Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Projekt pravdepodobne nikdy ani neexistoval, byl to jen podpurny zpusob jak si udrzet pozornost. Blizzard uz je proste jenom hnijici upir co vysava svoje vlastni zily. Draenor jsem chtel ze zvedavosti zkusit, ale uz jim nedam ani korunu. Stejne uz se na to ted neda ani divat, natozpak to hrat. Prenecham to harantum typu GGG.
    • "A nezastaví ho v tom ani miliony dolarů, které se zrušením Titanu vyletěly oknem."

      To asi staly ty 3 artworky + pravidelne placeny kecy, ze Titan bude nejlepsi mmo, co kdy bylo.
  • No co. Urcite to malo mechanizmy ako wowko a teraz pochopili ze ludia to uz nechcu. Doba sa inde
  • Takze typicky pristup od white knightu. Jsem rad, ze az na par hlupaku typu Veskoslav tu vsichni vicemene souhlasi s tim, ze Blizzard a vsechny jejich znacky jsou v podstate mrtve. Fakta hovori za vse - dekada vyvoje obriho MMO zrusena, dramaticky klesajici subs u WoWka kazdy rok a mesic, katastrofalni start D3, krome esportu naprosty nezajem o flashove nesmysly typu HS, a pouze v esportu vedeny SC. Jejich jedina silna znacka - Warcraft - zemrela pred 5+ lety a WoW uz dneska hrajou jenom hraci, kteri maji problemy s patologickou zavislosti (ta hra uz nema co nabidnout).

    Samozrejme tohle vsechno zdejsim white knightum nevadi a porad budou mumlat o tom, jak je Blizzard skvela a silna znacka. Inu, komedie musi byt a ne kazdy je schopen celit realite.
    • LOL, tvoje baba je uz v podstate mrtva

      jestli tady s tebou na tyhle bezvyznamny a dementni diskuzi, vicemene vsichni souhlasi, to bohuzel neznamena zhola nic ňoumo

      umirajici firmy, si nedovoli zrusit projek, do kteryho uz vrazili balik jak svin a casu jak svin.prave na opak.
    • Veskoslav
      Myslím, že to nemá cenu ani komentovat. Bohatě stačilo napsat, že máš iq jako tvůj plyšový medvídek se kterým spíš, fakta si nejspíš pleteš se sny. Už jenom to, že jsi napsal, že o flashový nesmysl HS není zájem, vypovídá, že stačilo napsat: Nesnáším Blizzard a přeji vedení, aby shořelo v pekle, ignoruji fakta a rád si svá fakta cucám z prstu, abych následně všechny nazval hlupáky a přitom ze sebe dělám ještě většího idiota než o stránku předtím. Jinak doporučuji zajít na akciové trhy a začít lidem radit, aby prodali akcie Blizzardu, když je defacto mrtvý, vyděláš na tom balík;)
      • znicujici_pravda
        Ty jsi ten nejhloupejsi clovek, ktereho jsem na teto diskuzi zatim videl.
        Toto je znicujici pravda, ktera te naprosto znemoznila.
      • Jsi hloupy. Pro tvoji nizkou inteligenci znovu kopiruji, co jsem napsal. Snad to tvuj mozecek pochopi :) To neni o tom, co nekdo ma nebo nema rad, ale o tom divat se na fakta a ne se schovavat za tabulky a "uspesnost", to bys pak musel dat na prvni misto Farmville pred WoW a kdo vi co dalsiho. Hry Blizzardu nejsou uspesne. Jejich posledni uspesny release byl Wrath of the Lich King (par rekordu atd), od te doby nic, nada, zero, cink. Jedine co vydali byla flashova hricka HS, na kterou se nabalil efekt snehove koule v esportu. A esportu naprostou vetsinu lidi nezajima a je to minoritni zalezitost.
        • Veskoslav
          Hry od nich nejsou úspěšné? Neustále sem předhazuješ fakta, tak nějaké dodej. Jinak jsi obyčejný lhář a hlupák, co věří vlastním bludům. A mimochodem E-sport nikoho nezajímá? 20 miliónů lidí se například dívalo na poslední International (finále dva miliony). To ti přijde málo? Ne, neodpovídej, odpověď je zcela jasná a od tebe ani normální neočekávám..
    • Očividně máš problém s chápáním významu slov a) fakt, za b) být mrtvý.
      • Presne naopak, tento problem mas ty. Ale diky za pokus.
    • Možná by stačilo napsat, že prostě WoW nemáš rád a že nesnášíš Blizzard a bylo by to v pohodě. Já Blizzardí hry taky moc nemusím (vyjma Warcraft 1, 2 - ale Dune 2 byla lepší a WoW - ale jiná MMO jsou lepší). Diablo jsem doposud nepochopil, co že je tak skvělé - pořád dokola běhat tytéž lokace pro gear? WTF? Zahraju jednou sám, podruhý možná s neimaginárním kamarádem a jdu dál. Grindovačky jsou zastaralý koncept líných vývojářů.

      Na druhou stranu vidím nepříjemnou realitu - hry od Blizzardu jsou stále úspěšné a WoW je stále top MMO (ne kvalitou, ale to už je jiná diskuze).
      • No tak ja Blizzardi hry naopak miluju. Wowko jsem hral silene moc, dokud nezemrelo, Diablo jsem poctive taky odchodil. To neni o tom, co nekdo ma nebo nema rad, ale o tom divat se na fakta a ne se schovavat za tabulky a "uspesnost", to bys pak musel dat na prvni misto Farmville pred WoW a kdo vi co dalsiho. Hry Blizzardu nejsou uspesne. Jejich posledni uspesny release byl Wrath of the Lich King (par rekordu atd), od te doby nic, nada, zero, cink. Jedine co vydali byla flashova hricka HS, na kterou se nabalil efekt snehove koule v esportu. A esportu naprostou vetsinu lidi nezajima a je to minoritni zalezitost
        • Veskoslav
          E-sport je minoritní záležitost? Víš kolik lidí v průměru sleduje e-sport? Debilita si myslet, že je to zábava pro pár "nerdů", ale co s tebou ztrácet čas. Evidentně sis přišel zatrolit a dostat pořádně nažrat reakcí, aby sis pak v klidu potrolil pelikána, když to žádná neudělá.
          • Vypada to, ze te neco stve. Myslim, ze je cas aby ses sel probehnout ven :D
            Blizzard je zkratka mrtva znacka, punto, stejne tak i WoWicko a nic z tvych naprostych blabolu na tom nezmeni, ani tva minuska, ani tve argumentovani, kde misto argumentu oznacujes druheho diskutera za trolla (to jakoze hodne lol).
            • Veskoslav
              Stále čekám na ty tvoje fakta lháři. Fakta, ne tvoje pitomé kecy a dohady o tom, jak je Blizzard mrtvé studio a jeho značky taky *7*
              • Reakce na příspěvek:

                Nevim proc se tak rozcilujes, punto. Jsi nemocny? Kazdopadne ti doporucuju si precist clanek, pod kterym diskutujes. Mozna ti mozkove zavity konecne aspon trochu zapnou :D A ano, esport nikoho nezajima, krome minority nerdiku a jihokorejskych patologickych silencu, kteri nechodi do prace, nemaji zeny, nemaji zivot a cely den akorat hraji hry. Jeste jsem treba na games nevidel ani jeden clanek o espertu. Nebo kdekoliv jinde. Takze keep dreaming. <3
        • Jednoduchá otázka: Který MMORPG je dnes nejhranější? Samozřejmě nemůžeš srovnávat nesrovnatelné. Třeba WoT hraje daleko více lidí (údajně). Kolik lidí asi tu a tam hraje karty ve windows, že?

          Diablo sis koupil a s tebou spousta dalších lidí. Prodeje byly více než solidní, takže co to je? Neúspěch?

          Uvidíme v budoucnu. Krach WoWka by se hodil na rozhýbání MMORPG trhu.
  • Blizzard je jedina PC herna firma ktoru uznavam. To co robia..robia dokonale..maju nezamenitelny styl, chytlave pribehy postavy a herne mechaniky robene genialne intuitivne a pritom i pre progamning. Diablo Warcraft Starcraft prepisali hernu historiu a ide o najlepsie serie vsetkych cias....je jasne ze taka popularna firma bude mat i hromadu hejterov.
    • Na mě až příliš fanboyství... " jedina PC herna firma ktoru uznavam", "robia dokonale", "Diablo Warcraft Starcraft prepisali hernu historiu". Tohle všechno jsou absolutně přehnané výroky. Hateři jsou na nic, ale stejně tak fanboyové. Ani s jednou skupinou se nedá vést vůbec žádná diskuze. Odsuzuju zcela rovným dílem obě skupiny.
      • Tak Diablo (svým komerčním úspěchem) mělo velmi silný dopad na následující vývoj RPG, i když možná v negativním slova smyslu (více akce, realtime namísto turn-based, boom izometrického pohledu). Starcraft se zase stal národním sportem v Koreji.
        • To samozřejmě nezpochybňuju. Blizzard je úspěšná firma, o tom žádná. Jejich hry jsou úspěšné.
    • "a ide o najlepsie serie vsetkych cias"

      Consolefags incoming... 3... 2... 1...
  • WoWko má před sebou ještě takových nejméně 10 let vzhledem k nevývoji v oblasti MMORPG a vzhledem k extrémní konzervativnosti mnoha hráčů MMORPG. WoWko jim dost sype a k tomu se na něm moc v Blizzardu nepředřou, takže se nedivím, že se jim nechce do nového obrovského projektu, jakým by bylo nové MMO, které by muselo, co si budeme povídat, být aspoň tak "dobré" jako WoWko a to by bylo dosti obtížné. Dělat menší hry, které jim taky budou zase dost sypat, je logická volba. Jednou za čas po 3x delším vývoji než je obvyklé pak vydají nějakou větší hru, ta jim zase vydělá, takže má Blizzard nejspíše o svou budoucnost postaráno. Připomínají mi Valve - oba jsou velcí bohatí draci, co leží na svém bohatství a bojí se pohnout, aby se jejich poklad někam nerozkutálel. *4*
    • Veskoslav
      Naopak. Blizzard a Valve jsou firmy, co své hry nejenom podporují (řekni mi, která hra z roku 1998 je podporována servry přímo od výrobce (Starcraft)), ale snaží se je balancovat, vyšperkovat k dokonalosti. Navíc Blizzard teď vydává nový datadisk, příští rok datadisk k SC a 2016 má být poslední datadisk k Diablu. Podpora jejich her se pohybuje v rozmezí tak 10-20 let pomalu. Ne jako EA, co vypne servry u her z roku 2011. Poněkud rozdíl, ne? Takže velké hry mají na každý rok zajištěné, do toho malé projekty. Stále lepší než každý rok nový CoD či Bugfield.
      • Však Valve a Blizzard jsou ti draci, co leží na tom bohatství - tj. jsou spíše pasivní, vedou udržovací politiku a nemají důvod tenhle přístup měnit. Mají také pevný základ, na kterém jen staví. To je vše. Nemusí zkoušet nic převratného. K WoWku - když uvážíš, jak moc ta hra vydělává, jsou updaty slabé a datadisky zásadně placené. Prošel jsem řadou MMO, mnoha F2P MMO a musím konstatovat, že v tomhle se skutečně Blizzard moc nepředře (vždy pokud uvážíme, jaké finance má k dispozici, jaké zisky mu generuje WoWko).

        To samé opět Valve a jeho zisky. Ty též nejsou malé a místo toho, aby zkusili nějaký větší projekt, dělají v podstatě jen podporu Steamu.

        Já se jim nedivím. Ten přístup je pro ně úspěšný a není důvod ho měnit. Jen konstatuju, jak se věci mají.
  • O titanu sem četl hodně dávno, takže nevím jak daleko byli ve vývoji a nebo jestli vůbec začali pracovat na titanu protože kromě fake screenů sem nikdy nic neviděl... lidi co píšou že blizzard nebo warcraft je mrtvý, otevřete oči 11m hráčů x 350kč měsíčně, tj skoro 4 miliardy měsíčně a to nepočítám ještě služby,pety,mounty atd diablo je kapitola sama o sobě nesmrtelná hra a Starcrafty neni třeba ani komentovat, brzo bude film možná nová trilogie když se ujme ...
    • eStar
      11m hráčů už wowko dávno nemá. Aktuálně je to něco kolem sedmi milionů. Sice je to stále velmi mnoho, ale ten pokles je velmi patrný.
      • solomon.short
        jako vždy před datadiskem...
  • Veskoslav
    Takže obvyklé kecy jako u všech diskuzí k Blizzardu. WoW mrtvé (mrtvá hra, co má tolik hráčů jako všechny ostatní MMO dohromady a Čínští hráči tvoří 1/6 a ještě mají jiný platební model), Diablo nikdo nehraje (jenom na úrovních Tormentu je k dispozici 2890 hráčů a v Season 3156 hráčů a to se jedná pouze o pc), Blizzard jenom ždíme, 90% hráčů nadává na Wowko a hraje ho i tak dál....To jsou zase kecy. Prostě ukončil hru, která podle nic neměla perspektivu. Nevím, co na tom někdo nedokáže pochopit. Zrušili Ghost, který vypadal nadějně a veřejnost měla možnost vidět i ranou verzi hry. Dále mě pak pobavilo rušení Blizzconů, které se prý neustále opakuje. Co na tom že od roku 2006 se zrušil jenom v roce 2012. Diskuze odborníků na games nikdy nezklamou. Perfektní ekonomičtí analytici, kteří už od roku 2010 předpovídají, jak WoW nikdo nebude hrát, rapidně jim ubudou zákazníci a to další, následující MMO je už konečně tím zabijákem, co jim to natře. Naposledy Wildstar, který si ukrojil sice pěkné číslo, ale stále 16krát menší než má WoW.

    A to, že se něco zruší či předělá, není nic výjimečného v herním světě. Stačí si přečíst rozhovory s vývojářy kolik her už bylo v Alphě či dokonce před vydáním a nikdy se nevydaly, zrušily atd. A není to jenom v herním světě. Skvělým příkladem, jak může dopadnou vývoj je Lexus LFA. Supersport, který po nákladném vývoji byl po 5 letech zrušen, aby následně byl kompletně předělán.
    • Jsi strasne hloupej clovek. Nejdriv si najdi fakta a potom neco sepisuj. :)
      Kazdopadne hezky wall of text, ktery nikdo nebude cist (ja prestal u treti vety - diky bohu).
    • Že na takové kecy vůbec reaguješ. Wowko už dávnou není ani tak hrou jako prostorem pro komunitu. Jsou na něj navázány různé vztahy a koncem WoWka by tyhle vztahy taky klidně mohly skončit, což logicka řada hráčů nechce. To je podle mě primární důvod, proč se čísla pořád drží a budou ještě dlouho držet tak vysoko. Aby přešel jednotlivec na jiné MMO je snadné, ale aby přešel velký kus komunity, to už je více než obtížné. Sám jsem zažil větší přechody komunit z jednoho MMO na druhé a vždy to bylo velmi obtížné a vždy to znamenalo velký zásah a bylo to bolestivé a nepříjemné.

      WoWko je pro mnohé druhým domovem a nikdo nechce být bezdomovcem. Je sice pravda, že občasné výlety mimo domov jsou fajn, ale vrátit se domů je vždy důležité.

      No a samozřejmě je největším MMORPG, což už pro mnoho lidí je jediným platným argumentem a motivem, proč ho hrát. Lidi jsou zvířata žijící v tlupě a chovají se tak jak ve fyzickém tak i internetovém světě.

      WoWko tu bude (pro MMO obecně bohužel) ještě dlouho. S tím se musí všichni smířit.
      • To co popisujes je patologicka zavislost a nema s uspechem nebo "vydrzi" WoWka nic spolecneho. "Domov" v zadne MMO mit nemuzes, ani se nikam nevracis a vubec nemas zadnou "komunitu". Je videt, ze jsi onlinovek hral malo a jestli, tak odhaduju maximalne tak na free serverech, kde ta tvoje slavna komunita funguje podobne smesne, jako argumenty zdejsich patologu typu Wenko... ani nevim cely ten nick.

        WoWko uz tu davno neni, to je to jedine s cim se musis smirit ty. Efekt snehove koule absolutne nesouvisi s tim, jak se lide chovaji "v tlupe", fyzickem ci internetovem svete. Nez zacnes blabolit svoje moudra, zamysli se nad sebou priste, diky.
        • Já zažil hru s US komunitou v době, kdy jsem žil v USA a vnímal jsem, jak tahle komunita spolu žije. Neznám české komunity, které nejspíše znáš ty. To co popisuju, podle mě sedí na početnější cizojazyčné komunity.

          Že ve Wowku nemáš komunitu, jak naznačuješ či co, to mi příjde směšné. Pak co si mlel dál, to už mi přišlo, že ses musel pohybovat buď na periferii WoWka vůbec, nebo fakt nevím, jak si to hrál - jestli si WoWko vůbec hrál.

          Celá tvá reakce je podprůměrná nejspíše vycházející z velmi slabého intelektuálního vybavení pisatele (tebe). *3*
          • Já ve skutečnosti sám napsal celý WoW. Vězní mě ve sklepě a makám pro ně ve dne v noci. Internetová diskuze snese všechno. *3*
          • Jasne, a ja zil v Kanade a byl jsem jeden z guild leaderu, kteri vedli tabulky pred uvodem Cataclysmu.

            Blabolit se da na internetu hodne, dulezita jsou ale fakta. A fakta jsou takova, ze WoW je mrtva znacka a stejne tak i cely Blizzard. Mozna by neskodilo si znovu precist clanek, pod kterym vedes tuto diskuzi.
  • prelozeno z reklamstiny: Prachy dosly, wowko nenese to co driv a nez by jsme tu super MMO nevidanou hru dodelali tak wowko bude ztezi vydelavat na sebe natoz na novy projekt, takze uz do toho dalsi prachy lejt nebudem, jen by jsme vic prodelali. Jedem na jistotu grafiky a zvuku mame v archivech dost tak budem splacavat jen hricky typu hearthstone vsak skoro nic nas to nestoji a zisk z toho zdimeme zhusta, 5x recyklovany veci, proste parada skoro, bez prace na titanu by jsme se nadreli a jeste by to nemuselo ani mit financni uspech, taky, uz davno nejsme Blizzard co dela hry pro hrace, ale Activision-Blizzard co dela hry jen pro zisk....
    • jo na MOBU*11* jsem zapomel vsak rikam 5x recyklovany veci...
  • Wow!
  • docela mě překvapily zdejší komentáře, to opravdu valná většina z vás tak baští tyto marketingové kecy a není schopná odhlédnout od toho, že se jedná o ten Blizzard? Jasně, taky jsem tuto firmu nadevšechno žral a nadnášel do nebes, ale to bylo zhruba po vydání WoW. Ale za poslední roky jsem svůj názor na tuto firmu poněkud přehodnotil. Osobně třeba nepovažuju SC 2, D3, Heroes of the Storm nebo Hearthstone za nějak významně inovativní, úspěch těchto titulů byl především vydlážděn předešlými díly (u SC a D) a kvalitním hypem (a taky vybalancováním, lepší grafikou atd. ale ničím nijak významně revolučním za co se cenil D1, W2, W3, WoW). O posledních dvou počinech studia se ani není třeba zmiňovat, příjde mi to jako typická politika activision. Když něco sype a je populární (což universa D, SC, W jsou), vytřískejme na tom prachy jak jen to jde (CoD, ...). Ruku na srdce, karetních simulátorů, propracovanějších tady bylo před příchodem Hearthstone několik, o MOBA hře se vážně nemá cenu zminovat. To jsem ale dost odbočil a vylil si trochu srdíčko o Blizzu, jak mě poslední dobou zklamává...., k tématu: Titan musel být neinovativní nudný propadák, který musel stát opravdu za dvě věci. Protože opravdu ani Blizz (kor když je to ted Activision Blizz) nespláchne do koše 7 let trvající projekt ktery mohl studio stát stovky milionů dolarů. A výrok, že nechcou být spojování s jedním konkrétním žánrem považuju za totální PR balast. určitě proto odepíšou projekt za miliardy korun...a s kecama typu: nebyli jsme schopni se pro to nadchnout, to už si vážně z nás dělají prču ne? *1*
    • Veskoslav
      Většina her od Blizzardu není revolučních. Ani Diablo, ani Starcraft. Revoluci přinesl Warcraft III (RPG sytém hrdinů s inventářem v RTS) a WoW. Ostatní značky Blizzardu vždy vzali klasický námět a styl a dopracovaly ho k dokonalosti. Proto většina konkurentů upadla v zapomnění. Starý Warcraft nebyl nic revolučního, ani Starcraft.

      Mimochodem doporučuji si přečíst, kolik vyhodilo například EA za vývoj her, co se nikdy nedostaly k hráčům. A stovky milionů dollarů? Kde jsi to vzal proboha? Celý Starcraft II (celá série včetně datadisků a filmečků) vyšla na 100 miliónů dollarů. Mimochodem WoW stálo do roku 2008 200 miliónů dollarů. A to bylo včetně vývoje, servrů prostě všeho.
      • Starcraft bych řekl že v RTS žánru revoluční aspoň trochu byl. Nově přinesl do RTS systém jednotek kámen nůžky papír, slušný příběh zakomponovaný do gameplaye a kompetitivní multiplayer (mikro/makro).
        • a hlavne dokonale vyvazeni tak ruznorodych jednotek! navic zadna jina RTS se neda hrat na profi urovni a zaroven je velice pristupna obycejnym hracum

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit