Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem rad, ze to nedostalo prehypovane TLoU, ktere je ve skutecnosti neprilis podarene po herni strance ani nemoralni gta.
    • jonatan.hanzlik
      Souhlas. Akční složka The Last of us je dost slabá. Stejně tak Bioshock Infinite.

      Můj názor. Ne váš. Ale..haters gonna hate nevertheless.
      • kennyB
        U mě to zase TLOU vyhrála, společně s GTA V. AC IV a ostatní hry, co jsou v bestku jsem nehrál, tak nemohu posuzovat.
        • jonatan.hanzlik
          Inu proti gustu... :-) Jsou věci přes které se nemůžu (obzvlášť v GTA) přenést, protože jsou na mě asi už moc přehnané (viz. prakticky cokoliv co dělá ten šílenec Trevor.
          • kennyB
            Jo, pravda. Trevor je pořádnej magor *1*
    • Tvoje baba je nemoralni...
  • Překvapení.
  • boze boze to je bordel tato kategoria...na jednu stranu som fajn ze sa aj DMC spomenulo ale postavit ho vedla lasto of us,BI,GTA 5 ? wtf?? :D fajn ten vyber AC4 je subjektivny nekritizujem ale takto miesat hrusky s jablkami *7* som ochotny redakcii zdarma poskytnut rady ako spravne delit hry do kategorii :D
  • Jack1947
    Snad jedinny pripad kdy se da souhlasit... tedy skoro.
  • Trosku mi v nominacich chybi Half Life 3.
  • Vy stěžující si debílěčci. Tento žebříček je něčí názor a nikdo z vás internetových banditů není takový frajer, aby mohl názor komukoliv vyvracet. Když už se vám to nelíbí, napište si vlastní žebříček. Že vám se líbí červená, neznamená, že se líbí všem. Idiots everywhere....
    • Delat subjektivni zebricky je trochu useles. Uz kvuli tomu ze kazdej clovek ma svuj. Btw, "Že vám se líbí červená, neznamená, že se líbí všem." plati i obracene, takze se drz svych moudrych rad a tahni, jestli se ti neco nelibi. *3*
  • maros.goc
    Aky je vlastne rozdiel medzi sandboxom a open-worldom?
    • smejki
      Open world = otevřený svět = volnost pohybu, volnost kozumování obsahu (Gothic)
      Sandbox = pískoviště = volnost realizace, možnost organizovat a tvořit obsah (Minecraft)

      často se to nějaké míry prolíná, takže GTA je obojí, Skyrim je do jisté míry také.
      • maros.goc
        takze ako pozeram dost si tu protirecite v komentoch ...ale tvoj vyklad sa mi pozdava asi najviac, aj ked ta volnost realizacie v GTA a Skyrimu je vlastne aka aby sa to mohlo povazovat za sandbox?
        • smejki
          k sandboxu jsem zapomněl připsat, že fail-state buď úplně absentuje anebo je poměrně těžké ho dosáhnout. Takže třeba SimCity 2013 a Tropico 3/4 jsou sandoboxy jak vyšité, nikoliv tycoony (budovatelské strategie). Volnost realizace taky znamená volnost blbnutí - tam GTA vyniká, Just Cause ho ještě předčí. Tohle s sebou nese i minimální následky činů. A tady se dostávám ke Skyrimu. Tam můžeš splnit všechno, kromě konfliktních míst v hlavní příběhové linii (komu pomůžeš v občanské válce - přesto následky jsou směšně nijaké). Jinak můžeš být např. šéfem všech cechů, i když se některé navzájem formálně nesnáší. To je sandboxový prvek. Taky s tím souvisí to, že můžeš umět všechno - nejsi nucen ke specializaci, jako v většině RPG.
    • Open world je druh sandboxu.
    • Nejsou to disjunktní pojmy.
    • N0isy
      Jak řekl Datel.

      Sandbox je typ hry, kde máš jeden "živý" svět, ve kterym máš spoustu možností na vyblbnutí, když to tak řeknu. Například GTA, Minecraft.

      V Open-world máš obrovskou mapu se spousty lokacemi, kde nejsou žádné omezení jako neviditelné bariéry či loading obrazovky. Aspoň by být neměli. Například MMORPG, FFVII, FFVIII.
    • tak open world je ze mas jeden otvoreny svet, ktory nieje rozdeleny na levely alebo jednotlive mapy a mozes po nom chodit ako chces ( napriklad Skyrim, GTA atd). Sandbox je, ze si v ramci pravidiel danej hry mozes robit co chces, nemas nejak nalinkovane questy, pribeh, proste robis co chces. Vacsina hier ako naprikald Skyrim a GTA to kombinuje, ale sandbox nemusi byt nutne aj open world, napriklad kerbal space program, v podstate aj niektore strategie ako europa universalis, crusader kings atd. by sa dali oznacit ako sandbox.
      • Jack1947
        Sandbox byl Far cry a nadnesene mozna (Crysis) . http://www.giantbomb.com/forums/general-discussion-30/whats-the-difference-between-open-world-and-sandbo-421692/

        http://www.wickedloot.com/forums/index.php?p=/discussion/1376/sandbox-vs-open-world/p1

        mimochodem to neni tak uplne jasne, takze i ja jsem si doplnil znalosti.
    • Podle mě sandbox je menší, máš menší možnosti, jsi nějak omezený a jedná se většinou o SP hry. Sandbox je podlě mě třeba GTA V, Darksiders 2. Open world jsou pro mě asi všechna MMORPG a Skyrim (obvlivion považuji za Sandbox třeba:-D) Ale asi to budou hodně blízké věci *4*
      • Vsechna MMORPG jsou v prvni rade MMORPG, aspon tak to chapu ja.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit