Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    No a to je dost subjektivní. Hry od Blizzardu se mi třeba zrovna nelíbí. A co jsem viděl u Diabla 3, tak ten dlouholetý vývoj uplně neodpovídá kvalitám hry. I když to je zase jen můj subjektivní dojem. Taky se nedá říct, že čím je delší vývoj, tim kvalitnější hra.
  • walltar
    Tady je třeba ten subjektivní prvek ... imho Blizz je firma, která exceluje max v tom jak z lidí vytáhnout maximum peněz s minimem námahy.
  • Menorri
    Jediná firma, která mě napadá a které se to netýká je Blizzard se svými 3mi tytuly se kterými se drží na žebříčku velmi vysoko......něco takového přesně potřebujeme a jakožto pirát jsi od Blizzardu hry velmi rád kupuji!....ale je to opravdu ojedinělý případ....ale ukázkový to se musí nechat.......
  • walltar
    Klidně může být hodně her ... jenom je potřeba vyžadovat kvalitu. pokud většině hráčů součastné hry vyhovují tak znamená, že herní společnosti dělají hry správně. pokud by začali dělat jak ty říkáš kvalitnější tituly ( což je problematické označení protože nejsou uvedené žádné parametry kde mají být hry kvalitnější ) tak zjistíš, že hry kupuje míň lidí protože většina hráčů chce to co teď je a sou s tím spokojení.
  • Robotron3
    Tak to není, méně her nemá souvislost s kvalitou, protože každou hru dělá jiná společnost. To by se dalo říct jen u jedné firmy, která třeba pracuje souběžně na více titulech, na úkor jejich kvality, ale obecně se to říct nedá. Pro hráče je určitě výhodnější širší výběr her, než menší.
  • Menorri
    Když by bylo méně her...tak by se dalo předpokládat, že hry budou kvalitnější.....tudíž by hráči za kvalitu a za jednu dvě hry rádi zaplatí a budou hrát i déle....tím jsem tedy narážel na celkovou kvalitu her, kterém nezbýva nic jiného než solit jeden tytul za druhým jako na běžícím pásu!....
  • Robotron3
    Když by bylo her míň, tak by byl větší výběr a možnost hrát, to co hráče baví? Tos nějak moc dobře nevymyslel, to je spíš naopak ne? Ale je to vlastně pohádka a tam je všechno možné... :)
  • Trestní právo působí souběžně s autorským, ale postihuje jen závažné zásahy do zákonem chráněných hodnot. Tj. naprostá většina autorskoprávních deliktů není zároveň trestným činem jednoduše proto, že intenzita zásahu do autorských práv není dostatečná. To neznamená, že to nemůže být kvalifkováno jako přestupek nebo jiný správní delikt. Když ale pálím na kšeft, dopouštím se autorskoprávního deliktu A ZÁROVEŇ s poměrně velkou pravděpodobností i trestného činu. Je to ale trestný čin porušení autorského práva, ne trestný čin krádeže, protože slovo krádež zákonodárce vyhradil majetkoprávnímu trestnému činu, který určitým způsobem definoval. Jak tady v diskusi zaznělo, jakmile je ve hře obecný nebo morální význam slova krádež, přestává být argumentace vedená stylem "není to krádež, přečti si trestní zákoník" validní. Pro mě osobně je podstatný negativní odsudek, který to slovo nese. Na slově samotném mi až tak nezáleží. Namísto něj nemám problém "pirátovi" říct, že je vychcaná parazitická sv-- jsem chtěl říct jedinec nízkých morálních kvalit. Ale z nějakého důvodu na to reagují ještě popudlivěji... *4*
  • A proto je lepší zabývat se budoucností a naší přítomnost moc neřešit, protože žijeme v hrozné době :)
  • Menorri
    Povím vám krásnou pohádku děti... *4* ...jednoho dne chtěli všichni hrát všechno....a když se několik králů rozhodlo že her bude víc a víc, tak milí hráči už na to neměli zlaťáčky a museli obcházet draky aby se dostali ke královnám......kdyby ale milí králové vytvářeli her méně.....hráčská komunita by byla rozpartovaná a stabilní díky tomu že by hráči nehráli všechno ale pouze to co je baví a hlavně by zasloužené královny mohli být kvalitní a legálně získané *3* .....zkrátka...kdyby nebylo tolik her...nebyli by jsme v těch sračkách co jsme teď.......mimochodem abych pozbíral co nejvíce mínusů tak upozorňuji, že jsem taky pirát....jako 90% procent lidí tady....a vůbec mě to nepálí! *16*
  • Menttor
    Ty z nějakého záhadného důvodu předpokládáš, že když jsem si hru upirátil a zahrál, že bych si ji automaticky koupil, kdybych si ji upirátit nemohl...
    Zvláštní pochody mysli.
  • ha ha, konecne nekdo kdo premysli ;-)
  • walltar
    Správně ... s holkou počkej až budeš starší. Ale i tak celkem vyspělé názory na osmiletýho. *1*
  • CDprojekt je pro me nejsympatictejsi firma, ktera nejenom ze dela vyjimecne hry, ale je tez maximalne vstricna ve vztahu k hracum. To ze najednou zacali vyhrozovat zalobami na piraty byla pro me rana z cisteho nebe, neco podobneho bych cekal od Ubisoftu nebo EA, ale ne od nich. To ze po negativnich reakcich hracu (nas platicich hracu, kterych se to netykalo) toto stahli, a ted sami uznali ze to byla chyba jenom ukazuje, ze jim na hracich opravdu zalezi a zase u me stoupli v cene.
    I kdyz me obzvlast v jejich pripade mrzi, ze si jejich hry lidi tahaji zadarmo, nebyl to spravny krok, o to vic ocenuju jak se zachovali potom.
  • zdeeneek
    Delas to podobne treba i v kine? Proplizis se bez listku do salu, podivas se na film a kdyz se ti libi tak si pristi den koupis listek a jdes se na film normalne podivat? To asi tezko, ze? Je pravda, ze je nejlepsi si hru pred koupenim vyzkouset - dema uz moc nevychazi, takze je to obcas trochu problem. Od toho jsou tu ale recenze, gameplay videa, nazory kamaradu kteri uz hru maji atd. Sice neni idealni nemit moznost si hru legalne vyzkouset (demo) ale je to dany stav, s kterym se musis smirit, at se ti to libi nebo ne. Podle me neni omluva pro stahnuti to, ze na hru nevyslo demo, at uz si potom hrac hru koupi nebo ne... Kdyz si nejsem jistej jestli me hra bude bavit, tak klidne rok pockam az se objevi v nejake levne edici, pak uz mne nemusi byt lito pokud bych slapnul vedle a hra me nebavila.
  • Menttor
    „Požehnáni budiž ti, kteří nemají co říct a drží zobák.“

    Škoda, že nedržíš zobák.
    Co článek, to nějakej troll vyvolává tuhle zbytečnou diskuzi. Zlodějna je možná amorální, ale morálkou se může hájit jen naprostej pokrytec.
    Morálka je většinou jenom dočasný trend. Je přece hluboce nemorální, aby kulturní člověk akceptoval ubohou úroveň své doby.
  • walltar
    Tak mimo toho že porušuješ jejich práva a využíváš jejich software bez povolení a pokud stahuješ z torrentu tak ještě sdílíš jejich SW dalším lidem tak asi nijak. To pirátství kdy člověk stáhne hru a potom si ji koupí je asi nejmíň škodlivé, ale pořád to je porušení práv lidí co na té hře dělali ...
  • Zajímal by mě tvůj názor jako právníka.
    Je to nemorální a ve většině zemí trestné. Podle některých zdejších expertů to hmatatelná krádež není. Co to tedy je, porušování autorského zákona? Možnost tady prostě je, že tím daným lidem uškodíš, ale podle právního to krádež není? Podle morálního pro mě je a vždy bude.
  • Robotron3
    Jak poškodíš firmu, když si hru stáhneš a pak si ji koupíš?
  • Přesně tak. On se vždycky najde důvod, proč hra "není nakonec tak dobrá, abych si ji po dohrání koupil".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit