Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • z vyberu jsem hral jen darkest dungeon a xcom2

    zatimco xcom2 byl jen trochu uhlazenejsi xcom, a porad s triggery na spawn nepratel

    tak darkest dungeon prinesl spoustu zajimavych prvku, nekompromisni hratelnost a krasnou stylizaci, takze za me dd *5*
    • jeste me bavili ty roboti ve

      SteamWorld Heist

      vyborna jednohubka, i kdyz jednohubka, na stredni pohoda, na nejtezsi jsem se zasek asi v pulce a vzdal *9*
  • Kozy
    A už to jede :D Ještě že se začalo strategiema a ne třeba rpgčkama.
    • Tilwaen
      Rekord, skoro 3 hodiny to tu viselo bez flamewaru *1* Stejně jsme se na to všichni těšili.
      • flash789
        Ze ty ses ten typ kdyz se dva perou, stojis opodal a vzrusene tepes pestickama o sebe jak se to mele s usmevem na tvari?:) davej si bacha takovy nakonec taky dostanou po hube:)
        • Tilwaen
          To jsem já. Nebojím se, mám taktickou výhodu na vzdálenost vidlí, které rozdával Kostěj.
    • Vždyť tu máš dvě RPG. Fire Fates a Darkest Dugneon jsou RPG.
      • dd ma nejaky rpg prvky, ale rpg to podle me neni, je to spis takticko-strategicka hra

        v tomto s redakci naprosto souhlasim
        • DD je roguelike rpg se strategickými prvky. Dá se to otočit, no pořád to asi bude větší strategie než Fire Fates, to je vskutku už více RPG, ale to je jedno...
          • v dd z rpg jsou vicemene jen statistiky a vlastnosti

            clenove party jsou defacto jen ruzny povolani, bez vlastni tvare, historie nebo budoucnosti...
            (akorat random generatorem trosku jinak rozhozeny vlastnosti, ale stejne jsem si vybral build pro dany povolani a vsechny na nej predelal)
    • Veskoslav
      Větší řežba bude u FPS *1*
      • Kozy
        No já ti nevim, Dark Souls 3 vyšlo vloni a upřímně se nemůžu dočkat na to až se tam budeme do krve hádat o tom co je a co není RPG.
        • Přitom by stačilo mít kategorii akční RPG + (klasické) RPG a nikdo by se nemusel hádat. Nakonec, některý weby to tak mají.
          • Pak máš JRPG jako FFXV, takže by mohly být ještě zvlášt JRPG. No, pak ještě strategické RPG jako Fire Fates či Darkest Dungeon. Takže nakonec by byly čtyří podkategorie RPG. Já bych udělal jednu kategorii nezařaditelné a bylo by *3*
        • Za předpokladu, že DS3 proleze do nominace.
          • proleze, i když tu hru v redakci nikdo nehrál a ani tu není recenze na DLC. To jsou největší paradoxy best of Games.cz
        • Veskoslav
          Za mě Dishonored 2 *1*
  • Xcom 2 s Long War sa dostal u mna tento rok na prve miesto, druhy je TW: Warhammer, tretia Battlefleet Gothic Armada, ST a Civ6 som zatial nestihol.
  • 2 zo zmienenych hier nie sú stratégie. Shadow tactics je takticka hra a darkest dungeon rpg. A warhammer se ani nenominoval. Facepalm
    • kámo, bral bych to v klidu.
      Není možné dát ST jako hru roku, i když je to objektivně i subjektivně hra desetiletí. Protože by to pobouřilo AAA příznivce. A také ty, kteří neholdují již mrtvému žánru.

      Tak tomu dopřej místo na slunci aspoň zde. *4*
      • Teda, ne že by Shadow Tactics nebylo nejpříjemnější překvapení letošního roku, ale zas se hrou dekády bych byl opatrnej.
    • Veskoslav
      Maxíčku a taktická hra je co asi? To se netýká strategie postupu mapou nebo co? Dle tvé logiky není strategie ani XCom, protože ta taktéž obsahuje taktickou část, takže to bude nějaký polohybrid, ne? Nebo začneš tvrdit, že Commandos je co?
      • jamar28
        Ono je to sice podobné a dost to spolu souvisí, ale taktika je nějaké plánování v malém a drobném rozsahu, zatímco strategie je nějaké dlouhodobé plánování ve velkém. Taktika je důležitá i v Call of Duty, vlastně snad každá hra je taktická.
        • taktika je o okamžikém rozmístění jednotek, o překvapení, okamžité výhodě, strategie je dlouhodobý plán na konečný závěr hry. Říká se že Putin je dobrý taktik (judista), ale špatný stratég (šachista). Vždy udělá něco krátkodobě překvapivého, co vypadá jako vítězství nad západem, ale z dlouhodobého hlediska nemá žádné dobré zakončení. Rusko je díky němu v prdeli.
          • Brilantní úvaha kadete Bieglere. Ovšem když si vezmeme, že Putin využil sankce a hospodářský pokles k nepopulární restrukturalizaci hospodářství, která má za cíl snížit závislost Ruska na vývozu surovin, tak je to co, kadete Bieglere? Tak je to velmi dobrý strategický tah.
            Nemluvě o tom, že si Putin názorově notuje s nejmocnějším mužem západního světa, takže nevím do které zadnice koukáte kadete Bieglere, ale Rusko v ní určitě není... *4*
          • az na to, ze putin naprosto dominuje rusky sachovnici a ty steky ven jsou zas jen majstrstyky dovnitr...

            zbytek sveta mu je celkem nekde
          • *3* hezky napsáno s tím putinem. +1
          • jamar28
            Přesně tak - taktika = jednotlivá bitva/střet, strategie = celá válka.
      • můj názor je, že Darkest Dungeon je RPG s roguelike prvky (alespoň to píše steam), není to strategie. X-COM2 je spíš taktická hra než strategie. Pod pojmem strategie si představím jednu velkou mapu, kde jsou figurky (jednotky), které za použití určitých pravidel přemistuju. Prostě něco jako šachy. X-com2 má mizernou strategickou část a navíc je to generátor náhodných čísel. To by ve strategické hře být nemělo. Ta by měla být čistě o strategii, schopnosti plánovat, ne o tom spoléhat na náhodu.
        Nejlepší strategie je Dominions 4
        • DD není RPG, ale imo spíš kombinace arkády, rpg a roguelike.
          • arkady, no tvl, mensi arkadu jsem v zivote nehral, to uz jsou snad jen simulatory letadel a ponorek
        • Veskoslav
          Šachy

          Když už jsme u nich. A víš, že taktické příležitosti jsou připravovány předchozí správnou strategií hry u šachů? A jak z toho ven:)
  • Zkuste také Particle fleet, grafika hnus, ale strategická stránka skutečně dobrá.
  • XCOM 2 měl 99% šanci na to stát se nejlepší strategií roku.. Bohužel.. "miss" :D
  • Ještě jeden žánr to všechno kombinuje. Arénový FPS.
  • jamar28
    Nový Total War v čestných uznáních jo? Zajímavý výběr.
  • Veskoslav
    Za mě:
    1. Darkest Dungeon
    2. Total War: Warhammer
    3. SHADOW TACTICS: BLADES OF THE SHOGUN
    4. XCOM 2
    5. Homeworld: Deserts of Kharak

    Ksakru zapomněl jsem na Battlefleet: Gothic. No prostě na prvních 5 místech je 6 her:)
    • Na prvním místě hra která ani není strategie. Expert...
      • a přitom se umístila mezi TOP 5 tady na games...
        • http://atomix.vg/2016/12/31/atomixawards-2016-mejor-juego-rpg/

          Tady dokonce Fire Fates jako RPG roku...
          • Veskoslav
            No i ti španěláci/mexikánci jsou evidentně jeblí, což.
            • další mistrný argument ala Veskoslav *15*
        • To se zase vynořilo anonymů na tvoji podporu. Fire Fates i Darkest Dungeon jsou RPG/strategy, patří to více do RPG žánrů než do strategií. Games. cz je stejně mimo jako ty Veskoslave...
          • Veskoslav
            A ty si blb, co všude vidí Veskoslavy. Legrační od inkognito nuly:)
      • Veskoslav
        Název: Darkest Dungeon
        Žánr: Nezávislé, RPG, Strategické

        Popis na Steamu. Takže Steam či Valve a vývojáři jsou idioti? To jsi chtěl říct? Nebo je to lživý popisek? Nebo jenom že ty jsi někdo, kdo si hraje na experta? Jak říkám, hačni si vedle Flashe.
        • Roguelike RPG, to RPG máš ještě před to strategíí, tak na co se ptáš trolle?
          • Veskoslav
            Trole? Chápu. Možná by sis měl zahrát nějakou tu japonskou kravinu s holčičkami. Těm nejspíš rozumíš lépe v té japonštině než nám v češtině.
            • myslim ze by bol vacsi vitaz keby rozumel skorej tej japonstine. ty by si sa najradsej zavrel do svojej izbicky a tam klacal pri otvorenom okne a zabudol, ze okrem tych 10x10m okolo teba existuje aj nejaky iny svet.
            • Veskoslav
              Jaká argumentace? Na tebe platí akorát argumentace velká kriketová pálka, protože jsi zatím dal nula argument.
            • Rychleji klikej trolle... Jinak tvoje argumentace je mistrná vskutku trolle...
  • flash789
    A uz to jede..jupii..indie hry na prvnich mistech...dalsi vyhlasovani nesleduju..
    • DwaR
      súhlas. je smutné, že najkvalitnejšie hry poslednou dobou tvorí najmä indie scéna a "AAA" štúdiá len doťahujú. ale treba to brať ako prísľub do budúcnosti. indie vývojári vyšľapú cestičku a mastní kravaťáci snáď pochopia, že hry sa dajú robiť aj inak, nie len každoročným recyklovaním toho istého.
      nič proti CoD, assasinovi, či far cry. každému, čo ho baví a zarobiť tiež treba. no chcelo by to 2-3 odvážne projekty, ktoré vkročia do neznáma a prinesú niečo nečakané aj v mainstreame.
    • A uz to jede..flashiiik...brekot o indie mezi prvními posty...další trolling nesleduju..
    • Tak, je to takovej klasickej trolling, místní každoroční tradice - je tam Darkest Dungeon, který tam nemá co dělat, a naopak tam není Total War: Warhammer, který by tam patřil, klasika.

      Spíš by mě zajímalo, jak se nejlepší hra vybírá a jestli například pro nejlepší strategii hlasuje i redaktor X, který žádnou z nominovaných her nehrál, protože strategie nehraje, nebo jestli nejlepší hru volí jen ti z redakce, co strategie hrají, kolik ze seznamu jich hráli atd. - prostě jak to funguje. Nikomu indie samuraje neberu, jen by mě zajímalo, jak k nim redakce došla.
    • ringmancz
      • flash789
        *1*
        • Veskoslav
          Směješ se vlastnímu vtipu, protože nikdo jiný se nezasměje?
          • flash789
            ne, ale z nejakyho duvodu jsem stvoril double post, tak sem ten druhej upravil na smajlik, pac smazat uplne to nejde. Ale to je tak kdyz nekdo provokuje a nevi co se stalo.
      • flash789
        neumis se vyjadrovat ze mluvis obrazkama jak cvicena opice?
    • Veskoslav
      Pravda. Kdyby to vyhrála ta japonská kravina, tak tu tečeš ještě teď:)
      • Pochybuji že máš 3DS a dvakrát pochybuji, že jsi hrál nějakou hru ze série Fire Emblem. Takže jsi ty soudy o kravinách nech trolle...
        • Hele, salty japboy samozvaný mesiáš dorazil, aby nás poučil, co je kvalitní strategie.
          • flash789
            co to? slanej japonskej chlapec?..co to presne znamena clovece, ja uz sem starsi rocnik a tahle internetova mluva mi moc nejde:) nebo mluv cesky, ne kazdej je z internetu tak retarrdovanej ze se neumi normalne vyjadrovat.
        • Veskoslav
          A další inkognito, co mi nadává do trolů? Klidně si hačni vedle Flashe a můžete se bavit nad tím, jak je to nefér, že to nevyhrála japonská tvorba a pobrečet si. Možná si můžete dát sraz hráčů tohoto skvostu v ČR. Myslím, že stůl pro 10 lidí bude stačit.
          • Veskoslav
            Jediný důvod, proč jsem napsal japonská kravina je kvůli flashovi. A ty mě znáš? Jak říkám znova, hačni si vedle flashe než ti na tom pískovišti opět sežere všechen písek:)
            • # *15* Troll rage *15* #
            • Veskoslav
              Bůů všichni jsou proti mě. Bůůů někdo souhlasí s tím trolem Veskoslavem. Bůů mámíííí..... *7*
            • Tak to jsi velký troll, že jsi to napsal jen kvůli flashovi, pak sis to dospěle proklikal a je to trolle, že ano?... Dobrá práce, dneska máš splněno...
          • Mně je úplně uprdele, co za hru to vyhrálo chlape. Nehrál jsem ani jednu z těch pět her, ale tak trochu tě znám, takže vím, že trollíš bez znalostí. Hrál jsem Fire Emblem: Awakening a bylo to moc fajn, takže se dá očekávat, že Fire Emblem Fates bude do hodnocení "kravina" dost daleko. Jinak jsem úplně stejný anonym jako ty *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit