Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja bych mel na Sarku jen jeden dotaz a sice jestli si tu vikendovou naloz hodin u CP uzila az do konce, nebo jestli ten rush kvuli recenzi byl pak uz spis utrpeni :)


    btw recenzi jsem necetl kvuli svymu emargu, tak se pripadne omlouvam, pokud to tu nekde zaznelo

  • Hm celkem prekvapili, rikal jsem si kdy vydaji recenzi

  • homeles8

    Je to krásná hra a běží mi na mým počítači krásně. GTX 1080 / i7 7700 na ultra 1440p nevim kolik fps, ale 30 poznám, takže min 40. Baví mě to! A nedokážu si představit to hrát za muže 😀

  • Měl bych menší dotaz. Jak je to ve hře s volnočasovejma aktivitama? Má Cyberpunk něco jako Gwent? Můžu se prostě potloukat po městě a třeba 5 hodin nedělat nic užitečnýho, ale prostě žít normální život, jako to bylo třeba v Red Dead Redemption 2?

    • No muzes se prochazet po meste a vyhybat se vsem udalostem, ktere tam jsou rozesete...:) Jinak v casti pribehu, kde se zrovna nachazim ja, tak by nedavalo moc smysl ,,zit si svuj zivot,, protoze musis resit dulezite veci, ktere tak uplne nepockaji...

      • Jasný. Ono mi to zas tak extra nevadí, ale s mym backgroundem by bylo docela super, kdybych moh jenom tak zachlastat s lidma, se kterejma jsem vyrůstal, zahrát s nima kulec a tak. Jestli to tam neni, nevadí. Ale kdyby jo, velkej plusovej bodík.

  • Tak jak to s tou hrou tedy je? Mam si ji koupit? Uziji si ji na ps4 pro? A nebo mam pockat az na ps5ku, kterou budu mit za rok. Diky za radu.

    • Jestli od toho ocekavas GTA tak to nekupuj, je to mnohem podobnejsi hernimu stylu Zaklinace riznuteho Deus exem treba. Neni to ,,sand box,, je to pouze openworld se zamerenim na pribeh a questy. 

    • Hraju na PS4pro a imho je to úplně v pohodě. Od verze 1.04 mi hra zatím nespadla (takže i pokud ještě padá, tak už fakt ojediněle). Gameplay bugy jsem nepotkal (takové ty jako v Kingdom Come, Skyrimu, Greedfallu apod co ti rozbíjejí hru, protože nemůžeš dohrát questy apod). Jediné bugy jsou kosmetického charakteru (sem tam třeba uvidíš že doskočí textura, animace není úplně plynulá, fyzika aut je trošku ošizená, NPC projde zavřenými dveřmi apod). Ale naprostou většinu času to vypadá naprosto ok. Ne revolučně, ne špičkově jako RDR2 a TLoU2, ale úplně v pohodě. Jen si to v nastavení chce vypnout depth of field a motion blur, které z toho dělají hroznou mazanici, ale po vypnutí už je to ostré.

      • prej na ps4pro je to cajk... :D jj klidně kup, jestli chceš bugů víc jak na PC desetinu lidí na ulici, o autách nemluvě.... :D

  • victor

    Futuroretro : Estetika let osmdesátých ....nasednu do porsche a proženu se neónovym městem ....

    Jen ty vznášedla mi tam budou citelně chybět .....;/

    Soundtrack ještě není ????

    • Vznášedla jsou, jen ne ovladatelná. Někde jsem od tvůrců četl, že by to snad měli přidat někdy v budoucnu. 

  • iSpirit

    "Poněkud skepticky se nemůžu ubránit dojmu, že je ve hře celá řada mechanismů, které se navenek tváří složitě, ale jsou poměrně povrchní. Patří k nim zmíněné perky – většinou přidávají jen tu a tam pár procent do některé ze schopností, kterou možná využíváte. Došla jsem až na konec bez větších zádrhelů, ale moc jsem necítila, že bych se jako V příliš zlepšovala.

    Podobně málo ovlivňuje statistiky vybavení, tedy s výjimkou zbraní. Pro mě osobně je to ale spíše plus, protože mi vadí, když nejkrásnější vybavení nemá nejlepší hodnoty, takže jsem v klidu mohla hrát na styl a ničemu to nevadilo. I tak byl občas problém sehnat hezké ladící kousky, ale vizuální nesoulad je pro kyberpunk stejně tak nějak typický."


    Takže hra nefunguje  jako RPG a je to adventura a dělané je to pro mainsteeam. Škoda.

    • Ne, že by se mi to zrovna dvakrát zamlouvalo, jsa odkojen infinity engine RPGčkama, původníma Falloutama a podobnejma dobrotama. Z čehož je asi jasný, že se ve statistikách hnípu často a rád. Ale určitě to neni jediná věc, která dělá ze hry RPGčko. Základ je role-play. V zásadě, když to fakt hodně zjednodušim, dá se tvrdit, že v každý hře člověk hraje nějakou roli. Ovšem ve všech ostatních žánrech je ta role daná a hra si přizpůsobuje hráče k obrazu svému. V RPG by to ideálně mělo bejt přesně obráceně. Proto je třeba Disco Elysium naprosto geniální RPG, i když tam člověk nemá 13 milionů tabulek. Ale skutečně se může chovat, jak ho zrovna napadne. Vytvořit si postavu, která neni souhrnem statistik, atributů a perků, ale skutečnou, unikátní osobnost. A pokud tohle zvládnul Cyberpunk aspoň z poloviny tak dobře, klidně nedostatečnej vliv statistik nějak překousnu. Jo a taky by to možná mohly řešit vyšší obtížnosti, ale to je v tomhle okamžiku čirá spekulace.

    • Maxianimal

      Já se na to těším především jako na příběhovku. Navíc, i takové Sekiro je často označováno jako RPG (tady na Games má i tag RPG) a ve skutečnosti je to RPG asi jako Mortal Kombat :)

      • iSpirit

        Sekiro nikdy nebylo prezentováno jako RPG, všude bylo zmíněno, že odpustili od RPG prvků a bude to akční adventura. Takže ne :) Zkus to příště lépe. Je smutné, že to ještě obhajuješ a dokonce i jinou hrou. 

        • Maxianimal

          Já to neobhajuju, mě je to zkrátka u zádi, sorry. Ty jsi ten , co se tu ohání škatulkama, že to není HC RPG a kdesi cosi ;) Je mi jedno, co je to za žánr, u mě je hlavní příběh a atmosféra. 

          • iSpirit

            HC RPG? Nenech se vysmát. Jen poukazuji fakt, že to bude FPS akce s dialogy a hra je prezentovaná jako RPG. Recenzent píše, že body nejsou ekvivalentem nějakého progresu postavy, což je přímo v rozporu RPG.

            • Bumtaratabumbumbum

              Nechci s Tebou napřímo nesouhlasit, ale úplně si nejsem jistej, jestli někde existuje jednotná definice rpg, a tak je třeba jen možné, že rpg vnímáš skrze definici, která ten pojem vymezuje úžeji, než jako ho vnímají někteří ostatní (v tomto případě např. CD Projekt).

    • Proč by nefungovala jako RPG? Vždyť takhle funguje snad každé RPG.

      • iSpirit

        jako většina RPG funguje tak, že to není RPG? To snad nemyslíš vážně? Už v Zaklínači bylo probugované leveling a rpg systém, že vylepšovaní postavy postrádalo smysl. Tohle je snad základ každého poctivého RPG, že body investuješ do něčeho, co ti něco zlepší.

        • Jevo83

          To je rpg ponimanie primarne cez system dungeons&dragons....  myslim si ze je to trochu problem nas, co hrame hry 30 rokov...stale mame potrebu to presne skatulkovat do RTS, adventura, RPG, FPS, plosinovka, letecky simulator, sport.. ale za tych 30 rokov hry presli nejakym vyvojom a AAA produkcia je coraz viac blendom viacerych zanrov... napr AC Valhalla je Akcna adventura/RPG s prvkami 3rd person plosinovky, stealthu a walking simulatora.

    • J.V.Stalin

      Jasně, při takovým rozpočtu ta hra určitě nebude cílená pro mainstream... 😂

      Jako na jednu straně tě chápu, taky mě trochu mrzí, že si ve vysokorozpočtových hrách různých žánrů jen půjčují mechaniky od ostatních, různě je kombinují a nic nového nepřináší. Ale taky je třeba si uvědomit otázku návratnosti investic vložených do projektu.

      • iSpirit

        to je spíš casual mainstream, kdy ani statistiky neovlivňují postavu. Ono něco podobného bylo v Zaklínači 3, taky to nikoho neštvalo. Trošku divná doba, že u RPG nevadí, že to není RPG.

        • takurcite

          Hele ty divná dobo ono se nějak změnila definice RPG? Že RPG znamená tisíc tabulek atributů kde každý má na něco vliv? Já si pamatuji pouze tu že je to hra na hrdiny kde ovlivňuješ svět nebo ho nějak utváříš. Pokud se ale změnila tak se omlouvám

          • PCMR

            Podle této "definice" je RPG i Doom. Hraju hrdinu a ovlivňuju (zachraňuju) svět. Samozřejmě je to blbost. Tahle strohá definice "hry na hrdiny" nikdy nefungovala. Pokud chceš nějak kloudně definovat RPG, tak musíš začít u těch stolních a jejich mechanik (tzn. statistiky a atributy), ne jen papouškovat nějaký obecný plk z Wikipedie.

            • takurcite

              Mít jednu lajnu a nebo mít na výběr z různých možností ovlivňování příběhu. Úpravy atributů měla taky spousta her a RPG to nebylo.

              • takurcite

                Reakce na příspěvek:

                Já jen že ty deskové docela často hraju. A tahle debata co je a co není RPG se u nás vedla od dob co jsme s kámošema zjistili existenci dračáku. Proto ten obecný plk z wiki protože je stejně pitomej jako ten s atributama 

                • PCMR

                  Reakce na příspěvek:

                  Není stejně pitomej, protože v praxi dobře funguje a hlavně efektivně zužuje výběr. Definice typu hraju hrdinu a něco ovlivňuju je naprosto nicneříkající. Můžeš tady dělat kotouly, ale do autu tohle fakt nezahraješ.

                  Jinak ovlivňovat příběh nebo možnosti dialogů můžu luxusně i v adventuře čímž se opět dostáváne ke stolním RPG, neboli k zásadnímu rozdílu mezi RPG a adventurou - v adventurách není v drtivé většině (nepočítám hybridy žánrů) levelování ani atributy, které mají vliv na chování/výkon postav.

                  • Bumtaratabumbumbum

                    Reakce na příspěvek:

                    Když už zmiňuješ ty stolní rpg, tak by bylo záhodno zmínit, že ani mezi nimi ta definice není scela jasně vymezená, a to vzhledem k tomu, že existují i takové (a většinou to jsou právě ty velmi nemainstreamové ttrpg), kde postavy nelevelují, a mnohdy ani nemají žádné "hard statistiky a atributy" a k herním mechanikám se stavějí úplně jinak. Místo mechanické rigidnosti se soustředí více na společnou tvorbu příběhu hráči a game masterem. Pravdou je, že jsem je nikdy moc nehrál, ale třeba takové Chuubo mě v několika oneshotech dobře zabavilo. 

        • J.V.Stalin

          Jo, tohle mi tam taky vadilo. I ten rozbitý systém levelování, kdy ti zabití nepřátel nepřidávalo pomalu nic, ale splněný quest ti expů zase dával až nepatřičné množství.

  • TheGGG

    ajajajáááj 71 % user review na steamu....

    • Derp_1337

      Recenze od hráčů, kteří mohli nahrát maximálně tak desítku hodin, budou "velmi objektivní".

      Tyhle brzké recenze budou spíš výkřiky do tmy od různých "attention wh**e". Hateři budou z principu dávat 0% a fanboys zase 100%. Do toho ještě sem tam nějaký hráč, který má problém s HW. To fakt ne.

      Myslím, že na první skutečné recenze si budeme muset počkat pár dní, až to někdo skutečně dohraje.

      • TheGGG

        no jo, mě docela zajímají názory lidí co mají normální herní PC a ne mega dělo v redakci s gtx 9000

        • A je ti jasny, ze hned po vydani budou ty negativni recenze mnohem viditelnejsi? Protoze ti, co jsou nespokojeni, se nastvou a hned to jdou napsat na Steam a vsude kolem, zatimco ti spokojeni hrajou dal? Takhle to funguje ve vsech pruzkumech spokojenosti. Tim nerikam, ze hra nema technicke problemy, ale takova casna hodnoceni zaroven nelze brat jako nejake objektivni hodnoceni kvality hry.

        • Derp_1337

          Nebylo by to poprvé a ani naposledy, co lidi měli problémy s HW během dne vydání hry. Proto taky mnoho hráčů nehraje day 1 hry a počkají si pár dnů (v případě Bethesdy půl roku) na nějaké ty patche.

    • Maxianimal

      Sorry, ale recenze typu "37 FPS on GTX 1080 max settings 1080p ? :D trash game" fakt nemůžeš brát vážně...

      • TheGGG

        naopak, to mě zajímá docela dost, pokud si to mám koupit.... víc než špatné recenze někde z gamespotu, kde brečí novinář, že mu hra nesedne do jeho politicky korektního světonázoru.

        A na steamu mohou hodnotit jen lidi co hru vlastní, takže trolly to filtruje dobře.

        • unicz

          Co chceš na hře s obsahem 100h+ hodnotit první den po vydání? Krom fatalního problému (nemožnost spuštění nebo obecná nestabilita) v podstatě nemáš co. BEr to s rezervou, tohle není hodnocení filmu po shlédnutí v kině, tak to u her nefunguje:)

        • Maxianimal

          To jo, ale pokud někdo čeká, že mu na 4+ roků starý kartě pojede nová hra na plnej knedlík, tak je prostě hloupej, to ať se na mě někdo nezlobí. To je takový to "před čtyřma rokama byla ta karta top, tak to musí jet jak po másle né". Nemusí, nepojede, sorry jako. Ten HW prostě zastarává jako prase. A to bůh ví, jestli tam ten bl.b nemá zapnutý RT (protože to jde na týhle kartě). 

          Jinak neříkám, určitě tam jsou problémy, ale tipnul bych, že minimálně 30% negativních recenzí bude v tomhle duchu.

          • Carnage666

            mam RTX 2080 Super a musel jsem si RTX vypnout aby to jelo ok. Hraju v 1440p a ve městě autem jsou propady ze 120 fps na 45, špatný.

          • TheGGG

            nesliboval CDPR jako doporučenou kartu na high pro fullhd gtx1060? No pokud se hrou má problémy i gtx1080 na nějakých rozumných detailech, tak je to docela špatné. No a navíc, toto asi nebude jeden dva případy, ta hra má očividně problémů dost, minimálně čistě technických, jinak by nejvíc hypovaná hra desetiletí nebyla na 71 %.

            • yeniczek

              gtx1060 6G mám, hra mi automaticky nastavila vyšší grafické nastavení a moc to teda nejelo. Nastavil jsem si teda střední, něco posunul výš a vypl šílený rozmazání pohybu (který nejvíc prozradí, že fakt nejedete plynule alespoň 50 FPS) a jede to... 30 - 40 FPS. Po instalaci nových ovladačů spíš 40. Takže asi tak. Snad se to ještě poladí. Ale je to zvláštní, vždycky jsem mě spíš opačnou zkušenost, že hry mojí sestavu dost podceňovaly.

            • 0011

              Nesliboval, 1060 je dle oficiálních zdrojů na doporučené na 1080p u high uvádí lepší karty ale taky vyšší rozlišení

              • TheGGG

                Reakce na příspěvek:

                dyť tam vidím u recommended: GFX setting: High. A to s gtx1060 ve fullhd. To podle mě mluví za vše.

                Co znamená GFX? Sám jsem si to musel vygooglit.

                Je to zkratka pro graphics... na mě to tedy působí tak, že ve fullhd na high stačí gtx1060. Klidně mě opravte.

                • 0011

                  Reakce na příspěvek:

                  Jo stačí ale fps nebudou nic moc já už mám překlad ale teď mám takové práce že se k tomu dostanu nejdřív v sobotu večer. Imho reálně pokud budeš chtít plynulý framerate tak spíš nastav medium, ale zkus high a uvidíš. Na Digital foundry chválili jak hra vypadá úžasně, jenže na 3090...

                  • TheGGG

                    Reakce na příspěvek:

                    já mám gtx1080, tak uvidím, hru koupím buď na PC nebo PS5 za pár měsíců. Asi jim dám čas, aby to odladili prvně. Nikdy jsem na C77 nebyl super na hypovaný, takže pár měsíců si klidně ještě počkám.

                    • 0011

                      Reakce na příspěvek:

                      Hele na k+m se to ovládá divně, hlavně auta, přece jenom jsem se k tomu dostal, ale gamepad jsem ještě nezkoušel. PS5 je o trochu výkonnější než tvoje grafika, ale jestli hodláš čekat počkal bych na next gen patch.

    • to bude kvůli technickýmu stavu, ten je celkem tristní....

      • unicz

        No snad to nebude tak tragické jako u obdobu- Watch Dogs 3:)

        • Nevim, WD jsem nehrál a hrát ani nebudu. Každopádně framerate na 2080ti žádnej zázrak.

  • TheGGG

    hra bude ok a asi si ji zahraju, je tam koneckonců Keanu, ale žádné velké nutkání nemám. Až budou venku testy frameratu, tak se rozhodnu, na jakou platformu to koupím a to už snad budou opraveny i všechny ty chyby.

  • OmarKarib

    Trochu se děsím, co to udělá s base PS4 a jestli se to přehoupne přes 25fps. 

    • Proboha, všichni, co zažili předchozí generaci, ví, že 23 fps nabídne ten nejlepší filmový zážitek. Lidské oko stejně víc nevidí ;)

      • 1, je to 24 fps, ne 23

        2, filmový zážitek? ano. herní? ne.

        • Derp_1337

          24fps samo o sobě není "filmový zážitek". Rozdíl je především v jiné technologii, kterou se natáčí film a generuje scéna ve hře.


          U filmu se při natáčení používá čočka, která je otevřena po určitou dobu, aby se obraz "vypálil" do pásky (a nebo jiné médium pro uložení obrazu). Trik je v tom, že, jak je ta čočka otevřena "delší" dobu (pohybuje se to v řádu milisekund), tak se do pásky vypálí i drobná část pohybu na scéně. Když se pak těch 24 snímků za vteřinu sečte, tak to není jenom 24 statických snímků, ale obsahuje to i část toho pohybu mezi snímky. Proto vzniká celkem slušný obraz.

          Zatímco grafická karta vyrenderuje jenom jeden konkrétní statický moment ve hře. Aby se vytvořila iluze pohybu, tak je potřeba, co největší počet těch statických snímků. Čím více fps, tím lépe.

          Sice ve hrách existujou technologie jako MotionBlur, ale jedná se jenom o primitvní rozmazání ostrosti obrazu, aby to jako simulovalo ten pohyb. Jenže výsledky jsou většinou nedostačující. Některým lidem to dokonce vadí.

          • Pěkně vysvětleno. 👍


            Jen dodám, že se to svého času krásně vysvětlovalo ve hře Portal. Stačilo udělat dva portály nad sebou a hodit tam bednu. Která postupně nasbírala rychlost. Pokud byl zapnutý v-sync. Byla na každém snímku vidět úplně ostře v jiném místě a spíš si tam tak blikala, než aby se pohybovala. Pak v reálném světě natočit rychlé driblování míčem tak, aby konce jeho trajektorie byly mimo záběr. A porovnat video s hrou.

      • 1, je to 24 fps, ne 23

        2, filmový zážitek? ano. herní? ne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit