Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • N0isy

    To mu nevysvětlíš. Fanboys gonna fanboy. 

  • Bumtaratabumbumbum

    Jo, to já už srovnat nedovedu, CP77 jsem nehrál a v brzké době ani nebudu.

  • CBRPNK

    Ty jsi jako zasekla deska. Ta hra vychazi z tabletop RPG a prebira jeji pravidla. Ac se to nezda, tak jak pocitacova hra, tak tabletop RPG maji shodny system souboju, tvorby postavy a perku. Je ti to malo? Co by to melo mit jeste navic? Simulator chytani rybicek v rekach nebo unesenou princeznu, aby to splnovalo profil RPG hry? 

    Konverze stolni hry dopadla fakt dobre, protoze mas pri hrani pocit, ze si tu postavu uzivas a piplas. O tom  ze ty statistiky a jejich vliv zatim nejsou vyvazene uz muzeme polemizovat, ale rict, ze to to neni RPG, nemuzes uz jenom z principu. Btw, z hrani mam podobny pocit jako z Falloutu nebo Skyrimu a to taky nejsou uplne spatny hry.

    Fakt se nekdy pri cteni komentaru divim, co to s vama je a kolik vam je. Protoze venovat tolik energie na hate hry, ktera se ti nelibi musi byt hrozne narocne a vysilujici :(

  • aspa

    tady jsi prase přesně popsal, proč CDP neumí dělat hry, obtížnost a obecně gameplay. Oni si myslí, že obtižnost=hp. 

    CDP=UBI=EA. Nevidím rozdíl mezi těmi firmami k přístupu ke hrám.

  • Tak ty jsi vtipnej. Ano já jsem tak drzý (a ani krapet se nestydím), že někoho, kdo se dokolečka ptá na jedno a to samý, odkážu po výčtu questů, které mají jiné outcomy , na to by se teda podíval na net a přečet si to, protože to tam za ty dvě kliknutí najde pěkně popsané a já se se tím nemusím psát. (což výslovně daná osoba chtěla a ne  - nikde v mých komentářích v téhle
    super konstruktivní diskuzi ani nepíšu, že jiné outcomy=RPG)

    Každopádně děkuji, že jsem se mohl takhle k večeru zasmát nad stupiditou a úplně zbytečnou slovní agresivou jednoho z mých drahých spoluobčanů. Slyšel jsem, že pro podobné osoby vybraného chování jsou zvláště lákavé diskuze na novinkách, tak prosím příště formulovat své spektakulární texty tam na té tamější úrodné půdě.

  • Souhlas. Jak jsem byl skeptickej vůči kecům o duchovním nástupci Tormentu, tak... jo, je to tak.

  • On by taky moh hrát roli fakt, že Wasteland třikrát neodložili, aby ho "doladili". I když taky měl snad původně vyjít někdy na konci 2019, jestli se nepletu. Pak taky inXile je relativně malý studio a Wasteland 3 poměrně okrajová záležitost, takže očekávání nebyly zdaleka tak vysoký, jako u Cyberpunku. No a v neposlední řadě Wasteland nevyšel v horším stavu, než CP. I když to taky nebyla žádná sláva. Ale to vim jenom z doslechu, já žádný extra problémy neměl. Co-op byl prej slušně rozbitej.

  • Jestli ono to nebude tim, že mainstrem minulosti tvořil úplně jinej druh lidí, než mainstream dneška.

  • omiklon

    Sucker Punch to dokázal. Pokud tedy nepatříte mezi majitele Xbox a PC. Ovšem hráči na modré konzoli se dočkali vynikajícího RPG. To je třeba podtrhnout třikrát: RPG, ne tichomořská akce, protože tou Ghost of Tsushima není. Tady jde o příběh a velmi svobodný rozvoj postavy.

    Chcete být potulný samuraj bez pána, který se prosmýkne houfem nepřátel a přitom všechny roztíná katanou. Raději se proplížite až k cíli a nepříjemnosti po cestě likvidujete kombinací kunai a kouřových bomb? Nebo prostě čapnete dlouhý luk a k cíli se prostřílíte? Je to jen na vás.

    Ale jak bylo řečeno na začátku, hlavní je pořád příběh, respektive příběhy. Jsou jich desítky a doplňují povedený hlavní quest. Ostrov Cušima těmito příběhy a vaší účastí v nich žije a spíš než na obyčejného zachránce světa si zde můžete zahrát na dobrodince, na cynického odpadlika… prostě svého Jina. Pak vás Cušima pohltí a vy si vyryjete svou cestu ke slávě, ať už si pod ní představujete cokoliv.

    Tsushima je monumentální, je speciální, má svoje chyby a je zaslouženě kontroverzní, ale faktem je, že takhle hutné RPG jsme tu už dlouho neměli. Za všechny svoje úchvatné kvality si to zlato prostě zaslouží.

  • Tady někdo nepochopil nadsázku.. 😉

  • lito

    Nevím, ale mám pocit, že i ten mainstream byl kdysi komplexnější a náročnější.

    Zrovna CDP jsem kdysi bral jako firmu, která bude dělat komplexnější mainstream s originálními mechanikami. 

  • Derp_1337

    To máš pravdu. Tady lidi nadávají a pláčou, jak je C2077 špatný, ale úplně ignorujou jiné hry, které byly v mnohem horším technickém stavu při vydání. Bohužel C2077 je teď "in" a haters gonna hate.

  • Derp_1337

    Tady vidíš, co má mainstream rád. Pokud se ti to nelíbí, tak tady máš potvrzení, že očividně nejsi dost mainstream 😉


    Bohužel většině vývojářů jde jenom o prachy a tak vydávají hry na mainstream. Hardcore RPG hráči nemají dostatečně velký podíl na trhu, aby pro ně výcházelo více her.

  • JohnyTheZik

    Na někoho, kdo napíše "Napísal by som to aj jednoducho, ale zdá sa, že tebe treba veci vysvetliť takto obšírne.", máš docela dlouhý vedení hele.

    1) Nikde jsem nenapsal, že chceš DS na prvním místě, jen že je směšný, když to vyzdvihneš jako hru, která má víc RPG prvků než CP.

    2) Nemá to absolutně žádnej vliv, protože ikdyž si vezmeš pyromancera, tak můžeš všechny spelly odhodit a běhat naked SL1 run. Jak řikam, jedinej vliv to má na počáteční staty a itemy. Podle stejný logiky totiž můžeš říct, že COD je RPG, protože má na hru vliv, jestli hraješ s pistolí nebo odstřelovačkou. Narozdíl třeba právě od CP, kde to aspoň přidává možnost novejch dialogů.

    Ano, souls hry jsou klasický akční RPG, ale ty RPG prvky se omezujou čistě jen na itembuild a staty. Porovnávat to s CP je jen hloupej pokus o to bejt vtipně edgy.

  • LessPh

    Tvuj popis je naprosto spatne. Podle tveho popisu je RPG treba FIFA , kde hrajes roli obrance, utocnika i treba goalmana a vem jed na to, ze fotbal vyvolava sakra emoce, proste Fifa nejlepsi RPG tisicileti:D Nebo taky Flight Simulator, tam je perfektni role pilota:D

    Proti CP77 nic nemam, ale tys tomu nasadil korunu borce;-)

  • aspa

    Hele chápu, že hatuje se úplně vše, ale zase není od věci si připustit fakt, že ne každá hra se povede. Vznikají hodinové analýzy, proč je to špatná hra na rok 2020. Magazíny jako PCGamer, Gamespot, The Edge udělili 78%, 70% a 70%.  Samozřejmě se recenzovali PC verze a ne nebylo to kvůli bugům.  Chápu, že patříme do Východu Evropy a je potřeba si pomáhat. Ale čeho je moc.....

    Z osobního hlediska musím říci, že grafické pozlátko a nasvícení je prim této hry a vše ostatní je průměrné. Nejvíce mě dostávají ty slova o neobroušeném diamantu. To je neskonalý nesmysl. Ta hra je z hlediska herních principů naprosto směšná konzolovka, při které nemusíš projevit skoro žádný skill. Na nejtěžší to dle mého dohraje úplně každý. Dle mého je to spíše než diamant obyčejné bižu. 

  • Doporučuju hrát na hard, tam už je znát, jakou cestu zvolíš. Já třeba jel stealth/hacking a přímej útok prostě nebyl varianta, kterou bych si moh dovolit. Protože kvůli nízkýmu maximálnímu zdraví, stamině, malýmu dmg (pokud to nebyl crit headshot ze stealthu s tlumenym revolverem, tam jsem pro změnu dával 220k) a nulovejm bonusům do armoru mě každej matlák sejmul na jednu ránu, zatimco on klidně rozchodil celej zásobník.

  • maros.goc

    lebo Demons Souls je lepšia RPG hra nakoľko lepšie spĺňa definíciu RPG ....

  • maros.goc

    Uprimne? Ja mam Demons Souls najmenej rad zo Souls hier, a nepovedal som vobec ze ma byt na prvom mieste.

    Aky nema ziadny vplyv? To dufam ze srandujes. Este mi povedz ze nema vplyv vyber hernej triedy na hranie hry.....

  • maros.goc

    máš pocit, že Cyberpunk bol stiahnutý z obchodov lebo padal?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit