Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    BG3 ještě nevyšlo!!! Early Access sem netahej.

    Nioh 2 + Demon's Souls + Mortal Shell + FF7 Remake + Genshin Impact jsou spíš akční role-playing. Rozhodně to nejsou "klasické" RPG. Jak už bývá v posledních letech zvykem, tak jsou to mixem několika žánrů.

    Yakuza: Like a Dragon a Wasteland 3 jsem už zmínil.

    Akurát s tou Persona 5 Royal máš pravdu, na tu jsem zapomněl. Problém je, že to je rozšíření původní Persona 5. Kdo hrál původní hru, nemá moc velkou motivaci si to projet znovu.

  • Thanquol

    Lol.

  • Thanquol

    Já teda tohle od redakce nečekal. Klobouk dolu.

  • Thanquol

    No nevím milá redakce. 

    CP jsem zatím nehrál, ale RPG beru jako Skyrim. - mág, heavy, lučištník, zloděj, mág-zloděj, mág heavy, etc. To jsou ty role. (Z hlediska hry) a nemyslím si, ze role-play v žánru RPG znamená primárně příběh/skripty/cutsceny. To je Adventure = dobrodružství - skvělým symbiontem v tomto ohledu je D&D, které v obou těchto směrech exceluje, ale určitě si myslím, ze se s vámi tentokrat stopro neshodnu v tom, ze CP je nějaké RPG natož jednickove RPG, ale vaše vizitka. - za me jste udělali po dlouhé době znatelný kvalitativní krok vzad  . - beru vás jako profesionály.

    To srovnání s akční adventurou jménem GTA je naopak správně a ne ze si to označíte za “městskou akci” kterou Btw také CP Aby se neřeklo hodil do mixu toho co “udělá”. Je to stejný typ hry a GTA ho silne drti v te akční části a  v tom jak vypada, hraje se a reaguje.

    Možná vas trochu zmatlo, ze CD projekt primixoval žánrově co mohl ve jménu ongoing Hype akce, ale nazvat to RPG? Lol. vraťte se do skoly her a velmi se omlouvám, jestli se pletu. (pac jsem to nehrál a možná je to Skvěle RPG, ale silně, silně pochybuji)

  • N0isy

    Vyšlo toho dost jako vždy. Těch top 10 nebo aspoň top 5 hravě dáš. 

    Vyšel Nioh 2, Baldur’s Gate 3 (early access), Demon’s Souls Remake (CP77 taky vyšel nedávno), Mortal Shell, FFVII remake, Persona 5 Royal, Yakuza: Lika a Dragon a k tomu ještě ten Genshin Impact a Wasteland 3 atd. 

    To jsou všechno oficiální RPG hry zařazené do této kategorie. Podle toho, jak dobrá ta hra je a jak dobré RPG to je bych sestavil žebříček. Fakt není třeba tahat hry z jiných žánrů. 

  • Derp_1337

    Nejdůležitější otázkou je, kdy to vyjde?

    Třeba u BG3 nejsem moc optimistický, že se ho dočkáme v roce 2021. Early access nepočítám.

  • Derp_1337

    To je čistě jenom tvůj subjetivní názor, že "správné" RPG musí být nelineární. Ten žánr definuje více prvků.


    Bohužel v posledních letech vychází čím dál tím méně her z jednoho žánrů. Prostě většina AAA produkce je mixem několika žánrů.

    Je zbytečné se dohadovat, že "tahle hra nemá dost RPG prvků", bohužel je to trend mixovat žánry.

  • Derp_1337

    Trololol


    Hate, ten by ti šel. Ale co by jsi dal do top 3 RPG her roku ty??

    Rok 2020 byl obzvlášť chudý na "klasické" RPG. Kromě Wasteland 3 mě nenapadají téměř žádné klasické RPG. S přimhouřenýma očima snad Yakuza: Like a Dragon.

    Když máš nedostatek klasických RPG, tak tam prostě musíš dát nějaký mix žánrů (a nebo zrušíš celou kategorii). Dokonce i ten Genshin Impact je mixem akčních adventur a RPG. Tomuhle mixu žánrů se většinou říká akční role-playing.

  • Bumtaratabumbumbum

    Problém je, že neexistují jednotné a všeobecně uznávané definice jednotlivých herních žánrů. Dřív to tak nevadilo, protože ty hry byly svým obsahem od sebe navzájem mnohem vzdálenější (v různých žánrech). Jak ale už psal Derp, tak dneska daleko častěji vznikají hry, které se svým obsahem v podstatě balancují na hranici mnohdy i několika různých žánrů najednou. Každý potom má tendenci tu hru řadit k jinému žánru podle toho, kde si on sám pro sebe tu pomyslnou hranici mezi žánry vymezil.

  • surlys

    Cyberpunk není ani akční RPG. Ta hra nemá možnosti ani akčních RPG. Ta hra je lineárně skriptovaná adventura s FPS modulem. Já tomu nebudu říkat ani akční RPG. Protože akční RPG mají mnohem více možnosti než jen sledovat skripty. Ta hra tě vodí za ručičku a do doby, než si sedneš na židli.

  • Bumtaratabumbumbum

    Na BG jsem zvědavý, ale na Solastu se fakt hodně těším. Pathfinder jedničku jsem ještě nehrál, tak mi dvojka taky zatím nic neříká (mám radši D&D 5e než Pathfinder).

  • surlys

    Ghost of Tsushima a i nový AC:Valhalla jsou mnohem více RPG než Cyberpunk 2077, přitom bych je v životě neoznačil jako RPG hry.

  • Derp_1337

    Rok 2020 byl dost chudý na "klasické" RPG hry. Kromě Wasteland 3  mě nenapadá nic, co by se dalo počítat ke klasickým RPG. S přimhouřenýma očima snad Yakuza: Like a Dragon.

    Dokonce i ten Genshin Impact nebo Final Fantasy 7 Remake nejsou klasické RPG, ale spíš mix s akční adventurou. Tomuhle mixu se říká akční role-playing. Do tohohle mixu žánrů spadá i C2077.


    V posledních letech je to prostě trend, že už nevychází hry, které by se dali klasifikovat jedním žánrem, ale spíše jsou mixem několika žánrů.

  • N0isy

    Naprosto souhlasím. CP2077 v rámci možností nesahá i poslednímu Deus Exu po kotníky. 


    Zkuste si schválně tu hru opět znovu zahrát. Ty možnosti tam jsou úplně jinde a to nejen v rámci level designu. I bossfighty se dají vyřešit jinou než akční cestou. 

  • N0isy

    No já nevím, ale asi bych se hlavně řídil tím, co zamýšleli sami vývojáři a ti zamýšleli, že hra přešla z RPG na akční-adventuru. Je to i na jejich oficiální webové stránce hned v prvním odstavci: link

    Ano, původně byla dělaná jako RPG, ale vyšla jako akční-adventura a tím to hasne. 

    Nikde jsem neviděl, že by dříve zmiňovaný GoT bral někdo jako RPG, i když má v sobě levelovani, skill tree, různé staty, zbroj, vylepšování věcí, občas různé dialogy, které se dají vybrat, dva různé konce na základě rozhodnutí atd. atd., což se též dá považovat za RPG. 

    Rovnou můžeme brát tedy NFS pomalu za akční hru, protože tam člověk ničí auta nebo protivníky, podle této úvahy, ale nebereme, protože jsou stanoveny jasné kategorie a je daný určitý řád, který si každý vývojář vybere a podle toho dělá hru, která někam spadá. 

    Ať si redakce udělá teda vlastní kategorii - kombinace žánrů - a tam, ať si hru klidně obhajují, ale tohle je akorát jen k smíchu. 

  • surlys

    tak to by sis ty hry měl vskutku zahrát ASAP. Tam mají tvé volby opravdu dopad na hru, vylepšovaní postavy ti umožní hru hrát jinak, můžeš se specializovat, tady prostě ti ani hra neumožní vystealthovat sen ven ventilační rourou. Ne, ta hra není RPG. Ta hra je scriptovaná adventura ve stylu Telltale her v otevřeném světe a průměrným FPS modulem. Deal with it!

  • Paul_cz

    Haters gonna hate, ale Cyberpunk je RPGčko Bloodlines/Mankind Divided stylu, akorát na větší open world škále, ale při zachování smysu pro detail. Rozhodně zasloužené a těším se na druhé hraní někdy za rok a půl, až budou vydány aktualizace a datadisky.

  • surlys

    protože redakce chce nám čtenářům ukázat, jakou svatou pravdu měli. Takže se musí poplácat po ramenech a dát to na první místo. Nečekal jsem nic jiného. 

  • surlys

    Kéž bych přeháněl. 98% dialogů nemá vliv na samotnou hru.

    https://www.world-today-news.com/98-of-dialogue-in-cyberpunk-2077-does-not-affect-the-development-of-the-plot-igromania/

    Samozřejmě podle té definici, můžeme dát do RPG cokoliv, ale proboha Cyberpunk není RPG. To můžeme nazývat RPG 90% současné AAA tvorby. Cyberpunk je Telltale hra a ne RPG. Tam neexistuje volba krom židlí skoro v ničem. Skript/skript/skritp. 

  • Derp_1337

    Protože v posledních letech už se nevydávají hry, které by se dali klasifikovat jedním žánrem. Prostě je to moderní trend, že AAA produkce se postupně stává mixem několika žánrů.

    Typickým příkladem jsou RPG prvky. Vývojáři zjistili, že to hráči mají rádi, a tak čím dál tím více AAA her obsahuje RPG prvky.

    Spousta lidí si myslí, že C2077 obsahuje dostatek RPG prvků a proto to redakce dala do tohohle žánru. Na druhou stranu to klidně mohli dát i do "akčních adventur". Ta hra má prvky obou dvou žánrů.

    Osobně si myslím, že to redakce dala do RPG žánrů hlavně z toho důvodu, protože letos byl dost chudý na "klasické" RPG hry. Zatímco akčních adventur vyšlo opravdu hodně.


    BTW: Marketingové oddělení CDP si může říkat, co chce, ale důležité je, co v té hře reálně najdeš.

    Uvedu příklad z jiného soudku: I taková hudební kapela Divokej Bill jednu dobu tvrdila, že hrajou žánr punk-rock. Haha. Ačkoliv to tvrdili, tak reálně je jejich hudba o jiném žánru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit