Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hibodu?? HITBODU???! Čo vy dokážete urobiť so slovami... Ja to nechápem, prečo práve Česi majú takúto "schopnosť "
    • To už se ale používá velmi dlouho, rybníkáři. *4*
    • Pokélopta
  • This game is too much overrated.
    Yeahh *5*
    • Trochu prihriaty, či?
  • BM neni spatna ale nejak me taky moc nechytla, divny u Blood sem se bavil nedavno narame, stejne jako u UT, Duke3D, Shadows warrior, fear a system shock... to by me zajimalo do jaky skupiny teda patrim :D
    • DangerousDave
      HL má takú zvláštnu schopnosť, že niekedy nesadne ani skupine na ktorú je cielený, takže z toho že ťa BM príliš nebavila sa nedá vyčítať nič. Ale podľa menovaných hier patríš do tej najlepšej :)
  • GlaDOS
    Páni, tady se za diskuze slušně rozrostla. Mám technický dotaz. BM chce při spuštění stáhnout Source SDK. Netvrdili ale náhodou autoři, že stačí mít na Steamu jakoukoliv hru na Source enginu (momentálně nainstalovany mám teď čtyři takové)?
    • USER47
      Všechny mody vyžadujou to SDK. Informace autorů byla asi v tom smyslu, že je potřeba nějaká Source hra pro zpřístupnění toho SDK. Dřív jsi ho měl k dispozici jen tehdy, když jsi měl nějakou placenou Source hru, od přechodu TF2 na F2P si ho může stáhnout každej - a tím i zpřístupnit Source mody.
      • GlaDOS
        Aha, už to chápu. Díky.
  • Teda pánové, řešit tady Větnam a propisky :D zasmál jsem se
  • To by možná i zabolelo, kdyby to pronesl alespoň někdo kdo se při vyplňování IQ testu dostal přes otázku Jak se jmenujete? Bohužel v tvém případě si se zřejmě ani nedostal k tomu abys zvládl otevřít propisku.
    • vlastik.plaminek
      To by možná zabolelo, ale musel by to psát někdo, koho k tomu IQ testu vůbec pustili.
    • ucho
      k vyplnění IQ testu není potřeba vyplnit jméno, jde víceméně o anonymní testy a k výsledku jméno nepotřebuješ. Propisky se jinak ve většině případů neotevírají, drtivá většina má stiskací mechanismus.
      • to je tím že kupuješ ty větnamské, kvalitní propisky se otevíraj. V solidním IQ testu se jméno normálně vyplňuje
        • Veskoslav
          A ty jsi vyplňoval solidní IQ test? Test na Nova nebyl solidní.... V solidním IQ testu dostaneš přiřazené číslo a to pak píšeš místo jména kvůli ochraně. Ale co se namáhám, reaguji na člověka, co prohrál s opicí závod, kdo dříve oloupe banán......

          A marně jsem v Jihovýchodní Asii hledal zemi Větnam. Nevíš, kde to je?

          P.S: Kvalitní propisky neexistují. To jsou pak propisovací pera a klasická pera ty hlupáčku, ty se otvírají;)Když už tady za sebe chceš dělat chytrého, najdi si sobě rovné, co ti ty tvoje lži budou žrát i s navijákem
          • a proto kupujes ty trotle hry na Steamu v akcich ze? :D :D :D :D Ty jsi tak hloupy a ulhany :D SOCKO
          • propisku dražší než moje roční kapesné? Hmm tak řekněme že dostávám měsíčně 1500,- x 12
            je 18 000 + 5000 na narozeniny atd. to dá 23 000,-. Něco mi říká pleskoslave že tolik nevydělávají všichni tvojí příbuzní dohormady. *5* *5* *5*
            A schválně si zadej do vyhledávače větnam a uvydíš na kolika stránkávh je to normálně napsaný *5* *5* *5*
            • Veskoslav
              Takže nejenom spratek, ale ještě ani neumí pracovat. A to jsi dospělý? Moji rodiče sice vydělávají mnohem, mnohem více než je průměrný plat, ale abych dostával v mém věku kapesné? To bych se styděl více než dost. A ty a VŠ? No povídej, přeháněj, kde to studuješ, ať se zasměji:)
            • Samozřejmě proč bych ho nedostával když rodiče vydělávají 50 000,- a já nemám na práci čas protože studuji VŠ. Ale vy prachy nepotřebujete, leda byste chtěli na fruko, nebo lízátko s kantýnky na ZŠ.
            • Drtimlam
              Takže jsem měl pravdu, že jsi spratek, co ho živí rodiče a blbě kecá.
            • Hlavne vsude naser smajliky, at tvuj pripevek ma vetsi vahu..
            • Aha, dostáváš kapesné. Tak to seš ještě menší dítě, než jsem si myslel. Tak to už tě nebudu trápit. *4*
          • ucho
            Veskoslav: myslím že je zcela zbytečný reagovat na trola GGG tak podrážděně. takovéhle reakce mu dělají víceméně radost. smyslem jeho příspěvků je rozčilovat lidi. jakákoli diskuze s trolem postrádá smysl, to ano, ale stejně tak diskuze, kde se přejde na vzájemné urážky.
          • Veskoslav: Opravil jsi jenom jednu chybu...
          • Že neexistují kvalitní propisky? Pán by měl přestat kupovat ty za 10kč. A co sem taháš propisovací pera to netuším, chápu že ti asi dělá problémy pochopit psaný text, ale i tak si myslím že se mě ve snaze přizpůsobit se tvé inteligenci podařilo klesnout dost hluboko. Jinak nevím co je podle tebe solidní IQ test, ale možná bys neměl počítat ty internetové kde ti to pak náhodně hodí třeba IQ 150 a ty se pak milně domníváš že si genius.
            Jinak slovo větnam se normálně užívá asi by sis měl zopakovat základku někde jinde než v chanově. *5* *5* *5* *5*
            • Veskoslav
              Dworkin: To samozřejmě vím a vždy si po sobě snažím vše přečíst, aby tam nebyly chyby. Ale byl jsi rychlejší než jsem to stihl přepsat.
            • Veskoslav: No tak slovo "mýlyt" se taky normálně neužívá...
            • Veskoslav
              Mylně je od slova mýlit se Ty šašku! A Větnam nepoužívá nikdo....Možná stejná sorta nevzdělanců jako ty. A mimochodem, já mám do školy "propisku", která je jako tvoje celé roční kapesné, tak se u uklidni a přestaň tu psát ty svoje sraččky. A myslím, že ty jsi v životě neabsolvoval jakýkoliv IQ test, protože pak by se zjistilo, že dosahuješ určiých hodnot, kteé by nepotěšili moc tvoje rodiče....Jsi tu ostatním pro smích.
            • Ne, slovo "větnam" se normálně neužívá.
            • ucho
              kvalita propisky se nijak nepodepíše na kvalitě vyplnění IQ testu... s tím tvým IQ testem tedy nijak nesouvisí a jeho závěr neovlivní...
        • Jeden fail za druhym. *1* Jen pis dal, aspon se zasmeju *1*
        • ucho
          asi máš na mysli vietnamské... většinu propisek vyrábí číňani
    • To byla reakce na vlastik.plamínek. Bohužel znechucen některými názory jsem se hloupě uklikl a tak to dopadlo. Mno dokonce i někdo jako já se může splést.
      • Z nějakého záhadného důvodu se mi zrovna vybavilo nepřeložitelné pořekadlo "If you're gonna be a smartass, first you have to be smart. Otherwise you're just an ass."
      • ucho
        trolové jsou popletení neustále
  • ale to že jsou videa z E3 fail je pravda.. viz doom3, crysis, biahh,hl2.. atd...
  • "Black Mesa strčí do kapsy spoustu stříleček z posledních let " taky aby ne kdyz je to predelavka HL *15*
  • Nevím no... Myslím si, že herní design za těch x let hodně pokročil. A tohle už prostě není ono. I když to má HL 2 grafiku a trošku jinak provedené interiéry, je vidět jak moc to je pořád ten stejný HL 1. A na dnešní dobu to vypadá nudně. Kdybych nedohrál před nedávném výborný Rage tak možná přemýšlím jinak. Rozhodně to nijak nemění nic na tom, že HL 1 ve své době byla skvělá hra.
    • No ale to je právě o něčem jiném - Black Mesa je ve skutečnosti o dost jiná hra než byl Half-Life. Přijde mi, že lidi, kteří vykřikují, jak je BM skvělá oldschoolova hra a komu se nelíbí je blbec, který by měl hrát jen CoD atd., jsou trochu mimo. Původní HL byl hodně o pohybu a svobodě řešení daných přestřelek. V BM došlo k razantním změnam AI - v podstatě všichni nepřátelé mají vysoký damage a nesmyslně rychlou reakční dobu. Dobrý hráč mohl v HL většinu situací vyřešit bez zranění, tady to prostě nejde. Nejhorší jsou v tomhle vojáci. V původní hře to byli taky docela obtížní protivníci, ale dávali prostor pro manévrování - pokud si dobře vzpomínám, tak třeba nikdy nestříleli a neběželi najednou. V BM pokaždé, když se Freeman objeví v jejich zorném poli, okamžitě začnou běžet a střílet s absolutní přesností. Ty souboje jsou pak o tom někam zalézt a rychle klikat na příchozí panáčky, o tom je ostatně to video v článku. Absolutně se z toho vytratila dynamika původní hry. Nepomáhá tomu ani řešení skoků, které je taky úplně nesmyslné, normální skok je v té hře úplně k ničemu a ty krkolomné crouch jumpy vyžadující absolutní přesnost vedou ke quickloadovacím maratonům. Stejné maratony jsem zažíval, když jsem měl málo zdraví a musel jsem projít nějakou obtížnou pasáží. Něco takového se stávalo i v HL, ale tady jde kvůli změněnému AI tohle řešit jen opakováním jediné správné posloupnosti ultrarychlých akcí do zblbnutí. Nejhorší to bylo v místě, kde jsem měl asi 7 bodů zdraví, hra mi uzavřela možnost návratu, neměl jsem žádnou vhodnou uloženou pozici a musel jsem proběhnout mrazákem plným mimozemšťanů. Po dvacátém pokusu se to podařilo, ale kdybych měl toho zdraví jen tak o 2 body méně, tak to prostě už kvůli tomu mrazáku nejde bez cheatů udělat. Všiml jsem si pár dalších bezvýchodných míst, naštěstí jsem v nich na tom nebyl tak špatně. Nic podobného jsem v původní hře nezažil.

      Black Mesa je samozřejmě neuvěřitelný počin, ale gamedesign podle mě fakt hodně skřípe, několikrát jsem to chtěl zabalit kvůli tomu, jak špatně se to hraje... Podle mě za to může nedostatek odstupu a externího testování - když někdo na něčem takovém tolik roků dělá, tak je pro něho fakt hodně těžké zjistit, že je něco špatně, tu hru má úplně zavrtanou v hlavě. Ostatně mám k tomu takové zajímavé pozorování - na různých fórech jsem viděl lidi, kteří kritizovali skákání a taky lidi, kteří tvrdili, že jim ten crouch jumping přišel úplně v pohodě - ukázalo se, že ti obhájci bez výjimky skoro denně hrají Counter-Strike.
      • Nenapsal bych to lepe a v podstate se vsim cos napsal se ztotoznuji, viz. muj prvni prispevek v diskuzi. Za me BM tak 75-80 %, ale tezce s odrenejma usima, prave diky vyse zminenym chybam a nedotazenostem, co kazi ve vysledku kazi dojem ze samotne hratelnosti, o o tu, jde vzdy na prvnim miste.
      • Kdo trávil / tráví hodiny a dny na CSku, tak mu skákání v BM přijde naprosto přirozené :)
        • Tjn. Mě dostává, jak cskáři skákaj quake stylem. V životě jsem nepřišel na to, jak to dělaj. Quaka sem hrál dost, ale v CS mi to prostě nešlo. Ten pohyb je hrozně pomalej. :)
      • Já bych skoro řekl, že lidi, co skoro denně hrají Counter-Strike jsou i cílovou skupinou téhle hry. Takže bych to jako negativum nebral.
        • ucho
          lidé, kteří hrají denně CS, nepotřebují hrát nic jiného :D
      • K těm skokům.. je to prostě hra která je pro oldschool hráče, tj takové, které mají trochu skill. Crouch jump jsem schopný dát vždy s 99% přesností i spoužitím Shiftu na sprint (který jde v nastavení zapnout na perma-on). Všechno je to jen o tréningu. Jenže právě moderní střílečky tento tréning neumožňují protože tak krom WASD a jednoho tlačítka myši nic nepotřebujete. Co mě v Black Mesa osobně hodně chybělo je chytání a přesouvání objektů (beden) tak jak je to v původním HL. Osobně mám k BM přístup takový, že i to co mnoho lidí kritizuje (obtížnost protivníků) já vítám, protože v tom vidím výzvu. Byly pasáže které jsem dělal několikrát, ale vždy jsem si dal záležet, abych je dal akčně, bez trapného kempení (ostatně i to video ukazuje, že to akčně jde dát, sice zbyde míň hp, ale po všech větších bojích je vždy všude kopa lékárniček). A jako to, že mě to sebere 80% hp, když to dostanu z metru brokovnicí považuju za naprosto normální, prostě jsem idiot, že jsem ho nechal doběhnout blízko. Ta hra prostě není dělaná pro dnešního člověka, s tím musí člověk počítat. Btw, CSko jsem nehrál tak 4 nebo 5 let
        • ucho
          "hra která je pro oldschool hráče, tj takové, které mají trochu skill" - a dál asi nemá cenu číst :) jakože současní hráči neumí hrát a jen strá generace jsou jakýsi mágové ve hraní? :)
          • A chceš snad popřít vliv zkušeností a tréninku na cokoliv co děláš? Pokud ty hraješ FPS gtřeba 8 let a já 15 tak si piš, že budu lepší .)
            • ucho: "...klidně narazíš na někoho, kdo hraje FPS teprve rok a klidně bude lepší on..."

              Což samozřejmě nepopírá to, co napsal předřečník, vliv zkušenosti a tréninku na cokoliv, co člověk dělá. Talent je až na druhém místě...
            • Záleží na tom, co hraješ nebo s kým. Pokud hraješ 10 let singleplayerovky, tak je to něco jiného, než hrát pár let s lidma. Stejně tak je něco jiného hrát rok s profíkama. Ale rád bych potkal někoho, kdo hraje rok FPS a dá mě v Doomovi. Bych chtěl fakt zažít. Spíš mám dojem, že většina dnešních hráčů zvyklých na autoheal a autoaim si nešktrne ani v Doom singleplayeru...
            • walltar
              Tohle je kravina ... já hraju FPS už 10let a pořád stejně blbě. *1*
            • ucho
              není pravda. klidně narazíš na někoho, kdo hraje FPS teprve rok a klidně bude lepší on, pokud má rychlejší postřehy... navíc ty už můžeš mít po takový době karpální tunely, takže máš hendikep :)
          • Jo, přesně tak. Poď si dát Dooma po síti. Nebudeš vědět, co se děje. .)
          • Mno vzhledem k tomu, ze drive byly hry zalezitosti spise par nadsencu a dnes je to mainstreamova zalezitost ,tak by se dalo rict, ze dnesni vetsinovy hrac moc hrat neumi.
            Staci se podivat na to, jake hry se prodavaji nejvice a povetsinou tam clovek nejake slozitejsi hry nenajde.
            To ovsem neznamena, ze dnesni hraci sou vsichni lamy. Jen je proste mnohem vice tech causual hracu.A vydavatele se tomu samozrejme prizpusobuji.
          • walltar
            Press x to kill ... *3*
          • Tak ten trend zjednodušování ovládání je v poslední dekádě evidentní.
            • ucho
              ano, tyhle hry jsou masově oblíbené, jsou to skoro filmové zážitky, ale interaktivní. na druhou stranu ale stále vychází řada her, které jdou vlastní cestou. výběr je velký, takže bych to tak nezjednodušoval.
            • DangerousDave
              ucho: musíš predsa vidieť aký je momentálne v hrách trend a tým je konzumný štýl hrania - maximum plytkého zážitku za minimum námahy. Nie je to žiadna veda, počet konzumentov stúpa, nároky klesajú, obvyklý jav.
            • ucho
              u něčeho ano, u něčeho ne, a něco nelze nazvat přímo zjednodušování, často jde o věc designu.
      • DangerousDave
        áno sú tam problémy, kluci z Valve pri prvom HL samozrejme neboli žiadny hlupáci, hru riadne odladili a nastavil dmg a reakčné časy do sweet spotu, ktorý žial BM minul. Takisto (z môjho subjektívneho pohľadu) niektoré lokácie boli zmenené natoľko a spôsobom ktorý zrušil ich pôvodný ráz a atmosféru. Na druhej strane mnohé veci zmenili do neporovnatelne lepšieho stavu a celé sa to tak nejak vyvažuje... imho dopadlo to dobre.
      • Dík... Konečně někdo co něco napíše a nehází jen mínuska :-)
        Já vím, že to určitě bude jiné - ale pokud se člověk nadnese nad nějaké rozdílnosti pak nevidím něco zajímavějšího.

        Kdyby řekli: Uděláme remake HL1, ale uděláme to trošku po svém, máme taky vlastní nápady a něco by se nám víc líbilo takhle - to bych byl mnohem víc nadšenej. Obraz Mona Lisa jde taky překreslit 400x, ale váhá a obdiv leží u originálu. S videí je vidět, jak i detaily jsou podobné.

        Např.: Je vidět jak nesmyslně zase dali výbušné krabice za pytle s pískem. Někdo si postaví opevnění, aby byl krytý a za to hned postaví něco co ho odbouchne mnohem snáze.
  • Sprint bol v povodnom HL1 zakladny druh pohybu a az ces shift sa chodilo pomaly..

    Zmenili to az opacne v HL2, teda chodza default a obmedzeny sprint.
    • smejki
      jen pokud se bavíme o rychlostech, tak
      HL1: běh (default) + chůze
      BM: běh (default) + sprint
      sprint je mimo jiné definován nejen extrémně rychlým pohybem ale i sklopením zbraně.
    • Hanzales
      Ja ja, a dokonce jde pridat i pomala chuze ;o)
      • pamala chodza by mala byt cez SHIFT? ci ako? Nikdy som nejak nepozeral do settings, ale mari sa mi davnejsie, ze sa to dalo nabindovat na nejaku klavesu, aby si pernametne chodil pomaly
        • Hanzales
          Nene, jen úpravou v configu se dá k "chůzi" a sprintu přidat ještě klávesa na pomalou chůzi. Prostě když člověk jde a jen se kochá (zároveň nenadělá hluk). Mně to třeba přidávalo na atmosféře, některé lokace procházet a koukat kolem ;o) Taky se dá úprvavou configů změnit ta reakční doba AI a poladit zbraně, ale počkejme na vydání na steamu. Spousta neduhů, chybiček, bugů určitě pořeší patch (na základě odezvy od komunity), který má vyjít až na Steamu a podle mně i dojde na nějaký ten balanc, nebo přidání hejblátek do menu ;o)
          • Pak se nabizi otazka, jestli by nebylo lesi pockat, vydat hru kompletni a odladenou. BM by to docela ve stavajicim stavu potrebovala
    • cez

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit