Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokial dotycny cheat priamo nemeni "dielo" fyzicky na disku, teda subory ulozene na disku, Blizzard si moze ist past tak akurat kozy. Cheat programy modifikuju subory, knihovne nacitane v pamati ram, cize k ziadnej zmene a poruseniu autorskych prav nedochadza, nakolko konecny produkt zostava nemenny. Takze pa pa Blizzard, pekny pokus, ale trapny. To uz mozu zalovat vyrobcov ram, ze vplyvom vadnych ram pamati dochadza k poskodeniu nacitanych suborov ))).

    Pokial ich chcu zalovat, musia im dokazat, ze fyzicky editovali, menili subory nachadzajuce sa na disku a ze si tu hru kupili a naistalovali, teda suhlasili s EULA-ou. Tento pokus je just fail. Podla ich chabeho vykladu je porusovanie autorskeho zakona tvorba skinov ci modov pre s pouzitim ich suborov, teda napr. hrdinovi tam napr. ruzovu zbran ))) FAIL.
    • BTW - modifikovani souboru a skinu JE porusovani EULAy
      pokud to pouzijes komercne tak tim porusujes i autorsky zakon
    • tady nejde o nejake upravy hry - pri instalaci si souhlasil s tim, ze pri pouzivani hry nebudes pouzivat zadne aplikace treti strany, ktere modifikuji CHOD hry - to znamena mody hacky cheaty boty a jine ptakoviny, ktere udelaji to, ze hra vypada jinak

      pokud si nekdo zmeni skin tak srat to, ale napriklad nejvyssi hraci v lize dostanou pozvanku na blizzcon tournament, a co kdyby nekdo udelal hack, kterej by pouzival jen on a nahodou by nesel zistit ? takovej hrac by se dostal na top pricky, i pres to ze by ni neumel, a tim sebral nekomu narok na jeho misto v zebricku
    • BTW,s EULA musíš souhlasit, protože když ne, instalace se ruší ;-) a důkazi mají, online profily, které jsou uloženy u nich na Battle Netu. Takže FAIL, ale né na jejich straně ;-)

      Taktéž doporučuji řádně přečíst články k tomuto tématu kde píšou, že pokud člověk cheatuje v singlu, je jim to jedno, ale pokud tyto cheaty zasáhnou i do multiplayeru, tak to už jim jedno není (achievmenty).
    • Krásně napsáno, ale omyl. To že cheat upraví danou věc, se kterou počítač momentálně pracuje a tuto operaci provádí díky pamětem, je pravda, ale výsledek (achiv, další mise, atd.) je fyzicky uložen, tzn změněná část je uložena na disku (zapsána většinou v souboru, kde je uložena informace o tvém profilu ve hře), čili pozměněn a zvlášť, když se taková změna ukládá na tvém online profilu, který spravuje Blizzard.
      • kdyz to chces brat takhle do detailu tak vetsina her pri instalaci zadnej profil nevyextrahuje nebo nezkopiruje z disku nebo jineho media ktery sis koupil.. to ze se nekde na disku nachazi nejaka slozka a v ni nejakej soubor kterej se nahodou generuje za behu hry neznamena ze sis svuj souborovej system a organizaci slozek zrovna nevymyslel jinak a na misto SAVU sis neulozil soubor kterej ma nahodou hodne podobnou ale malicko jinou strukturu jako SAVE akorat ti umoznuje postavit velkou priseru na misto maly ;)... takova vec proste neni napadnutelna.. pokud je to mozne ze zakona pak je nekde chyba
      • Vysledna hra nie je nijak zmenana, save ti akurat ulozi priebeh hry,t.j. xp, zivoty, progres hry, ale neulozi ti nesmrtelnost, nekonecno surovin, municie, jednotiek atd..Ak pouzij save z cheat hrania bez cheatu, nebudes mat uz nesmrtelnost, nekonecno surovin atd...Hrajes len to, co by si hral, ak by si hral legalne...opat tu nedochadza k ziadnej editacii suborov fyzicky na disku, pokial nepouzivas cheat programy na nekonecny pocet savov, ci si tie savy sam needitujes.. atd...Save je len vystup zo samotnej hry, ktory hrajes ty a bez tvojho hrania by bol prazdny. Takze asi tak.
        • Nemluvíme o změně hry, ale o důsledku použítí cheatu a zapsání tohoto výsledku. Když to řeknu blbě, tak pokud si nějaký člověk, co to dělal vezme tvůj save a bude jej studovat najednou vuidí, že si v jednom okamžiku měl tolik a tolik a o sekundu později desetinásobek. Navíc tento krok bude někde zaznamenán (alespoň si myslím).

          V tomto případě se ale jedná o to, že dané cheaty odemikaly achivmenty, které se zapisují k tvému online accountu (battle net) a tím tě vlastně povyšují nad ostatní, které je nemají a stnažís e je vlastními silami (hraním) dosáhnout a toto právě Blizzard trestá. Navíc sami přznávají, že v singlu jsou cheaty už programovány. Jim jde pouze o multiplayer část, jelikož tu (jestli se nepletu) bez Battle Netu hrát s ostatními nemůžeš.

          Snad jsem to, o co mi šlo, vysvětlil dobře.
  • ja bych hlavne zaloval lidi co vyrabeji cracky na hry treba skupinu razor a pod. Zavrit je do vezeni. To nemuze byt tak tezke vypatrat je vzdyt jejich identita je pomalu verejne tajemstvi na internetu.
    • praveze to tvoje "verejne tajemstvi" (slysel sem X verzi), vsechny ruzny zvesti co koluji jsou lez, je nikdo nenajde, kdyz nebudou sami chtit *3*
    • Amylee.Anderson
      Ty jsi kokos :D
      • a proš jako? uz ti vlhne?
        • Amylee.Anderson
          ??? ...Cracky jsou užitečné. Bylo by míň hráču a někteří když si zahrají opravdu kvalitní hru, tak si jí koupí ;) Kdyby nebyly cracky (a hlavně RAZOR) tak je míň hráčů. Mnohem míň ;) Tim míň lidí by kupovalo hry. Warez a cracky jsou potřebný.
          • Tohle je největší nesmysl, co sem kdy slyšel (četl) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Ty tady říkáš, že kdyby nebylo cracků, tak je míň hráčů. Tím mi chceš říct, že kdyby nebylo jich, tak se neprodá přes 12 milionl Modern Warfare 2 nebo že by World of Warcraft nehrálo na oficiálních serverech přes 16 milionů lidí a nebo že by ještě nevydaný Black Ops neměl největší předobjednávky (ještě větší než MW2) ? Nebýt cracků, tak je ještě více lidí s originálkama, protože lidé jsou za to co chtějí schopni zaplatit. jediný, kdo cracky potřebuje jsou puberťáci, kteří na to nemají a nebo lidé jako ty.
            • gharty - v pohodě, kdyžtak se omlouvám za ten ostřejší tón : ) jj, slovíčkaření
            • Amylee.Anderson
              Jistěže by bylo míň hráčů. Společnosti si stěžují, jak se jim snižuje zisk z prodaných her. Proč? Protože lidi stahujou a co k tomu potřebujou? Ano, crack. Halo hráčů stahuje a crackuje. A to, že se nejaká hra prodává, mě vubec nezajímá ;) Neřikam, že nikdo hry nekupuje. Ale co se týče MW, tak to je záležitost komerce a distribuce. Prodává se to kvůli značce a hustodémosky krutopřísnou akcí a grafikou - ale to neni všechno ;) Jinak ty nejlepší hry nejsou mezi těma mainsteamovou vetšinou. Ale jestli sis nevšiml, ty nejznámenjší AAA tituly(který se taky nejvíc prodávají) stojí už přes tisíc korun, na konzole ještě více. A že bych si mela každou hru kupovat. No to sorry, ale to je blbost ;) Ty sis nikdy nic nestáhnul, že seš tak ukřičenej?
            • Máš pravdu, omyl na mé straně, je to jen 12 milionů, ale o to se tu nejedná že ;-) (slovíčkaření)
            • Nejsi z PR Blizzardu? WoW má 12m účtů, aktivních hráčů je prý kolem poloviny, kde si sebral 16m aktivních neví snad ani rádio Jerevan.
            • Amylee.Anderson
              Uklidni se :D
          • Nesouhlas. Já tam tu implikaci vidím úplně obráceně. Množství hráčů generuje odpovídající množství crackerů. :) Hlavně nejdřív byli hráči a potom crackeři :)
            Ale warez je potřebný, to nepochybně :-D
  • Amylee.Anderson
    Cheaty jsou fajn, ale v multiplayeru je to na hovno. Ale nejak nevim, co si o tom mam myslet. Kdyby mě nekdo připravoval o majetek, tak se mi to nelíbí..ale zase..Blizz má určo peněz jak šlupek. Trochu škudlilové.
    • Nechci být neurvalý, ale připadáš mi úplně mimo. To řpece neznamená, že když má někdo peníze, že sou ostatní oprávnění mu krást. Zamysli se trošku, enž tady napíšeš nějaký blábol....
      • Amylee.Anderson
        Já psala, že by mi taky nebylo příjemný, kdyby mi nekdo kradl. Ale muj nazor je, že v tom videj jenom ty prachy ;)
    • no a co ze maju peniaze... Sprav nieco, predaj to ludom a potom dostavaj staznosti az sudne vyhrazky za to ze sa o to nedokazes postarat a hrozi ti x-y veci...!
  • Cheatování v multiplayeru je nutno (s ohledem na ostatní hráče) bránit. Ale v singlu? Méně zručný hráč zakysne, nemůže se dostat dál, cheatovat nemůže, aby nebyl zabanován (vím, v SC2 jsou povoleny build-in cheaty, vyjadřuji se obecně). Co udělá (v singlu) příště? Hru si stáhne, crackne a má klid. Zdůvodnění, že podváděním v singlu se vylepšují stats... když jsou schopni identifikovat použití cheatů, měli by schopni při jejich použití třeba smazat všechny achievementy a hráče vyřadit z online statistik, ne?

    Zakazování (vydavatele nijak nepoškozujících) modifikací je kapitola sama pro sebe, viz hysterické chování ASOBO u hry FUEL na různých fórech (za situace, kdy multiplayer už NIKDO nehraje, z mnoha pokusů se mi nepodařilo ani jednou najít nějakou online hru). Příště začnou banovat za co? Za použití amatérské češtiny? Za vlastní nabindování klávesnice?

    Aby nedošlo k mýlce: multiplayer vůbec nehraju (naprosto mě nebaví) a v singlu cheaty nepoužívám.
    • Jenomže singl a multi je v SC provázán, alespoň co jsem slyšel.
      • Souhlas
  • Ale je to jejich volba zda to budou použivat nebo NE . Navíc Chaterů mimo USA se to moc netýká . Těžko budou žalovat nějakého človička v Číně nebo ČR při rychlosti našich soudů *4*
    Jinak je chválihodné že proti tomu bojují ,protože některé hry jsou totalně zamořené podvodníky *10*
  • Vzheledem k tomu ze tydlecty hacky a cheaty se dneska bezne prodavaji tak musim s takovym postupem jenom souhlasit. Skoda ze se neco takoveho ve vetsi mire nedeje treba u ModernWarfare 2 nebo Bad Company 2...
  • souhlasim, ale obecne byl byl s modifikacemi opatrny. jsou hry, kde se obecne rovnez zakazano modifikovat obsah, ale existuje spousta uzitecnych modifikaci, ktere zazitek naopak zlepsuji, ci prodluzuji.
    u online hrani a s cilem podvadet to ma vsak negativni dopad, takze tam souhlas...
    • Modifikace jsou fajn, ale pokud ve smlouvě, kterou odklikneš při isntalaci je napsáno, že se něco takového nesmí, jelikož tím upravuješ hru (zákaz upravování), tak ti lepší zážitek je k ničemu. Úprava je úprava, ať k lepšímu či horšímu. Rozhoduje to, co je v licenční smlouvě.
      • U kolika procent her odklikáváš českou EULA? (anglická v našem právním řádu neplatí, je-li v rozporu s českými zákony)
  • Taky souhlas. Je to proti fair play a pri cheatovani si myslim, ze hra skutecne prestava bavit.
    Nad cim se ale zamyslim: Na ci strane je vina? Prodejce, ktery dal nastroj(sperhak, dynamit) nebo ten kdo ten kdo hru upravil (pomoci sperhaku vykradl obchod). Je jasny, ze nastroj je jednoucelovy pro upravu hry. Nemam v tom uplne jasno...
    • Pokud výrobce vydá nástroj, kterým můžeš měnit hru, je toto použítí zcela v pořádku. Pokud však nic takového endá, napíšou do smlouvy, že se to nesmí, je to jasné jak facka. Pokud vím, Blizzard je velice toleratní k upravování her, u kterých to dovolí (viz World of Warcraft, kde hromadu "modů" zapracovali), ale pokud řekne že ne, tak ne. Jak jsem říkal níže, důležitá je smlouva, která se odsouhlasuje při instalaci.
      • Opět špatně pochopeno :) Takže asi ode mě špatně napsáno. Prodejce myslím prodejce hacku ;)
        • Ah, takt o tam chybělo ;-) Samo to moje bylo na výrobce her :-)
  • Doufam, ze jsem to dobre pochopil, ale pokud Blizzard prirovnavas k tomu prodejci sperhaku (coz by odpovidalo tomu, ze ke hre pridavaji i herni editor) musis mit na pameti, ze vsechny hacky jsou delany na mnohem hlubsi urovni.
    • Pochopeno spatne :) Ne prodejce je v tomto pripade cracker/hacker
  • Jinak teda me stve pokud vydavatel (Valve) prida do hry (kterou jsem si koupil) moznost vylepsovat se za penize (Team Fortres a jejich virtualni penezenka). TO JE PRO ME LEGANI CHETOVANI akorat zpoplatnene firmou... To je zas pro me mega zlocin na strane vydavatelske firmy. Mozna by stalo za to precist si podminky, ale urcite budou psany tak, ze chudak hrac nemuze nic...

    Jinymi slovy, pokud vydavatelska firma za cheatovani vybira penize, tak je vse OK...
    • zapomínáš na to že ty věci který si můžeš koupit se daj i během hraní sesbírat zadarmo..!
      • Takže pokud si to nechci koupit, tak si to mám ve hře odpracovat? LOL
        Tedy popíráš či nepopíráš možnost nákupu za účelem zvýhodnění hráče?
        A vadí ti takový přístup nebo ne?
        • Peníze nebo čas. Čas jsou peníze. Tudíž aktuální update TF2 který přidal možnost zakoupení věcí nic zásadně nemění. Pokud ti jde čistě jen o nové zbraně případně item-set hats (jediné nově vecí které mají nějaký efekt na hru, kromě toho vizuálního), tak všechny jsou součástí item drops případně se dají ucraftit, a vůbec to není obtížné. Tak to bylo, tak to bude. To že si to jde koupit je bonus pro lidi, co si to prostě koupit chcou. Jejich mínus, pro Valve plus. Pro nás bezezměny. A s článkem o Blizzardu to naprosto vůbec nijak nesouvisí.
          • Jelikož je to reakce hlavně na mě, tak musím konstatovat, že tomu co píšete přesně nerozumím. Pro zjednodušení mi odpovězte na tyto otázky:
            Nakupované předměty mají podle Vás pouze vizuální efekt na hru? (ano/ne)
            Tím, že si nevizuální bonus koupím mi přinese výhodu do hry? (výhodu / nevýhodu / nic se nezmění)

            A s článkem o Blizzardu to naprosto vůbec nijak nesouvisí. - Nezlobte se, ale já tam jasnou paralelu vidím. (Přečtěte si všechny mé příspěvky)
            • Teď ěm napadla ještě jedna věc. Určitě si hrál nebo znáš nekoho, kdo hraje WoWko. Blizzarde nabízí ve svém online obchodě některé věci, psotavičky a mounty, které si za pár peněz můžeš koupit a ony se pak vztahují k tvému účtu, tzn. můžeš tyto věci mít u všech postav, které si vytvoříš. Co jsem viděl, hodně lidí si tyto věci kupuje (pokud už nejsou součástí třeba speciální edice). Proč to kupují ? Co já si myslím, tak proto, že chtějí ukázat, že na to mají nebo že se chtějí odlišovat (nevím, jak to lépe napsat), prostě chtějí být vyjímeční a na tohle ty firmy sázejí + to co sem samo už napsal dříve.

              Co si o tom myslíš ty ?
            • 2) - to sem napsal špatně. Pokud si můžeš koupit věc, kterou můžeš získat i hraním, je to šetření času pro ty, kdo na to mají a jsou ochotni za to zaplatit. Pokud se jedná o limitovanou edici, kterou si můžeš koupit, je to čistě na tobě (chceš ji mít, zaplať si).

              Vem si ve WoW nabídky zlata za peníze. Nabízejí tisíce zlata za pár peněz (vím že to není od vydavatele) a lidé jim za to platí. proč ? Protože by "farmením" těch peněz trávily měsíce a když si za to zaplatí, mají to za pár šupů.
            • Nákup zbraní má pouze dvě věci 1) peníze pro vydavatele, 2) ušetřit čas lidem co jsou za to ochotni zaplatit (samo že tu věc získá i jinak, ale bude to nějaký ten čas trvat).

              Ano, tím že si koupíš věc, která vypadá jako všechny jiné, ale má třeba 4x lepší vlastnosti je výhoda oproti ostatním (třeba ve vztahu k WoW).

              Můj názor.
        • Jasně že to je zvýhodnění zazobanců co si budou kupovat itemy do hry a vadí mi tenhle přístup ale s tim nic nenaděláme.. mě jsou stejně ty itemy u zadnice ale je to svi**rna.
          Ale neserovnával bych to s cheatama... *3*
          • S cheatama to podle mě nelze srovnat velikostí (jsou to zatím* jen malé výhody) ale principem ano. A já vidím opravdu jen rozdíl jen v tom, kdo má zisky.

            * Doufejme, že se jim to neosvědčí, nebo výhody příbydou podle toho kdo má kolik peněz. Bohužel to vidím poslední dobou jako trend. Je taky možné, že jednou budeme hledat hry, které mají nálepku (či ve smlouvě) nechatování a ani nezvýhodňování movitých.
    • To je stejné, jako by si osočoval výrobce aut, že chce zpoplatnit to, že ti do auta přidá třeba klimatizaci. Pokud chceš mít bonus (či lepší vybavení) tak se za něj musí zaplatit a je ejdno, jestli to ej u her, automobilů, motorek s abs nebo bez a jiných věcí.

      Jinými slovy. Vydavatelská firma si může účtovat co chce, pokud zákazníkovi dá nadstandart. to není cheatování.
      • Nepochopeno... Původní hra má jedna pravidla a potom vydavatelská firma dovolí za peníze cheatovat ? O to mi jde.
        Pro pochopení uvedu tvůj příklad s auty: Vidím závody, vidím a že maji všichni auta stejná. Rozhodnu se tedy zaplatit na takový závod startovné. Jede se na 5 kol. Po 3. kole ale organizátor začne prodávat do aut turbo....
        Logicky - chceš vyhrávat ve tvé již koupené hře, tak zaplať...
        • Nepochopeno ? já ymslím že docela dobře, jen přirovnávat hotový produkt a poté vylepšení na něj k závodům je toršku nepovedené. když si koupíš auto a pak k němu vyrobce za rok začne prodávat jako doplněk něco, můžeš jít a buď si to koupit a nebo jezdit v původním, čili volba je na tobě a to stejné platí i tady. Chceš mít lepší zbraně ? kup si do hry nějakou, kterou anbizíme (když už je tu ta řeč o Team F.). Volba je na tobě, ale pokud mají uvedeno ve smlouvě, že tohle ne a ty to porušíš, nesmíš se divit.
        • pokud v podminkach koupe neni vyslovne napsano, ze takove veci delat nebudou, tak mas jednoznacne smulu ty. Muze se ti takove chovani firmy nelibit, ale to je tak jedine co proti tomu muzes delat. Muzes si porad najit servery, ktere treba tyto bonusy nemaji povolene apod. urcite to jde resit. Ale je treba si uvedomit, ze firma hru nedela proto, aby ses dobre bavil a byl prvni v zebricku, ale aby generovala co mozna nejvetsi cisty zisk a urcite maji na investicich analyticke oddeleni, ktere jim rekne, jestli se jim vyplati zpoplatnit bonusy pro zapalenejsi a majetnejsi hracu na ukor lamentujich chudych, kteri se mozna kvuli tomu od daneho vyrobce her odkloni. *3*
          • Díky pochpeno a super názor :)
            Právě, vím že mám smůlu... Jako já to píšu, jen tak jako námět k zamyšlení. A doufám, že si v budoucnu s někým po internetu nebudu hrát šachy a že si v posledních tazích někdo nedokoupí pár dam nebo věží, aby vyhrál. Přestože to hra na začátku partie neumožňovala :-D

            Jinak máš s obchodními taktikami, máš také pravdu. Mě ale takovéto praktiky obecně vadí. A hra mě pak opravdu přestane bavit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit