Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vyšel  update 1.04. Opravili toho dost včetně chyby ukládání zvoleného jazyka. (vtipný, u mě to nepomohlo, stále je po spuštění jazyk ENG)

    • shodan

      zkusim... ale uprava to jazyka dle popisu je, ze se to nastavi v klietnu na steamu... tak uvidme.. jak to je pro verzi GOG

      • Carnage666

        Já to pochopil tak že překlad bude takový jaký má hra ve vlastnostech ve Steamu nastavený a tam zrovna CZ není 😀

  • Harshday

    Mně ta recenze moc neřekla, ale trochu mě zarazila obtížnost? Je tam volba obtížnosti? Mluvilo se tam o tom, že tam je spousta věcí, které se dají vyrobit, použít,nosi  atd., ale nemá to tak velký vliv a není to ve výsledku potřeba. Na jakou obtížnost hrál recenzent hru(pokud tam tam volba je)?

    • maros.goc

      No o tom hovorím, recenzia je dosť slabá. Ale to tak, keď treba stihnúť embargo, lebo inak by čítatnosť nebola. :D Hodíme tomu neutrálnu 9tku (ani nie 10, pretože nie som si istý, že tá hra je taká dokonalá, ani 8 lebo nie som si istý, že tá hra má až toľko chýb)

      • Harshday

        Já tady asi nebudu hodnotit kvality recenze, to mi nepřísluší. Myslím si, že to akorát chtěl recenzent stihnout brzy. Chybí mi tam pár věci, které by mě zajímaly, ale stejně už mám předstáhnuto a ve čtvrtek to zjistím. Alespoň mi ta recenze řekla, že po tom velkém hypu to není úplný propadák.

    • Jako Zaklínač. Easy a normal prakricky neovlivnuji tvé parametry. 

      • A jak to byla super hra... :-D

    • ales.smutny

      Je, na Normal.

      • Harshday

        Tak to jsem si oddechl, nemám rád hry, které jsou lehké a zaklínač 3 byl strašně lehký(pochod smrti), tak doufám, že toto bude obtížnější (nebo alespoň ta největší obtížnost bude trochu výzva).

        • A uz jste dohral Doom: ancient gods na nocni muru?

        • owny

          Nejtěžší souboj v Zaklínači 3 na pochod smrti byl hned ten první s partou ghúlů, tam jsem umřel snad víckrát než potom ve zbytku hry.

        • Oddychl jsi si ze na normalni obtiznost nema gear a skilly vliv? Me to teda spis vydesilo.

          • Harshday

            Tak já nevím jak to bude, čekám, že to bude něco jiného, když se u této hry jedná o FPS.

        • maros.goc

          To určite nebude nejaká superťažká hra.

          • Harshday

            To netuším, ale pořád budu doufat.

  • Moc se tesim, to vypada na super hru. Jediny problem bude, ze po hrani Doomu Eternalu se uz kazda FPS prestrelka v jine hre bude zdat nudna, pomala a nedomrla :(

    Toto sice s prvnim odstavcem nesouvisi, ale vzpominam jak se mi libil Fallout 3 (ten prvni 3D od Bethesdy), prestoze tam byly prestrelky tristni uz na svou dobu, prakticky se nedalo strilet za pohybu, byl velice staticke a nezazivne.

    • twicer

      Kdyby si zmínil předchozí Doom tak se ti pod to i podepíšu, u Eternalu mi to herní kolečko teda nepřišlo extra opojný. Když jsem poskakoval kolem základního démona dokud se mi znovu nenačte schopnost kterou bych z něj vymlátil náboje, ptal sem se sám sebe jestli stále hraju Doom.

      • To se muze stat jen velmi zridka, nejspis pri uplnem vybiti areny od velkych demonu a snaze na poslednich potacejicich se chudacich si doplnit munici pro dalsi stret. Za beznych okolnosti by velky demon s hracem bez munice udelal kratky proces.

        Ale jinak mi taky technicistni design 2016 sedl vic nez Eternal, ten skocil do zanru techfantasy rovnyma nohama, dluzno dodat, ze nakonec je to pro znacku asi nejlepsi prostredi. Z hlediska akce se mi velmi zalibily dashe, ty v 2016 citelne chybely.

    • TheGGG

      lol doom má naprosto otřesný gunplay... jako všechny tyto run and gun hry

    • Derp_1337

      Někdo holt má rád totálně nerealistické arkády a někomu se třeba líbí "reálnější" střelecký model.

      A ačkoliv se nás hry a filmy snaží přesvědčit o opaku, tak v reálu za pohybu netrefíš ze střelné braně ani vrata od stodoly. 😉

      • Ja a asi ani ty ne. Doom Slayer, pripadne implantaty precpany kyborg uz by ovsem mohl :)

      • Hidden

        V realu se za pohybu ale strilet a trefovat da, to neni komplikovana vec. Samozrejme, kdyz u toho nesprintujes jak Usain Bolt. :)

        • Derp_1337

          Tak střílet za pohybu se samozřejmě dá.

          Ale nesmíš se pohybovat moc rychle a musíš být (velmi) blízko cíle. Z trochu větší vzdálenosti prostě nic netrefíš. Klidně si to vyzkoušej někde na střelnici, pokud nevěříš.


          PS: Co jsem viděl na vlastní oči, tak relativně přesne se dá střílet akurát tak při pomalé chůzi a to ještě jenom směrem přímo k cíli (a nebo couvání od cíle). Pohyb do strany rozhodí střelbu mnohem více.

          • 0011

            Tak většinou se velice rychle pohybuješ mezi střelbou, než abys střílel za pochodu, jako se to například i trénuje pro soutěže jako ISPC, který už sakra dlouho nebyly. A máme v tomhle "oboru" nebo jsme spíš měli 2 světové šampiony se zlatými medailemi a jednu bronzovou finalistku, doporučuju si najít videa např. s Adamem Tycem. Ale neřešme realitu pokud bude gunplay byť arkádový ale aspoň tak dobře zvládnutý  budu spokojený. Dost recenzí co jsem četl/poslouchal to přirovnávají ke CoD bude to po Deusech zvláštní změna ale já se těším a to patřím k minoritě co považovala gunplay v obou mainline posledních Deusech za dobrý, nic revolučního se nekonalo ale na to že to jsou navíc rpg s dobře udělaným leveldesignem, to samé očekávám u CP akorát spíš by se hodil termín world design a nepředpokládám, že to bude taková metroidvanie.

          • Hidden

            Tak jasne, ostrostrelbu na velke vzdalenosti v pohybu cekat nelze, ale na rozumne vzdalenosti v klidu nastrilis.

            Zrejme asi myslime to same, jen puvodni prispevek vyznel ze v pohybu proste nelze efektivne strilet vubec. ;)

            • Derp_1337

              Tak samozřejmě ten první koment byla trochu nadsázka. Ale střílet na cíl vzdálenější než 10-20m má při pohybu katastrofální výsledky.

              • Reakce na příspěvek:

                Dovolim si souhlasit. Par let dozadu sem to ze srandy zkousel, a pri chuzi sem mel skupiny tak nejak o velikosti palety. Na druhou stranu taky toho nemam moc nastrileno, no.

      • A hra kde lidský protivník vydrží plný zásobník z assault rilfe se řadí mezi které?

        • Mel sem tu prilezitost povidat si s Marinakem co byl ve Falludzi. Rikal ze jednou nasypali do frajera celkem neco pres zasobnik, on zabehl za roh... a proste ho nenasli. Nejspis to teda nerozchodil, ale telo proste nikde. Regulerne po tom co ho takhle zasypali palbou si jeste odbehl za roh a nikde po nem ani vidu, ani slechu. Ono to neni zas tak jednoduche.

          • To jsou ty NATO 5mm flusbroky. Kdyby dostal zasobnik z 7.52, je na kusy na miste. A nejsem nejaky fanousek ruskych zbrani, naopak, jen volba projektilu do hlavni pusky mi prijde nestastna.

            • 5.56 mm se pouziva primarne z ''humanitarnich'' duvodu.  NATO vede a predpoklada vetsinu boji v zastavenych oblastech a tam proste 7,62 pouzit nemuzes. Ta uz ma takovou pruraznost ze kdyz vlitnes do mistnosti tak vystrilis rovnou i mistnost vedle a novinari by meli zne.

              • Reakce na příspěvek:

                To jsem nevedel a dava to smysl, na druhou stranu pri znaku vetsiho odporu je vsude kryci palba z lafetovanych 12mm kulometu a kdyz ani to nepomaha, tak si zavolaji Spectre, ktere vystrili nejen vedlejsi mistnost, ale i vedlejsi bloky :D

                • Hidden

                  Reakce na příspěvek:

                  Ono je to i proto, ze 5.56 strelivo vazi mene a tak ho vojaci mohou tahat vice, kdyz si to situace zada. Navic na zive tkani casto nadela vetsi paseku nez 7.62 (ktera proste projde skrz, zalezi na miste, situaci a strelivu). Takze bych tuhle razi zase tolik nepodcenoval. ;)

                  • PCMR

                    Reakce na příspěvek:

                    Klasická 5.56 (FMJ) ti nemůže udělat větší paseku. Je to menší projektil s větší rychlostí, tzn. projde tebou jak papírem. Samozřejmě u hollow pointu je to jiná, ale tu můžeš použít i u 7.62. Jinak co se týče výkonu 7.62 (pro yuraxe), tak kvalitní vesta (třída IV) zastaví 7.62 a to dokonce i v armor piercing variantě. 

                    • Hidden

                      Reakce na příspěvek:

                      Ovsem take je to lehci strela a rychleji ztraci energii, plus s tim spojene dusledky. Ted to nebudu hledat, navic je to mimo tuto diskusi, ale pred casem jsem videl nejaka srovnani na toto tema a 5.56 proste neni tak "neskodna" jak by se mohlo zdat. Tak ci onak, clovek by nechtel dostat ani jednim. ;)

        • Derp_1337

          Hmm, to je těžká otázka... že by mezi ty super-realistické hry? 😎

  • triptich

    tak toto bolo bleskové. úprimne som nečakal, že to dáte takto skoro. klobúk dolu a teším sa na fight club, kde sa dúfam šárka "vykecá" z dojmov z hry s trochou časového odstupu.

  • Zdarec, po nočním updatu hra nejde spustit :)

    • Mě jede normálně. 

    • Derp_1337

      Tipnul bych to na poškozené soubory, takové věci se můžou stát při downloadu větších updatů. Zkus na Steamu kliknout na "verify game files."

      • Ted mi to stahlo dalsich 7,5 giga a jede. Sice klesli FPS, ale jede. 

        • dworkin

          Hmm, a já myslel, že se mi jenom zdá, že mám o něco nižší FPS.

  • Byla zmínka o zobrazovaných otravných číslech poškození, ale nebylo už psáno, jestli tu blbost jde vypnout. Jak to teda je? Tyhle MMO prvky mi docela pijí krev u takových her. 

    • maros.goc

      Dajú sa vypnúť.

  • Realtoltek

    Tak na netu už se objevili první uživatelské (nejvíce objektivní) recenze dost negativní, že jde o přehypovaný suck :). Začíná se tedy naplňovat to co jsem očekával. Ostatně sám nejsem příznivcem her v jednom městě...a hra je označována jako open world...

    • Derp_1337

      Trololol

      Uživatelské recenze od lidí, co můžou mít nahrané maximálně tak pár hodin?!! To fakt musí být "velmi objektivní" a vůbec do toho "nebude" zasahovat předpojatost těch lidí!

      Hateři budou z principu dávat 0% a fanboys zase 100%. Člověk nemůže věřit nikomu z nich.

    • Uživatelské recenze 50-100h hry napsané dopoledne v den vydání jsou ty nejvíc objektivní? Ale no tááák....

      A takto negativní jsou všechny? Nebo jsi si jen vyzobal ty názory, co se shodují s tím, co jsi očekával, protože ty ti lichotí, jak jsi měl celou dobu pravdu? :-D

      • Asi stejne objektivni jako recenze tady :)

    • homeles8

      No vidíš, já kašlu na veškerý recenze a prostě si užívám hru a je to paráda. Nechápu tadyto myšlení.  A ještě jsem nenarazil na jedinej bug, ale na to mám asi štěstí, protože to jsem při hraní těsně po vydání nenarazil ani ve Skyrimu, Falloutu 4 a dokonce ani v Kingdom Come. A i to RDR2 a Gta5 mi běželo krásně hned. Jiný hry jsem za poslední dekádu těsně po vydání nehrál.  Ale hlavně ty bethesdí hry a KCD měli všichni plno keců na technickej stav hry, já s tím neměl snad nikdy problém. Vydají hru na kterou se těším, zapnu, hraju a užívám si to. A nechápu tady ty sra*ky co tu pořád řešíte a jinde taky. Vždycky to tak bylo.

      • 1984

        Tak to mas celkem zazracne stesti, protoze u tebou zminenych her to z meho pohledu uplne idealni nebylo:) Troufam si tvrdit, ze cyberpunk je po vydani v lepsim stavu:) Jinak souhlas.. je to parada.

  • Bude od někoho recenze nebo aspoň dojmy ze staré/nové generace konzolí? Diky

    • ales.smutny

      Bude, i HW testy a srovnání, ale na to musíme počkat na launch, dostali jsme PC verzi :)

  • iSpirit

    Váš cenzurový systém je geniální. Nemůžu sem ani postnout geniální bug, který ukazuje nahé, mužské přirození.

    takže zkuste kdyžtak polygon, tam to najdete.

    • Tak to můžeš vidět už při tvorbě postavy bez bugu ne?

    • Derp_1337

      Třeba to není bug, ale tajný záměr? 😉

  • LiarForHire1

    Dotaz na recenzentku: Není mi zcela jasné jestli byl po 40 hodinách vyčerpán obsah z velké části, nebo tam bylo side obsahu ještě habaděj. Jak to prosím je ?


    • Pokud vim, tak přímo v recenzi je někde napsaný, že odhadem viděla recenzentka asi čtvrtinu všeho, co hra nabízí.

      • LiarForHire1

        Ano, upřesním to. Zajimalo mě jestli se těch avizovaných 120+ hodin rozprostře mezi ty alternativní cesty questem a příběhem. Nebo to je obsah, který se dá zkonzumovat nezávisle na rozhodnutích.

        • cms.sarka-tmejova

          Za mě se to rozprostře. Teď mám nahráno něco přes 60 hodin a většinu vedlejších linek opravdu hotovou, když nepočítám drobnější questy na úrovni kontraktů z witchera 3 - "kšefty" jsou samostatná kategorie úkolů a těch mi zbývá dost, stejně jako možnosti koupit si vozidla, které jsou taktéž vedené jako úkoly. 

          Hodně bude záležet i na herním stylu, plížení samozřejmě zabere víc času než akce, z toho vyplývá i to často citované vyjádření testera, který po 175 hodinách nemá dohráno. Protože to hraje stealthově a QA navíc nehraje úplně standardním způsobem.

          • Jde to tedy dohrat, ze uz nepujde nic smysluplneho delat? Nepratele vybiti, questy dokonceny, vsude zavladl mir a porozumeni.

          • LiarForHire1

            Děkuji, tak na to jsem velmi zvědav.

    • Zostatních recenzí jsem pochopil, že hlavní příběh je tak na 30 hodin a pak je tam habaděj vedlejšího obsahu a ještě hodně dlouhou dobu hraní. (nemluvě o znovuhratelnosti díky několika úplně jiným začátkům, několika úplně jiným koncům a svobodě mezi tím). Jenže to člověk za 40h asi nezrecenzuje :-/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit