Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Nejsem právník, ale vzhledem k tomu, že náš právní systém pokuď vim, nikoho za hraní pirátských verzí her nikdy neodsoudil a nikdy se nic takového neřešilo, tak bych řek, že stáhnout si hru z warezu a pak si ji koupit (i když si myslím, že to je případ spíš menšiny stahovačů), na tom asi nic nelegálního nebude a těžko by asi někoho společnost zažalovala, když za tu hru zaplatil.

    Sice hraju na PS3 a hry si kupuju, ale pokud nevydají na PC demo, tak mi přijde i ospravedlnění hodné si hru nejdříve stáhnout, aby se zjistilo, jestli poběží. Protože to je na PC opravdu problém, i přes uvedené minimální požadavky. I když piráti co neplatí jsou samozřejmě uličníci a zasloužili by na zadek, to je bez debat. :)
  • Dle tvého příměru je v pořádku kdyby nás tu vykradlo půl Afriky, protože nemají co jíst a my jo ;)
  • Až na jeden detail, že toaleťák je čínský vynález...
  • Tak nevim co kdo povazuje za zkreslené, ale když jsi jenom vyzkoušíš nelegálně stáhnutou hru a pak si ji koupíš tak pořád budeš zloděj sice morálně ospravedlněný, ale pořád zloděj. To samé s tím chlebem.
  • Kam zaradis cloveka, ktery nejprve proti tve vuli obsadi tvuj dum, ktery prodavas a kdyz se mu bude libit, tak ti zaplati? Spravne to neni. Ja hry kupuji od doby, kdy se do CR dovazi a nepotrebuji je piratit a zaroven nekupuji zajice v pytli. Ano, ukrast hru a vyzkouset si ji je pohodlnejsi, ale spravne to neni.

    Bohuzel jsi asi mravne nevzdelany, protoze jinak bys vedel, ze mravy na situace hmotne nouze, nebezpeci z prodleni a ohrozeni zdravi ci zivota mysli, kdyz neni zbyti. A naopak je nemravne zit v nadbytku a nechat kolem sebe umirat lidi hladem. Zadnym zpusobem se to nevztahuje na ubijeni casu hranim komercnich her a zabavu obecne. Napriklad muzes "ukrast" cizi lodku, kdyz vidis, ze se nekdo topi a chces ho zachranit, ale nemuzes to udelat z duvodu, ze se chces pobavit.
  • Předpokládám, že přes polici, protože si nemyslím, že by provideři jen tak někomu mohli poskytovat IP adresy svých klientů.
  • Primitivní demagogie je tvrdit, že pirát je zloděj přesto, že nic neodcizil.
    Když mi z kapsy vytahneš peněženku, jsi zloděj, ať už ses dopustil přestupku, nebo trestného činu.
    Když mi z kapsy vytahneš peněženku a ta peněženka nebude chybět, nebudu tě nazývat zlodějem.

    you wouldn't download a car...
    yes i would, if i could... noone would miss it...
  • Protože většina lidí, která si hru stáhne, si jí pak koupí... cool story. Podle tvojí logiky bych pak nemusel platit třeba v restauraci, když mi jídlo nechutnalo.
  • Mas hodne cernobile videni sveta, ale realita tak nefunguje. Kam treba zaradis cloveka, ktery nechce kupovat zajice v pytli, hru si stahne, vyzkousi a pokud se mu libi tak si ji koupi? A i ta kradez a etika neni tak jednoducha. Kdyz clovek kteremu hrozi ze zemre hladem ukradne kus chleba nekomu kdo ma jidla na rozdavani, atd. atd. Tolik tvoje "mravni principi" ;-)
  • Tohle je velice hruba a primitivni demagogie, jestli ji myslis vazne a je ti vic nez 15, tak mi je te opravdu lito. Takze abych to vysvetlil.

    Za prve pojmy kradez nebo zlodej jsou primarne eticke, jsou starobyle, sahaji az ke korenum lidstva. Jsou starsi nez jakykoli dnesni zakon. Dnesni zakon si tyto pojmy puze vypujcil pro sve potreby, jako odbornou terminologii. Definuje si je po svem pro sve vlastni ucely, nikoli obecne. Stejne jako zakon napriklad psa povazuje za vec. Je to pouze za ucelem potreb zakona a plati to pouze v ramci zakona, nikoli obecne. Pokud budes chodit po svete a lidi opravovat, ze pes je vec, budes opravnene za blazna. Primitiv je spis ten, kdo tohle to nechape. A pokud by ses chtel pohybovat ciste v pravni terminologii, pak jsi se sam dopustil prohresku nepravnim pouzitim pojmu pirat, protoze zakon tento pojem rovnez chape jinak.

    Za druhe, i kdyz zakon umozni kradez a nezve ji jinak, treba znarodnenim a pravne to tedy neni kradez, porad to zustava kradezi v rovine mravni. Mravni principy jsou nad zakonem, protoze zakon muze byt spatny, neni-li s nimi v souladu. A nemusi jit jen o spatny zakon. Zakon muze ruzne druhy kradezi rozlisovat a priradit jim vlastni terminy, napr. zpronevera nebo danovy unik a podobne. Pres to ze temto cinum zakon prisuzuje vlastni terminy, porad je to kradez a ten kdo ji pacha, je zlodej.

    Za treti, ja jsem vubec nepsal o zakonu, naopak jsem se odvolaval na mravy. Takze to neni o tom, ze ja nerozlisuju jemnosti zakona, ale ty nerozlisujes ani mezi zakonem a mravy.

    Pirati jsou zlodeji a ja nazyvam veci pravymi jmeny. Jsem presvedcen, ze kdyz ti z kapsy vytahnu litr, tak me taky obvinis z toho, ze jsem te okradl, jako kazdy normalni clovek. Nikoli z prestupku, jak to rozlisuji dnes pravnici a zakon. Tudiz se tu snazis jen o primitivni demagogii, protoze pravdepodobne nerad slysis, ze pirat je zlodej (cerne svedomi?, citis se lip, kdyz "jen" porusujes autorska prava?) a to pirat je. A parazit k tomu. A dalsi, co bys mel chapat, kdyz se odvolavas na slozitost zakonu a jemne rozlisovani, tak autorsky zakon se venuje pouze nakladani s autorskym dilem, zadnym zpusobem neresi neposkytnuti odmeny za praci a je jedno zda autorske nebo jine. A pri piratstvi dochazi nejen k neopravnenemu nakladani s autorskym dilem, ale i k neposkytnuti prislusne odmeny za praci, jejiz vysledky pirat neopravnene uziva. A to neni to same. A ja ho zlodejem nazyvam prave z tohoto duvodu.
  • Osviceny
    je vidět vaše úroven, když nechápete výraz ilustrační obrázek
  • EuroSamurai
    Já stahuju abych věděl jestli mi hra vubec pojede páč se mi kdysi stávalo, že sem koupil hru a na tu se mi pak prášilo dokud sem neměl nový pc či nevyšel patch a některý se hrajou mizerně do ted(v těch dobách sem ještě věřil oficiálním požadavkům) .
  • ucho
    lidi, nedávejte sem pořád ty svoje fotky, tohle není seznamka
  • smejki
    dík, mám. 8 let už, pokud tě to zajímá.
  • Hanzales
    Hm, z morálního hlediska je čekání na slevy samozřejmě v pořádku, pokud si ovšem počkáš i se zahráním samotné hry. Já to dělám tak, že některé hry koupím, jakmile vyjdou, krabice lze vždycky sehnat od 600-900 pokud to člověk chce hrát mermomoci hned a dost her si koupím ve slevě na steamu, nebo prostě až klesne ta úvodní cena. U Simulátorů, nebo RPGček je pak hra i kolikrát už řádně opatchovaná. Pokud člověk hraje hry pořádně, ani pomalu nemůže stíhat všechno hrát hned. I přeš výše zmíněné mám rozehráno několik her a několik jich čeká na dohrání. A na některé si klidně počkám, nebo je prostě z různých důvodů nekoupím a nehraju vůbec. Občas něco taky sosnu na vyzkoušení, ale buď si před dohráním tu hru koupím, nebo ji zase hned smažu a nezájem :o)
  • Zákon je o jemných rozdílech a opatrném rozlišování.
    Je těžké diskutovat s člověkem, který nechápe složitost zákonů, nenazývá věci pravými jmény a ani je nedokáže rozlišit.
    Je to rozdíl mezi vrahem a naprosto nevinným, který střílel a usmrtil člověka v sebeobraně.
    Nazýváš li piráta zlodějem, jsi primitiv, který by odsoudil důchodce z Tanvaldu za to, že se nenechal zabít.
  • Na tohoto http://goo.gl/6Aizj nemáš *3* *15*
  • Ty jsi taky pěkný tragéd Smejki, najdi si konečně holku.
  • Ten svet uz je opravdu v prdeli a hraci jsou proste blbi. Takze dnes uz se clovek musi bat ohradit proti zlodejum, aby se vuci nemu neobratilo verejne mineni. Werich rekl, ze lidska blbost je vecna, ale bojovat se proti ni musi a plati to i na nemoralni jednani. Nelze mu ustupovat, tim si clovek nepolepsi, ale pohorsi. Hraci si musi uvedomit, ze tvorba kvalitnich her neco stoji a je potreba za ne platit. Bez placeni za hry tu zadne kvalitni hry nebudou. Takze nelze tolerovat jejich piratstvi. CD projekt nijak neomezoval hrace legalnich kopii. To ze se snazi postavit lidem, kteri je okradaji, je spravne, za to jim ma patrit dik, ne odsouzeni.
  • michaliuz18
    prve som hru piratil, presiel a ked stala 30€ v brlohu padla mi do oka ta krasna krabicka kde svetlo robilo rozne farby a geralt menil farbu oci, povedal som si ze si ju kupim, doma s radostou rozbalujem zaujimavy obsah ,soundtrack,bonusove materiali,mapka,minca ... a som teraz hrdy na to ze to stalo tak málo a pekne zberatelske veci boli vnutri ...
    naco si mam kupovat hru co stoji 50€ a stoji za prd? ... cez vikend som si zas kupil ME 3 , zlacnel, mal som chut na multiplayer, tak to prechadzam znovu a hram si pritom multák
    takze radsej budem piratit az potom kupovat
    takze sa CD project nemoze na mna hnevat :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit