Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lito

    Lineárně skriptovana hra pro casual publikum. ideální kombinace pro hru roku. 

  • JohnyTheZik

    Jo, to rozhodně. Já taky netvrdim, že to není akční RPG. Jen mi přijde směšný nadávat na zařazení CP a pak jako lepší příklad RPG říct souls hru.

  • Wasteland 3 dobrej. Ale padalo mi to častěji než C2077. Nemělo by to být tedy staženo s obchodů a popliváno? Nebo u téhle hry to nevadilo?

  • Bumtaratabumbumbum

    Tak ale přijde mi že u souls série docela platí všeobecný konsenzus, že se jedná o akční rpg. V žebříčcích víceméně všude figurovaly právě v rpg kategoriích apod. Jako jasně, asi to není takový to core rpg jako klasické izometrické rpg a tak, ale třeba mi to přijde minimálně na stejné úrovni jako třeba Diablo (co do míry naplnění rpg žánru).

  • JohnyTheZik

    Já chápu, že je tohle jen srandahejt na CP, ale baví mě ta myšlenka, že se nedokážeš přenýst přes CP na prvním místě, ale mezi RPG hry, který by si zmínku zasloužily, zařadíš demon’s souls. 

    Povolání v DS nemaj vyjma startovních itemů a rozložení prvních pár bodů ve statech absolutně žádnej vliv, rozhodně to nemá klady a zápory lol. Staty samotný pak samozřejmě hru ovlivňujou, ale úplně to samý (akorát na rozpracovanější úrovni) máš i v CP. Dokonce to i ovlivňuje rozhovory. 

    Já souls sérii miluju, ale zas odsud posud. Nemusíme bejt zbytečně edgy jen protože je to sranda.

  • uaxpk

    Ano, se vším máš pravdu a vím to (jak jsem psal, dohráno několikrát). Já jsem psal o prvním průchodu hrou kdy tě ani nenapadne, že musíš všechny zabít (když to v jiných dílech nebylo a u NPCček to jde). Takže jsem nejdříve řešil, jak ho obejít omráčit atd., poté co jsem pochopil, že ho jde pouze usmrtit, jsem řešil jak a čím. Mimochodem, hrál jsem od začátku na "Give me Deus Ex" obtížnost a vybaven jsem byl na nesmrtící stealth. Na ostatní BOSSe jsem už byl připravený.

    Každopádně to, že musíš zabít, je u Deus Ex hry zvláštní a podle mě to tam nepatří.

  • WalkingWad

    CB77 je super hra, pokud jí odpustím bugy, sem s tím pohodě. Ale RPG to fakt není ani smykem, v podstatě je to looter-shooter, sice s RPG prvky, ale ty kdyby tam nebyly, tak se vlastně nic nestane.. 

  • A to jsem zapomněl asi na to nejdůležitější! Otevřu inventář a říkám si Panečku! To je výběr! Dokud jsem nezjistil, že vlastně veškeré itemy maji jen dva různé účinky na moji postavu! Žádné zvýšení rychlosti postavy, hackovani, žádný vyšší skok, žádné zvýšení síly ci jiné schopnosti. Žádný olej na mé motorky v hlavě, na prstech co by něco zvýšil. Ne. Pouze rychlejší regenerace.

    RP GOT(F)Y

  • 0011

    Skoro se vším souhlasím, ale barret je nejsnadnější boss pokud máš upgrade u těch správných augmentací. Stačí utéct směrem k němu a vpravo po žebříku nahoru celé to obejdeš a seskočíš k terminálu. Kousek dál jsou v menší "garáži" zavřené kulometné věže, když je hackneš přes ten terminál, tak ho k nim nalákáš a nebo když máš ještě heavy lifting nebo jak se to jmenuje tak jí přineseš aby na něj viděla a zapadneš zpátky za roh a počkáš si pár vteřin na animaci, ale máš pravdu nezabít ho nemůžeš.

  • MaB: Bannerlord je skvělé rpg, co vlastně není rpg. A to tam chybi originální příběh. Ale je to zatím jen EA.

  • Jasně, jasně, vim, že tady v komentech dost obhajuju Cyberpunk. Ale teda RPG roku za mě Wasteland 3 s velkym předstihem. Ta hra má všechno, co by správný RPGčko mít mělo. RPG systém, kterej dovoluje vytvářet dost šílený buildy. Prima taktickej soubojovej systém. Zábavný questy, dialogy a postavy. Volby, který opravdu mění herní svět, a to už v průběhu hry, ne jenom ve slideshow na konci. Humor, ještě o pár stupňů černější a praštěnejší, než ve starejch Falloutech. Trpaslíky s panzerfaustem i sochu Reagana střílející lasery. Letos jediná hra, kterou jsem po dohrání okamžitě rozjel znova, jenom abych zkusil jiný volby a vyústění příběhu.

  • Rpg co je rpg strčit na druhé místo a rpg co není rpg dát na první místo. Lol. Řekněte mi co je na CP rpg. Začneme od začátku.

    Tvorba postavy? Nic ve hře následně nejde změnit, navíc spousta věcí nereaguje na to jak si postavu vytvořím (oblečení není přizpůsobeny). Má i GTA V. Volba Lifepath? Minimální dopad, pouze pár řádků dialogů. Tři různé postavy v GTA V jsou udělané líp. Crafting. Ten je tak strašný až je to smutný. Navíc je potřeba dávat velmi cenné body do skillu technologie, který je zbytečný. Tady trochu odskocim, RDR 2 mělo crafting. Levelovani? Spousta her ma nějaký progress, jen to není třeba přímo levelovani. I GTA (zlepšování střelby se zbraní) Perky Asi tak 5% opravdu za něco stojí, pak jsem nevěděl co dál.

    Různé konce? To mělo i GTA V. A to nejvtipnější? Po dohrání konce mě hra nechá načíst save který je pár hodin zpátky. Wau tomu říkám RPG roku 2020. To je storywriting!

    Vývoj postavy? Až na vytáhnutí čipu z hlavy progress nulový. Byl ze mě pořád stejný blbeček, jediný co, tak jsem měl o auto víc. Romance. Asi jediná věc, ve které se má postava pohla. Většina romancí je však rychlovka na jednu noc a tak i GTA má vlastně lepší komunikaci s přáteli (hlavně gta iv) než CP. Reputace Wau asi jediný zajímavý rpg element. Kdyby! Kdyby to nebylo jen pitomý číslo na obrazovce. Kdyby to něco znamenalo. A teď nemyslím že budu mít o 5 repetetivnich úkolů víc. Ale že si mě někdo všimne na ulici. Že za mnou někdo přijde! Osobně! Ne přes tu otravnou kravinu! A řekne tebe chci! Ty jseš nejlepší! Dalo mi práci tě tady najít ale chci tebe! I toto by šlo naskriptovat (např. hráč se vyspí v bytě a když vyleze tak tam někdo stojí). I gta sa lepší gang managment.

    Chtělo by to jen trochu přemýšlet, s čím mají někteří problém. Chtělo by to také hrát hry! S čím má problém asi designer CP a poslední hry co hrál tak byly witcher 1, witcher 2 a kdo by to byl čekal witcher 3. Naštěstí my hráči máme vice na výběr a CP jsem po dohrání hlavního příběhu odložil na neurčito. Nvm jaký byl důvod tuto promrhanou příležitost a doslova hru nesplněných slibů dát na první místo v RPG hře roku.



  • Tak o tom, že Cyberpunk nevyužil potenciál zasazení se hádat nebudu. To je fakt. Ovšem asi máme rozdílný pohledy na to, co je repetitivní nuda. Protože ač mam k tý hře zhruba tak tři miliony výhrad (100+ důvodů, proč Prase nesnáší Cyberpunk bych snad dal dohromady jenom o mapě - teď nemyslim svět, vyloženě mapu), tak zrovna vedlejší úkoly nejsou jednou z nich. Třeba i taková blbost, jako Killing In the Name, ačkoliv je herně opruz (zcela záměrně, řek bych), to vyústění je naprosto boží a, nebudu lhát, pobavilo.

  • Když jsem řešil jakou pecku hrát na vánoce, taky jsem skončil u F4. :-) Hraju to poprvé. Budování řeším minimálně. Stejně tak jakýkoli armor, nebo společníky. Prostě netřeba. Se správnou sadou perků a zbraní je člověk od cca 20 levelu postapo verze Chucka Norrise.

    Jediný problém byl, že ačkoli ta hra není zdaleka dokonalá, tak jsem od ní prakticky nevstal.

  • Life Is Strange má desetihodinovou vedlejší questovou linku, která ti odemkne novej konec? O tom dost pochybuju.

  • A jaky je vyvoj postavy v CP? Nulový.

  • LessPh

    Za me jednoznacne Wasteland 3, preneslo me to zpatky nekam do roku 2000, kdy jsme s kamosem hrali Fallout 1 a 2 z Level cover mountu.

    Mimochodem F2 je pro me nejlepsi RPG co jsem kdy hral, sice mi to neustale padalo a musel jsem vzdycky restartovat cely PC, ale dohral jsem to a byla to pecka!

    S Genshin Impact stale koletuju a nemuzu se rozhodnout, jestli do toho naskocit nebo ne. Mam obavu, abych neskoncil jako gambler v momente kdy narazim na paywall:-)

  • malachi

    😀hah.....ja som fallout 4 začal pred týždnom...😀..mám tam zhruba 11 hodín a skoro som sa ešte z ostrovčeka nepohol..čo som staval plot a šrotoval bordel..😂

  • Jevo83

    Ja som na tom rovnako - pred 2 tyzdnami som nainstaloval CP aj W3. Z kazdeho som zahral trochu a nakoniec som skoncil pri Fallout 4 a neviem prestat hrat :) 

  • Jevo83

    To ma aj Life is strange a to je adventura. RPG (aj kazdy iny zaner) je definovany skor dizajnom hernych mechanik a nie strukturou pribehu. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit