Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pokud nekdo obsadi dum proti me vuli, nemužu s nim nakladat nebo ho prodat nikomu jinému

    pokud pirát stáhne můj software, ja nejsem jakkoliv ztratný, můžu si s ním nadále nakládat a prodávat ho jak se mi zlíbí, donekonečna na tom vydělávat

    srovnáváš nesrovnatelné, těžko říct zda to nechápeš nebo nechceš chápat
  • walltar
    Já sem nikdy nepochopil tyhle diskuze ... pirátství je prostě špatné a je kravina ho obhajovat ... musím si sám sobě přiznat, že dělám něco špatného a vyhodnotit, že mě to vůbec netankuje. Ale tohle chození na fóra a hádaní se jestli sem nebo nejsem zloděj mě příjde dost ponižující. je úplně jedno proč to dělám, nebo jestli si tu hru potom koupím ... tím, že tu hru stáhnu prostě poškodím firmu co ji vyrobila a pokud si lidi říkají, že to není pravda, tak si lžou sami sobě.

    EDIT: Ještě bych dodal, že pokud nejsem chopný se spířit s tím, že to co dělám je špatné a musím si vymýšlet výmluvy proč to špatné není tak je nejlepší s tím přestat.
  • Cosi
    Bohužel tímto názorem se ohání drtivá většina lidí, co si hru nelegálně stáhnou. A jen mizivá většina to tak skutečně dělá.
  • Cosi
    Když mi z kapsy vytahneš peněženku a ta peněženka nebude chybět, nebudu tě nazývat zlodějem.
    Kadeřnice do tebe investuje čas a peníze, za které očekává peníze. Kdyby nestříhala tebe, bude stříhat někoho jiného kdo ji zaplatí.
    Co to kurva! má znamenat? To snad nemůžeš snad ani myslet vážně.
  • Kadeřnice do tebe investuje čas a peníze, za které očekává peníze. Kdyby nestříhala tebe, bude stříhat někoho jiného kdo ji zaplatí.
    Ale vývojář nemaká nad hrou s tím, že si ji Franta Koudelka z Brna koupí. To by pak mohl přepokládat že je zloděj nejen tehdy když hru stáhne, ale v každém případě kdy nezaplatí.
    Buď se chceš zaobírat morálním srovnáváním nebo zákony. V tom druhém se nevyznáš, v tom prvním nedokážeš pochopit elementární rozíl že krádež kde nikomu nic nechybí není krádež.
  • Validní, silné argumenty. Celá tahle větev je hezky odargumentovaná.
  • Ty jsi taky dobre na urovni ty cernoprdelniku!!
  • By mě ale zajímalo, kde tyhle socky vezmou prachy na comp, na kterým toho Zaklínače rozjedou plynule.
  • Robotron3
    Človek může být morálním zlodějem nebo také podle zákona, oboje tyto podmínky pirát splňuje pokud si tu hru jenom pouze nevyzkouší potom je zloděj pouze ze zákona. Morálním zlodějem se může stát človek když neco ukradne a není to v zákoně a souhlasí s tím většina lidí, alespoň tak to cítím já.
    Jinak nejvíce se asi krade tam kde právo to nechce moc řešit a neřeší nebo je to prakticky nepředstavitelné aby se tím ve větším rozsahu zabývali..
    Kdyby se třeba pirátství tvrdě trestalo a byl by na to kdo by to řešil tak si myslím, že jich hodně ubude i těch vyznavačů o morální pravdě..:)
  • No jasně, hlavně nezapoměň smazat historii.
  • Poznamka o "mravnim vzdelani" ukazuje, ze si aspon uvedomujes, ze to co je mravne te naucila spolecnost ve ktere momentalne zijes. To se lisi nejenom od mista, ale v detailech i od cloveka (viz. kolik ruznych nazoru je v teto diskuzi). Pokud je nemravne zit v nadbytku kdyz okolo umiraji lidi hladem, pak jsme nemravni vsichni, protoze kazdych par sekund takhle nekdo zemre, zatimco tady se tuny jidla vyhazuji. Plus fura bohacu by se s tebou o mravech hadala jeste vic ;-) Chapu tvoje nazory, protoze to je v podstate to co spolecnost do lidi husti, ale mel by ses spis trochu zacit divat okolo sebe a pouzivat i vlastni rozum.
  • Za prve, jak kteri vyvojari, ti nezavisli nikoli. Za druhe i ti v zamestnaneckem pomeru mivaji podil na vysledcich. Za treti, i kdyby ne, okrast investora ktery to financuje neni o nic lepsi, je to porad stejne zlo.
  • Robotron3
    labrador: Pak ale není uplně černobílé nazývat uplně každého zlodějem, když si někdo tu hru stáhne jen na vyzkoušení, pokud se v takovém případě zákon prakticky neuplatňuje, a asi nikdy nebude. I když jak říkám, nevěřím, že tohle by zrovna byl případ většího počtu lidí, spousta z nich tu hru prostě bez výčitek svědomi krade, to je jasné.
  • Já bych řekl, že investované peníze, které se ti díky pirátům nevrátí, asi chybět budou.
  • robotron3
    Tak tohle se řešit určitě nebude ani kdyby si tu hru nekoupili. Kdyby se svět řídil PŘESNĚ podle zákonů ať jsou někdy sebedivnější tak by každopádně vypadal úplně jinak.
  • Robotron3
    No vývojáři sice dostávají zaplaceno, ještě než si vůbec může tu hru někdo koupit, ale dobře no :) Pokud je pirát člověk, co si vydělává, má peníze a přesto za hry neplatí, tyhle lidi by se měli nad sebou víc než zamyslet...
  • Nelegalni to je, ale tezko se to prokazuje a je to tak nakladne, ze se to u malych ryb nevyplati postihovat.
  • Pirát je zloděj a to z jednoduchého důvodu, pozvat si jakéhokoli pracovníka a nechat ho pracovat bez mzdy a užívat jeho dílo(v případě zedníka třeba jím postavený dům) je regulérní podvod a zlodějna. Až začnete pracovní proces chci vás vidět jak se budete tvářit pokud nedostanete za práci zaplaceno.
  • Ciste ze zvedavosti - proc mate porad potrebu to resit? Kdo nepirati, ma svuj nazor a piratum ho vnuti tezko. Jestli je to spravne/ospravedlnitelne je otazka ciste moralni a moralka neni univerzalni. Jestli je to protizakonne neni otazka - ze ano je proste fakt dany ceskymi zakony a kazdemu, kdo tvrdi "nedelam nic spatneho, kdyz ukradnu auto, tak ho majitel nebude mit, kdyz ukradnu hru, nikdo o nic neprijde" preju, aby u soudu narazil na soudce se smyslem pro humor :)
  • Zrejme jsi nepochopil ten zaver. Takze vice primocareji. Kdyz ukradnes hru, tak autorum chybi odmena za tu hru, nikoli hra samotna. Stejne jako kdyz se pujdes nechat ostrihat a odejdes bez zaplaceni, zdanlive nic nechybi, presto jsi kadernici okradl - o odmenu za jeji praci, ktera ji prislusi.

    Zajimalo by me, proc jsem podle tebe zlodej, kdyz ti odcizim penezenku, aniz bych se dopustil trestneho cinu kradeze? Podle tve logiky a zakona jsem prece nic neukradl, jen jsem se dopustil prestupku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit