Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • EuroSamurai
    Podle mě se drtivá většina co si nic nekoupěj oháněj spíš tim proč by platili za něco co mužou mít zadarmo či proč by měli platit za hry apod.
  • EuroSamurai
    Já ale nemluvim o stáhnutí a dohrání ale vyzkoušení a smazání a řekl bych že člověk z tý hry má pak i větší radost když si ji koupí.
  • Muze, imho je to typicky zastupce piratske strany, takto oni argumentuji, uz jsem to s nimi parkrat absolvoval. Jeste k tomu dodavaji pravo na sireni informaci a software je prece pouha binarni informace. A bohuzel to vazne mysli. Nastesti jim to veri jen velmi mlada generace, ktera nemuze jeste volit.
  • Tak u hudby a filmu je ta situace trochu jiná. Jednak vlastně platíš z každýho média autorský poplatek (a ten klidně dělá i 10-15% celé částky zařízení) a taky můžeš podpořit autory jiným způsobem (kino/koncert). Navíc jsem ještě neslyšel o muzikantovi, který by zkrachoval nebo přestal tvořit kvůli pirátům, kdežto u vývojářů to rozhodně není nic neobvyklého.
    Jinak souhlas, kdykoliv se tátovi zmíním, že jsem si pořídil nějakou hru, tak na ně kouká jak na zjevení *13*
  • walltar
    To bude trvat mnohem dýl ... tu novou mladou generaci vychovává ta stará generace. Podle mě se žádná generace nevzepře a nebude se nikoho zříkávat ... bude to pomalý proces kterého si ani nikdo moc nevšimne.
  • Tak polaci to neposilali ceskym rodicum, ale nemeckym, u tech preci jen predpokladam vetsi kulturnost.
  • No, po 40 letech panovani komunismu a mravni devastaci celeho naroda se tvrdilo, ze potrva nejmene 20 let, nez dojde k naprave, ze teprve nova mlada generace, ktera dospeje, tim nebude postizena. Obavam se, ze dnesni mladez se od toho nedistancuje, prijala to za sve a jeste nasala to spatne i z noveho systemu. Tak uvidime, ktere generaci se podari vzeprit svym rodicum, odsoudi je a budou se od nich distancovat.
  • How about you? *4*
  • life28
    No bodaj by mali. Síce by sme si ponadávali, ale za rok, či dva by bola online DRM štandardom v každej hre, už by to nikto nepovažoval za mínus. Ja ani neviem, či na Diablo existuje nejaký crack, warez nesledujem.
  • http://www.r43ds.com/ ... Jen tak na okraj pro upřesnění :-)
  • Robotron3
    Přesně. Nejvíc samozřejmě stahujou soft, hry, hudbu, film tihle čtyřicátníci, padesátníci, ti nemají absolutní ponětí, že by za to měli platit a když náhodou jo, tak si to krásně zdůvodní, že vláda stojí za..., celej život je někdo okrádal a okrádá, tak ještě aby za to platili :) A pak že hlavně děti...
  • walltar
    To by mě zajímalo kolik v téhle republice je takových rodičů ... můj otec zamnou chodil abych mu stahoval hudbu a přitom by neměl problém si to koupit.

    Navíc když si vzpomenu na hesla jako "kdo neokrádá stát okrádá rodinu"
  • Ale urcite si je nebere na par dni domu na tajnacku, ze je jako vyzkousi a kdyz se ji budou libit, ze je zaplati, ne?
  • Od toho jsou dema. Kupodivu hry s demem i bez se kradou stejne, cim to? Kdyz si uvedomis, ze udelat demo neni levne, kdo by ho delal, kdyz nezvysuje prodeje? Predstavuje pak ekonomickou ztratu. Kdyby se nekradlo a hraci preferovali hry s demem, pak by byly bezne. Uz jenom tohle ukazuje, ze pirateni na zkousku je spatne, nejen ze je to ve vetsine pripadu vymluva, ale krivi to trh - je vyhodnejsi demo nedelat. Ja treba na PS3 podle dem a trial verzi vybiram docela dost a asi nejsem sam, protze tam o ne neni nouze.
  • No, zrovna u deti/piratu jejichz rodice nic netusi by takovy dopis mohl mit vyznamny a vychovny vliv. Ale ja to bohuzel vidim naopak, kdo se nauci v detstvi krast a povazuje to za normalni, bude krast dal. To ze je nekdo dite ho neomlouva ani neopravnuje krast. Idealni reseni, rodice se omluvi, hru zaplati a zabavi (je 18+) a ditko dostane vyprask, ze se tyden neposadi. Samozrejme, rodice musi byt cestni, nesmi v tom jet taky a deti to od nich nesmi mit obkoukane, a to je prave kamen urazu.
  • Bodaj by kazda hra mala DRM ala Diablo, by som sa rehotal...Vacsina piratov na hru ma, problem je v tom, ze moze byt zadarmo, tak naco kupovat...Sam som to videl minule rokv praxi, ked vysiel FM 2012 a niekolko tyzdnov nebol crack...Vsetci moji kamosi, co to hravaju, nevydrzali a kupili si ho...O tom to je, mozes mat nieco zadarmo, tak sa naco kupovat...A to plati hlavne v celom vychodnom bloku..
  • michaliuz18
    to jo :) ale ja nejsom prachac preto vyuzivam radsej pozemske roky kym hra nezlacnie :D
    a to ze na steame su stale nejake zlavy , je mi to fuk, ja chcem hru pekne v obale na policke s dobrym pocitom, a ne stiahnute za povedzme 40€ z nejakeho steamu a mat na policke prazdne miesto
  • To jsem videl u nas v praci. Jeden si koupil soc DVD za 50 Kc a deset dalsich si udelalo kopii. A taky se pred tim rikalo, jo kdyby film stal stovku a ne pet stovek, tak by se nekradlo.
  • pokud budou hry stát 150 kaček, tak se skoro žádná vývojářská společnost neuživí při tom neskutečným množství her, vývojářů nezávislejch i závislejch, ani kdyby si ji koupilo hafo lidí...

    ale hlavně že ty si budeš moct dovolit koupit tři hry denně. sakra, lidi, to fakt máte tolik volnýho času hrát? :D mně vystačí jedno solidní rpgčko třeba půl roku!
  • Marty: Mravy jsou spolecenska zalezitost, to mas pravdu, ale nikoli individualni. Co se tyce zakladnich mravnich principu, tak ty se snazi kodifikovat listina zakladnich lidskych prav a svobod. Nelze povazovat za mravne, ze si vrah pro sebe rozhodne a zduvodni, ze vrazdit je spravne, a tim padem jedna pri vrazdeni mravne. Mravy plati i pro jedince, ktery je neuznava a ktery pak z pohledu spolecnosti jedna nemravne. Na zakladnich mravnich principech, napriklad ze lide jsou si rovni a tedy napr. nikdo nema pravo zotrocovat druheho, se zhodnou prakticky vsichni. Ale ne vsichni jsou dostatecne inteligentni a poctivi, aby to dokazali domyslet do dusledku, zvlaste kdyz ty dusledky jdou proti jejich osobnimu zajmu. Asi se nenajde mnoho jedincu presvedcenych tom, ze si nejsme rovni, ze nekteri lide jsou nadrazeni jinim a ze ti nadrazeni maji pravo brat vysledky prace tem podrazenym. Ale presne tohle deaji pirati. A proto je takove jednani nemravne.
    Mozna tomu nebudes verit, ale v mem okoli neumiraji lide hladem. Sve deti vedu k ucte vuci poravinam, jedi vse a jidlo nevyhazujeme. A krom toho i pravidelne poskytuji primerene charitativni dary, predevsim skrze Unicef na lekarskou peci a vzdelani v nejchudsich oblastech sveta http://www.unicef.cz/index.php?pg=2&id=232&zp=1 ale i na mistni projekty v oblasti kde ziju. Vedu k tomu i sve deti, v samoobsluze je kasicka a tam s detmi vzdy hazime korunky na nemocne deti, aby byli zdrave. K tomu me vedli i mi rodice a pribuzni. Chapu, ze ne kazdy u nas ma takovou vychovu a ze dnesnim lidem, bohuzel hlavne mladsim rocnikum, to prijde divne a hloupe.
    Kolem sebe se divam a vlastni rozum pouzivam. Jsem presvedcen, ze kazdy by se mel ke svemu okoli chovat tak, jak by chtel aby se chovalo k nemu. A jsem presvedcen, ze pirati by byli jedni z prvnich, kdo by kvicel, kdyby je nekdo zacal okradat, protoze naprosta vetsina to nedela z presvedceni, ze si mysli, ze to je spravne, ale chamtivosti.

    Gimli: proc bys s tim domem nemohl nakladat, nebo ho nekomu prodat. Samozrejme ze bys mohl, nikdo by tio v tom nebranil. Jen by se mu ponekud snizila hodnota, ale presne to ti pirati delaji taky. Kdyby si tvuj software upiratili vsichni, tak ho uz moc neprodas. Klidne si zkus predstavit, ze ten nekdo ti neobsadi cely dum, obsadi ho jen z devadesati procent, takze treba ti necha jeden byt volny.
    Srovnavam srovnatelne, jen tobe prijde jedna vec ok a druha ne, ale to je proto, ze to nechapes do hloubky a do dusledku.

    Nikolaj: O tom rec nebyla. Rec byla o tom, ze nebudes povazovat za spravne, kdyby proti tve vuli sel do tveho domu nekdo bydlet na zkousku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit