Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Z "Indieovek" jsem zkusil jen Stanleyho Paraplicko, vidim ze jsem udelal chybu... tudis i nezbyva nez zlepsit a posilit sve vedomosti v nejblizsich dnech.
  • Pro mě je nejlepší indie hra tohoto roku Unreal Tournament 2004.
  • LoL tiez vzniklo ako nezavisla hra a este je i zadarmo...isty vitaz
  • este ten stres ked sa clovek ponahlal, po stole pohadzane vsetky papiere:) a do toho pride ten dedko s falosnym pasom:)
  • PreidaQ
    Právě proto doufám, že to "oddechovka" autor myslel spíše ve smyslu "relativně jednoduchá hříčka", protože snad právě ten neustálý tlak, pod kterým hráč byl, tu hru dělal tak vyjímečnou. *7*
  • Že jo? :D taky si řikám. Často jsem tam byl v nervech, abych udržel rodinu naživu
  • PreidaQ
    Uff.. oddechovka? Snad jakoukoliv jinou hru než zrovna Papers, Please bych nazval oddechovou. *1*
  • janchor
    Když už tady sypu texty z rukávu, odkážu ještě jeden, kde je myslím velmi podrobně rozepsáno, co na tom ostatní může tak vzít: http://www.edgeoftheworld.cz/2014/01/06/gone-home/
  • Kozy
    Přesně, Dear Esther mě taky bavil ale po dohrání tohohle jsem nechápal, ten příběh šel mimo mě. Další hra kterou jsem nepochopil. Nevim co na tom ostatní tak vzalo.
  • janchor
    Samo. Gone Home si rozhodně kritickej rozbor zaslouží (seznam mnohdy výživnejch článků lze najít tady: http://thiscageisworms.com/2013/08/19/a-collection-of-criticism-about-gone-home/), ale přesně jak píšeš, to podsouvání nějaký vypočítavosti je v tomhle případě absolutně mimo.
  • KeanuX
    Za mě Papers, please taky :) Skvělá oddechovka
  • starseed jsem zkoušel, když tu vyšla recenze, ale neprokoukl jsem to a znovu jsem se k tomu nevrátil. možná to prubnu zas, ale nevím. z výběru bych zvolil gone home. pro mě velmi příjemný a silný zážitek. mám tyto příběhy rád a prostě to zahrálo na mou notu. jinak za sebe asi dust nebo antichamber.
  • OndraJarda
    No jde hlavně o formu. Člověk nemusí jen pokrčit rameny, není problém říct, že ho to nezaujalo a proč, a třeba i kritizovat pěkně nahlas. Ale hledat tam nějakou vypočítavost ohledně lesbické tématiky je fakt z cesty.
  • to není zrovna moc indie :D
  • janchor
    Chápu, že to není pro každýho, ale osobně mě bavily všechny fáze, od snahy najít ty zákonitosti přes jejich zvládnutí po následnej zápal, s jakým jsem se snažil dostat dál - nahrál jsem asi čtyřicet hodin, než mi vyhořel. A těším se, až si najdu čas se tam vrátit.
  • jindra.veliky
    Shadow Warrior
  • ano... jsi jediný
  • janchor
    "Já to vidím, že vývojáři si spočítali, že příběh s lesbama potěší feministky a podobný další typy "korektních" a novináři se toho chytnou, aby byli spravně "korektní"...

    Tak to vidíš bohužel úplně mimo a vnucuješ svůj vlastní cynismus lidem, jejichž autentickej a inteligentní přístup k tvorbě ze hry teče v každým metru čtverečním toho domu. Předvádíš typický uvažování člověka, kterýho danej příběh neoslovil, ale namísto toho, aby prostě pokrčil rameny a povzdechl si nad dvackou v háji, začne konstruovat kecy plný slov hozenejch do uvozovek, aby se jasně vymezil vůči něčemu, co přece nemohlo nikoho upřímně oslovit, když to neoslovilo jeho.

    Gone Home si, narozdíl od podobnejch hulákání o korektnosti, na nic nehraje. Že v záplavě velehlubokejch herních námětů působí na někoho, uf, intelektuálně? To není její problém.
  • a jsem tady jedinej komu se při otázce nejlepší indie hry roku vybaví alespoň na jednom z míst gunpoint? :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit