Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Súhlas. Ale je fakt, že vojaci v HL1 pôsobli ako poriadne zabijácke komandá, zatiaľčo kombajni boli všeobecne divná banda *4*
  • Nevim, jestli tuhle hru nový mladí hráči zvládnout. Nejdu se tu prostě tlačítkem schovat za židličku a čekat, až staticky stojící nepřátelskej panduláček začne přebíjet, aby mu v 0.005s uštědřil headshot, nebo mu po stisknutí jednoho tlačítka ve fajn animačce zlomil vaz. Co si počnou, až po nich vojáci začnou házet granáty a obkličkovat je. Až zjistí, že skutečně žádný autoheal tady nefunguje. A to nejhorší, aby náhodou v té velké místnosti nezabloudili.... :-)

    za ten remake bych i nějakou tu stovky klidně dal
  • Jsou to jen obrázky, ale když si je vytiskneš, tak si s nimi můžeš hrát
  • Tohle si mínuska nezaslouží. Je to holá pravda. Nevěřím, že to kdy bude dotažený.
  • DangerousDave
    je to možné... takže nabudúce sa lepšie pozeraj čo hráš.
  • EuroSamurai
    Tak to sme asi hráli každej jiný hry.
  • DangerousDave
    toto je zaujímavé, píšeš, že v HL2 sa nepriatelia nevedeli kryť (čo nie je pravda) a podľa teba je to horšia AI ako tá z HL1 kde sa vojaci nekryjú iba vedia behať po vytýčených trasách alebo ťa sledovať ako lovecký pes a strielať.
    Je to tak ako píše Rorschah, tá AI sa zdala dobrá hlavne z dôvodu jej agresivity - rýchly "pathfinding" a presná strelba skĺbená s rýchlimi reakciami. Do tejto podoby sa dá transformovať AI prakticky v každej hre. HL2 mal lepšiu AI.
  • Osm let, osm obrázků. Half-Life vyšel kdy:)? 98 .)
  • F2P to urcite nebude *3* Free uz jo.
  • me zase prijde ze v hl1 byli akorat vic agresivni a tlacili rychle, kdezto v hl2 meli spis vzdy takovy dost utahany postup a pravda,pri ceste k playerovi nejake to zavahani obcas...

    a kdyz sme u toho, prijde mi, ze za poslednich par let ai stoji na miste jak chuj v teple vode a rozlisuje se jen stylem - vyuziva kryti ("chytra" ai), nebo blbe stoji,cumi a pali ("tupa" ai). za ty roky sme tu skoro mohli mit human-like ai, jenze to by asi nikdo nechtel zejoo...
  • DangerousDave
    keby si chcel dnes urobiť tak rozsiahle levely ako v DE1 kde pred tým stačilo nahodiť "pár kvádrov a dve textúry" tak by sme na HR ešte čakali. Dnešné hry podobného rázu sa musia koncentrovať na menšie celky. A level design je široký pojem, netýka sa iba rozsiahlosti prostredia alebo možnosti voliť z viacerých ciest ale i samotného návrhu prostredia, to ako jednotlivé celky na seba naväzujú, ich funkčnosť a logika, napokon samozrejme i vizuálneho spracovania a prevedenia funkčných i statických detailov.

    Zmysel pre detail má kde-aký moder ale k profi designu je od toho ešte dlhá a strastiplná cesta.
  • PreidaQ
    To já jsem zase příliš výborného level-designu na DE:HR neviděl - zrovna to byla pro mě jedna z jeho slabších věcí (hlavně v porovnání s původním DE). A i kdyby ano, tak ho dost srážela celková nemožnost interaktivity s protředím.

    A ty screeny vypadají z hlediska prostředí výborně. Je vidět, že autoři mají velký smysl pro detail.
  • Hanzales
    Částečně souhlasím, že čím déle se to protahuje, tím více to ztrácí na atraktivnosti. Nějakou dobu po vydání HL2 to působilo dechberoucně, ale na mně to tak působí i dnes (možná je to tím, že jsem se toho času taky trochu pokoušel něco tvořit). Mimoto se na ten remake těším hlavně kvůli celku. Není to jen o texturách a polygonech. Je to právě o tom leveldesignu a samozřejmě není přepracováno jen toto. Třeba samotná scéna s tím drakem z toho 3 roky starého traileru (oproti originálu) na mně ještě dnes působí majestátně (doslova).
    Stejně až to vyjde, budeme to hrát oba. Možná ne stejně nadšeně, ale pokud tě to zajímalo aspoň tehdy, neveřím, že to budeš ignorovat a možná to pak nebudeš ani zatracovat, ale to už bych hádal...
  • Hanzales
    Podle mně musel být v pokročilejší fázi celkem kumšt tak nějak sesynchronizovat leveldesign jako tak vůbec, aby celkově ladil, navazoval a nebyly velké rozdíly v celkovém feelingu. On přeci jen každý "mapper" má takový nějaký svůj styl a virtuální podpis ve svém díle a dát to dohromady a ukočírovat to muselo být myslím celkem peklo. Obdiv v tomhle směru hlavně proto, protože na tom dělají z různých koutů světa a trošku se to liší od práce "ve studiu". V tom rozhovoru na PaperRockShotgun se o tom trošku team leader rozpovídal.
  • DangerousDave
    sa asi pozerám na iné screeny ... profesionálny level design ? kde ? ak chceš vidieť profi-design pusti si Deus Ex HR. Ja som takisto veľký fanúšik HL1 a kedysi aj BM ale majte trochu súdnosti prosím.
  • DangerousDave
    z toho čo som videl to na HL2 nemá a pokial to bude o rok či dva lepšie ako HL2 tak to nebude výhra ale skôr sklamanie. BM mala zmysel 5 rokov dozadu kedy ešte HL2 patril k tomu lepšiemu (vizuálne) ale dnes ? nie, radšej si zahrám originál.
  • EuroSamurai
    Nevim proč, ale furt si tu zkratku pletu. :)
  • Amylee.Anderson
    BM neni ani zdaleka mrtvá :) Nedávno vyšel rozhovor, na twitteru jsou docela aktivní a přibylo toho za poslední dobu docela dost. Strašně se na to těšim, jak na to tak koukam.
  • HF3 .... jako High-Five3 ?
  • HL1 bola velmi fajn hra. jedna z mojich prvych hier na pc takze som felky fanboy celeho HL kultu. odvtedy uz ale ubehlo vela vody a presedlal som na konzole, ale toto by ma dokazalo vratit ku klavesnici. Viete o tom niekto nieco? ma to byt komplet hl1 alebo tam pridavaju aj nejaky novy obsah? tesim...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit