Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kéžby... BG 2 je nejlepší rpg, co sem kdy hrál.. Ale ať od toho dá bioware ruce pryč, ať z toho zas nevznikne hra pro široký masy, co sou líný udělat pár kliků navíc a chtěj všechno easy(yeah, fuck DragonAge2)...
    • Nevím co mají všichni s jednoduchostí DA2. Na easy je primitivní i BG. Když se bavíme o obtížnosti, tak tam je problém, že ty vyšší jsou prostě špatně udělené. Na nejtěžší mi to lehké rozhodně nepřišlo, ale když se uměle zvyšuje obtížnost tím, že se kolem tebe naspawnují nepřátelé, takže s taktikou můžeš jít do pr...., tak je to dost zoufalé (u hry kde si údajně můžu všechno naplánovat a takticky zničit nepřítele, jako to šlo ve dřívějších izoRPG). O nějakém propracovanějším systému rezistencí a útoků si taky můžu nechat zdát. Prostě vyšší obtížnost = víc HP a dmg
      • Ide skor o primitivny system ako o "obtiaznmost" ides dopredu = problem solved -> koniec hry.
        Ja som to dohral iba preto, ze som to hral na PS3, tak to bolo priatelne.
        Na klavesnici som ale este horsie RPG nemal moznost hrat.
    • DA2 sem nedohral ani demo :D ...uz sem ve veku kdy muzu rikat zlaty stary casy
      • Mno, ja ako fanusik serie BG som proti tomu aby urobili moderne pokracovanie "pre hracov". (Tj vodit za ruciciku od zaciatku az do konca) Radsej by som bol ak by sa potvrdila spekulacia ze sa jedna o remake na iPad... (nakolko na android to uz je, vid gemRB na markete)
        (nieze by somnetuzil po pokracovani, ale pribeh bhaalspawnov uz je ukonceny a neverim ze by zvladli spravit nieco pribehovo na urovni.)
        • Je to sice fajn ale je to fanusikovsky spraveny mod na infinity engine. Ide tam planescape torment, icewind dale etc... Ale hra ma od dokonaleho ovladania skutocne daleko a dalo by sa tam vela vylepsiet. Ale hrat sa to da a vrelo fanusikom odporucam (je to zdarma).
  • Tohle uz tu bylo tolikrat, ze uz tomu nikdo neveri. Radeji si zahraju original
  • No klidně by to mohl být remake. Přece jenom jsem BG 1 a 2 odehrál něco hodin a musím říct, že by stačilo, kdyby uhladili grafiku. Pěkné efekty na kouzla ajinak všechno nechat, jak to bylo... to by byl remake *14* hned bych kupoval
    • Já bych to ani s upravenou grafikou nehrál. Takhle to má kouzlo starých dnů, což ještě zvětšuje zážitek
  • Osobně bych byl rád za jakoukoliv variantu, ať už remake celé BG serie včetně datadisku, aby se dali hrát na novějších počítačích, s lepším rozlišením. Ale také bych se nezlobil pokud by byl vytvořen nový díl, ale aby byl ze stejného pohledu jako staré BG.
    Rozhodně bych byl nerad pokud by se předělávalo do 3D. Už dlouho sháním nějakou hru, která by se aspoň mírně podobala právě designu a tématice jako je BG.

    Do většiny her se cpe 3D grafika, a bohužel si říkám, že čím víc se pracuje na grafice, tím míň se pracuje na promyšlenosti, příběhu aj.
    • Třeba takový NWN mi už tolik nesedl, tím nechci říct, že bych ho nehrál rád, ale i přesto mě to pořád víc táhlo k BG (designu hry bez 3D), pokud by dokazali vytvořit 3D a pěknou grafiku, ale neporušili by tím desingu BG, byl bych nanejvýš spokojen :)
      • 2D grafika je vic schematicka a nemuzes u ni nikdy dosahnout propracovanosti prostredi ve 3D. Coz ale samo chapu, ze nekdo ma rad 2D grafiku prave pro tu schematicnost. Takovy hry bych hledal v dnesni dobe spis na tech tabletech, a snad i mobilech.
    • Jo a ještě doplnění, proč cpát všude pohled z první nebo třetí osoby, když je možné se dívat i lehce z vrchu, mít přehled o okolí a ovládat si příjemně skupinku dobrodruhů.
  • Pokud by to jen predelali do HD a vse ostatni nechali nedotcene, tak by to byla bomba. Pokud chteji delat novy dil, tak nevim nevim, docela bych se bal, co z toho vznikne.
  • ja nevim, BG jsou moje nejoblibenejsi hry a oba dily i s datadisky jsem dohral nescetnekrat, ale nejak neverim ze to bude jeste ono
  • Nechte stare znacky odpocivat. Prosim. Akorat z toho bude dalsi ptakovina typu Dragon Age....
    • Já osobně preferuji, když vznikají stále nové díly (i když v daleko horší kvalitě) než kdyby série umřela. Noví hráči se pak třeba vracejí k těm starým legendám . (Might and Magic) *3*
      • Asharak
        Já bych to preferoval pouze za předpokladu, že když udělali skvělou DA:O a pak nejhorší DA2, navázali by epickým DA3 a poučili se jednak z dvojky a rozšířili by a vylepšili to, co má smysl vylepšovat nebo co chybí (v DA1)... ale pokud by to mělo být od Nádherné, přes hrozné ke sr***** typu (čti osudu) FlatOut 3, tak radši pohřbít sérii.
        Pak se stane, že staří hráči začnou plakat, protože jejich staré epické legendy se staly šašky na královském dvoře nejmenovaného krále ňoumy. *16*
    • Dragon Age je jedno z nejlepších RPG tohoto typu. DA nemá na BG navazovat, ani není ze stejného světa, herní principy jsou taky jinde, ale pořád se jedná o skvělé RPG. Pokud jsi od toho čekal třetí díl BG, pak je chyba jen a pouze na tvé straně.
      • EuroSamurai
        Není to jeho vinna ale bioware a jejich PR lží.
    • BoB.2
      Neznamená že když to neumíš hrát že je to ptákovina.
      • Co je na tom k neumění?
  • Můžete mi někdo vysvětlit kdo vlastní značku Baldurs gate? Ono je to trošku složité ne? Paťří to pod Dungeons and dragons? Je to nějak navázaný na Forgotten realms a Neverwinter nights (které jsem hrál), či Icewind dale? Nějak se trošku v tom ztrácím

    Rozhodně až bude čas chtěl bych si BG sérii zahrát (možná i Icewind). Zkoušel jsem to už jednou, ale jak k tomu nemám nějaký nostalgický vztah (třeba Gothic 1 nebo Fallout), tak se mi starší hry hrajou těžko...
    • Myslím, že BG patří Atari.
  • zrovna jsem si vcera pustil soundtrack :) nahoda? nerekl bych :d
  • Black_Hand
    lol. baldursgate.com zaziva ddos "utok". tolik lidi se o to zajima, a tak jim spadl web :).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit