Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Osobne sa mi paci styl CK2 (a ostatnych hier od Paradoxu). Predstavuje to prakticky druhu stranu serie Total War. V TW sa hrac stara hlavne o svoju risu. Tu je super, ze sa staram o svoj rod a nemam problem prejst pod uplne ineho vladcu len preto, aby som mu ukradol korunu. :)
    Ak by som chcel v bojoch viac taktiky, tak si zahram niektore TW. Myslim si, ze ak by Paradox zacal vyvijat bojovu stranku hry, tak by "šťal proti vetru", pretoze konkurovat TW na bojovom poli je momentalne dost velke susto. Mne osobne by take boje len zbytocne pokazili dynamiku hry.
    • ales.smutny
      Já bych je právě naopak úplně tak nějak odstranil... prostě by válka probíhala spíš v rámci kontextuálních voleb, jako když tady člověk velí vojsku, které obléhá město při kruciátě. Žádné tahání vojsky po mapě, prostě spočtěte potenciál vojenských sil, k tomu nějaké volby a faktory...a šlus :)
  • Jsem velkým fanouškem Paradox her.

    Na EU3 jsem ztrávil, bez legrace, stovky hodin, na prvních Crusader Kings pár desítek a musím říct, že jsem konečně po všech Shogunech, Total Warech a podobně, našel nástupce EU3.

    Mám odehráno zatím jen nějakých pár (rozumněj asi 20)hodin, a musím smeknout klobouk... Král zemřel, ať žije král!

    Neskutečně komplikovaný systém, výborná hratelnost, méně bugů než na Paradox obvyklé... Už práce v provinciích, diplomacie a sňatková politika by vydala na jednu hru. Válčení, přípravy, komunikace s papežem a náboženství na druhou... Připravte se na desítky hodin ztrávených na strategických mapách :)
  • Vypadá to na velmi zajímavý sňatkový simulátor! *15*
    • Hairy_Ass
      O tom evropská středověká politika vlastně byla, takže další důkaz, že to je kvalitní středověká strategie. *3*
  • Teď poslouchám samotnou hudbu a mnohdy mi to připomíná prvky soundtrack z Conana od Basila P... Prostě skvost.
    • např. http://youtu.be/-YCXiGhEtMs od 0:30 *14*
  • Další skvělá hra od Paradoxu. Já už se tyhle hry bojím kupovat, protože jsem si naprosto jistý, že bych u další takové hry proseděl kus života. Ale přecijenom mi to asi nedá.

    Tyhle hry mi tak trochu připomínají starou dobrou civilizaci 1. Ten herní zážitek je opravdu výborný a člověk odkládá povinnost spánku vždy o jeden jediný tah dál a dál, až se jde bez spánku do školy/práce. *1*

    A MTW2 vs EU2? U mě jasná volba - EU2. Méně akce, více diplomacie a strategie.
  • Tahle hra si rozhodně 9 zaslouží *3* . Zase máme na pár let vystaráno *14*
  • Aleše do škol. Kdyby nás tehdy učili takový dějiny, tak bych určitě neusnul. Alespoň ne před tím, než bych spořádal ten půlkilovej balík arašídů *1*
  • 13_11
    Ke Crusader Kings se mimo jiných fantastických věcí váže jedna, pro mě osobně takřka zázračná. U jedničky jsem si dost často pouštěl hudbu z filmu Království nebeské, a říkal si, jaká by to byla paráda, kdyby do pokračování Crusader Kings 2 nahráli něco podobného. Nikdy bych však nevěřil, že Andreas Waldetoft se Harrym Gregsonem-Williamsem skutečně inspiruje. Ale ano – i zázraky se dějí:

    Harry Gregson-Williams: Crusaders
    Harry Gregson-Williams: Burning the Past

    Andreas Waldetoft: Crusaders

    Jinak vynikající text, Aleši.
  • Recenzi jsem nečetl, za což se omlouvám redakci - první díl miluju, takže vím, co si pro mě Paradox připravil asi za lahůdku. Očekával jsem hodnocení 8/10, tak jsem se jen šel přesvědčit, že tomu tak bude - jaké obrovské překvapení, že černý kůň od Paradoxu dostal 9/10 - moje nejoblíbenější hra od tohoto skvělého vydavatele a konečně se dočkala i zasloužené pozornosti. První díl byl velmi obdivován, ale řekl bych, že ještě menším počtem lidí, než ostatní hry Paradoxu, které už sami o sobě nejsou nijak masovou záležitostí.
    A jinak pro lidi v diskuzi: Jestli se to alespoň trochu podobá prvnímu dílu, tak to nemá s M:TW nic společného...
    • Hairy_Ass
      Přesně, jak píše Xspy. Diplomacie v Medievalu je sice hodně ořezaná oproti CK, ale jde v ní o stejné záležitosti, jen je CK hardcore a M:TW softcore.
    • Hmmm hraje se na potomky , spekuluje se sňatky , hraje se na mapě evropy rozdělené na provincie .....poslyš hrál ty jsi vůbec M:TW ? *7*
      • hm a tim to tak asi konci. Nechapu proc lidi porad srovnavaji strategie Paradoxu ze seriemi Total War...Pokud jsou si tak podobne, proc me tedy TW moc nebere a naopak jsem az fanatickej fanousek Europy Universalis, Victorie, Hearts of Iron...Crusader Kings :) To co mi nabizeji, proste TW nema (cimz nechci TW hanit, jen je proste mimo muj zajem)
  • smejki
    Vy mě týráte! Nemám čas na učení se další paradoxí hry!
    A tak jo, koupím to, až v Europě Universalis 3 do konce hry udržím Benátky, dobydu celou Čínu a trochu se realizuju v Jižní Americe při hře za Japonsko. Což by mohlo být ještě letos *1*
    • Nečeká tě ještě Hearts of Iron III ? *2*
      • smejki
        říkám že koupím, ne že budu hned hrát. *2*
        • MrSanta
          Á, koukám další maniak, co nakupuje do šuplíku *2*. Já už to pomalu nemám kam dávat... Ještě štěstí, že strategie tohoto typu nejsou můj šálek kávy, to bych se mohl jít zahrabat rovnou.
          • ...i když nehrajete, tak hlavně že se ekonomika hejbe, kluci *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit