Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DangerousDave: Prosim pošli obrázek, kde je nějaký trám, který je tam zbytečně a řekni proč...
  • DangerousDave
    výborne, takže napríkald keď títo vaši profíci nalepia na strop alebo steny kovové trámy a konštrukcie ktoré nič nenesú a vysia tam bez akejkovlek funkcie, tak to je ukáža funkčného profi level dizajnu ale ja zabúdam na funkčnosť *1* znovu som sa niečo zaujímave dozvedel.
  • DangerousDave: Nechápu to. Ty trubky a zaoblení tam jsou v určitých levelech. Jde o to, že na level design koukáš ze špatného pohledu a zřejmě zapomínáš, že prostředí má svou "funkčnost". Myslim tim třeba že určitá lokace má nějaký význam ne v hratelnosti, ale v příběhu. Musí tak podle toho vypadat. Na jednu stranu tu máš třeba moderni Anomalous materials, kde bych řekl, že se to s trubkama a tak moc nepřehání a jedná se spíš o jednodušší a čistější styl a na druhé třeba Blast pit, kde jsou chodby "tunelovité" a je tam spousta trubek atd. A má to smysl, vzhledem ke kompozici a "příběhu", který laboratoře Black Mesa mají. Ale tohle očividně nebereš v potaz.
  • DangerousDave
    MR.sugar: no super, takže vezmem mapu ktorá bola dizajnovo zastaralá už pred 10 rokmi, pridám do nej plošinky, zábradlia, zaoblím nejaké tie steny, pridám výklenky, prepletiem to trubkami a šachtami a je zo mňa profi-dizajnér... nie? svet je zrazu tak jednoduchý *1*
  • Thorleif_cz
    O tomhle projektu jsem sice před nějakou tou dobou slyšel. Ale tak nějak se mi vytratil z hlavy. I pro mě je první Half-Life jednou z nejlepších FPS vůbec a klasická hratelnost, atmosféra mu zajišťujou podle mě atraktivitu i nyní. Už aby to bylo, i když mě druhej HL potěšil, tak tuhle "reanimaci" si dám sakra líbit!

    Edit: Pokud to vyjde, tak bude legrační číst příspěvky od "moderních" hráčů, jak je to po stránce hratelnosti zastaralý, jak jim to hází klacky pod nohy, že se to nedá hrát... :D
  • Problém taky je, že i ty "neopodstatněné" věci jsou velice opodstatněné. Aspoň vzhledem k tomu, že Black Mesa je v podzemí a navíc, že předtím neslužila jako laboratoř ale něco jiného, jsou právě ty přebytečné věci které zmiňuješ ty věci, které tomu dávají ten feeling, jakej to má mít....
  • DangerousDave
    podľa mňa určite už na nástúpcovi pracujú (či už bude mať trojku v názve alebo nie) popri Dota 2 a Portal 3... tiež dúfam v zásadné zmeny v engine ktorý už výrazne zaostáva napriek kontinuálnemu vylepšovaniu. Času i zdrojov majú dosť tak nech to stojí za to.
  • jn treba neco jako DNF :D
  • DangerousDave
    hehe: ja od nich nič nechcem... napíšem to zrozumitelnejšie - mne sa určite ich idea prerábky HL1 páči a väčšina ich práce je krokom vpred oproti originálu, niektoré lokácie sú dokonca veľmi podarené. Lenže ja som reagoval na poznámku o profi level designe a to je to s čím nesúhlasím, nie s tým, že by neodvádzali na svoje možnosti dobrú prácu.
  • Pak by nebylo od věci udělat pár sketchu do screenu kde vidíš zásadní chyby a poslat je lidem co na tom dělají, ať se něco přiučí. A pokdu máš nějaké portfolio, tak sem dej prosímtě link, také se rád kouknu *3* .
  • Ja vazne ale nechapu,co vlastne chces po bande nadsencu,kteri se rozhodli udelat remake jedne legendarni hry.
    Delaji to ve volnem case,roztrouseni po cele zemekouli a vysledek bude uplne zadarmo.
    Osobne si myslim,ze na to,proti cemu stali se s tim perou obstojne a pokud to nakonec opravdu vyjde,tak si zaslouzi obdiv,at uz vysledek bude jakykoliv.
    Prece jen tomu asi malokdo veril/veri,ze to dotahnou do zdarneho konce.
  • A napadlo te trebas,ze praveze proto,ze chteji opet rozvirit stojate herni vody necim prelomovym je tim duvodem,proc to tak dlouho trva?
    A stejne tak nechcou nic prozrazovat dopredu,protoze pak muze nastat situace,zenebudou schopni dostat vsem slibum a fanousci pak na ne budou akorat nastvani,ze nedodrzeli to co nakecali.Nemluve o tom,ze je to pak omezuje v tom,kdyz se rozhodnou delat zmeny.
    Vazne nekdy tyhle ubrecene komentare nechapu.
    A uplne nejlepsi jsou prispevky typu "to uz je moc,HL3 uz me nezajima a hrat ho nebudu" pricemz ve chvili,kdy ta hra vyjde,budou mezi prvnima,kdo to bude hrat.
  • DangerousDave
    samozrejme... problém je, že i aktuálne screeny ma nijak nepresvedčili, ten pokrok je veľmi malý. A určite sa rád nechám prekvapiť ale pokial to za 8 rokov dotiahly iba do tohoto štádia tak už tomuto projektu jednoducho neverím.
  • Hanzales
    Malá technická, dochází ti, že podstatná většina těch screenshotů je i několik let stará? ;o) Až to uvidíme pokupě ve finální podobě (kdy z posledních tří let vývoje a dopilovávání bylo vidět prd a něco málo k tomu) pak ten výrok poberu. Ale asi jsme taky jen rozdílní. Tam kde ty hledáš chyby, já vidím šikovnost mapperů...
  • DangerousDave
    lenže práve to sa im nedarí, na Black Mesa je vidieť, že sa chlapci učia za pochodu a že ich tím je značne nevyrovnaný - miestami dizajn prekvapí ale na iných miestach človeka doslova odstraší, ako keby prvý krát v živote otvorili level editor. To je podľa mňa aj dôvod mnohoročného vývoja - viacnásobná prerábka tých istých úsekov.

    A ja skutočne neviem kde tam vidíte profi level design http://www.blackmesasource.com/media_levels.html , pretože ja tam vidím jednoduchý dizajn charakteristický pre hry z prelomu tisícročia (dobrým príkladom môžu byť X-labs v RtCW ktoré miestami akoby Black Mesa z oka vypadli) a k tomu samoúčelné vypĺňanie priestoru klimatizačnými šachtami. trubkami prípadne otrasnými kovovými konštrukciami sieťovej štruktúry ktorym sa každý dizajnér výhyba, nefunkčné členenie priestoru, nelogické rozmiestnenie niektorých svetelných zdrojov, repetetívne opakovanie rôznych architektonických prvkov a "nitované" lemovanie niektorých vchodov ešte ako archaický zostatok z prvého Quaka (rok 1996) je už iba taká čerešnička na torte ... ale čo ma štve najviac, že niektoré charakteristické miesta boli zmenená natoľko, že úplne stratili svoj pôvodný charakter.
  • Mladí hráči dnes vůbec neví co to je pořádná hra pořádný boss a pořádný skill to už je prostě pryč........kdysi dávno to všechno mělo smysl a já byl hrdý a pyšný na to že jsem hráč počítačových her .......všichni jsme byli ale to už je pryč....
  • Je to pravda , už mne nebaví čekat na nějaké obrázky a blbosti na twitteru Valve fail už dávno býval jsem do HL zamilovaný měli jsme i stránky o HL 1 ale už mne to nezajímá jsou to blbosti přesně tak uteklo moc vody a Valve pohřbilo jednu z nejlepších her na světě ....to se povede málo komu na to už opravdu potřebuje člověk poradit aby to zvládl.......na BMS čekám od první chvíle co to začali dělat a jak to dopadlo???? Nemá to prostě smysl ......
  • EuroSamurai
    Zkusil sem znova HL2 a s tou AI to je jak na horský dráze místama celkem ujde a místama sou horší než zombie.
  • At jsem zastancem HL, a dvojka je pro me nejlepsi akcni hrou, ktera kdy vysla, myslim si, ze pokracovani se nikdy nedockame, ocekavani je tak tak velke a Valve se boji, ze by se zaverecnym dilem neudelali dalsi herni revoluci, takze to radeji nevydaji vubec, velka skoda, kdyby to alespon chlapsky priznali, ze se na to vybodli, ale oni stale mlzi a verne fanousky trapi, jsou to sv*ne *12*
  • EuroSamurai
    To samý sem chtěl doporučit tobě. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit