Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • fizola
    Plne rešpektujem nazor redakcie a niektore hry čo som nehral by som si istotne zahral.

    Len jak späte pozeram do diskusie tak dufam že nie som jediny komu sa Mass Effect 3 naozaj pačil, aj pôvodný koniec, som si aj poplakal dosť. Proste je to uzavreté dielo svojich autorov a som rád že sa oň podelili
  • Redakce games začíná fetovat, protože tohle už není normální.... guys WAKE UP!
  • Nie, vážne nekapím ! By som poprosil vysvetlenie, medzi hodnotením v recenzii, a hodnotemín v takýchto koncoročných rebríčkoch. Pretože aj keď sú recenzie subjektívne, aj keď číselné hodnotenie je len číslo a treba čítať celý text, ak keď sú hry v rôznych žánroch, TAK AJ VTEDY, by to malo aspoň trochu zodpovedať. Takto je to celé len jeden veľký guláš.

    Už čakám, že kedy vyhrá hru roku anketa s 6 - 7 kovým hodnotením.
    • walltar
      Jak už se řeklo asi 1000x ... recenzi píše i s hodnocením jeden člověk

      Hru roku vybírá celá redakce ... takže pokud se redakci bude líbit hra co má hodnocení 3/10 tak to ten jeden recenzent kterému se zrovna nelíbila asi moc nevytrhne.
      • BelaJBB
        A tak se stane, že redakce motomagazínu vybere za auto roku trabanta.
        • walltar
          Co se dá dělat ... to je ta demokracie. *1*
          • BelaJBB
            To nie je demokracia, to je babráctvo , no offense. *3*
            • eeeee
              Demokracie je vlada lidu a hodnoceni redakce neni vlada lidu.
            • janchor
              To je demokracie, ve které volili babráci.

              A naštěstí ne případ naší volby, kdy vyhrála jedna z celosvětově nejoceňovanějších her loňského roku.
  • Ináč už dlhší čas nesúhlasím z redaktormi na Games.cz. Jeden príklad za všetky. Neustále obraňovali koniec ME 3. Vraj čo sme scenáristi, vývojári, že čo im máme do toho kecať ?

    NO PÁNI REDAKTORI !!!
    Tu sa vôbec nejedná o to. Jedná sa o to, že hráč (zákazník) bol manažérmi klamaný. Bol zavádzaný. Vyjadrenia C Hudsona... atď. Vyjadrenia, ýe hra nebude mať knce A,B,C, že rozhodnutia budú mať vplyv (ýe je to alfa, a omega série).

    Keď redaktori nepochopia, základné dôvody nespokojnosti hráčov, tak ako ich môžu komentovať ?? No predsa, oni ich komentovali, a hráčov nazývali rozmaznanými deťmi, alebo niečo podobné.

    Správate sa až príliš suverénne. A to Vám môže sakra uškodiť.

    Reload.
    • To musíte ten hate vůči ME 3 tahat všude? Vážné důvody nespokojenosti hráčů jsou, že tam není happyending s modrými dětičkami a někteří brečí kvůli tomu, že Reapery neporazil konvenčně. A běžte už někam s těmi vyjádřeními, a bůhví čím. Říká se tomu marketing. Je to o tom jak oblbovat lidi, aby si danou věc koupili. Dělají to všichni. I v herním průmyslu. I váš slavný cd projekt RED, který se ale snaží navodit dojem kamarádského přístupu k hráčům, tak proto jsou teď považování pomalu za "bohy"
    • Viktor_H
      Napiš mi jednu hru, která má v základu výrazně více konců než tři.
      • Nejde o to, jestli to mají jiné hry (přestože Mass Effect si na tomhle zakládá více než kterákoliv jiná série), ale o klamavou reklamu. Bioware dali do hry přesně to, co říkali, že tam v žádném případě nebude.
        • japonsky hry maji bezne nekolik zakonceni..co me tak ted na rychlo napada..treba Star Ocean Second Story jich mel nekolik desitek..neni to nic zvlastniho..pokud nekdo nelpi na zapadni produkci..
      • smejki
        Nejde o počet konců, nýbrž o to, že mám k dispozici stále tytéž (všechny) možnosti bez ohledu na předchozí chování v průběhu celé hry. Spoustě lidí tenhle design vadí z principu. Mně osobně tedy ne, ale záleží na konkrétní implementaci.
        • Viktor_H
          Přesně tak, jde o typ designu, o koncept. Ale tvrdit, že nějaká hra má v rámci své "plot" 16 konců, je prostě fantasmagorie. Co si jako mám pod tím představit? - Reapeři se lekli a rozutekli/Reapeři se nechali přesvědčit, a tak budem príma kamarádi/Reapeři uvaření na měkko/Reapeři uvaření na tvrdo? - Geralt se nepřidal k nikomu a šel solo/Geralt to odpískal a šel se podívat, co nového mají v Koviru/ Geralt všechny udobřil a zasloužil se o založení USV (Unie severních království) s laskavou centrální vládou a jednotnou měnou? Ještě jsem neviděl hru s takhle rozmělněnou ústřední linkou a asi ani nikdy neuvidím.

          V Zaklínači i ME3 provedeš několik fixních voleb, na které se nabalí volby sekundární. Rozdíl je v tom, že v Z to uděláš po první třetině, v ME na konci.

          Technická: V ME3 se ti jeden z konců také otevře teprve v důsledku předchozího hraní a další se zase v závislosti na předchozím hraní modifikují, ale principiálně (typ konceptu) máš samozřejmě pravdu.
      • fallout 2
        • Viktor_H
          U F2 je obtížné hovořit o něčem jako o základních koncích, jelikož základní konec je vlastně jen jeden - Prezident i s Francisem zařvou, Enkláva dostane po tlamě. Celá hra je úplně jinak strukturovaná než ty, které dnes bereme jako klasické příběhové hry. Možnost ovlivnit jednotlivé epizody v rámci pustiny je však obrovská, to nepopírám.
          • On hlavni rozdil bude v tom, ze aby clovek zmenil zakonceni jednotlivych epizod v pustine, musi tak hru skutecne hrat a ne jen 30 sek pred koncem hry kliknout na jinou moznost.
            • Je fakt, ze v tom mas pravdu. V obouch pripadech tam resis nejaky epizody behem hlavniho pribehu, ale stejne i takova prkotina jako udelat souhrn tvych cinu po dohrani hry na me udela mnohem vetsi dojem, nez nic nerikajici videa.
            • Viktor_H
              Hm, mě ale štve, že mi moje předchozí hraní neumožnilo skamarádit se s Frankem, s nímž bychom společně brázdili pustinu. Co je mi do nějakého Myrona?

              Ne, dělám si samozřejmě legraci, ale je to přesně to samé, co děláš ty. V průběhu hraní ME3 jsme volbami a na základě voleb z předchozích dílů mohli nějak vyřešit velká/menší témata série. Co se týče hlavní zápletky, dostali jsme možnosti 3 (4), které jsou navíc ve svém vyznění nabaleny o volby sekundární... V F2 jsme také nějak vyřešili velká/menší témata a na konci jsme dostali možnost 1 (slovy: jednu). Rozdíl: V F2 jsme na konci dostali obrázkovou slideshow, v ME3 nikoliv. To si totiž chtěl hrát Casey Hudson na umělce a nutit hráče k hádkám o tom, vo co vlastně go a jaká čeká univerzum budoucnost (což se povedlo). A nebo došel čas a budget. A nejpravděpodobnější je kombinace obojího... To je ale jiná story, na našem tématu to nic nemění.
          • smejki
            tak New Vegas *1*
            • Viktor_H
              Ten má čtyři, to je fakt.
      • zaklínač a tuny dalších *15*
        • Viktor_H
          Zaklínač 1 má tři základní konce, Zaklínač 2 má dva. *3*
  • Áno, áno. Tu sa mažú komentáre, pretože redaktori su nepripustia kritiku. Ja som im len napísal, že sú ignoranti (zistiť si prosím, že ignorácia, neznamená hanlivé označenie), pretože očividne a jednoznačne ignorujú určité žánre, a do minúty bol komentár zmazaný. Týkalo sa to ignorovania NBA 2K13 v top športových hrách.

    Inak k téme. Journey som nehral, a ani neplánujem, pretože ak by som sa riadil podľa top hier od Games.cz, tal by som strávil nehorázne veľa času pri hrách, ktoré za to nestoja, pričom napr. pri športových hrách (z tejto témy bol aj môj zmazaný komentár) by som každý hrok hral len futbal a hokej. Nehovorím však, že hra Journey je zlá, ale po nedávnych rebríčkoch u mňa stratili kredibilitu. Názor, že hra nemusí mať adekvátnu dľžku neobstojí. Tiež neobstojí prirovnanie k návšteve reštaurácie, kde sa nemusíte najesť do prasknutia, aby ste boli spokojný. Áno nemusíte, ale odchádzať z reštiky hladný, tiež nie je bohvie čo. A zažil som už aj to.
    • sleepless
      Když svůj názor či kritiku napíšeš slušně, tak není důvod to mazat. Když ne, jako ten první, tak jde pryč. Kapiš?
      • eeeee
        Pokud vam jde o slusnost, proc ji ignorujete v podcastech, kde razite heslo, at si kazdy hovori, jak mu zobak narostl? Kvuli cemuz je nemohu poslouchat pred detmi. Nemerite dvojim metrem?
        • Copak vás tady někdo nutí něco číst/poslouchat? Pokud se ti nelíbí, jak tam mluví, prostě si to nepouštěj...
          Redaktoři tady píšou své subjektivní dojmy z her a subjektivně je hodnotí - co vás na tom sakra tak žere?
          Nikdo tu nikomu nic neplatíte, tak se podle toho chovejte...
  • ja toho minuly rok moc nehrál ale co jsem hrál tak moje hodnocení:
    fail roku: Diablo 3, gw2
    pak jsem hral chvili mist of pandaria, chvili me bavil ganking ale pak uz nebyli hráči tak jsem s tim prastil, blizzard lže o počte hráču protože svet wowka je prazdny
    rok 2012 bych z herniho hlediska zhodnodil jako velike sucho, menším jasnym momentem bylo vydaní zabugovaneho multiplayeru Future soldier, ktery jsem nehrál ale chystam se
    • P.S. škoda jeslti bych mel hodnotit uplynulou petročnici tak nejvetší herní zlo byli tyto tituly:
      1. serie battlefield
      2. pohrbeni značky fallout
      3. vydani starcraftu

      O diablu nema moc smysl se bavit protože hacknslash stejne neni plnohodnotny žanr pro rozumne lidi
      • walltar
        O těch prvních dvou se s tebou přít nebudu, ale můžeš trochu rozvést proč je vydáni SC herní zlo? .... Já ho osobně nehraju, ale celkem sem pochopil že SC2 je vlastně jenom vylepšená grafika na stejné hratelnosti jakou měl SC1 což mě příjde špíš dobré.
        • Je to zvláštní...u každýho nového Counter Striku lidi nadávaj na každej odklon od CS 1.6 ale u StarCraftu nadávaj, že se ta hra nezměnila .))
        • me to naopak prijde jako spíš zlé, dale se mi nelíbí ani grafika, samotna hratelnost; za zlo to považuju protože ta hra prebrala komunitu jinym strategiim a svym komerčním uspechem dava zly priklad jinym spolecnostem
          • walltar
            Hmm tak s grafikou a hratelností souhlasím ... je to důvod proč tu hru nehraju. Ale nemyslím si, že je na tom něco špatného ... pokud hráče baví hrát strategii tohohle typu tak pochybuju, že by si s chutí zahráli klasickou strategii. Navíc pokud by hru udělali tak aby si ji užii hráči jako sem já ... tak jim korea vyhlásí válku. *1*
            • Veskoslav
              Reaguješ na Codyho:) Trola, co si neustále vymýšlí:)Nehrál ani jednu z Těch her:)
  • BelaJBB
    Svet sa rúti do záhuby. Titul hra roku získavajú zabugované hry. To že to tak hodnotí masa fanúšikov je ospravedlniteľné, ale že zabugovanosť v poslednej dobe nevadí už ani herným recenzetom, to považujem za smutné.
    FC3 je síce zábavný sandbox a v roku 2012 vo svojom žánri de facto nemá konkurenciu, ale to je asi tak všetko. MP a coop majú problémy so servrami, lagmi a bugmi, je bežné vykopnutie hráča z hry. V SP mi po polovici mapy zmizli zbrane a ostal som s holými rukami, teda musel som hrať odznova. Pozrieť trochu na komunitné fóra by pred hodnotením nezaškodilo.
    Na záver malá ukážka bezprostredne z respawnu pred coop misiou :
    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/528/buugw.jpg/][img=http://imageshack.us/scaled/thumb/528/buugw.jpg][/url]
    • eeeee
      Na ps3 bez problemu, hral jsem jen sp a mp. Ale zajimalo by me, proc jsi musel hrat znovu. Zbrane sis uz nemohl ani koupit?
      • BelaJBB
        Ja som zbrane de facto mal, ale nemohol som ich použiť. Fungoval len útok zblízka. Mŕtvole som zbraň vzal, ale v rukách sa mi neobjavila. Takýto problém nebol na fórach Ubi výnimkou, rada znela : prepnúť do offline. Blbosť ktorá nepomohla, lebo ja som hral singel len offline.
        Nemám nič proti hre ako takej, celý víkend som hral privátny coop, ale :
        1. Hra podliezla úroveň nastavenú FC2. Deštrukcia išla dole. Skúste odstreliť list aloe, aj požiare sú nemastné neslané oproti 2.
        2. Hra je nevyvážená.
        SP som si zopakoval viackrát, ako pozerám v coope som nahral cez 270 hodín, dá sa povedať, že viem o čom hovorím.
        • eeeee
          Aha, tak to je problem. Je to multiplatformni chyba nebo pc only?
          • BelaJBB
            Vyzerá byť na only PC. Práve som hral coop a nejaký ... to pustil insane s cheatom, mal som nekonečno munície, tak som sa musel odhlásiť. Hra roku :D
    • Shaker
      nebo redakce na zadnej takovej bug nenarazila, stejne jako ja a u hrani se bavila stejne jako ja...
      • BelaJBB
        To je možné a vzhľadom na priemerný herný čas, ktorý recenzent hre môže venovať, aj pravdepodobné.
      • ja u SP take na zadny bug nenarazil, ale MP je jedna velka tragedie, kdyz pominu velmi malo hracu (pro nektere mody neni vyjimkou 1 herni mistnost a v ni sotva 3 hraci...) tak totalni tragedie a bugshit neustale odpojovani, hledani hostitele, koop kampan hrajete a dohrajete misto aby jste pokracovali dal, hodi vas to zase na zacatek a to mel clovek stesti ze za tu pulhodinu hrani dostal aspon XP a ne hlasku 5 minut pred koncem "migrace hostitele" nasledovanou "hra ukoncena pro nedostatek hracu" (a to neni proto, ze by se vsichni odpojili ,ale jen proto ze ubisoft server) *16*
        • BelaJBB
          Je úsmevná vynaliezavosť hráčov, keď prišli na to, že bugy a záseky v coope vyriešia iba hromadnou samovraždou celého týmu. *3*
  • Ach jo, asi jsem na takový hry málo hlubokej. :(
    • janchor
      Nevěš hlavu, někomu jinýmu zas nejde matematika nebo křížkový vyšívání. Dokud z toho neděláš důvod na danou hru plivat, je všechno v naprostým pořádku.
      • Viktor_H
        Matematika odděluje lidi od plevele!
        • walltar
          No já bych spíš řekl, že názory jsou to co odděluje člověka od plevele .... ten tvůj je zrovna jeden takovej plevelnatej.
          • Viktor_H
            Jak člověk za větu nenarve smajlíka, tak jsou jeho výroky automaticky interpretovány jako vážně myšlené. *7*
            • walltar
              Tak ono se to z psaného textu dost těžko poznává .... a na internetu sem slyšel i horší názory, které lidi mysleli vážně.
        • eeeee
          Matematika je tautologie, je uzitecna, ale nemel by se ji prikladat prilis velky vyznam, protoze pak jsou lide spise odtrzeni od reality a jsou zmateni, kdyz pak nejde neco vycislit.
          • BelaJBB
            Nie matika učí logike, ale logické myslenie sa využíva okrem iného aj v matematike. Len tak na okraj.
            • Viktor_H
              Není to trochu hnidopišské? Logickému myšlení se učíme a trénujeme ho mimo jiné i v matematice. Johny určitě nechtěl řešit, jestli bylo dřív slepice, nebo vejce...
          • Viktor_H
            Ehh? Naprosto všechny přírodní vědy a velká část i těch humanitních/společenských používají jazyk matematiky. Bez určitého matematického modelu nemůžeš myslet moderní vědy, tudíž ani moderní společnost. Ale to máš jedno, moje reakce na Lukáše byla pouhým šprýmem...
            • eeeee
              To se nijak nevylucuje s tim, co jsem uvedl.
            • Viktor_H
              Uf, pro matfyzáky mám neutuchající respekt, vlastně vás považuji tak trochu za nadlidi. *1*
            • JohnyTheZik
              Hlavne matika nauci logickymu mysleni, ne nadarmo se treba u nas rika, ze po dodelani vsech 5 matematik, uz v zivote na tezsi problem nenarazis (ies fsv cuni -> matfyz matika).. ^^ ale tak to je trochu for samozrejme, nicmene je fakt, ze to byla slusna makacka..
      • Nejde mi ani matika a křížkový vyšívání taky ne, začínám se cítit trochu uboze :(
        • Kozy
          A já to křížkový vyšívání umim, heč :D
  • walltar
    Hmm Tak já bych to viděl asi nějak takhle ...

    Dishonored
    Crusader Kings 2
    Guild Wars 2

    A z indie her bych to asi dal FTL
    Ale jinak indie her pořadí by bylo hrozně těžké udělat .... je jich tolik že ani nevím která vyšla minulý rok a která rok před tím.

    Jinak XCOM bych do toho listu asi určitě nedal ... já mám radši komplexní hry a zjednodušování a špatně zvádnuté ovládání udělalo z xcomu nezábavnou hru, kde se mise opakuje za misí a každá je pořád stejná a už to ani nevyváží možnost hrát si s inventářem protože tam žádný není. Far Cry 3 byla docela dolidní FPS ale hrozně mě to kazil hlavní hrdina, který nemá problém odstřelit 20maníků dalším 10vojákům podříznout krk, ale když stahuje psa z kůže dělá u toho jak kdyby viděl krev prvně. Mnohlem radši bych si dal němého hlavního hrdinu, který mě aspoň nevytáčí každým slovem. ME3 byla parádní zábavná hra než se člověk dostal na nonec.
    • s XCOMem nemám problém a s hodnocením naprosto souhlasím.. Pokud to beru nezaujatě a odmyslím si původní ufo, nevidím důvod proč by to měla být špatná hra.. *2*
      • Xcom určitě neni špatná hra...ale na to, co má za předlohu a kolikrát ta se dala hrát znova a znova, tak u novodobého Xcomu je znovuhratelnost poměrně malá...ruku na srdce, měl někdo pocit po dohrání, že si to chce dát znova?
        • walltar
          Abych pravdu řekl tak já sem to ani nedohrál ... nějak mě to asi tak v půlce přestalo bavit. Apocalypse sem ve své době hrál strašně dlouho a pořád dokola. Já bych osobně u té hry uvítal víc věcí kromě misí ... protože jít z jedné mise do druhé pokud je každá mise prakticky stejná mě nějak nechytlo. A potom ještě obtížnost ... jedna hodnota byla příšerné lehká ... až tak že sem se nudil a ta hned nad tím zase spustila "ultimate alien cheat mode" a zabíjema mě jednoho vojáka za druhým critama na jednu ránu takže zrušila veškerou taktiku toho, které vojáky pošlu dopředu a které budu držet vzadu pokud sou zranění.
          • No...já s tebou souhlasim ve všem...já to taky ještě nedohrál...furt si řikám, že se na to musim vrhnout a dodělat to, což neznamená nic jinýho, než začít od znova...největší problém pro mě byl, jak říkáš, málo věcí okolo a jen mise za misí (jak já se těšil, že si budu číst ufopedii:( )...ač se to zdá přestřelený, tak jsem si připadal jako v nějakym koridoru, ze kterýho nemůžu uhnout (alespoň abych měl pocit...jako v původním UFO)...přirovnal bych to k Warhammer Mark Of Chaos...to mělo taky strategickou mapu ale jediný co si na ní dělal, bylo to, že si šel s panáčkama misi od mise a sem tam se stavil v kovárně kvuli vylepšení nebo v knajpě abys nabral vojáky...nevyváženos obtížnosti mi taky kolikrát rvala vlasy když mojeho ostřílenýho snipera zabil hubeňour přes celou mapu ruční bambitkou...pak mám já osobně ještě problém s výběrem misí ze tří a naprostou hloupostí toho systému...kdy se ti panika sníží v zemi kde si zasáhl ale zvýší se napříč celým kontinentem u misí, které si odmítl...to je pro mě hrozně demotivační prvek, je prostě hloupý když splníš všechny mise a na konci měsíce ti vystoupěj z projektu 3 země...naopak mi tolik nevadil ten "tahový systém" to je cesta kterou by se mohly tahové hry vrátit...je to svižný a i taktický, a osobně se mi i líbila customizace vojáků...víc si to člověk bere, když mu tam zařve jeho kamarád .))))
  • x_ander
    Tak já si teda tu PS3 konečně koupím no... :)
    • eeeee
      Jestli kvuli Journey, tak bych pak chtel videt tvuj kysely oblicej, az ho uvidis :-).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit