Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koukám, že Veskoslav zase pomocí dialogu a diskuze rozhoduje co je pravda a co není. Pamatuji si na jeho hysterický záchvat před nějakým tím rokem, kdy výhrala hra co mu byla nesympatická. Redakce to tehdy fakt "zchytala". Protože prostě si dovolila mít jiný názor. *1*
    • Trochu tě opravím - pomocí "dialogu" a "diskuse" a jak to tak čtu tak i "argumentů" jako je "kriketová pálka" nebo "japonská kravina" mistr se hned pozná *1*
    • vůbec by neměli určovat žádného vítěze, protože ani není transparentní, podle jakých kritérií vyhrál. Stačí udělat přehled nejlepších her daného žánru, jaké se za ten rok objevily.
      • No jo mohli by udělat nějakou invenci... Každý trailer pak má kolik nominací na ocenéní to dostalo, že už je mi to fakt jedno a přijde mi to absurdní...
      • Tilwaen
        Myslíš, že by pak diskuze byly kultivovanější? *4*
        • děvče, vždyť je to jedno.
          Diskuze je taky obraz herního obecenstva. Herních strávníků.

          Nenajít zalíbení ve zdejší diskuzi je tak v podstatě rovno tomu, jako pohrdat hráčskou obcí, nevěřit v její kompaktnost.

          Chci tím říct, že odpověď na otázku „kam se poděla zlatá éra“ můžeš najít i při pohledu do diskuze zde na games.
          • homosexual_registred
            jsem si taky založil profil. Jen tak mimochodem... *4*
            • homosexual_registred
              ajajaj. Smutný méďa.
            • Obrázek za 1, angličtina za 5 *5*
            • homosexual_registred
              děkuji. Také máš nádherný obrázek.
            • tomekbobek
              ten medvídek na profilovce je úžasný
  • Morraw
    Jednoznačne Battlefleet Gothic Armada.
  • KrPa
    Dnes už je to tak promíchané, že taktická a strategická hra je téměř každá, protože dnešní mladá herní generace považuje taktiku a strategii za přemýšlení u hry. Tím pádem tam patří dokonce i hry jako CoD, BF (přemýšlím, střelím jej do nohy nebo hlavy? Pujdu po něm zleva nebo zprava?). Pff
    • lol, pěkně řečeno

      Musím se rozhodnout, jestli dát headshot nebo hodit granát = strategie
      Můžu si vycraftit zbraň = RPG
      Musím použít kartu k otevření dveří = adventura
    • CoD a BF mají vlastní rubriku, vzdor všem žánrovým podobnostem: AAA pojeb.
  • Když jsme u těch strategií, tak pokud někdo z vás nemá, nebo nehrál původní X-Com (a teď mam namysli ten opravdu původní z roku 94), na Humblu ho rozdávaj grátis. Ideální čas zjistit, jak moc jsou moderní inkarnace zjednodušený pro mainstreamový publikum.
    • DwaR
      hral som oba a páčia sa mi. o zjednodušení by som nehovoril, skôr sa prispôsobil dobe a publiku (musím priznať, že v mojom veku som zhrdzavel aj ja a tiež tiahnem skôr k jednoduchším mechanikám a instantnejšej zábave ako v minulosti).
      predsalen sa herný svet trochu posunul za tých cca 20 rokov a kopírka 1:1 v lepšej grafike by už asi nestačila. ale je pravda, že pred vydaním long war módu som bol verný xenonauts a na xcom (prvý) som nastúpil až s long war módom. druhý xcom nápodobný osud. počkám na komplet long war a potom presedlám z jednotky na dvojku.
    • No v původních XCom byl hlavně začátek hry daleko více otevřený pro různé strategie. Nadruhou stranu komplikované ovládání a některé skryté prvky byli občas na škodu.
      Např. si pamatuju, že když jsem přišel na to, že se dá normálně koupit tank. Tak pak první polovina hry rázem byla hrozně jednoduchá -> tím jsem ušetřil spoustu peněz ve výrobě a armádě a mohl jsem investovat hodně do vědy *> tím byla snažší i druhá polovina hry. Podle mě to byla docela stěžejní důležitá věc a hra ti to sama neukázala.
      V nových XCOM2 máš ten koridor o dost užší, což nemusí být na škodu, udržuje obtížnost nastavenou na stejné úrovni pro všechny.
    • Díky!!
    • Silně doporučuju to hrát pomocí Opnexcom. Existuje i pro android.
    • 100% souhlas, nový Xcomy jsou zjednodušený pro mainstream. Nové Xcomy jsem vypnul a dal refund....... NUDA
  • Jack1947
    Koliik těch strategii asi bylo hehe *7* a těch dobrých?? SHoadow tactics asi byla dobrá hra navíc ta inspirace Commandos hmm... tak asi joo

    Tedy je to lepší než anketa a trolling od čtenářů - Best of de čtenářů to by dopadlo - nechci ani pomyslet

    *7*
  • Ja by som dal titul strategia roka manazerovi ktory vypusti rts na pc trh a caka ze sa zaplati....
    • SC2 se vůbec nezaplatil... *15*
  • 0011
    Když už jste se zařadili Darkest Dungeon mezi strategie, ok, není to špatná volba, pro mě je to Fire Emblem, ale to je jenom můj názor. Mix rpg/strategie je tak specifický žánr, že by si zasloužil vlastní kategorii, takhle to z toho výběru trochu vypadá jako porovnávání jablek s pomerančema
    • RPG strategie? To je snad HOMM, máš tam strategickou mapu a nějaký vývoj postav, jinak mně další nenapdá. Mnohem častější je taktické RPG, což je třeba Baldurs Gate a jeho klony, protože souboje jsou o taktice. DD jsem nehrál, takže nemůžu posoudit.
      • 0011
        No ne tak docela, v sérii HOMM jediný, kdo leveluje je hrdina, který statistikami ovlivňuje jednotky, kdežto třeba ve fireemblemu nebo v xcom má každá jednotka inventář, statistiky, dostává zkušenosti, leveluje a může se specializovat
        • WalkingWad
          Btw: Slovo RPG není ani tak o číslech a statistikách, jako spíš o tom "roleplayi"... Designér FF (nevím to jméno teď), jednou řekl (rozhovor v nějakým starým Levelu, +/- 2000), že nejlepší RPG je Gran Turismo, protože tam se člověk neustále zlepšuje... Samozřejmě to z GT nedělá RPG, ale jako přirovnání to je fakt zajímavé...

          OT: když může být Darkest Dungeon strategie, tak vlastně Gran Turismo může být RPG (joke)
          • Jako přirovnání je to naprostá blbost, protože se zlepšuješ v každý hře, od Tetrisu až po multiplayerový FPS...
            • WalkingWad
              Tam to je myšleno, že jezdíš jednu trať pořád dokola a stahuješ vteřinky... což by v fps byl ekvivalent hraní jedné mise pořád dokola k úplné dokonalosti...
          • 0011
            no taky mi příjde divné zařazení DD do strategií, jinak k tomu ot i když je to joke- v tom případě by nejlepší rpg byl rocksmith, protože učíš se hrát každou hru, ale zatímco v grand turismo se nenaučíš řídit auto, tak v rocksmith se naučíš hrát na skutečnou elektrickou kytaru, tedy něco, co v reálném světě může být i užitečné a třeba u žen a dívek to rozhodně udělá větší dojem, než dovednost jezdit s virtuálním Veyronem *1*
  • michaliuz18
    a teraz az do května best of články:D omg
    • flash789
      Jo, taky nechapu proc to nemuzou dat najednou jako vsude jinde, asi aby se jim vic naklikalo..otrava
      • Mart9
        Hezky postupně, aby si diskutující mohli vychutnat každou kategorii zvlášť.
  • WalkingWad
    Darkest Dungeon je strategie? Asi sem nic nepochopil... já dělil vždy strategie na realtime, turnbased a budovatelské (C&C, TA, Homam, Panzer General, Settlers, Civ. atd.). Teorie o tom, že je třeba někde využít strategii, takže to je strategie, mno všude se dá použít nějaká strategie, ať už u Dooma, World of Tanks, nebo třeba Falloutu... to z těch her přece nedělá strategie.. *7*

    Btw: nemám nic proti Darkest Dungeon, je to skvělá hra, ale určitě to není strategie...
  • Tak to je blbý... já ani jednu z nich nehrál :/
    • jsme dva, i když já nehral letos vlastně nic, ale do best of jsem se chtěl zapojit... *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit