Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • firebug
    Uzivatelske hodnoceni existuje, jenom je trosinku slozitejsi se k nemu proklikat.
    Na karte hry je vedle hodnoceni redakce i hodnoceni uzivatelu. Klikni na nej a muzes psat vlastni recenze (ci klidne jen kratky nazor na hru), ci jenom ciselne ohodnotit.
  • smejki
    uživatelský hodnocení tu je, zobrazuje se na kartě hry. samotné hodnocení se pak dělá na profilu uživatele. Pokud máš ale na mysli samotné zviditelní uživatelského hodnocení poblíž recenze... warum nicht?
  • x_ander
    jo, uživatelské hodnocení by vůbec nebylo od věci...
  • x_ander
    Upřímně, nevím kam tím míříš. Zkrátka když vyjde nějaká větší očekávanější hra, o kterou se zajímám, tak mě zajímají i různé nazory na ní. Vyjde recenze od Marného, který tomu da 8, tak fajn. Ale mě jakožto fanouška tohoto webu i docela zajímá názor na tu konkrétní hru od jiných autorů. Takže bych se ve zkratce dozvěděl, že Grygar tomu dal 4.5 a proč, Poláček třeba 6 a Dobrovský taky 8. A když na to přijde, ani by tam nemuselo být to číslo, jen krátký verdikt.

    Pro člověka, co sem na web zabrousí jen občas, to může být na nic a s klidem to ignorovat, má přece tu hlavní známku z velké recenze, ale pro lidi, kteří tu chodí denně, sledujou podcasty a "znají" kluky z redakce, to může být zajímavé. A co je mi pak do komunity...trollové, hateři a fanboyové se budou v diskusích do krve hádat tak jako tak.
  • firebug
    Pardon. Nesnazil jsem se o to :-) Zvlastni co takove "i" ve vete udela :-) Uz je to opraveno. Hovorim pochopitelne z vlastnich zkusenosti a o lidech, ktere znam...
    Nemusis mi vysvetlovat princip cisla za recenzi. Jsem si uplne vedom vsech uskali, ktere to prinasi, pac jsem par recenzi (filmovych) uz taky vyplodil. Z meho prispevku mel vyplynout (a timto se omlouvam za zrejmou nejednoznacnost) muj dojem, ze se v recenzich meri dvojim metrem. Nechtel jsem to psat tak explicitne, ale zkratka BO2 ma (podle meho -pochopitelne- subjektivniho nazoru) prilis vysoke hodnoceni, protoze se na nej nahlizi jako na specificky subzanr, v nemz muze byt vysoko nad prumerem, trebaze nedosahuje kvalit zanru FPS jako takoveho.
    p.s. Omlouvam se ze odpovidam formou editaci prispevku, ale bude to tak prehlednejsi.
  • ZvacA
    A myslíš, že se někdo bude zabývat smyslem adekvátnosti k celému titulu jiných recenzentů? Marný by třeba zase u něčeho zanechal " 8 " a Grygar by sepsal svůj krátký názor na "4.5" a polovina games-komunity by měla "názorově" vystaraný... asi víš, kam tím mířím.
  • ucho
    nemluv za většinu :) a je to jenom číslo, proboha. to číslo dostává ohodnocení podle recenzenta. úkolem recenzenta není uhádnout číslo, jaké bys tomu dal ty nebo kdokoli jiný.
    ale možná by nebylo špatný mít u her uživatelské hodnocení, ať mají lidi na co klikat :D
  • firebug
    Nepatrim k lidem, kteri berou ciselne hodnoceni prehnane vazne, ale 8/10 jen podporuje hromadu lidi v nazoru, ze je BO2 nejakym spusobem vymecna hra, coz zkratka neni. Beru argument, ze to nekoho zkratka bavi (a to je na hre to nejdulezitejsi), ale vetsina racionalne uvazujicich a trosinku starsich hracu (nad 20) CoD z meho okoli, se shoduje s nazorem, ze BO2 je brak. Nebrani jim to, si tu hru uzit a bavit se u ni. Ostatne i ja se mnohdy kralovky zabavim nejakym hororovym beckem, ktere ma na csfd kolem 40% a stejne ten film nevyzdvihuji do nebes, protoze si jsem vedom jeho nedostatku.
    Chapu take, ze je z pohledu recenzenta, hodnotit takovou hru osemetne. Zvlase pokud se u ni skutecne bavil. Ale vytvaret nejaky pochybny subzanr jenom proto, abych obhajit tech 8 bodu (ktery si hra v ramci CoD serie mozna i zaslouzi) je taky zcestne. Nebylo by lepsi napriklad dat lehce nadprumerne FPS hre treba 6 s dovetkem, ze fanousci serie si mohou ty 2 body prihodit?
    No a jinak se take primlouvam k vice pohledum na hru. Neni nutne to davat vsude, ale v pripadech, ze maji 2 clenove redakce rozdilny nazor, tak proc to neohodnotit i rozdilnym cislem. Treba i do textove recenze by mohl byt pridan strucny odstavec, proc tak dotycny hodnoti. Prace by s tim bylo minimum a prispelo by to k objektivite (jak ja to slovo nesnasim! :-) recenze.
    Z videorecenze jsem mel dojem, ze byl Lukas se hrou vyrazne nespokojen, ale nerekl to na "plnou hubu" aby ta osmicka na konci nevypadala prilis nepatricne. Ted budu muset cekat na jeho plnohodnotny nazor do dalsiho Fight Clubu, kde se ho na nej snad nekdo zepta... :-)
  • x_ander
    Hledáš v tom něco, co v tom není. Šlo by zkrátka jen o to, že některé zajímá, jaký názor mají na konkrétní hru i jiní recenzenti tohohle webu. A bylo by to zajimavé oživení. Toť vše.

    Jasně, někdy se u některých her tohle člověk dozví v podcastu, ale u te recenze by to bylo takové oficiálnější. Jak tu kdosi psal, něco podobného kdysi fungovalo ve Score, a mě se to třeba dost líbilo.
  • ZvacA
    A co přesně by ta politika protinázoru měla splňovat? Tedy, nedělat si iluze, že by to neskončilo v rovině subjektivních nechutí vůči tomu a tomu, zvláště proto, že dotyční by byli přliš upnutí na fakt, že je daná věc herně nezajímá nebo jim nic neříká. Takto by recenzent sepsal svůj verdikt, třebas kladně, a zbytek by se níže mohl umlátit tím, jaká je to naopak pěkná chujovina. A k čemu by to bylo ve finále? Že mi jiný kolega řekne, že by té hře svým názorem nedal ani hodnocení 5? To je už nyní v diskusi - jeden tvrdí, že ano, druhý se může podělat, že ne. U těch recenzí by bylo to samý, jen oficiálněji a pro některé s vidinou převeliké autority a názorů lidí z redakce, ale nastávala by naprosto stejná patová situace s vypovídací hodnotou stále dole. Něco podobnýho třeba funguje na metalopolis a upřímně, kolikrát ty jejich doplňující názory u recenzí některých kapel jsou opravdu bomba a ve výsledku ti řeknou jen to, že nějakému panáčkovi to nesedlo.
  • Veskoslav
    Já vím. Proto je více než dívné, když písemná může vyjít na 8/10, ale videorecenze nikoliv.
  • Hru jsem nehrál ale...viděl jsem walkthrought a musim s klidnym svědomým říct, že jsem si hru užil spíš jako film, při představě, že bych to měl hrát bych asi umřel nudou u sekvencí jdi a střílej (který jsem takhle měl možnost přeskočit), příběh klasickej 100x použtej (záporňákovy udělaj šrámy na duši tak chce zníčit celej svět), možnosti volby rozhodnutí jsou příjemný ale spíš mi to připadá, že si v Activision řekli "dneska se můžeš všude rozhodnout" tak to tam dáme taky a všichni se zeserou jak jsme inovativní...engine už fakt trpí a mele z posledního, epický scény padajících mrakodrapů vyvolají spíše úsměv než nějaké wow (zdravíme Crysis 2), vlastně se ztotožňuji s (video)recenzí i když z toho co jsem viděl (a ne nemusim to hrát, protože jsem hrál modern warfare a gameplay je stejnej) bych BO 2 dal sedm (6 za hru samotnou (lehkej nadprůměr), ano je to koridor, je to střílečka s nabíhajícíma nepřátelema ale jak dokázal Warfighter i to se dá zkurvit, takže za řemeslnost) a 1 bodík za tu snahu tvářit se, že to zinovovali...(co musim vyzdvihnout je zmínka Lukáše o tom, že hra je přece multiplayerová a na singlu tolik nezáleží v kontrastu s její výpravností a prachama do toho nacpanýma, tato zmínka by se příště každýmu novináři nebo výrobci/vydavateli daný hry měla omlátit o ústa, když bude řikat, "že na tom singlu zase tolik nezáleží"
  • x_ander
    No s tím protinázorem by to šlo vyřešit i elegantněji. V první řadě samozřejmě musí vyjít klasická recenze jednoho autora s jedním hodnocením. Přece jen každý herní web (tedy i Games) se snaží mít recenzi na novou hru venku co nejdříve a předpokládám, že není relizovatelné, aby tu hru dohráli zároveň další 2 nebo 3 lidi a ještě do exkluzivní recenze dopsali své názory. Spíš vydat recenzi jako obvykle, a za pár dnů (max. pár týdnů), když mezitím tu hru dohrajou i někteří další, tak se ta hlavní recenze updatuje o jeden krátký odstaveček s názorem a hodnocením dalšího autora/autorů a znovu vyhodí na hlavní stránku. Bylo by to zajímavé a games to zvýší čtenost :)

    Za hlavní a "směrodatnou" by se samozřejmě považovala pořád ta první hlavní recenze (včetně známky), ale bylo by dobré vidět i názory dalších (včetně videorecenze).
  • Veskoslav
    Cože? Co to meleš s prominutím?.....
  • smejki
    Taky se přimlouvám za vyjasnění pravidel hodnocení ve videorecenzích. Lidi nevědí věci sami od sebe a je třeba si přiznat, že tohle může být matoucí (zbytečně). Proto se nabízejí tři možná řešení:
    - oddělit číselné hodnocení textové a videorecenze (s tím že v databázi se zohlední jen textové hodnocení, případně, pokud plánujete zahrnout hodnocení zbytku redakce, tak by hodnocení z videorecenze přistálo tam)
    - dát poblíž videorecenze viditelný disclaimer, který by pravidla osvětlil (tím se sice nevyhnete matení zcela, ale furt je to lepší než "je to tak a tak, Petr to říkal před půlrokem v podcastu")
    - zavést závazné pravidlo - pokud se hodnocení videorecenzenta výrazně liší, je třeba pravidla pro hodnocení v projevu zmínit
  • Opět snahy podkopat tvrzení redakce. Veskoslav se dnes obzvláště činí

    Hell yeahh *5* *5*
  • Souhlasím, a cim vic komentu na toto tema, tim vetsi sance, ze s tim redakce neco udela..
    To ospravedlneni, že videorecenze je jen doplnek recenze psane, je podle me zcestne.. Jde to videt hned na tomto priklade, jak si psana verze a tato videorecenze rozporuji. Nasilne zmineni multaku, aby Lukas ospravedlnil aspon tu "osmicku" ... jako what? Je to nefer vuci Warfighteru, ktery zkritizoval, co to slo. Pamatuju si, jak ke konci rikal neco ve smyslu "Proc je nutne delat videorecku na neco, co je uplne stejne jako duty calls a black ops 2" ..."ze valka je plna padajicich a vybuchujicich mrakodrapu atp" .....ale ze tady se jezdi na koni s panzerfaustem a ostatni do oci bijich kravin, tady ani zminka... Redakce si hezky hazi klacky pod nohy, a propos, naky lidi urcite nectou psanou recenzi, podivaji se jen na video a na konci uvidi osmicku... Vypada to divne.

    U psanych recenzi by se mi libil protinazor. Pod kazdym odstavcem by mohlo byt par vet, jestli s napsanym obsahem autor souhlasí/nesouhlasi...zadny velky vypisovani. No a na konci by byly dve ciselne hodnoceni... (myslim, ze to takhle bylo kdysi i ve Score)
  • DangerousDave
    ak pod rpg myslíš retard-playing game tak súhlasím.

    Že sa na to Lukáš nevy***, strašne nevďačná práca toto.
  • V hodnoceni videorecenze pouzivaji hodnoceni z textove...
  • Veskoslav
    Jo střílí:)Ale nemůžeš mu to opřít o hlavu, aby byla lepší stabilita:-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit