Přejít na výpis diskuzí

Best of 2012: Hra roku

13.1.2013 18:05
Redakce Games.cz 312 příspěvků

Pokud jsme vás našimi volbami nejlepších her v jednotlivých žánrových kategoriích poslední dva týdny provokovali a nutili vás tak k zamyšlení nad tím, co se vlastně nejvíce líbilo vám, tak celá tahle šaráda měla opět po roce smysl. Stejně jako loni jsme se totiž při výběru naší úplně nejvíc nejlepší...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prestan uz ty hry stahovat,Pirate!
  • ani jedno bez do nejakeho MMORPG
  • Ještěže jsem si tohohle článku všimnul až s takovým zpožděním, takže už je to passé. Jinak by mě asi kleplo rovnou :-) Journey jako hra roku... Chápu, že redaktoři, kteří se hrami zabývají profesionálně, k nim mají jiný vztah než já, který je hraju čistě pro zábavu. Chápu, že profesionální novináři jsou zavaleni přihlouplými AAA+ tituly, reklamní masáží a stále dokola se opakující "kulturou kriplů" - ultra cool mariňáky, zubatými monstry, orky a dalšími "kriply". Chápu, že na duši recenzenta pak Journey působí jako vlahý letní déšť...

Ale nemyslím si, že by recenzenti tuto únavu AAA+ tituly měli přenášet do vyhlašování her roku. Na mě to působí jako rezignace nebo vyhoření... prostě cokoliv originálního nebo jiného hodně vychválíme, protože mainstream nás už hrozně nudí a unavuje.

Journey je hezká, je zajímavá, dohrál jsem jí za 2 hodiny a docela se mi líbila. Ale tvrdit, že je lepší než Dragons Dogma, Grimrock, Dishonored, Risen 2 - velké, propracované hry, které hráče baví desítky hodin... podle mě ani Journey není moc hra... jestli nechcete hrát a recenzovat hry, tak je nehrajte a nerecenzujte - jestli si rozumíme. Přijdeme o kvalitní herní web, ale vítězství Journey nad skutečnými hrami v žebříčku mi přijde jako projev jediného - totálního znechucení hrami.

Možná je čas jít dál - vydat se na cestu... o tom je Journey... a možná proto se vám tak líbila?
  • To jsi napsal uplne presne! Je to ma svoboda vyjadrit zde svuj vlastni nazor, stejne jako jsi tak ucinil Ty! A pokud sis vse radne precetl, mozna sis vsiml, ze jsem pouze poukazoval na to ze mi prijde malicko neprimerene aby zdejsi sefredaktor reagoval na komentar k clanku tak ze mu oznami at si "trhne nohou se svym nazorem". A samozrejme nevim jak to vidi ostatni, ale domnivam se ze sportovni hry jsou pomerne popularni odvetvi herniho prumyslu, a zaslouzi si u SOLIDNIHO herniho recenzenta urcite vic nez jen hokej, fotbal a navic manazera a hru do telefonu.
  • Zdur, mohli byste mi doporucit hru s opravdu intenzivnim dejem/pribehem. Klidne na úkor ostaních stránek hry. Na PC, tak max 3 roky stare ?
  • Guild wars 2 je ta nejlepší hra co sem kdy hrál nějaky journey slysim poprve
  • Tak to jsi ovšem nepochopil princip. Principem je, že několik malých skupin lidí informuje velkou skupinu lidí. Pokud se ti nelíbí, co říká jedna z těchto malých skupin, můžeš se nechat informovat jinou. Pokud se ti nelíbí informace ani od jedné z nich, můžeš sám začít informovat jiné lidi (a v tom případě narazíš na problém, jak se dostat ke zdrojům informací). A pokud nesouhlasíš s takovým principem, můžeš se odstěhovat do jiné země s jinými zvyklostmi. To je tvá svoboda.
  • Můj osobní žebříček:
    1) The Walking Dead
    2) Mass effect 3
  • Proti vzberu redakce (v teto kategorii) nemam nic ,ale letos me mirne receno zklamala mistni redakce. Kdo z vas se obtezoval cist komentare u jednotlivych kategorii mozna narazil na zajimavy prispevek u "Best of Sportovni hra" zdejsiho sefredaktora, ktery na jeden komentar zareagoval v tom smyslu, ze - "Je to nas vyber a Ty (Vy - My vsichni) se s tim musis smirit." No nezlobte se na me ale tvarite se jako seriozni web a toto mi sem tak nejak nesedi. Mnoho ctenaru se chce dozvedet jake hry v lonskem roce stoji za zahrani v danych kategoriich a nakonec kdyz se opovazi vznest nejakou namitku k nominacim tak je mu oznameno, ze si ma trhnout nohou a proste si zvyknout na to , ze je to tak jak to je! No nezlobte se ale me to zavani amaterismem. Mimochodem zamyslete se zda ma smysl konkretne kategorii sportovnich her i do budoucna pokracovat kdyz jsou Vasi redaktori omezeni na hrani FIFA a NHL a zaplacnou jednu nominaci nejakou hrou stazenou na GooglePLay.
  • Neobhajuji nikoho. Je to jejich věc, kolik hodin stráví u hry a já osobně MMO nehraji už víc než 3 roky. Na co narážím, jsou tvoje převelice inteligentní výroky.
    O čem mluvím ? MLuvím o tom, že ty se tu poflakuješ už hodně dlouho a jen nesmyslně kritizuješ a navážíš se do ostatních. Příjde ti divný 700h u GW2... ok .. ale je to hned demence jak se tu vyjadřuješ ? Pojmenuj to závislost, nebo když ho to baví tak opilost hrou. Demence je druhé nazývat dementy a sám tu tvrdnout a čekat, než někdo zase něco napíše a ty ho zkritizuješ. Amen
  • Copak vás tady někdo nutí něco číst/poslouchat? Pokud se ti nelíbí, jak tam mluví, prostě si to nepouštěj...
    Redaktoři tady píšou své subjektivní dojmy z her a subjektivně je hodnotí - co vás na tom sakra tak žere?
    Nikdo tu nikomu nic neplatíte, tak se podle toho chovejte...
  • A nechapu proc je ten muj prispevek tady kdyz patril do vlakna o stranku dal a vcera tam jeste byl..asi spatna matematika a logika..nebo tak neco :p
  • no vsak uvidite..
  • Journey si to zaslouží, je to skvost.
  • To musíte ten hate vůči ME 3 tahat všude? Vážné důvody nespokojenosti hráčů jsou, že tam není happyending s modrými dětičkami a někteří brečí kvůli tomu, že Reapery neporazil konvenčně. A běžte už někam s těmi vyjádřeními, a bůhví čím. Říká se tomu marketing. Je to o tom jak oblbovat lidi, aby si danou věc koupili. Dělají to všichni. I v herním průmyslu. I váš slavný cd projekt RED, který se ale snaží navodit dojem kamarádského přístupu k hráčům, tak proto jsou teď považování pomalu za "bohy"
  • No jakozto programator asi dost tezko zapomenu matematiku a logicke mysleni ;)

PS: Ono se to logicke mysleni hodi i v normalnim zivote ;) Jen ho pouzit neumi zrovna kazdej...
  • Heh no a pro me je hra roku 2012: Fallout 3 Goty

Ja vim vyslo to uz davno ale ja se k tomu casove dostal az ted a je to lepsi nez cokoliv co jsem zatim hral. ;) A uz se tesim na New Vegas to bude hra roku 2013 ;)

Peace

PS: Journey? to jako fakt? Zazitek roku mozna ale hra od slova hrat to moc neni a to je zase muj nazor.
  • Tak to by byl problém, neb matematiku studuju. A jako "intošina" mi to nepřipadá.
  • eeeee
    To se nijak nevylucuje s tim, co jsem uvedl.
  • eeeee
    Pokud vam jde o slusnost, proc ji ignorujete v podcastech, kde razite heslo, at si kazdy hovori, jak mu zobak narostl? Kvuli cemuz je nemohu poslouchat pred detmi. Nemerite dvojim metrem?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit