Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hrál jsem úplně všechny vedlejší questy. Kromě linky s Peralez a Delamain jsou to nudný příběhy, které by mohly být v jakékoliv jiné hře. Potenciál zasazení absolutně nevyužit :/

    A ten Delamain quest je zajímavý  nápadem (ač to není nic originálního) ale provedenní je opět repetetivní nuda.


  • uaxpk

    Tak si prosím znovu zahraj Human Revolution, protože každého závěrečného BOSSe můžeš pouze zabít (omráčit, vyhnout se - nejde). Je jedno jakou máš zrovna postavu (stealth, fight, hacker), prostě ho musíš zabít. Při mém prvním průchodu (hraji vždy bez zabíjení a odhalení) to byl dost veliký problém a dost jsem se u Barreta navztekal - pižlat ho těmi pár granáty (explosive, EMP) a pistolkou dalo zabrat. Čili -to se mi jako RPG mechanika moc nezdá. 

    PS.: Deus Ex (všechny) jsou v mém TOP 10. Dohráno "nepočítaněkrát".

  • 0tecFura

    Someday youll return má taky skvělou alchymii. Mě osobně bavil crafting ve far cry primal. Tím, jak se to odehrává v pravěku, tam ten crafting (jako v jediném far cry) dává opravdu smysl. 

  • malachi

    ..za mna prvé 2 miesta ok..síce som ich ešte nehral ale na obe sa chystám.. :) 😎

  • michaelfoucault

    RPG roku? RPG dekády? Disco Elysium.

    Koukám že vyšlo už loni, nicméně stále je nejlepší RPG od té doby, takže fair. 

  • CP není RPG ale akční adventura ,sami tvůrci to změnili po vydání, tohle má do pořádného rpg daleko aneb 2% šance na crit....

  • Tak podle tyhle logiky je RPG doslova kazda hra😂

  • Thanquol

    Lol

  • Thanquol

    Takže podle tebe RPG = různý výsledky a konce? Takže podle tebe je RPG Detroid Become Human? Takže podle tebe jsou RPG hry od Taletale Games? Ty v tom máš guláš jako prase a ještě máš tu drzost někoho odkazovat na internet. 

    Co je to RPG jsem ti napsal, ale to bys musel číst a fungovat ti anténa a né jen dokolečka plácat "A je a je a je a je". Radím ti, ikdyž na to už je asi dost pozdě, přestat okamžitě chlastat ty sladký limonády. Máš z toho zakrnelej a zdegenerovanej mozek. 

  • triptich

    RPG žáner tento rok naozaj trel biedu, praktivky vyšla len jedna slušná RPG hra a vy ju vrazíte na druhú pozíciu? no dobre, váš názor. pre mňa Wasteland 3 jednoznačný kráľ. zvyšok hier, ktoré sa dajú označiť škatuľkou RPG som nehral, takže súdim len podľa recenzií a nejakých gameplayov, no pochybujem, že niečo je schopné zosadiť kráľa :)

    CP2077 neoslnil tak, ako Wasteland 3, v ktorom sa viac odzrkadľuje moja predstava RPG.

  • Thanquol

    ok stáhnu si to a dám ti vědět s tím RPG. 

    S GTA to má společného mnoho, ale nic, protože tam narozdíl od GTA nic nefunguje v nějaké logice, ale pokud máš štěstí, tak dostaneš jednu a tatáž motion capture animaci, nebo laciný efekt, nebo žádný efekt. Nabízí se retorická otázka. Proč to tam teda vůbec je? Proč hráče umistit do neživého města bez logiky s lacinými animacemi místo všeho co nestihli/nedělali? Odpověď: "Open World RPG".

    To samý zřejmě bude i složka "RPG". Která tam je, ale není. V kostře ti zůstává Call of Duty, jak to bylo zmíněno, založený na větveným průchodu scénkami, přivedeným k "životu" pomocí Motion Capture. Kdyby to udělali celý jako "tunel", udělali by lépe a lépe by využili své zdroje a takto se srovnání s GTA bohužel nabízí a nenapsal jsi mi, v čem je to jiné od GTA. - GTA mělo 3 příběhy využívající všechny složky živého ekostystému enginu. Pravda nemohl jsi si vybrat pořadí scének, ale v podstatě hraním CP se snažíš o to vidět hru celou, zčehož GTA nedělá "fičuru tím, že film rozlámou podle toho, co si zvolíš na začátku. 

    Tolik k Open World složce a k RPG složce..hádám, že po herní stránce zkusili do mixu přidat ještě deus ex. Uvidíme

    "ale pořád je to RPG a hlavně je to v té hře cítit" JAK? Rozepiš se trochu.

  • Tak já nevim, co třeba tři rozdílný finální mise, který se odemknou podle toho, jaký jsi splnil vedlejší questový linky? To mi připadá poměrně RPGčkoidní.

  • jack

    Vždyť píší, ze jsem CP nehrál. Třeba je to skvělé RPG, nevím, jen jsem použil paralelu k Zaklínači od stejného studia, kde mě RPG část nebavila a užíval jsem si jen samotný příběh.

    Moji modlou je série Mass Effect a Skyrim.

    Takže si nemyslím, ze je vše spatne. Jen proste každá hra má svoje + a -. I ten masivní efekt a Nebesky kraj ;-). 

    Problémem jsou jen nase nerealisticka očekávání podporovaná marketingem studii. 

    Expectations are never fulfilled...

  • maros.goc

    Tak napríklad už len to, že si tam vyberáš rolu/povolanie - od toho je názov roleplaying game, ak náhodou nevieš - a každá rola má svoje špecifické klady a zápory. Demon's Souls teda obsahuje ten najzákladnejší prvok RPG žánru.

    V Demon's Souls leveluješ, zvyšuješ si štatistiky, čo je neoddeliteľná súčasť RPG žánru. Čiže Demon's Souls spĺňa aj túto definíciu.

    Levelovanie v Demon's Souls postavu vylepšuje, zvyšuje jej účinnosť, silu, manu, a mnoho iných atribútov. Čiže Demon's Souls úplne spĺňa tebou nastavenú podmienku "rpg je ked sa ti vyvija postava"

    Avšak Demon's Souls nie je čisté RPG, je to akčné RPG, čiže, ako si správne podotkol, do sveta štatistík toho žánru prichádza aj priamy vplyv hráča a jeho nadania a šikovnosti. Aj keď je nutné povedať, že jediná schopnosť hráča samotného je schopnosť uhýbať sa útokom a nič viac. Úroveň parírovania, bránenia sa štítom či silu úderu mečom, či kúzlom determinujú štatistiky.

    Dúfam, že som ti to teda názorne vysvetlil, prečo Demon's Souls teda RPG, respektíve akčné RPG - ak mám byť presný - je.

    Napísal by som to aj jednoducho, ale zdá sa, že tebe treba veci vysvetliť takto obšírne.

  • Hráls vůbec nějakej opravdickej vedlejší quest, ne jenom gigs? Protože skutečnejch side questů tam neni zas tolik, ale obecně se jedná o nejlepší část hry. Pak teprve jsou tu ty gigs, což je něco jak kontrakty na monstra ve Witcherovi. Ty jsou dost repetitivní. A obecně je tam víc vaty, než je zdrávo (hlavně kriminální činnost rozesetá po městě, to je fakt hrozný).

    Nejhorší crafting systém... takhle, řekněme si to otevřeně. Crafting stojí skoro v každý hře za vyliž, a kdyby tahle mechanika úplně chcípla, 95 % her by to spíš pomohlo. Fakt si nevybavim jedinou hru (která na něm neni přímo postavená), kde by mě crafting bavil. Pokud do toho nepočítáme alchymii v Kingdom Come, ta byla dost super. I když mě taky nakonec omrzela.

  • o žádné definici jsem nepsal

  • Jevo83

    Podla tejto definicie je RPG kazda videohra vratane Raptora a Jack Jazzrabbita😀

  • Jevo83

    A mne sa zdalo divne, preco vidim vybuch, ked 80% nabojov som vystrielal do vzduchoprazdna :D

  • Cyberpunk je skutečně nejlepší RPG co vloni vyšla.. 🙂 

    Potože Role Playing je o hraní rolí. A soudě podle zanícených komentářů (nejen) pod tímto článkem o CP2077, tak se diskutéři velmi silně vžívají do těch často nejzábavnějších rolí - vlastních osobností 😀

    CP prostě budí emoce, a to je pro RPG dobře.. 

    Na všem špatném něco dobré - aspoň se ostatní trochu chytí za nos a donutí to někoho radši odložit projekt, než jej vydat ve špatném stavu (jako např. CP). Navíc je to jen videohra, takže si v klidu počkám půl roku, než to opraví, a zatím půjdu hrát mraky jiných skvělých her.. 😀

    edit: krom vyjmenovaných, taky Outer Worlds mi přijde, jako dobré rpg

  • skaven

    a povedz mi, co je na demon souls rpg?

    rpg je ked sa ti vyvija postava, nie ked sa vyvijas ty(tvoje schopnosti) souls hry su rovnako rpg ako prve golden axe. len v 3D

    skus zabit v baldurs gate 2 end bossa na 7. leveli postavy(nemozne), vs demon soul bossa v trenkach a palicou (ak si macher, mozne)

    jednoduhsie to uz neviem napisat 😈

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit