Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S tim AI to neni tak uplne pravda. Neni az tak tezke (tzn. jsou lidi co to dokazi) napsat AI, ktera by porazila i zkuseneho hrace. Problem je se skalovatelnosti prostredku(CPU, RAM) vs 'chytrost' AI a pak take se skalovatelnosti samotne obtiznosti (ono totiz neni to stejne 'excelentni hrac co sem tam udela chybu' a 'hrac stredni urovne' - a psat nekolik ruznych AI stoji kupodivu penize). Kazdopande hlavni duvod proc se nepise skvela AI do her je stejne psychologicky - malo kdo chce byt systematicky drcen pocitacem ;-).
  • smejki
    spíše bych se doptával autora původní recenze, moje stanovisko je jasné.
  • Může mi prosím někdo z provozovatelů nebo autor recenze říct proč recenze původní hry a datadisku nejsou konzistentní. V recenzi původní hry, Civ dostala 9/10 a autor psal, že je to nejlepší civilizace která kdy vyšla. Na rozdíl tomu, datadisky dostaly špatné hodnocení a navíc autor kritizuje hru původní, prý polovina věci nefunguje tak jak má. Rozumím, že recenze mohou pocházet od jiných autorů. Ale takový markantní rozdíl je nesmysl. Recenze se píše pro hry.tiscali.cz. měla by se zachovat určitá souvislost mezi recenzemi.
  • Ja jsem ted koupil gold edici bez tohoto datadisku, je to moje prvni civka. Hraju na normal. Sice to vypada že stači klikat na next turn abyste vyhráli ale na druhou stranu je to dost komplikovane. Treba zatim se mi nedari pochopit co se hodi k čemu (jake budovy, jaka policy) abyste uspišili vyvoj, protože je tam hodne promennych. Vicemene to vybiram nahodne. Jinak se mi hra hodne líbí tak doufam že se do toho časem dostanu.
  • smejki
    odkdy je 6 lepší nadprůměr, když 5 je průměr? Chtěl jsi říct horší nadprůměr, ni?
  • Autor datadisk strhá, nenechá nit suchout a pak tomu dá 6/10? To je přece lepší nadprůměr. Podle toho co jsem četl by měl udělit tak 2 - 3 / 10 ne? Nebo snad respekt ze značky hry? :)
    Každopádně i na metacritics se hodnocení velmi rozcházejí, jak od recenzantů tak i od samotných hráčů.
    Každopádně pro mě, jako velkého fanouška Civ, je a byla pětka velkým zklamáním, je to takový okleštěnec původní civilizace, nedomrdlé dítko. A s novým datadiskem už se ani nebudu obtěžovat.
  • koupil jsem ted gold edici na steamu, je tam toho tolik že hodne veci jeste nevim jak udelat.
  • Hmm dikes za nazor. Prave preto som sem tento vecer zabludil, ze sem niekto postne prve dojmy. Zatial to vyzera zaujimavo. Mozno si to precita aj mr. hejter :))))
  • Recenze je čiste racionalni ak zdá novinka, která je do hry přidána je bedlivě a svědomite analyzována
  • Hej lidi proč člověk který očividně nesnáší Civ5 píše recenzi na DLC Civ 5? Recenze je o ničem, nic jsem se nedověděl, jen to že je to reklama na recenzistu který dle mě "trapně" napodobuje Zdeněka Pohlreicha a hraje si na supevtipného. Pardon ja se nesmál, možná pro to, že tu očekávám objektivní popis hry a toho co přibylo a to bez ohledu jestli autor hru má či nemá rád. Nerozumím tomu? Ano civ 5 asi není nej ze série civ. ale civ není hra pro každého a zjevně se prodává tak to zas taková tragédie není. Jo a když někoho hra nebaví(třaba kvůli natvrdlé AI) tak mi nejde na rozum proč ji vůbec hraje?? ALe mám jeden typ. možná se recenzista dělá zajímavým a pak s lidmi "sofistikovaně" debatuje na foru. To je jako naši politici, nic neumi ale na to nic dokážou udělat megareklamu. Je to trapné a případnému čtenáři jen zkazí 5 min života přečtením si blábolu a něčím egu. Moc děkuji za recenzi o vašem egu a teď bych prosil někoho s o objektivním pohledem na svět PC her ať to po tom n"nudném cinikovi přepíše, díky. PS: Kyž budu mít potřebu přečíst si slovní průjem koupím si Trnky Brnky!
  • pro lidi který zvažujou koupi tohohle dlc - první dojmy

    na úvod jsem si dal hru za benátky (prostě jsem musel začít s národem kterej je podle týhle recenze největší blbost co tam přidali *3* ), small mapa, large islands, obtížnost emperor a rychlost marathon. a co jsem za prvních cca 600 tahů vykoukal (co se týká technologií jsem v polovině renesance)

    benátky - nemají přístup k settlerům takže jste odkázaní na úvodní město + vytváření puppet měst z toho co dobyjete/získáte great merchantama (za benátky ho můžete poslat na území městskýho státu který s váma není ve válce a "utratit" ho na získání města..btw asi tam maj chybku že přes taktickou mapu jsem je moh i anektovat ). na druhou stranu mají benátky bonus v 2násobnym počtu obchodních tras .....což je jedna z "novinek" tohohle dlc, oproti předchozím dílům jsou karavany rozhodně variabilnější (a narozdíl od recenzenta mi přišly aspoň za ten kousek co jsem odehrál jako dosti výrazná a zajímavě využitelná změna)

    obchodní cesty - stačí postavit karavanu (pro pozemní cesty) nebo námořní ekvivalent. omezený jste počtem obchodních cest který zvyšujete technologiema/wonderama + u benátek je to x2 (po tom co mám odehraný jich mám za benátky 12, takže to neni systém propojit každý město s každym). s jednotkou nehýbete klasicky po mapě, můžete ji jen přesouvat mezi městama (v podstatě jako letadla) nebo založit obchodní cestu mezi danym městem a vybranym cílem (města vaše/soupeřů/městský státy). cesty nejsou natrvalo, po určitym počtu kol znova volíte kam má karavana jezdit.
    5-10 zlaťáků jak je psaných v recenzi je trošku nanic ....akorát že recenzent zapomněl zmínit (krom jiného) že na tom člověk začíná. aktuálně mi trasy vynášejí kolem 20 zlaťáků, což už je při jejich počtu dosti znát. ale obecně - při využití té jednotky vám to nabídne seznam měst kam můžete trasu nasměrovat a zobrazí info co přesně získáte vy i cíl vaší trasy. při obchodu s ostatními národy získáte hlavně zlato, pár bodíků výzkumu (pokud je daný národ technologicky před váma) a šíříte tak i náboženství (co jsem zatím vypozoroval tak to byla polovina vlivu zdrojovýho města takže zanedbatelný to rozhodně není). s městskýma státama to je hlavně o zlatě (míň než s jinýma národama) a náboženství. v rámci vašeho národu posíláte cílovýmu městu jídlo nebo produkci - zdrojový město o nic nepřichází, je to čistý bonus pro cílový město .... v mojí hře to bylo podle měst cca 4-8 jídla/produkce, což v týhle fázi je dosti výrazná pomoc.
    takže obecně obchodní cesty mi přijdou rozhodně jako zajímavá a variabilní mechanika jak si rozvíjet národ ....aspoň za těch pár hodin co jsem s tím strávil. a obecně hra za benátky - určitě zajímavá volba která není naprd, ale přináší jinej styl hraní než za jakýkoliv jiný národ. produkci si řídíte jen v hlavnim městě, ale ve všech puppet městech můžete budovy/jednotky kupovat. díky dvojnásobku obchodních cest si můžete dopřát bonusy k jídlu/produkci ve městech a zároveň zvládnete i vydělávat dostatek zlata trasama s ostatními abyste mohli nakupovat. ale na druhou stranu to ideální místo který jste objevili na postavení města prostě nevyužijete.
    takže já jsem rozhodně po těch pár hodinkách zatím spokojenej, a už se těšim jak to pude za benátky na nějaký extra velký mapě (podle mě je to hodně dobrej tah zkusit takhle odlišit hru za jeden národ, uvidíme jestli to bude i v dalších fázích/na jiný nastavení takhle zajímavý)
  • No mně v civ4 dost štvala. Jelikož mechanickou pěchotu mně masakrovala banda rytířů. O házení atomovek ani nemluvě. Na civ5 si po G&K už nemohu moc stěžovat teda až na boje s generálsama o jeden div světa.
  • To není až takový objev, když to vyplývá z mýho komentáře. Ano můj dojem je pouze ze základní hry. Civ 5 jsem koupil minimálně za trojnásobek, teď asi nezbývá než ji prodávat slevově.
  • Jak Freeciv tak c-evo jsou už po letech vymazlené a mimo technické zpracování (grafika, hudba) skoro na úrovni trojky. Možná jsi hrál nějakou ranou verzi. Hlavně je v pohodě moddovatelná, s c-evo mám menší zkušenosti ale u freeciv není problém hrát multi třeba se 100+ civilizacemi a v hexech.
  • zrovna ta freeciv je tak sileny odpad ze jsem to hral asi 5 minut. 5 rozhodne neni ztracenou investici zvlast za tech par kacek co clovek utrati v patek nekde v baru .
    taky hraju od 1 dilu a k 5 jsem byl skepticky, ale i tak me dost bavi hlavne proto , ze tam jde jen o tu jednu jednotku takze lepsi takticke moznosti atd...
    Rozhodne se to neda srovnavat treba s prusvihem jako je simcity 5
  • smejki
    taky tak nikoho neoznačuju. to ať si každý rozhodne sám.
  • Já s recenzí jako takovou nemám problém, tedy na pojetí Civ V mám odlišný pohled, ale to je můj názor. Co mi přijde poněkud zvláštní je ovšem zdejší konstatování recenzenta na adresu diskutujících, že se někdy ukáže že jsou to "fanboyvé/hlupáci/lháři/trollové". Ano dozajista tomu tak je a autor si to může myslet, ale pokud chtějí být tyto stránky profesionální a komerční,nikoliv komunitní blogísek, tak si taková hodnocení autor nemůže NIKDY dovolit.
  • mě tedy ne, asi to hraješ dost jako lama když to nedáváš na chieftain nebo nevím, zkoukni nějaké tutorialy jak to lidi dávají na deity
  • smejki
    SimCity je designově daleko větší průšvih imho
  • co tak koukám tak mi přijde že největší výtky víceméně směřují k AI počítače ....a ať už člověk má civ V rád nebo na ní nadává, tak to že počítač prostě nedokáže s armádou moc rozumně manipulovat je fakt. někdo to překousne nebo vyřeší multiplayerem, někdo prostě ne a pak se logicky radši vrátí ke starším dílům.

    mě se tenhle systém líbí výrazně víc než u předchozích dílů (už od prvního dílu je civ jedna z mých nejoblíbenějších her) protože je prostě variabilnější a vyžaduje víc taktickýho přemýšlení ....což je právě zádrhel u AI. nemyslím si že by teď byla hloupější než v předchozích dílech, ale dřív prostě postavila kupu jednotek, naskládala je na sebe a poslala do útoku kde se utkala s tvoji "hromádkou" jednotek. teď může být na jednom poli pouze jedna jednotka a když máš dobře postavenou obranu a počítač nemá hodně výraznou technologickou převahu tak speciálně když se bráníš u svýho města tak se bez větších problémů ubráníš i x násobný přesile. ano, naprosto chápu že pro někoho je tohle prostě zásadní nedostatek, mě se líbí možnosti který ten systém přináší a s tupostí AI jsem se smířil a kompenzuju to hraním na nejvyšší obtížnosti. takže já jsem ve finále spokojenej, mám odehráno přes 600 hodin a k předchozím dílům jsem zatím neměl nutkání se vrátit

    jinak na steamu je demo tak aspoň tak můžeš ozkoušet o čem je řeč.

    co se týká týhle recenze .....hodnocení je mi celkem fuk, já si udělám svůj názor zítra, ale myslím že by tam mohlo být víc faktických informací o tom co tam konkrétně je za změny/nové věci. přišlo mi to psaný spíš stylem velmi obecná zmínka o nějaký herní feature následovaná dlouhým popisem jak je úplně nanic (trošku přeháním, ale to je zas můj subjektivní názor který jsem si odnes z recenze *4* ). kdybych si něco o tom co má být v BNW nového nepřečet jinde tak po týhle recenzi bych asi vůbec ani netušil co mě čeká

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit