Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zayl
    No pěkná recenze, s hodnocením poměrně souhlasím.

    Jen dvě poznámky- útěky armád jsou trochu otravné, ale kdyby se daly příliš jednoduše zničit, hru by to negativně poznamenalo.

    Vaše poznámka ohledně nemožnosti hrát muslimy je trochu mimo, jelikož se to vědělo už od prvního oznámení hry. Každopádně třeba se dočkáme.

    Já osobně mám jen jednu výtku. Systém rady která plní funkce agentů je příliš jednoduchý a omezující. Kompletně bych ho předělal aby vznikla kombinace systému Total Warů a toho stávajícího.
  • Prej v recenzi na Pink robotu... "Z podmanitosti Svaté říše římské se zkrátka nedá dostat. Když uděláte armádu a napadnete je, tak vás armády ríše rozdrtí. Počítač podvádí" :-D No dává logiku, že se touto cestou z Impéria nedostenete :-D:-D:-D To mě jako zapřísáhlého Paradoxa rozsekalo :-D
    • Zayl
      No recenzent v tom případě není moc talentovaný hráč Grand Strategií. A ještě ten typický "on cheatuje!" typ člověka, který mě víc dráždí než rozesmívá.
    • Hairy_Ass
      Hlavně v reálu by to dopadlo úplně stejně. *3*
      • Tak jasný... Žejo... :-) Dá se z říše dostat celkem jednoduše tak že se stanete vazalem jiné říše :-) Potom stačí jen ukočírovat problémy s tím spojené :-)
  • Ták, další šílená Paradoxí hra do sbírky. Myslím, že HoI II: D a IC, AoD, DH, EU III: DW, HoI III: FtM, Victoria II: AHD a Crusader Kings II mi budou stačit tak na 20 let. Ať žíje karpální tunel! *1*
    • na krabice od Paradoxich her uz potrebuju specialni polici :)
  • Pekna recenze, diky za ni. Hra je perfektni, nejzabavnejsi mi prislo hrani na urovni hrabete nebo vevody. Za krale uz to zacinalo byt jednotvarnejsi co se tyce moznosti intrik (obecne za panovnika nezavisleho uzemi). Zajimavym cilem je pokus o reconquistu na Pyrenejskem poloostrove...
  • Jak může někdo takovouto kravinu hrát... *12*
    • smejki
      obyčejně myší a klávesnicí
    • No ty bys neprošel ani přes menu.
  • Tak s touto hrou zažívám pravé peklo koupit/nekoupit. *16* *1*
    • kompromis...stáhnout *2* a když se ti to bude líbit a usoudíš že si to peníze zaslouží, tak si to pak kup a odměň tim vývojáře za jejich práci :) ..lepší než kupovat zajíce v pytli... ale můžu říct že tohle za ty peníze stojí (pokud se ti líbí takový hry) ;)
      • fixcz
        A co takhle zkusit demo? Hmmm? *3*
        • No taky možnost ale demo je na chvíli a tohle je celkem dlouhodobá hra, takže to nestihneš pořádně vyzkoušet... ale lepší než nic ;)
  • Nevíte náhodou jestli na tuto hru bude čeština?
    • Někdo tu psal, že už je v troubě *3*
  • ", které během tříleté války dobyl a kde nechal popravit svou tetu, strýce a zavraždit jejich děti... ale o tom se nikdo nedozvěděl."


    Vidieť, že recenzent sa vyslovene riadil len učelom dosiahnuť čo najlepsí stav. Morlizovanie tu asi nehrá rolu v tejto hre čo ? :D :D


    Uvažoval osm o nej ale asi je na mna ta hra moc ťažká. :/
    • ales.smutny
      Já to pojal jako RPG :) Takže za Vratislava jsem jel mírovou konstruktivní politiku...a za Vaňka tvrdého pragmatika...;) Což je další plus té hry, prostoru na tohle přidávání "osobnosti" jednotlivým aktérům je tu spousta, často jsou tu volby, které vám neprospějí, ale máte z nich takový dobrý pocit...:)
      • On je problém, že má-li člověk dostatek peněz může se provraždit de facto k čemukoliv. Provést vraždu je strašně levné a když se to náhodou nezdaří nic se neděje...
        • ales.smutny
          No, když se to nezdaří, a dojde k odhalení, tak se snižuje vztah ostatních. Já zkusil metodu, že jsem propálil asi 1000 zlatých na vyvraždění říšských konkurentů a ve výsledku se na mě vrhl celý realm.
          Dá se to dobře ukočírovat v rámci jednoho menšího státu (Čechy), kdy prostě není tolik hráčů, ale čím výš člověk sahá, tím je to těžší a spíš kontraproduktivní.
  • Dá se nějak značně omezit a nebo zamezit vraždám vlastní rodiny jak se píše v recenzi?Například využitím špehů kteří útok odhalí?Zlepšují se dovednosti špehů a jiných jednotek?
    Jde o to abych se celou hru nemusel klepat kdyby kdo chcípne :) Je jasné,že i přes mnoho špehů a mnoho informací se to stát může,ale aby to nebylo jako kdybych měl otevřená vrata a vrazi by mohli vraždit jak se jím chce.
    • ales.smutny
      Jde poslat šéf špehů na odhalování spiknutí, plus správci provincií se podle všeho svojí hodnotou také podílí na odhalování těchto "plotů". Dá se říct, že čím je postava významnější, tím těžší je ji zabít. Dá se říct, že mi za celou dobu hraní zabili (asi, ono to není poznat, když se to povede na 100%) dvě vedlejší postavy a odhalili asi deset pokusů. Včetně momentu, kdy jsem se zmocnil císařského trůnu a poštval proti sobě celou říši, takže mě zkoušel zabít každý...:) (ale to byl jen pokus)

      Takže bych se nebál, někdy to prostě projde, ale je to finančně náročné (takže nižší šlechta na to nemá tolik prostředků) a obtížné. Tím spíš pak potěší, když spiknutí odhalíte a když projde... tak nemáte pocit, že systém hry pracuje proti vám, ale že prostě někdo byl dost dobrej intrikán :)
  • Nechápu, jak mohli tomuhle skvostu dát na Pink Robot 3/10. Svatou Inkvizici na ně!!! *3*
    • Tak ja myslim, ze recenzent Pink robotu neni mozkove cilena skupina, na kterou je tato hra smerovana:-)
    • Inquisitor
      Už se na tom pracuje *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit