Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já mám pocit, že tyhle vaše komenty patřej k Civ V vanille a né k BNW. Každopádně, je smutný, že pro někoho je CIV V za 250 kč(častá sleva na STEAMu, pro kritiky) tak hrozná investice, která se vůbec nevyplatí apod. Zahraj si freegame civku a určitě ti to dá lepší požitek ze hry! *3*
  • chceš mi opravdu říct, že se rozhoduješ o koupi hry na základě smejkiho recenze? *8*
  • pokud clovek u hry premysli a svoje jednotky presouva alespon trochu s rozmyslem, tak rychlost klikani nema v MP zadnou zasadni ulohu. Je to jako v realu. Kdyz budu hrat hura stylem, nejdriv tahnu, potom budu myslet, tak splacu nad vydelkem, ale to plati v reaůtime stejne jako u tahovky. Neni nic jednodussiho, nez si najit na youtube videa z multiplayer hranim Civ nebo i single a podivat co nabizi Civ5 a Civ4 a pote se rozhodnout kterou koupit. Civ4 se da koupit i s dataci za dve stovky a zakladni verze Civ5 neni o moc drazsi. Takze zadne velke investice se nekonaji, ale pokud se jich bojis i tak, doporucuju podivat se na videa primo z hrani. Je to lepsi, nez pochybne recenze. Tam aspon kdyz to nekdo kritizuje, tak ma snahu videt i ty pozitivni stranky a nehraje od prvni minuty s odporem narozdil od pana Smejkala, ktery to dela za prachy a tak nema cas na poradne analyzy, protoze ty mu nikdo nezaplati. *3*
  • No tak civku si urcite kup to neni simcity a to jsem fanousek techto her , ktere hraju od jejich prvnich verzi.
  • no ja jsem se naopak dockal, ze zadnou takovou hru neznate, resp. ze neni a asi neni tak jednoduche neli v dnesni dobe primo nemozne takovou hru udelat. Neboli je to, jako byste vycital v recenzi na konkretni model televize, ze umi jenom 3D a clovek neciti vitr, vodu, dest, doteky, chute, pachy apod. *5*
  • Xorxox: Simultanni tahy tam jsou, na to si naopak pamatuju a byla to vyhoda v usetreni casu, nez kdyz jsme hravali HoMM3 po siti, kde se muselo cekat, nez prijdu na radu. Jedina nevyhoda v MOO2 byla ze se muselo cekat, pokud byly bitvy, tam clovek holt musel cekat.

    Ale zbytecne odbihas od tematu. Resime tady bonusy pro AI, ci nevyhody pro hrace zavisle na nastaveni obtiznosti hry. Tam jsi to nepoprel, znamena to, ze souhlasis s kokeeno, ze ma AI bonusy i v MOO2, nebo tvrdis, ze je to jinak?
  • Mimo to, tie bonusy a postihy pri vyssich obtiaznostiach su vypisane aj v manuali, takze si to mozes sam overit.
  • tohle normalne nezvyknu delat ale tvuj pravopis je priserny, divim se jak si s tim mohl skončit zakladni školu *8*
  • Ja mam komplexni hry opravdu rad a mam velkou chut si civilizaci vyzkoušet. Ale nechci dopadnout jako pri Simcity, kde jsem si to i pres negativní reakce koupil a pak na vlastni kozi zjistil ze meli pravdu. Prece jen penize nerostou na strome. To co píše smejki jsou podle mne dost podstatný veci. Divim se že hra s takovou tradicí jako Civ nevypada jako vybroušený diamant bez chyb kde se uz jen vylepšují veci a ne ze tam nefungují zakladni veci.
    Jasne že je vzdycky lepší hrát proti lidem než proti botum ale imo v takovehle hre je AI dost podstatná, hlavne kvuli časove naročnosti multiplayeru. Taky si nedovedu predstavit multiplayer na tahy a jak tu nekdo popisoval že je to real time, to pak vyhrajé ten kdo ma lepší apm? *1* A když jste s nekym ve valce hrajete na tahy ? lol
  • Pětka stojí za starou bačkoru a pochybuju že ji nějaký datadisk spraví. Být novým hráčem tak radši stáhnu nějakou freegame civku nebo ještě líp koupím starší ve slevě než platit takový prachy za nepodařený projekt. Já hrál všechny díly na PC a strávil jsem neuvěřitelné hodiny, jedničku už v nějakým 93. Ke čtyřce jsem byl skeptický - hnusná nepřehledná grafika mě na screenshotech dosti odpuzovala, oproti trojce to vypadalo jak 3d z konce 90.let. Ale po koupi jsem vrněl blahem a datadisky a mody zážitek ještě prohloubily - nejlepší díl! U pětky pouze odinstalace a nadávání nad ztracenou investicí.
  • Hehe, Moo 2 hravam roky, ma simultanne tahy, t.j. naklikas si, co sa ma spravit, stlacis turn a akcia sa vykona simultanne spolu so superovymi akciami narozdiel od I-go-you-go tahoviek, kde sa akcie vykonavaju uz v tvojom tahu, resp nepriatelovom (napriklad HoMM).

    Vyhybat lodiam sa da nasledovnym stylom:
    1. Chces znicit nepriatelsku letku, ktora oblieta planetu.
    2. Zautocis teda na planetu pri dobe doletu 1 tah.
    3. Stlacis turn, ale nepriatelska letka odleti na inu planetu, kde nemas lode.

    Samozrejme, pri dobe viac ako 1 tah sa to da pochopit.
  • btw. v Civ4 ti na hrani staci plne 1-2 tlacitka mysi, takze taky spada do kategorie pro "mass noob players" tak proc ji hrajes, kdyz se povazujes za nadcloveka? *2*
  • Ale já přece nekomentuju Jona Shafera, ale tvou recenzi a tvé argumenty. A když teda tak s Shaferem na všem shodnete, tak mi tedy ukaž, jak on kritizuje BNW a říká, jak je to vlastně dlc napd.
  • XorxoxTalarius
    Taky jsem hraval. Uz nehhraji. Hry ktere mam rad, nemaji profi ligu. Za dalsi, na multak nemam cas.
  • XorxoxTalarius
    V MoO2 nejsou simultani tahy :) A lodim se vyhybat nelze, jelikoz lode nemohou bojovat v prostoru ale pouze pokud jsou prirazene k soustave. Lode jsou videt podle dosahu radaru. A AI se boji moc nevyhyba, naopak.
    Kdyztak si kup na GOG a osvez si pamet ;) Rikas nesmysly
  • XorxoxTalarius
    No a tady je prave problem kteri mi kritici mame, pokud si Civ 5 najde spoustu novich hracu, tak dalsi Civka bude jeste jednodussi a tak dale ... aneb cilime na vetsi a vetsi publikum ...
    Takze se poradne Civky uz nedockame
  • Nepotrebuju si nic overovat, kdyz je MP v Civ4 takova pecka, proc 99,9% hracu Civ4 hraje single? Ze jsem nehral v Civ4 nejak vic MP, tak o Civ4 jako o hre, jejich principech, mechanismech atd. nic nevim? Zajimave dedukce. Stejne jako zcela nesmyslna dedukce, ze Civ5 je jenom pro blbceky. A jeste vetsi stupiditu, ze kdo nehraje HC simulatory, kterym ovsem Civ4 neni ani nahodou, pokud pro tebe ano, tak se ledasco vysvetluje, tak musi byt Blbec a nic jineho. Zadny jiny zcela logicky a rozumny duvod neprichazi v uvahu. To spis takovy omezenec jako ty, co vidi svet ze sve perspektivy a kdo to vidi jinak je hnup a omezeny by se mel zahrabat pod zem. Neni totiz vetsiho omylu, nez si myslet, ze je nejlepsi jenom to, co se libi mi. Pokud mas aspon prumerny rozum jednou na to prijdes taky. Pubertaci maji bohuzel zcela uzke videni sveta *3*
  • smejki
    No vidíte, a já se zase nedočkám reakce na postmortem Jona Shafera. Takovej už je holt život.
  • Duncan ty si asi najvacsi blbec z celej diskusie tu, nemas ani pojem co a ako prebieha v CIV 4 v MP a ides kecat ?? najskor si overim fakty a potom mozem argumentovat a nie strielat od brucha, ty si si to tam dokonca asi ani nevedel nastavit ...takze na tvojom mieste sa zakopem aspon 10 metrov pod zem. Vsak ty o CIV 4 nic nevies budes jeden z tych mass noob players, ktory ak od neho hra vyzaduje mysliet a pouzivat viac ako 3 tlacitka tak proste konci, preto ti CIV 5 tak sedi lebo to ozaj zvladne aj uplny BLBEC.
  • Mi teda AI po par hrach prijde zcela citelna a jeji akce jsou daleko mene synchronizovane, nez kdyz se proti tobe najendou pusti zivi oponentni. Stejne tak chovani, ktere tak obdivujes je u zivych hracu naprosto bezna zalezitost v mnoha pripadech daleko vice mazana a lepe promyslena. V kazde hre se poradaji ruzne ligy apod. takze pokud jsi opravdu tak vyjimecny, urcite by sis dokazal najit sobe rovne, dost mozna i lepsi hrace a poznal bys tu pravou krasu hrani proti zivym hracum. Od te doby, co je multiplayer diky rozmachu internetu bezny a snadno dostupny hraju multi vzdy pokud je to mozne a vsechny nejlepsi herni zazitky jsem zazil prave pri hrani s zivymi hraci. A je jedno, jestli to byly strilecky, zavody aut, sportovni nebo strategie. A stejne tak to plati u serie Civilizace.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit