Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Toho se trochu děsím. Třetí díl Baldur's Gate bych sice moc rád, ale bojím se, že by se mi výsledek vůbec nezamlouval. Druhý díl Baldur's Gate spolu s Planescape: Torment jsou, alespoň pro mě, naprostým vrcholem příběhových RPG.
    Jenže dnes se už RPG dělají poněkud jinak. Na to udělat RPG se stejně propracovaným systémem dialogů (Dragon Age a Mass Effect jsou v tomhle směru mnohem primitivnější) se stejným rozsahem a s pravidly AD&D bez nějakých zjednodušení pravidel pro méně náročné hráče a k tomu všemu i s pěkným a propracovaným příběhem, na to už dneska nikdo nemá koule, taková je bohužel doba. *7*
  • Než remake, uvítal bych spíše restart série:) Já mám restarty rád, protože nejsem hráčem až tak dlouho a tyto staré hry jsem prostě nezažil v době, kdy byly novinkami a zpětně mě jich chytne jen minimum. Například první díly Tomb Raidera mě opravdu zpětně nebaví a tak jsem rád za restart, který mi dává pocit, že ten příběh začnu odznova,...že se neocitnu uprostřed děje (přestože na sebe jednotlivé díly moc nenavazují). Pro mě jsou prostě restarty a remaky výhodou, přestože letití pařani na ně přirozeně budou koukat spíše skrzevá prsty...
  • Cypri
    Pokud se toho chytnou šikovní lidé, tak ano prosíííím. Ale pokud by to mělo dopadnout jako Dragon Age 2, tak to radsi nechte tuhle značku spát.
  • v tomto konkretnim pripade davam prednost remaku se starymi principy neco na zpusob Halo i kdyz i svezi vitr do zatuchly plachet hrani se pocita :) navic neni treba hned delat vsechno v popularnim slovicku HD daleko vic zalezi na celkovem dojmu a stylizaci mam na mysli treba Worms Armageddon Re-volt Trine 2 nebo treba novy Deus EX
  • Cahir
    Zajímavá zpráva. Záleží, co na tom bude dělat za lidi...
    • smejki
      prýže nějací odpadlíci z Bioware, kteří mají na svědomí i původní díly.
      • Cahir
        No, lead designer BG dělá na SWTORu, lead writer taktéž a onoho Trenta Ostera sice neznám, ale prý jde o člověka, který dělal v BW od počátku... Uvidíme, snad to nebude mít nic společného s Dark Alliance, případně s platformami typu android.
  • Zayl
    Nechte BG v klidu spát. Spolu s tehdejší edicí DnD, stavem Forgotten Realms a super Infinity enginem.
  • meli by spis udelat novou serii, BG mela krasne uceleny a uzavreny pribeh s jasnym koncem (s naprosto uzasnym vyvojem postavy od kloucka co nosi ve vesnici strazim nabrousit mece az po boha zla na konci ToB ) pritom ve Forgotten realms je prostor pro spoustu novych pribehu, zemi, prostredi, monster a vseho
  • ja bych si dokazal predstavit totalni remake do 3d grafiky z pohledu prvni osoby jako fallout napr...s pozastavovanim casu preminanim mezi bojovniky ve skupine a to cely naroubovat do pribehu a prostredi puvodnich dilu ...je to extremni reseni ale mohlo by se povest :D
    • myslel jsem že tenhle smajl nepoužiju ale sem se hodí perfektně *11*
    • Takový jako ty, vedou celej herní bysnys do ****** *16* *10*
    • To je zbytečné. To už radši nový Might and magic, když mluvíš o takovém stylu. Tam už jsou ty mechaniky zažité
      • Might and magic byli sice fajn nejvic sem hral asi 7 dil ale neni to ono, nema to takovou hloubku.
        Robotron3: s minuskama sem pocital :D
        • :D Jo jo. Taky s nima pocitam. Protoze jinak by clovek vubec nemohl rict, co si mysli :)
    • Jeee to bude minusek! Baldurs Gate je prece takova modla, ze remake zname jedine, aby ta hra byla uplne stejna jako original a nezmenilo se na ni vubec nic, jinak si fanousci originalu s pohrdanim odplivnou. Viz Fallout 3 :)
    • je to jen flame spekulace ....remake v do HD s vylepsenymi animacemi a efekty by byla sazka na jistotu :)
  • Udelal novy BG by mohl byt velky prusvih,hraci uz nejsou zvykli procitat tuny textu,hrou postupovat velmi obezretne a planovat-radsi nechte znacku odpocivat jak se tu pise..ale mohli by udelat nove Neverwinter Nights,podle me idealni kompromis mezi akci a taktikou, vetvenosti pribehu atd
    • smejki
      nesouhlasím. FNV měl masivní prodeje (dokonce na konzolích zválcoval PCčko) a přitom jde o jedno z nejmasivnějších RPG v celé historii.

      Nemyslím, že lidem vadí tuny textu. Spíš bych řekl, že jim vadí jeho neúměrné dávkování a prázdnost.
      • Zayl
        Cože? Máš nějaký zdroj? Jestli si něco z FNV pamatuju, tak květnaté a složité dialogy to opravdu nejsou.
        • smejki
          To je právě tím, že jsou dobře napsané. Plynou a nezatěžují. A nejjednodušší zdroj je export textů přes GECK.
          Vzhledem k tomu, že jsem na překladu dělal, dám ti přesný wordcount pro nefinální lockit - 1 228 519. Z toho zhruba 750 000 je v unikátních řetězcích, 440 000 je v repeticích a 40 000 je fuzzy match 95-99%.

          Fallout 2 měl nějakých 650 000 sakumprdum.
    • Co to placas?! Na to cekam uz od nastupu tech zasranych konzoli. ted se akorat ve hre doctu, ze jsem dostal 200 bodu za ustrelenou hlavu :(
    • V Deus Ex Human Revolution (pro me predstavitel moderniho herniho designu a prvotridni hry) jsem procital tuny text a postupoval hrou velice obezretne a planoval si kazdy postup.
      • Amim
        Nemůžu úplně souhlasit. I když jsem Deus Ex hrál tak nějak zběžně, nepřijde mi v tom, že musíš "plánovat atd." ani trochu podobná jako Baldur. Nejde ani tak o to, že před každou akcí musíš přemýšlet, co chceš vlastně udělat, ale o samotný systém, který toto "plánování" v Balduru děsně podporoval. Nebylo totiž neobvyklé si uprostřed hry v Balduru uvědomit, že družinka totálně nefunguje a můžeš začít od znova. Pro někoho možná příliš složité, ale mě přijde, že dobrá hra prostě musí být složitá, musí se v ní plánovat a musí být výzvou. Deus Ex mě takový moc nepřipadal.
      • jiste tahle hra na to byla stavena a mnoho lidi si to uzilo..ale jinak se dost dobre ty hry nedaji srovnavat.) treba jen v tom ze ve zminenych hrach neovladas jednu postavu ale nekolik
        • Chtel jsem jen ukazat, ze porad vychazi hry, kde se hodne cte (kdyz se chce) a planuje se (kdyz se chce) :)
  • Tommybull
    Že by se můj nejtajnější sen stal skutečností? Pokračování BG rozhodně ano, jedině ale v izometrické kreslené grafice, na druhé edici AD&D, opět s tématikou Bhaalspawnů a bez přidávání zbytečných moderních prvků.
    • smejki
      BG nikdy nebylo kreslené ale předrenderované.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit