Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S fyzikou to nebude jinak zadny zazrak, to si rekneme rovnou. Proste nemas na to dneska jeste dostatecny vykon aby se dala implementovat supr fyzika. Navic kdyz chces fyziku prostredi, fyziku vozidel, fyziku letadel a vrtulniku v jednom. Pak bys chtel jeste fyziku destrukce, kolizni fyziku, narazu vozidel jeste dokonalou AI a pocitac muze shoret a mas z toho slideshow s 0,0001 FpS. Proste porad to jeste bude kompromis a osekane na ruznych mistech aby to bylo hratelny a pak uvidis ruzne kolize, pri kterych ti bude rozum zastavovat. Litani tanku pri narazu a pod. Proste budou vznikat kuriozni situace. Na dokonalou fyziku v hrach si jeste pockame. Proste se s tim smirte, ze se to bude vylepsovat postupne s narustem vykonu pocitacu.
    Jinak na ty vozidla by stacilo aby se kolecka nevychylovali tak rychle ale spomalili to, jinak to vypada jako radiem rizeny model
  • ZvacA
    Podle mýho záleží na tom, kdo u toho sedí a jeho přístupu, než abych se musel definitivně spoléhat na požitky na základě uložení nebo ne. I třeba s možností stovkou uložení na misi můžu u toho přemýšlet, krýt se a vychutnávat si hru tak, jak se prezentuje, to se vůbec nevylučuje. Jo, tak jestli k tomu někdo potřebuje motivaci v mechanismech samotné hry, to je jiná.

    Člověk nemá možnost jediného uložení (vedle tedy těch checkpointů) za katastrofu, nebo že by ho to vyloženě sr*lo a kdesi cosi, ale u Army série se jasně ukázalo, že je to tak trochu nepraktická věc vzhledem k její ne vždy spolehlivě fungujícím scénářům ( včetně pozdějších verzí) a to potvrzuju jako člověk, který dodnes má CWA na hdd a dodnes ho hraje. Jedna věc je totiž si vychutnávat spolehlivě celou hru a druhá problémovost podělávání mechanismů, která ti misi a tvůj "bezukládací" postup může zhatit, protože aby měl člověk jistý strach ne z nepřítele, ale z toho, zda se mu vůbec mise ukončí jak má, to už nění zážitek, ale frustrace. Zkrátka to nepovažuju za tak nosný prvek série a budování nějaké atmosféry, jak to prezentoval kolega Psychotic. Naopak tomu fandím jako praktická pomůcka pro zálohu, nic víc. A jestliže má člověk chuť využívat několikanásobné ukládání, je to čistě na něm, hlavní je, že ta možnost tam je a jeho využítí je na hráči + samozřejmě v závisloti na té obtížnosti. Rozhodně to není žádná kakastrofa pro sérii.
  • Tikov
    u zvuku výstřelu záleží na prostředí (les/pole/místnost...), použitém náboji (různí výrobci= typy střeliviny, laborace, typ projektilu). Osobně mám za to, že to ovlivňuje i místo ze kterého se zvuk snímá (výstřel z pušky od střelce vedle zní jinak než vlastní. Také jsou jinak namáhané pravé a levé ucho samotného střelce).
    A to jsou vlastně jen "designerská" rozhodnutí. Samotný způsob nahrání zanese do podání zvuku další změny.
  • Keyz
    Obecně nechápu proč když se upozorní na chybu v alpha verzi tak ta chyba anebo hovadina je ve finální hře. To bývá kupodivu celkem častým jevem. Pořád někdo píše "věřím,že to opraví" a nakonec neopraví. Zrovna tu fyziku bych fakt čekal, když se chlubili videem.

    - Zvuky to taky divné, tolik her kde je nějaká zbraň a snad pokaždé má jiný zvuk. Kde to sakra nahrávají? Zvuk má zbraň pořád stejný když není upravená, rozbitá a střílí se na stejném místě.
    Někdy to jsou dost srandovní zvuky.
  • Jestli ti vadilo u CWA, jenom jedno uložení za celou misi. Tak potom nemůžeš mít skvělý požitek. Mě osobně se líbilo jedno uložení, pač člověk se více kryl dával pozor a hlavně přemýšlel.
  • vlastik.plaminek
    Ne, je to závodně-strategické RPG.
  • Ja mam ted z ty alphy takovy rozporuplny pocity... Co se HW naroku tyce tak to neni tak uplne priserne hrozny jak jsem cekal. Co se chybejiciho ovladani vrtulniku z Take On helicopters tyce tak tam to je obrovske zklamani (doufam ze se to tam nakonec v plne verzi dostane). Ovladani vozidel mi porad nejak nesedi i kdyz je to lepsi proti predchozim dilum. Fyziku automobilu hlavne pri ruznych skocich pak vubec nechapu. Tam asi nekomu ujela desetinna carka a doted si toho nikdo nevsiml.

    Zlepsene animace, pohyb, radio, dabing v misich, grafika a celkove hratelnost povazuju za veliky plus. Ragdoll snad nikdy nevypadal tak dobre a i zvuky zbrani jednoznacne doznali zmen k lepsimu i kdyz porad nechapu proc v BI stale nevi jaky zvuk dela rotacni kulomet. Moznost nastavit si vysku pokleku, pouzivat dvoji miridla jsou dalsi skvela zlepseni.

    Pevne doufam ze se jim poradne podari zapracovat i na letadlech protoze to je podle me dlouhodobe nejhur ovladatelna cast army a flashpointu.
  • nic jiného si kokotci jak ty nezaslouží, v osobním kontaktu bys kouřil péra všem a jen tu děláš cool vola
  • jsi prostě pizda no
  • Tak Arma se snad nepočítá mezi střílečky, nebo jo?
  • Sakra tlaková vlna :-D Chjo proč mě se tam takový srandy nestávaj :(
  • Nikdy jste neměli sen,že plavete ve vzduchu :))?
  • Ja ti fakt vubec nerozumim. Je tak tezke pochopit ze bez spoluucasti hracu na testovani neni mozne tuto tak rozsahlou hru vyladit? A ze kdyz je to testovani dobrovolne a hrac ktery se jej dobrovolne zucastni ma bonus v podobe nizsi ceny hry pak je to jednoznacne ve prospech obou stran ?
    Jak si to predstavujes Ty?
    Ze se tech par vyvojaru bude snazit tu hru ladit a vychytavat bez vnejsi podpory mesice a roky a oddalovat vydani az to studiou zkrachuje a hra nevyjde? To je dle tebe ten idealni stav? To prispeni k vyssi kvalite hry?
  • Pokud vim tak Arma3 delalo a dela Brnenske studio Altar a az po dokonceni Helicopter se pripojili i programatori v Mnisku pod Brdy.
  • boze, to je zas vyhovorka hodna fanboya BI...vies ake studio robi ARMU? Ta ista sracka, co vydala Armu 2 a Armu hahaha..Vacsiu picovinu som este nepocul, ci beta ci alfa, je to len slovo...Rozdiel je v tom, ze beta ma vytvoreny uz cely obsah pre hru a sa dokoncuje...Alfa je neuplna hra...Ked nevies, nepis.
  • Prej že je nefér srovnávat BF3 a Armu 3,to je ale naprosto fér protože EA prohlásilo že BF3 je nejreálnější střílečka,což je naprostý humus tohle říct.
  • Si uvedom, ze plati jenom ti kdo chteji podporit vyvojare. Zajima me tenhle styl hry tak proc bych nedal tech par €. V zivote jsem vyhodil uz mraky penez za vecsi nesmysly.
    A jak tady bylo psano, tohle neni koridorovka na 20 hodin a pak smazat nebo suplik ale ma to megaeditor, velkou komunitu, podpora moderu ze strany vyvojaru => zabava na roky
    Tohle u me treba rozhoduje a protoze vim o cem je arma, volnost, velky mapy bez loadingu kdyz prejdu 500m a pod. tak dokazu odpustit i nejakou nedokonalost. Dokonale hry budou stejne az budou na to vykonne pocitace s jinou strukturou (treba neuronove) protoze treba AI, ktera ma pracovat sama je stejne zatim porad jenom posloupnost: kdyz ->tak udelej
    Nemylit si s nascriptovanou AI ala COD.
  • ucho
    jo, taky si myslim, ze je to super pristup, pokud je ta alfa verze v nejaky rozumny podobe, coz podle videi vypada, ze je... hrac tak ziska pristup do hry, kterou si muze osahat (obzvlaste u tohoto typu her je to neco, co se hodi) a ziska slusnou slevu. studio zase dostane penize, ktere mu uberou trochu stresu pri vyvoji... proste win win situace.
  • Prosimte co ty tu machrujes jak nejaky diskuzni guru. To ze procitas jen ceske fora (tak mi to pripada, protoze vse obracis na cechy a pritom v nemecku, v anglii i v americe se resi uplne stejne veci a vsude se lidi hadaji a diskutuji ) je uz jen tvoje vec.
    Bugy ve hrach tu byly uz od dob C64 a budou stale a pokud nahlednes napriklad do Excaliburu tak zjistis ze hra stala okolo dvou tisic a platy byly uplne jinde. Z toho mi tedy vypliva to, ze kdyz je na Steamu nabidka pod litr zahru kterou si jakoby predobjednam a mam pristup do Alpha a Beta verze, tak je to pro me lakava nabidka abych se zas chvilku nemudil.
  • Skyrim, Battlefield 3 a Guild Wars 2 - ty jsem si koupil jako poslední a ani u jedné jsem nebyl spokojen. Podlehl jsem reklamě. Nejsou to vyloženě špatné hry, ale čekal jsem prostě víc. Holt reklama. Skyrim se dá aspoň hodně modifikovat, takže nakonec dopadá docela dobře.

    Úplně poslední jsem si koupil datadisk k jednomu MMO (nebudu jmenovat). Tam jsem peněz nelitoval. Byl jsem spokojen.

    Koupil jsem si řadu her a u řady her jsem byl velice spokojen a nelitoval peněz (Mount and Blade více dílů, několik titulů od Paradox Interactive, z českých kdysi Vietcong). Jen se mi jednoduše nelíbí ten trend - vydávají se hry příliš předčasně a hráči to přijímají až moc nekriticky.

    Nemám potřebu se tu obhajovat vůči primitivům, kteří ani neumí slušně vyjádřit svůj názor (nemyslím tebe). Bůh ví, s kým se tu vlastně vůbec snažím diskutovat. Své jsem řekl. Cokoli navíc je zbytečné a hraničí se spammingem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit