Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hrál jsem jen Risen 1, dvojku a trojku ještě zatím ne. Ale četl jsem na to dost smíšené recenze. Někteří tvřdí, že je to hrozné, jiní že je to super. Nejspíš si to budu muset zahrát sám.
  • Veskoslav
    Risen 2 a 3 jsou naprostá tragédie, která jenom poplivala předchozí práci. Gothic od 2. dílu šel taky oklikou na sebevraždu.
  • žádný opravdový hráč RPG her nepochybuje, že Gothicy a Risen jsou mnohem lepší RPG než Witcher, nebo nedej bože hry od Bethesdy. Ano, mají menší svět, ale ten svět je vyplněn logicky a s přemýšlením, ne jen že vezmu mapu a náhodně po ní rozhážu otázníky a pod každým schovám potvoru hlídající poklad. Herní mechaniky Gothica jsou dodnes nepřekonané - fungující alchymie, zbraně, všechno.
  • doktorzhoror
    Takze ty od RPG ocekavas hlavne tragicky a plytky pribeh, primitivni ukoly doplnene komickymi pohyby hlavniho hrdiny. WTF?
  • Souhlasim, ze je to problem. Proto ja ve hrach pribeh ani nehledam, jde proti hratelnosti. Ale kdyz uz ho usim sledovat, at aspon neni hloupy. Vyborne tohle resi Souls hry, tam se pribeh do hry neplete a mnozi dokonce ani netusi, ze tam neco takoveho je a ledasco se da ovlivnit. Ale nejsou jedini ani prvni, viz System Shock, kde muzes hrat a nestarat se co kde proc a jak, a nebo muzes cilene studovat logy, emaily a dalsi a udelat si o vsem obrazek. Byt zde jen sledujes co se stalo, bez moznosti neco ovlivnit. Zaklinác si zvolil jednodusi cestu a jeste ji udelal spatne. Zaslouzi si za to oceneni? Podle me ne.
  • MrSanta
    Jo, teď jsem si to našel na wikině. Ale ten na vyhlazení V13 mutanty opatchovali na 13 let z původních 500 dní. Když o tom tak přemýšlím, na nalezení čipu byl i timer v Pip-Boy, jestli se nepletu.
  • Ja len chcem prilozit aj svoj nazor. Prveho zaklinaca som skusil a neuveritelne ma vtedy chytil. Dvojku som hrla sice uz nejaky cas po vydani, ale vzdy som sa nutil tu hru spustit. Vlastne enviem, ci soms a vobec aspon raz tesil nato, ze sa posuniem niekam dalej v tej hre. Zaklinac 3 ma trebars nelaka uz vobec... Ale to je len moj nazor a trebars chapem, ze je v mnohych ohladoch Zaklinac "lepsi" a prepracovanejsi, ako trebars RPGcka od Piranha Bytes. No pre mna bude stale aj 26 pokracovanie Risenu (Gothicu) stale RPG titul s cislovkou 1.
    Proste je to asi o nazore a kazdy vnima zabavu trochu inak. Podla vacsiny ludi, su prave RPG od Piranhe tragicke s najkomickejsimi pohybmi hlavneho hrdinu, primitvnymi ulohami a plytkym pribehom. Pre mna je to ale presne to, co v mojom srdci zapali ohen tuzby sa do toho sveta uplne ponorit ... alebo tak nejak. Proste ten ich styl milujem a vzdy u mna zvitazia aj so stupidnymi questami v porovnani s najprepracovanejsimi questami z akejkolvek inej hry.

    A kludne uznam, ze ta ina hra je lepsou hrou, ale pre mna osobne bude mat to moje RPG stale to najvacsie miesto v mojom srdci.
  • Undertalem ? Zajímavý jak vysoko se vyhoupl, ... ale když tak čtu a slyšim tak to nikdo nehrál.. *15*
  • kennyB
    Kolik ti je???
  • "Návrat Bethesdy do postapo světa se povedl." Lool, to možná tak ve snu....
  • Tak chápu že ti ty kotrmelce nejdou. Přece jen to není úplně nejjednodušší cvik. Ale být tebou bych se tím nechlubil veřejně.
  • a proč by nemohlo? Ten Zaklínač mi připomíná Force Awakens. Ten film byl prostě příšerný, hrozný, naprosté zneuctění celé SW ságy. A nejde mi na rozum, jaktože to tolik lidí nevidí a dává tomu parádní hodnocení. Prostě to opravdu nechápu. No a s tím Witcherem je to podobné. Neříkám že je to tak extrémní případ jako TFA, ale ta hra má k dokonalosti hrozně daleko a přijde mi, že lidi prostě nevidí její naprosto očividné chyby - hloupý příběh, repetivnost, nic moc souboje, generickost a hlavně ztrátu atmosféry prvního dílu.
  • La_Furia-Roja
    Zaklínač taky neni open- world. Je to pořád příběhovka na velké mapě, tu hru nemůžeš srovnávat se Skyrimem, tam je milion možností co dělat, v Zaklínači pořád řešíš jen hlavní linii a pár vedlejších questů...
  • pak tam byl ještě jeden, kdy Vault 13 zničili Super Mutanti i po tom co jsi našel čip
  • Nehral jsem to, ale jestli to ma lepsi hratelnost (a to neni zas tak tezke), tak proc ne?
  • MrSanta
    Limit byl akorát na ten ten čip, hlavní příběh pokračoval dál, ne?
  • Ristoro
    Konečně rozumný komentář od člověka, který má očividně rád hry.
  • Ristoro
    S tím Undertalem si musíš dělat pi*u, jinak to nevidím. To nemůže nikdo myslet vážně, že by to mohlo porazit Zaklínače :D.
  • MrSanta
    Tady má diskuze jediný účel. Zvyšování návštěvnosti. Kdyby měla redakce zájem na kvalitní diskuzi, tak stačí zavést povinnou registraci a banovat ty, co neumí nebo nechtějí normálně diskutovat.
  • La_Furia-Roja
    Většina lidi Zaklínače hrála a to i ti co, si dovolí hru kritizovat...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit