ale za me reknu jen to ze ne vsechno co je novy a co je oznacovany za budoucnost je pro dobro spolecnosti a treba i jedince.
          • Tuhle hru na konzumenty a ovce hrát nechci. Člověk by měl za sebe zodpovídat sám. Ty řeči s knihama, jak ty říkáš, se používají na ukázání míry. Za 50let lidem přijde oculus v pohodě, a ta věc po něm jim zase přijde moc, jako teď tobě.
            Člověk by si sám měl určit jestli je něčeho moc a spíš mu to škodí, a je jedno, jestli jsou to knihy, hry nebo oculus. Čili přesně co říkáš, jestli toho neni náhodou moc, jenom to co děláš ti nevadí a přitom princip je úplně stejnej.
            • rancor1223
              A já pořád nechápu co je na OR podle tebe špatně. Jediný co si napsal bylo "přílišný odtržení od reality". To se sice tobě nemusí líbit, ale pokud vím, pro většinu je to kladná vlastnost.
          • Robotron3
            A proč by to mělo být pro dobro společnosti? Nepleteš si to s něčím jiným? Tohle jsou hry, pro pobavení přece . Minimálně by mi bylo hloupý tvrdit o něčem, že je špatně, když jsem to ještě neměl na hlavě *3*
  • TODLE je budoucnost!! ne nějaký "nový konzole"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit