Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • :) Jeste reakce na vetu "Jinými slovy. Vydavatelská firma si může účtovat co chce, pokud zákazníkovi dá nadstandart. to není cheatování."

    Problem je v tom, ze si tento nadstandard kupujes proti ostatnim hracum, kteri si jej nekoupili. Jinymi slovy, vsichni ted zaplatte za klimatizaci...

    Pokud by ti nevadilo, ze budes v arene s pistoli, zatimco ostatni si koupili raketomety a povazoval bys to za novou vyzvu, pak OK
  • Jsem snad jedinej komu to přijde na hlavu? Buď má Blizz hluboko do kapsy a potřebuje obrat pár troubů o směšnou částku nebo je to jen čistá demence. Oni jen dělají cheaty, je snad jejich problém, že je lidé zneužívají při multiplayeru? Na netu se válí tuny cheatů, hacků, modů atd. do tisíců her, ale tohle vidim prvně, je to jako žalovat výrobce kuchyňských nožů, že jeho nůž byl zneužitý pro vraždění. Výjimkou by možná bylo kdyby u svých produktů měli výslovně napsáno, že je to pro použití na battlenetu pro cheatování v online hraní, jinak to opravdu nechápu. Je na každym jak s cheatem naloží, někdo pro to aby se dostal přes těžkou misi nebo přes bug ve hře, někdo pro online hraní, neni to ale problém tvůrce cheatu.

    Abych předešel zbytečnýmu plkání, cheaty nepoužívám, nesnášim je.
    • Ten borec má 100% pravdu. Jen co jsem si to začal číst, tak jsem měl tendenci napsat jedno a to samé.
      Uvědomte si, že jde o cheaty a ne o cracky kua... Blizz to odůvodňuje tím, že to "znechutí hru" a že už si lidi nebudou chtít koupit pokračování.
      1) Hru už si koupili
      2) proč by to mělo ovlivnit rozhodnutí, jestli si koupit datadisk???!!! u datadisku jde jde věčinou jen o singplayer a blizz sám uvedl, že hra už obsahuje vestavěné cheaty.
      3) Co se multiplayeru týče, tak tam je to lameřina, ale také chyba programátorů SC2, že to nemají ošetřené proti hackům > aneb DOTA maphack (warcraft3-game) apod... To je o lameření, kdo to používá, ale vždy to je jen na hráčích, zda ho použiní. Navíc proto se rozdávají bany. A nakonec: Pařani WOW-ka. Pamatujete si na vykreslovací addon (cca 3.3.x patch), který v ICC zobrazoval co se má u jednotlivých bossů co dělat (kde stát, kam co spadne, apod...). Jak to s ním vyřešili? Zakázali! A nejednalo se ani o hack ani o cheat. Jen o zjednodušení, i když jej používalo věčina lidí, tak jej zakázali. Jak to udělali? Sowtvérově!
      Blizz čvachtá na maják. Tvůrci cracků, kvůli kterým přichází o milióny jim jsou u ****, ale cheaty, které mohou použít teprve až si danný člověk onu hru koupí jsou pro ně stěžejní...
      • tak nějak a nic na tom nezmění ani ten klikač mínusů co tu řádí jak černá ruka : )

        "Blizz to odůvodňuje tím, že to "znechutí hru" a že už si lidi nebudou chtít koupit pokračování. "
        Pokud by to takhle chtěli interpretovat, tak je chci vidět na jakých důkazech založí svou argumentaci a jak budou dokazovat, že lidé si nekoupili datadisk (ušlý zisk) kvůli cheatům na battlenetu, stejně tak můžu říct, že lidé si ho nekoupili protože se jim prostě nelíbí a nechtěj ho hrát nebo ho prostě jen nechtěji kupovat.
        • ještě jsem zapomněl, že by pak spíš bylo rozhodně opodstatněnější kdybych já jako hráč S2 zažaloval Blizzard, že neni schopný udržet battlenet bez cheatů a já tedy přišel o zážitek z multiplayeru, který jsem v dobré víře se hrou kupoval, ve smlouvě či na krabici totiž žádný upozornění, že mohu přijít o 50% hry v důsledku zacheatovaného battlenetu neni. Svou nechopnost se s tím vypořádat a udržet své servery a battlenet čistý pak Blizzard dost neobratně svaluje na někoho jiného.
    • Hraci maj banana.

      Prodej cheatu bych trestal vesenim za koule do pruvanu protoze je to neco co je na mem kvalitativnim zebricku podnikatelskych cinnosti nekde az uplne dole a je mi uplne jedno jestli to dela nejakej tichuanskej hacker jen aby nakrmil svych 10 deti, zenu a kozu. Navic Blizzard tresta bananem i pouziti cheatu v singlplayeru kvuli ladderboardum apod.
      • LOL, tos mě teda dostal, od srdce jsem se zasmál :)
        ...tak to bych na tebe měl jednu otázku:
        Maš všechen sw i hry koupeny?
        Protože já vidím také jasnou paralelu hacky a cracky.
        Jestliže ne a nejsi student nebo hladovějící, tak bych s tebou udělal vše co sám píšeš :-D

        Jinak neútočím ;) jen pro zamyšlení...
        • vsadim boty, že nějakej ten pálenej kousek SW nebo crack se mu tam doma někde válí či válel, v takovym případě si dělá z pusy WC a jsou to jen pokrytecký žvásty : ) ovšem zde na internetu bude tvrdit že nikdy žádný crack nezkusil, nikdy pálenej software neviděl a neměl ani u sebe, ani u kamaráda, kterého by jistě za ty kulky v takovém případě okamžitě pověsil nebo případně v rámci občanské povinnosti udal na policii : )
    • Nesouhlas. Udržení fair play je pro soutěžení nesmírně důležité. Jinak nebude nikdo soutěžit...
      A souhlas s myšlenkou, že je potřeba se zamyslet nad tím, kdo je viník. Zda tvůrce či uživatel hacku.
      Ale příčina je velmi jednoduchá. Zažalujeme 3 výrobce nástroje nebo tisíce (možná miliony fakt nevim) jinak dobře platícíh uživatelů. Každý nechť si spočítá dopady. V tomto ohledu je pro mě jednání Blizzadrdu celkem blizadrní až srabácké :)
      • Souhlas, pochopil bych žalování hráčů, kteří tím nástrojem porušili licenci kde je vše výslovně zakázáno tohle dělat a s níž museli souhlasit při instalaci, ale nechápu žalování těch tvůrců, kterym je ukradený co s tim kdo dělá a nenesou za to odpovědnost, Blizzard se v tomhle chová opět jak spolek idiotů a už asi neví co by, žalovat ty hráče by jim kredit moc nezvedlo, tak žalujou ošklivé a zlé tvůrce utilit. Snad to nebude další z bizarních amerických sporů a soud rozhodne správně, což v tohmle případě znamená v neprospěch Blizzardu.
        • Tobě by nevadilo, kdyby si vydal svou vlastní pc hru, udržoval její dobré jméno, vydával patche, staral se o to, aby on-line zápasení bylo dle pravidel a pak přijde nějakej takovejhle hacker, začne ti vydávat utilitu pro tvou hru, kterou ničí její jméno, protože tu blbou utilitu začne používat milion idiotů a tím pádem tvou hru přestává hrát další milion naštvaných lidí, protože ostatní cheatují...zkus se nad tím zamyslet, myslím si, že blizzard dělá jedině dobře, alespoň někdo má koule s tímhle něco dělat.
          • Co by mě vadilo je irelevantní, tady jde o právo a zákony, tohle co píšeš je sice moc hezký, ale v principu je to blbost a kdyby si chtěl tenhle princip a logiku uplatnit na vše tak se spustí lavina soudních sporů naprosto o všechno. Stát se stará aby lidé nebyli vražděni, ale ošklivé firmy vyrábí zbraně, které jsou pro zabíjení zneužívány, žaluj je. Výrobce nožů chce lidem dopřát požitek z krájení chleba, stará se o jejich kvalitu, bezpečnost, ale vykukové je zneužívají pro zabíjení, žaluj je. Výrobce aut vyrábí kvalitní auta, bezpečná, stará se o ně, financuje výzkum, ale vykukové je zneužívají k pašování, loupení, zabíjení, žaluj je. Takhle by se dalo pokračovat donekonečna a to se jedná o případy daleko důležitější než nějaký pitomý cheaty ve videohře, přičemž princip je stejný. Pokud ten hacker nepoužil zdrojový kod, část softwaru Blizzardu nebo cokoli co je chráněné autorským zákonem pro výrobu toho hacku který pak za peníze nabízí, tak se s tou žalobou může Blizzard akorát tak vyfotit. Pokud je to výlučně software toho vývojáře a je tudíž jeho dílem, těžko ho lze žalovat za to, že lidé co si to koupili to zneužili při online hraní. Vzhledem k tomu, že o nějakém porušení autorství nepadá v článku ani slovo a spor se vede jen o to , že lidé s použitím těch nástrojů podvádí při online hře, tak se jedná zřejmě o ten druhý případ, pak doufám, že soud rozhodne v neprospěch Blizzu a bude to tak správně.
            • Car1bouLou_ - Nesrovnávám příklady, ale princip, který je všude stejný. Ještě mi prosím uveď, které smluvní podmínky porušili, jestli myslíš ty v článku, tak ty podmínky neporušili ti co ty utility vytvořili ale ti co je použili, to většině lidem nedochází, jiná situace by byla, kdyby ten cheat, hack obsahoval prokazatelně kody či část softwaru Blizzardu chráněný autorským zákonem, o tom ale v článku neni ani slovo, píše se jen o žalobě kvůli tomu, že jejich utility lidé používají k cheatování, to ale neni problém tvůrců a licencí, smlouvu porušuje ten co jí odsouhlasí při instalaci a pak ten cheat použije, a to dělají ti hráči.
            • Bohužel věci, které tu srovnáváš prostě srovnat nejdou a o to jde a pokud jsem četl v článku správně, oni porušily smluvní podmínky blizzardu, tím pádem je postih z jejich strany oprávněný.
      • Pokud ještě snesete mé názory :-D, tak mě napadlo ještě trochu přitvrdit.
        Srovnání s prostitucí: ;)
        Zažalujeme německé tlusté prase (uživatele) nebo chudou prostitutku(dodavatele), která to dělá proto, aby v situaci jaké je přežila. Tam máme celkem jasno. VS protipříklad
        Zažalujeme rozmazlené podvodníčky nebo peruánského hackera, který to třeba dělá aby měl co do huby.

        Popravdě, já už začínám mít jasno a s postupem Blizzardu nesouhlasím.

        Obecně je pravda, že poptávka vždy přitáhne nějakou nabídku. Jak se zbavit jednoho nebo druhého nevím. Podle mě nemožné.
  • Amylee - Já sem klidný. Spíš ty by si měl/měla začít používat to co máš mezi ušima. Příspěvky totálně mimo.
  • Blizzard je blbý, protože tímhle si akorát udělá hromadu nepřátel. Lepší by bylo, kdyby ty co cheatují prostě vyčlenil na jiný server a postavil je tak mimo ligu. Kdo podvádí, nechť si vychutnává hrát priti jiným co podvádí a ne aby je tahal po soudech, to už je vysloveně výsměch zákazníkům.
    • Nesoudí se s zákazníky, ale s tvůrci hacků/cheatů.
      • kdyby se radši starali o to jak tomu zamezit u sebe na battlenetu a ne maskovat svou neschopnost takovýmhle způsobem, který vytváří nebezpečný precedens pro všechny případy vývojářů modů, hacků, cheatů, utilit, editorů atd.
        • Nevím nevím, jestli by tohohle šlo dosáhnout (ale asi ano). Docela by mě zajímalo, jak oni na údajích u battlenetu poznají, že ten a ten achivement není odehraný, ale získaný za použití cheatu. není to někde napsané ?
          • to netuším, S2 nehraju, ale určitě musí jít poznat kdo cheatuje atd., když kvůli tomu zabanovali ty účty, tak asi na základě něčeho.
            • Mě by to právě zajímalo, jakým způsobem. Jdu hledat, snad to třeba někde vyhrabu.
  • 2) - to sem napsal špatně. Pokud si můžeš koupit věc, kterou můžeš získat i hraním, je to šetření času pro ty, kdo na to mají a jsou ochotni za to zaplatit. Pokud se jedná o limitovanou edici, kterou si můžeš koupit, je to čistě na tobě (chceš ji mít, zaplať si).

    Vem si ve WoW nabídky zlata za peníze. Nabízejí tisíce zlata za pár peněz (vím že to není od vydavatele) a lidé jim za to platí. proč ? Protože by "farmením" těch peněz trávily měsíce a když si za to zaplatí, mají to za pár šupů.
    • omlouváms e za dvojtý příspěvek, Chrome je pomalejší než já :-)
      • Já zas nemám u tvého příspěvku možnost reagovat, tak píšu sem. Popravdě tvé reakce mě přivedly k zamyšlení :)

        Co se týče WOW a nákupu "kosmetických" předmětů. To mi vůbec nevadí, neovlivňuje to pravidla hry, a je to opravdu jen o tom ukázat lidem okolo - já na to mám.

        Co mě vadilo na TF2 bylo, jestliže kupuji hru s nějakými pravidly, tak předpokládám, že v budoucnu nebudu muset investovat dále, abych získal nějaké vybavení. Nicméně, pokud je to tak, jak píšeš, tak mi to nevadí z těchto důvodů (změna názoru):
        - nový hráči vlastně mají možnost pouze dohnat ty stávající.
        - je to další zdroj příjmů pro tvůrce hry (navíc jen z hráčů, kteří získali hru třeba levněji)
        Už jen malé "nelíbení se" spočívá v možné nevyrovnanosti začínajících.

        Díky za kvalitní názor ;)
        • Teď mě napadl ještě ejden super příklad utrácení peněz za "kravinky". Facebook a herní aplikace na něm s mini transakcema. nedávno sem četl článek, že tyto flashové vecičky vydělávají více, než nejlepší AAA hry.

          Co lidi přiměje za tyto věci utrácet ? Já ybch řekl, že jedna nejhlavnější věc, čas. Kdo by chtěl trávit sbíráním 7dní, když to může za 5 dolarů mít hned ? Jeho těch 5 dolarů nezabije a udělá si radost.
          • Princip závislosti podle mě vzniká:
            1) pocitem, kdy si hráč myslí, že něco stvořil (vesnice=Travian, farma, hrdina ve wow). Pokud se hráč takto dokáže nachytat a začne mu na svém výtvoru záležet, potom je potřeba tento pocit náležitě zpeněžit... (pomocí doplňků, urychlovačů, a jiných výhod)
            2) soupeření - je potřeba žebříčků aby hráč viděl postup a zatoužil znovu...
            3) chlubení - prostě efekt já na to mám a ty ne. (princip prodeje luxusního zboží)
            ... a využití dalších lidských neduhů ;)
  • No, nevim. Je to na hlavu. Vzdyt ve fotbalu se vylucuje, nezaluje.
    • Pokud by ve fotbale byli lidé, kteří by svou činností narušovaly tvůj majetek, tak by si je taky žaloval.

      Srovnávat toto odvětví s fotbalem není šťastné přirovnání.
      • Tak jinak, ve fotbale (Stracraft2) fotbalista (hráč S2) použije doping (hack, cheat), podá lepší výkon, ovlivní zápas, někoho poškodí, třeba soupeře, ligu, majitele klubu (zápas ve Stracraftu, ostatní hráče S2), budeš pak žalovat koho prosím? výrobce té chemické látky (vývojář co udělal svojí originální utilitku na S2), která žádné předpisy neporušuje, nebo toho konkrétního fotbalistu (hráče)?

        To nám to najednou krásně jako příklad a paralela k situaci k S2 zapáda do sebe : )
        • Ještě dodám, že výrobce té látky sice nezodpovídá za to, že ji někdo zneužije, jenomže hacker ten program vědomně vytváří za jediným ůčelem - k podvádění ve hře.
          • Hacker ten program může vytvořit za účelem aby lidé mohli dohrát misi když je na ně moc těžká, může to dělat aby hráč co přijde o uložený pozice mohl rychle projít tam kde skončil, může to dělat aby se lidé vyblbli u používání cheatů, proto aby prošel přes bug ve hře a dalších x možností, nikde neni psáno že to dělají výhradně pro podvádění při vzájemných zápasech v multiplayer hraní.

            Spousta steroidů a dopingu se vyrábí a prodává jen za jedním účelem, nemají žádné další pozitivní využití, přičemž tyto firmy nenesou odpovědnost za to, že jsou tyto látky zneužity v profi sportu.

            Další příklad, chceš mi říct, že třeba výrobce zbraní je primárně vyrábí pro účely zabíjení lidí?

            Autorský zákon mi nedělá problém, ty pro změnu prosím aspoň malinko přemýšlej.
            • K těm zbraním. Ano, výrobci zbraní vyrábí zbraně za účelem zabíjení lidí, i když tomu říkají obrana vlasti a podobně.
            • Použiji příklad z praxe. Vezmě me si ukázku v televizi (reklama, spot na film, cokoliv). K tomuto spotu použijete melodii, muziku či píseň, na kterou nemáte právo a nenahlásíte ji, čili se porušíte autorská práva na tuto melodi (atd..). OSA z Vás sedře kůži, pokud okamžitě vše nevyřešíte a neuvedete na pravou míru. Jedná se o porušení autorských práv (použití onoho pro své účely bez souhlasu majitele či společnosti, která jej azstupuju). V tomto případě je to totéž. Tady se jedná o porušení autorského zákonu a to tak, že hacker zasahuje do programu, který je tímto zákonem chráněn a zcela dobrovolně vytváří program, který něco v onom díle obejde. Výsleek je stejný, porušení autorského zákonu a je úplně u pr**le, k čemu to je, jestli obejetí bugu ve hře, aby se člověk dostal dál nebo jinak. Zákon je zákon a důvody onoho jsou každému úplně jedno, ať účel může být sebesvětější. Jinak to snad už říci nejde.
        • Jenomže výrobce té chemické látky jí nevyrábí a neprodává s vědomím a za účelem toho, aby jí hráči dopovali narozdíl od toho hackera, který program vyrábí a šíří za účelem podvodu ve hře. Todle stačí dokázat a má smůlu. Bye... a nastuduj si autorský zákon.
          • Gharty - k prvnímu příspěvku snad jen *7* podle tvojí logiky by měly herní vývojáři okamžitě zažalovat cca pár milionů lidí co dělají mody, hacky, utility, editory atd. do všech možných her, protože dělají podle tebe t osamé co tihle tři chlápci.

            K tomu druhýmu ehm, nesmyslu viz "Ano, výrobci zbraní vyrábí zbraně za účelem zabíjení lidí, i když tomu říkají obrana vlasti a podobně. "

            Výrobci seker, nožů atd. tedy vyrábí tyto předměty pro zabíjení? uff. Proč nejsou ty firmy co vyrábí pušky zakázané a zavřené, když podle tebe primárně vyrábí pro zabíjení lidí? Neni to spíš tak, že se vyrábí na obranu kohokoli, ale lidé je zneužívají a za jejich zneužití neneseou odpovědnost? Není to tak, že se vše dá zneužít pro špatné úmysly?
  • Naprosta blbost, koupim si hru, mel bych byt schopen si ji upravovat jak budu chtit dokud to teda nebudu sirit, takze stahnuti hacku a jeho aplikace by nemela byt v rozporu s licenci.. takhle je to desna blbost. Navic, ze to negativne ovlivnuje hracuv zajem o datadisky? Za chvili budou diktovat jak hru hrat aby vas neprestala bavit, jakmile vas bavit prestane, porusujete licenci.. Cheaty? kdyz je nekdo chce pouzivat je to jeho vec.. pocitac je jeho pristroj a on nikoho neposkozuje cheatovanim a mel by byt schopen ovladat svuj pocitac dle libosti dokud neohrozuje bezpecnost ostatnich lidi. Licencovani tohoto druhu je nefer a nemelo by byt umozneno a nebo by aspon meli uzivatele mit rozum a nemeli by se bat takovych to zastrasovani a meli by si prosadit ze pokud jim nekdo chce hru prodavat tak at si zvykne ze ji budou vsichni hrat jak chteji.. vyvojari her to maji jako praci a neni to naopak.
    • Problem je ve verejne publikaci cheat modu (dokonce prodeji podle clanku). A hlavne v tom, ze je diky tomu "hacku" mozne cheaty uzivat v mutiplayeru i na battlenetu. Tim uz omezujes hru jinych hracu. Soucati hry je totiz pristup ke sluzbam na BN a tim, ze bude pouzivat cheaty v multiplayeru nevyzadane upravujes hru ostatnim. Pokud by se jednalo jen o cheaty pro vlastni zabavu, pak mas pravdu.

      Co se tyce licencnich podminek, rozvadel bych to na dlouho, radeji doporucuju precist knihu Svobodna kultura, ktera je volne ke stazeni a autorsky zakon je tam moc hezky rozveden i to jak je a neni zneuzivan.
      • neni zvláštní, že takových cheatů jsou všude mraky, tisíce modů a úprav do tisíců her i multiplayerů, ale o žalobě na tvůrce takových věcí čtu prvně, čím to asi bude? jak už jsem psal, Blizzard spíš vytáčí, že to někdo prodává a v tom bude jádro problému, kdyby to nebylo komerčně tak by žaloba vyzněla milionkrát absurdněji. Zajímavé je, že v článku o tom, že Blizzard je žaluje výhradně kvůli tomu komerčnímu prodeji neni ani slovo stejně tak oni o tom jak vytvoření takového cheatu cokoliv porušuje.

        Ale co, vždyť já jsem podle tebe jen idiot, tvůj nejsilnějí argument, tak to jistě bude jak píšeš ty, mor na ty programátory, všechny autory modů, cheatů, editorů, utilitek pověsit na nejbližším kandelábru!
        • je zajímavé že nepíšeš které konkrétní zákony jsou nad EULA nadřazeny. AutZ je v ČR dost volný a vymezuje jen některé práva která je nutné dodržovat. autor sw (a jiného autorského díla) je vlastníkem práv a určovat si může co chce. je pak na uživateli zda na podmínky přistoupí či ne. to že blizzard je jediný kdo se svých práv domáhá je jejich věc je to asi v jejich zájmu (me osobně je to jedno). hrát ale mp s cheatery je zlo a z blizzardem souhlasím. mimochodem pokud něco mění logiku a chování hry nebo jiného sw tak je to zásah do původního díla a to může být napadnutelné. blizzard je asi jediný kdo usoudil že mu to přinese více škod než užitku - a jako autorovi a vlastníkovi práv je to čistě na něm jak se rozhodne. a nerozhoduje v tomto případě to jestli nějaká modifikace je zadarmo nebo ne.
          • Kromě toho je tu detail dokazování, jak výrobce, Blizzard dokáže, že ten hacker odsouhlasil eulu? Je na Blizzardu to vše dokázat, ale jak? Mohu klidně říci, že se mi Eula vinou nějakého bugu, chyby atd. nezobrazila či milion dalších možností, nikdo nedokáže že jsem eulu odsouhlasil. Je to to samé jako když tě někdo obviní ze zločinu, je na orgánech dokázat, že si zločin spáchal a ne na tobě, že si ho nespáchal, tohle je úplně stejný a to jim blizzard neprokáže. Taže vedle nevymahatelný euly to blizzard patrně ani nedokáže.
            • ty seš vtipnej. a na čem si při vývoji svůj hack vyzkoušel? asi na hře. a používání hry se řídí podmínkami, battlenet se řídí podmínkami. aby mohl hru nainstalovat musel souhlasit s licencí. není tedy třeba něco dokazovat protože se to děje automaticky (používá sw - souhlasil s podmínkami).
          • To nepíšu jednoduše proto ,že to nevím, nejsem právník ani expert na autorské právo, jen píšu, že EULA nerovná se zákon, je to prostě něco do čeho si autor napíše co chce, ale neznamená to že na základě toho může to co je v eule, vymáhat. Takových vypráskaných EULek jsou mraky, naštěstí platné a určující jsou zákony a ne EULA s kterou si můžou tak akorát vytřít.

            To co píšeš je moc hezké, proč tedy Blizzard a další vývojáři nežalují ty tisíce či možná miliony modderů, autorů takových prográmků? ono to zní všechno moc rozumně, jsou to oškliváci co vyrábí cheaty, jenže nikdo z vás si tu neuvědomuje, že je to nebezpečný precedens, který by mohl způsobit že mody a další věci "měnící" původní hru dostanou sakra viditelnou červenou v podobě hrozících soudů. Bych chtěl vidět kdo by dneska hrál Diablo nebýt všech těch modů, a kdo dnes nepoužívá byť jen plugy ve svém Diablu? Tady má 90% lidí tak omezený vidění spravedlonsti a světa až je to k pláči, ale neni to překvapující.
            • **že EULA nerovná se zákon, je to prostě něco do čeho si autor napíše co chce, ale neznamená to že na základě toho může to co je v eule, vymáhat**
              EULA je zcela platná jako jakýkoli právní dokument. pokud nějaká část smlouvy porušuje či koliduje s místními zákony, tak tato část neplatí ale zbytek je zcela platný. pokud by celá smlouva kolidovala se zákony v tom případě nemůžeš obdržet licenci a nemůžeš sw užívat.

              pokud si do smlouvy já napíšu abys natočil na video že zazpíváš písničku skákal pes přes oves a to video mi pošleš tak to bude prostě platit protože to není v rozporu s žádným zákonem. pokud budeš sw používat bez výše uvedeného můžu tě žalovat a požadovat odškodnění.

              pokud jde o diablo - nečetl jsem jeho smlouvu ale není to o tom že v diablu jsou jiné podmínky než v SC2? četl jsi obě smlouvy a porovnával je?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit