Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • risa2000

    Doteď jsem Amanitě fandil a odteď jsou mi šumák.

    • Děláte, jako by to byla jejich vina. Podle mě udělali to nejlepší, co mohli. Lepší, než se pak kvůli idiotům soudit, díky politice v USA to prohrát, a potom platit řízení a pokuty.

      • much0J

        Určitě by nic neprohráli a americký zákony nic takovýho neřeší a navíc, americké právo se na ně nevztahuje. Nic by neplatili.

        • V USA se řeší i to, že když se v restauraci polejete horku kávou, tak majitel restaurace musí poškozenému zaplatit pokutu, že jej neupozornil, že se může polít a opařit kávou. Nebo že v návodu nebylo napsané, že v mikrovlnce nesmíte sušit domácí zvířata. Tak proč by neřešili i tohle.

          Např. soud, kdy Uklízečka v Grand Havenu v Michiganu zažalovala rodinu, u které uklízela, v přepočtu o 700 000 Kč za újmu na zdraví za to, že ukradla z jejich domu prskavky, kterými se následně popálila. Prý si myslela, že jde o ozdobné svíčky.

          Nebo Merv Grazinski, který si koupil nový obytný vůz Winnebago. Při cestě na dálnici nastavil automat na 130 km/h a šel si dozadu uvařit kávu. Vůz sjel z dálnice, havaroval a převrátil se. Merv se soudil s výrobci, že v návodu nebylo napsáno, že se to nesmí. Soud vyhrál, získal náhradu 41 milionů Kč a nový vůz Winnebago.


          A pokud se jejich produkt prodává i v USA, tak proč by se na ně zákony USA nevztahovaly?

          • Paulcz

            Většina těchto případů alá rozlitý kafe má nějakou logickou pointu a nebo to bylo úplně jinak než jak popisují média. Pak se najde spousta lidí s IQ 80, kteří se tomu smějí a šíří ty kraviny dál :)

          • much0J

            Něco relevantního prosím, právně, k případu.

            • Relevantní je, že by ani k žádnému soudu nedošlo. Dokážete si představit, že Google, nebo Apple prodávají hru která se soudí o tomhle tématu?

  • Meow

    Úpadek pokračuje. 

  • NEkromanT

    Na druhou stranu musím říct, že mě baví představa toho, že někdo někde teď oslavuje přebarvení fiktivního oživlýho klubka ochlupení jako spravedlnost pro utlačovaný černochy. 

  • Je otázka, kolik těchto křiklounů si tu hru skutečně koupí, aby podpořilo vývojáře. A kolik lidí si tu hru odmítne koupit kvůli změně barvy a za jaké situace k tomu došlo. Myslím že tím i dost zákazníků odradili/ztratili.

  • TheGGG

    hlavně se popo z bandy uřvaných aktivistů... od firem co takovýmto hyperokorektníkům ustupují bych nekupoval nic...

    • Jack1947

      Měl jsem chut něco napsat, více ale už by to šlo správně mimo slušné mravy a dávají se zde postihy za mnohem banálnější delikty.

  • Lidi by už asi potřebovali nějakou pořádnou válku, aby okusili opravdové starosti a problémy. Tahle degradace společnosti je už neúnosná. A platí, že největší rasista je ten, který pod vším vidí rasismus...

    • Rejsek

      ....sry, vedle - smazáno

  • wxyz

    Krok vývojářů je správný. Málokdo ví, že Chuchel se již krátce po vydání stal jedním ze symbolů nenávisti tzv. alternativní pravice, skrývající se za internety. Dokonce i sám prezident Spojených států amerických, Donald Trump, se o něm zmínil v jednom ze svých projevů (If you look at Chuchel, he is sort of black. I'm not saying he is a black man, but this guy needs to go back.)

    Doufám, že i ostatní vývojáři si z tohoto vezmou poučení a odstraní ze svých her všechny barevné postavy, aby již nadále nebyl nikdo urážen. Možná, že se jednoho dne dočkáme, že ani v televizních seriálech, filmech, knihách nebo komiksech a nakonec i skutečném životě nebudou již žádní... OH WAIT

  • Jack1947

    Vyvojáři by měli být neustupní a neslevovat, "nelíbí se nekupujte ? takhle to myslím razí EA"

    • NEkromanT

      No paralela s EA by se dala použít jen pokud by tohle řekli s tím, že by předtím prohlásili, že ve hře nebude použitá černá barva, aby jejich hra nebyla spojována s rasismem. 

      Ale jinak jo, stačilo by prohlášení pro koko*y, že jde o uměleckej záměr, kterej nemá nic společnýho s realitou nebo názorama autorů a nechat to být. Prokázat jinej záměr je na "žalobě", ne na tom kdo se brání. Jen, no nevím jestli přímo vytvořili, ale dali význam nesmyslnýmu precedentu.

      • Jack1947

        Veškerá další reakce by se nehodila do "slušné" diskuze popirála by lidské svobody a dobré mravy ale přesně no.

        Taky si nějak dupnout a nenechat jednat nějakou menšinu...

  • Zaho
    Alespoň jsem se dneska zasmál. Děkuji
  • VortexCZ

    Ale co teď bude s ostatními černochy? Taky se budou barvit na oranžovo?

    Prostě tohle je tak totální nesmysl a fakt mě mrzí, že Amanita podlehla stejně, jako kdysi Capcom, kde v RE5 museli v lokaci africké vesnice přidat na cca dvacet černochů jednoho bělocha, aby se aktivisti náhodou nevopupínkovali.

    • Jack1947

      O tomhle jsem neveděl nějaké bližší info by prosím nebylo ?

      • VortexCZ

        něco málo je tady https://bonusweb.idnes.cz/kontroverzni-temata-ve-hrach-terorismus-nasili-rasismus-i-sex-pvk-/Magazin.aspx?c=A150727_232220_bw-magazin_bze

        • Jack1947

          Vlastně když o tom tak přemýšlím tak jsem to četl ale nedá se to srovnat s dnešní pomatenou dobou.

          • VortexCZ

            No, je mi úplně na blití, kam tohle všechno spěje. Amanitu mám díky tomuhle na blacklistu a nic od nich kupovat nebudu.

            Ať si radši preventivně přebarví všechny svoje postavičky a tomu skřítkovi ze Samorostu by měli radši rovnou dát ručník na hlavu a na bradu plnovous, aby to bylo just korektní.

            • Jack1947

              Ovšem tahle poza mi taky příjde poněkud na hlavu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit