Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nevim jestli se me to zda nebo jestli je to i skutecnost, ale co to je za dementni zvyk davat na vsechny zbrane optiku, uz sem to videl i na screenech z medalu tady taky, sakra vzdyt treba AK ma paradni zlabek, M16 taky i s M4 se da strilet a hlavne pri tom vidim do stran a ne ty vypatlany acogy co maj zoom 2x a co si kazdej mysli jak neni vyhodny s tim strilet, boze to je takova hovadina az je to do nebe volajici. Jednim slovem HNUS.
    • To je právě to jednoz mála + co v recenzi bylo... Je na hráčí aby si sám zvolil s čím chce hrát...
    • Tohle mě sralo v MW2 tam cpali kolimátor i na lehký kulomet což už je trochu moc.
      • http://img110.imageshack.us/i/modifiedsawkq5.jpg/

        No ani tohle není žádná utopie. Britové používají L86 LSW (lehký kulomet) jako zbraň pro Marksmany.
    • Jelikož v reálu se téměř všechny boje vedou na dálku a M4 má efektivní dostřel 500 m, a né, že někdo kosí nepřátele na pět metrů jako v CoD. A ten ACOG v Black ops je neuvěřitelně úsměvný, jelikož v té době ACOGy neexistovali, natož se používali.
    • Takze k vasej kritike sa vyjadrim nasledovne.Pouzivat optiku na utocne pusky samozrejme zmysel ma a to obrovsky.To ze v tejto hre to je naprd je dokaz jej zhovadilosti a skazenosti ovsem vacsina ostatnych hier na tom nieje inak.Osobne ma uraza ked zazumujete tak po stranach kde nieje optika sa obraz zazumuje tiez.WTF? Ako je vobec mozne ze je nejake po stranach????? VEd ked prilozim optiku k oku tak ju mam dostatocne blizko na to aby nezostaval ziaden zbytocny priestor na viac.Tymto sposobom su ale spracovane len sniperky.Z akeho dovodu je to zvyk pri nich spravit spravne a pri utocnych puskach nie mi doteraz nieje zname.Navyse vacsina kolimatorov ma pre hrube zacielenie drazku tiez takze niet dovod ich nepouzivat jedine ze by ste hrali stupidnu arkadu kde sa zbrane nechovaju ako zbrane ale ako hracky.Ale to nieje problem len tejto hry.Placem za starym dobrym CS-kom.
      • len taky maly dotaz ohladom tych realnosti zbrani. CS som hraval par rokov. co sa tyka realnosti zbrani tam...keby si hral Americas Army tak by si vedel ako sa v hre chovaju realne zbrane;)
    • Ta možnost tam je i v reálu a tak jí tam dají. To jestli už onu optiku budeš používat či ne, je čistě na tobě. Já je například nepoužívám, ani red doty.
  • Recenze je povedená, když už chcete nadávat, tak nadávejte na hru a především na její autory, ti si to zaslouží:-)
  • Ještě taky zapomněl mezi ty mínusy napsat skoro nemožnost hrát za snipery, jelikož ty mapy pro ně nejsou dvakrát výhodné. Nezapomeňte si to sem do té "recenze" připsat jako -.
  • Skvělá recenze, opravdu že ano. Jen vyjmenování chyb a pak pokus o nějaké "polepšení". Nikde však nevidím, co se ve hře dá hrát, co se tam dá kupovat. Vysvětlení jak se to má s CoD měnou ve hře atd, co obsahuje wager match (typy her) atd. Opravdu kvalitní recenze stejně jako u MoH. Hledání chyb a srovnávání s něčím není recenze (nikdy jsem žádnou takovou nečetl u auta nebo motorky, ale tady je to stále jen a jen dokola. Nejdřív MoH a teď BO).
    • Mám tady opisovat reklamní leták se seznamem funkcí, nebo popsat jak se hra hraje a jak je na tom porovnání s nejbvližší konkurencí. Recenze je sdělení něčí zkušenosti s nějakým produktem a tato zkušenost je nejlépe sdělitelná jako porovnání s již prožitými zkušenostmi. Zjistit jaké má hra módy lze na stránce výrobce, nebo někde na wikipedii, co se tam už ovšem člověk pochopitelně nedozví je, jaké má daný titul slabiny a co si o něm myslí někdo, s kým se můžu, nebo nemusím ztotožňovat. Pokud někdo dlouhodobě sleduje recenze daného autora, může si udělat obrázek o tom jak moc podobný má vkus a následně z toho vyvozovat důsledky. Buď má vkus stejný a mě se bude nejspíš líbit to co jemu a nebo jiný a to co zkritizuje bych si měl rychle pořídit. Já například mám velice rád filmy, které nesnáší Darina Křivánková z Lidových novin :)
      • Bohužel musím s Ghartagem v určitém směru souhlasit mě osobně trochu chybí srovnání s celou řadou COD "a že jich bylo".Také by neuškodilo se trochu více rozepsat o věcech které přibili od předešlého MW2. Osobně když bych dělal srovnání tak né pouze s jednou hrou ale raději s více podobně zaměřenými hrami.Bohužel mi to trošku připadá že když jsem nenapsal dobrou recenzi na MOH tak ani nenapíši dobrou recenzi na Black Ops. Jinak díky za recenzi.
        • No myslim si že v té recenzi je celkem vidět že oproti předešlým dílům nic moc nového nepřibylo...
          • Nic nového nepřibilo ?

            Největší změnou nákupový systém ? Wager matche ? Možnost si "podepsat" zbraň, udělat si svůj clan tag z několika vrstev ? Vytvořit si svůj "obličej" ?

            Chceš mi říct, že tohle už v jiných CoD MW bylo ?
            • No tak z toho sem byl tak natšenej že sem se z toho málem posadil na zadek...
              Mě je celkem fuk jestli sem si tu zbran musel získat skrz expení nebo koupit... Stejne bude střílet stejne...
            • Recenze není seznam vlastností. Hra není motorka. Buď chcete vědět seznam zbraní a běžte na stránky www.activision.com a nebo chcete vědět jestli je to zábava a přečtěte si recenzi. Tečka.

              I velice respektované časopisy jako EDGE mají recenze o naprosto minimálním rozsahu (jeden sloupek, půl stránky...) kde prostě jen napíšou svůj dojem z titulu a nezmiňují třeba ani grafiku, zpracování nic. Navíc srovnávání s jinou hrou ničemu nevadí. Můžu napsat, že lagování je strašné a můžu taky napsat, že lagování je strašné... a v MoH je to lepší. Sdělení je v druhém případě mnohem přesnější.
      • Opisovat reklamní lekát nikdo po Vás enchce, ale jak je vidět, tak nejspíš nemáte ani pojem o tom, co to recenze znamená, když tu říkáte něco o opisování ...

        Pokud vím, odjakživa se recenze her (aut, motorek, spotřebičů, atd...) dělaly tak, že se daný produkt vzal a vyzkoušel a pak se o něm napsalo. Jaký je, co obsahuje, jak se hraje, jaká má +/- a podobně. Tož e tady napíšete, jakou má hromadu mínusů a pak pár plusů, srovnáte s jinou hrou opravdu pomůže lidem, kteří o tom nic nevědí, rozhodnout, jestli si danou hru mají vyzkoušet nebo ne. Z Vaší recenze se dozvědí veliké kulové o tom, co hra obsahuje, jaké mody má, jaké zbraně se v ní využívají a podobně. Doporučuji si přečíst STARŠÍ recenze tady na tiscali a uvidíte, jak má taková rence vypadat a nejen tady.

        Já kdybych se o tu hru nezajímal více než je zdrávo, tak z Vaší recenze vím veliké kulové.

        PS : Vaše zkušenost je sice hezká, ale tak nějak je to tak vše, co je tady napsáno a aby se "RECENZENT" jak se nazýváte oháněl tím, že se někdo může jít podívat na wikipedii, tak to promiň te, ale nemáte pak co u těhle věcí dělat ...
        • Vždycky i aut třeba v automotosalono popisujou +/- podle nákého srovnání...
          Eště sem neviděl že by řikali třeba že auto má taky motor, má výfuk a dokonce i gumová kola... Vždy zdůraznují ty + a - oproti ostatním běžným autum nebo co je na tom autu ojedinelé...
          Ale co takového by se dalo napsat o cod7 krom toho že tam sou zbrane kterejma se střílí...
          A cod7 se o ojedinělosti moc mluvit nedá... Plusů tam je po skromnu tak prostě recenze o takové hře dopadla tak jak dopadnout měla... Vynikli jen ty - protože v ničem jiném ta hra nevyniká...
          • Ty si nikdy nečetl / neviděl recenzi na auto, kde říkají, že motor má tolik a tolik, síla tolik a tolik, je vyroben tam a tam s úpravami od tam a tam ??? Tak ti tady přikládám malou recenzi na motorku, kde pod části "technika" je hned v první větě napsáno, co za motor motocykl má, aby si věděl, že se to tak píše.

            http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/yamaha/yamaha-mt-01-sp-15043.html
            • Ano pravda mohlo to být napsáno taky v tomto stylu...
              Hra má požadavky xxx na kterých se to ale seká stejně...
              Kupodivu hra se odehrává v druhé polovine 20. století... Kupodivu bojovat se bude střelnými zbraněmi a td... Které sou mimochodem nesmyslne zasazené do dané doby... A td.
              To si každej může přečíst u prodejce...
              http://www.jrc.cz/index.php?a=11&id=39371&h=1
              Recenze má popisovat pocity a atmosféru jaká ze hry je a čtenář si má na základě techto dojmů a argumentů jakými je Dan Vávra podložil rozhodnout jestli má jinej vkus a to ce se v recenzi pomlouvalo se mu třeba bude líbit... A jestli patřičné chyby které v COD evidente sou přehlídne (asi s páskou přez oči) a dobře si zahraje...
              Ovšem představa že pokud je něco COD a dokonce už 7. díl že se z toho všichni po***** a daj tomu 11 z 10... Mi příde fakt ujetá... Dan Vávra ve své recenzi evidente nové COD vykoupal v chybách která tam sou... A napsal své pocity ze hry...
              Přece po něm nemůžete chtít aby kuli davu napsal do SVÉ recenze něco co si nemyslí nebo není pravda...
              Nakonec jak by teda ta recenze měla vypadat... : Jsou zde cool zbraně... Cool mapy... Cool lagy... A uplně mega cool s velkym C singl...
              Mně přišlo celé cod7 naprosto mimo míru tak se dukouknout na web jestli mám ten pocit jenom já tady se od dvou celkem vážených lidí dozvim stejné pocity... A cool ultras COD je tu div nepověsej na stožár...
            • Popis, který by sis rád přečetl je v 90% bodové vychvalování a neobjektivní vyzdvyhování featur hry a najdeš ho v každém lepším e-shopu. Osobně si myslím, že vypisovat co všechno ve hře by recenzi spíš uškodilo. Naopak srovnání s MW1/2 by bylo fajn :)

              BTW: Hrozně by mě zajímalo, který díl CoD je: "nejvíc o skillu", protože když jsem hrál MW1 tak se říkalo, že CoD 2... A pak jsem hrál MW2 a říkalo se, že MW1... A teď všichni hází špínu BO, i když je to slušná hra ... *12*
  • Get ur facts right, billy. Na konzolach mas v tehle dobe mnohem lepsi vyber her. To ze se na PC gaming sere, nemuzes poprit, leda ze bys opravdu pozadu. Ale to uz to tak s cechama byva... Konzolovy blbouny.. Orly? Ja nehraju jen na xboxu, wow hraju taky :/.. A dementni COD? To ze je to nejprodavanejsi hra na svete znamena ze je dementni?
    • Konzolovka nekonzolovka furt to vychází na pc verzi za 1400KČ jak už sem řikal níž...
      Prostě pokud chtěli hru pro konzole měli se vysrat na pc verzi... Ale chtít 1400 za něco co je vlastně je sakra špatně převedené z konzolové verze na pc verzi... Ba v podstate nefunkční... Mi příde jako svinsvto...
      A od games.cz mi příde fér že touhle špatnou recenzí připoměli nás pc hráče a jak nám triarch sere na hlavu...
    • Není dementní protože je nejprodávanější. Je dementní, protože je dementní. MW2 SP považuju za povedenou hru. BO SP je příšerná hrůza. A kolik se toho prodalo mě může být úplně jedno, maximálně si můžeme poplakat jak jsou lidi hloupí, když kupují takovéhle věci a jiné dobré hry naopak mají problémy.
      • já osobně beru Black ops jako "datadisk" k sérii MW(MW2) =nové mapy, sem tam něco zlepšeného, něco tam není(martyrdom) ....-dyť je to pořád "jen" střílečka pro bandu nadšenců.... neoslovily mě vůbec třeba ty kontrakty-honit se za něčím abych dostal o pár kreditů navíc je podle mě blbost, stejně si na to časem našetřím... to nejpodstatnější si koupím relativně rychle a pak jde jen o mou šikovnost v mapě abych měl výsledky a z toho kredity na další věci-nic víc....
        a srovnání s jinými hrami? zbytečnost-ten umí to-ten zas toto....
        jen studentíci nebo teenageři mají totiž čas prosedět dny u PC a pařit(což jim můžu jen závidět, protože jako pracující k tomu sednu tak ve 23hod na 2hoďky-protože ráno vstávám do práce, že...)
        co je ovšem na této hře opravdu "dementní" jsou respawny -občas se objevím někomu přímo na mušku a mám to mezi očima -ani se nerozkoukám :)
        chlapi-hrou je potřeba se bavit, tak se bavte a nevyhledávejte naprosto nesmyslnně chyby, která má KAŽDÁ hra?!
        jak mě toto začne nudit-zapnu zas MW2 a poškádlím pár pixelů sprškou kulek....nic jiného než odreagování v tom nehledám...
    • jo protože lidi jsou stádo, jinak neco na tom co rikas je, u konzolovky by se mela asi recenzovat konzolova verze.
  • nějak jsem to nepobral, v kterém období se hra odehrává? ty zbrane vypadaji dost predpotopne *11*
  • O_M_G.. Proc, pro boha na nebi, recenzujete PC verzi. PC verze ma 50000 lidi online. U nas na xboxu bylo pred trema dnama vecer 3,6 milionu. Na PC v tehle dobe kazdej sere.. proc radsi nerecenzujete konzolovou verzi, ktera je zaprve mnohem lepsi, zadruhe - nekasle se na ni. A taky je tam skvela komunita.. ach jo, ceskoo :/ *6*
    • na pc kazdej nesere, to jen my mame na vyber co hrat a nemame jen dementni cod pro konzolovy blbouny jako jsi ty. miliony lidi hraji treba wow nebo starcraft 2 *6*
      • Tak tak....
        A když už za tu pc verzi chtěj 1400KČ tak argument že je to pro xbox mi fakt nestačí...
  • Ja vas fakt nechapu
    Hra je o tom jak se hraje - uz vidim jak cucite na to jak textury navazujou na sebe... Ano je to nesvar, ale hra vypada opravdu dobre i tak

    stejne kdyby byla grafika lepsi, tak 80% z vas to nerozjede a budete hrat na mensi detaily, kde to bude vypadat stejne.....
    • naprostý souhlas! myslím, že když střílím-nehledím kde co nesedí-snažím se trefit soupeře a na rozhlížení kolem moc času nemám...(pokud teda nejsu týpek,co si na svůj 1.frag počká 3min schovaný někde v rohu téměř nedýchající *1*
      • Aha takže takovej cod1 by ti vlastně vůbec nevadil jestli to chápu dobře?
    • No právě že tuhle hru většins lidí nerozjede... A to i když ty požadavky splnuje...
      A grafika i tak stojí za starou belu... Na rok 2010
    • no prave tak ja k hra vypada tak by na to mela stacit jednojadro a 7600GT.
  • Už v CoD: World at War bylo vidět, že Treyarch si s optimalizací svých her hlavu nedělá. To, co tohle studio budižkničemů předvedlo v BO, je už ale opravdu over the top. Minimální HW požadavky splňuju, přesto ani s prvním "patchem" nejsem schopen hru rozjet ani v 800x600 tak, aby se dala hrát (čili bez lagů). Kdyby k takovéto situaci došlo u hry za dvě stovky kterou vyvíjí pět lidí, pochopil bych to. Ale u hry za 1199,-?!! Nemám slov.

    Jen tak na okraj, zombíci jsou poslední kapkou veškerého zprznění. Jediný rozdíl oproti těm z cod waw je v odlišných zbraních. Všechno ostatní zůstalo naprosto stejné. Stejné zvuky, stejné herní schéma, stejné trapné hlášky. Pokud vás zombíci bavili, vraťte se k cod5.
  • ta grafika je vážne neco, neco tak hrozneho jsem uz dlouho nevidel. To je vysmech.
    • Mě se demaky [demejky] líbí :) (kdyžtak vizte: http://games.tiscali.cz/obrazky/krasa-modernich-her-predelanych-do-16ti-bitove-grafiky-54109 :) )
    • ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit