Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano, zrovna u Mafie jsem mel stejny pocit. Herni prostredi jsem moc nemusel, ale jinak byla hra skvela.
    Kdyby byla Mafia (resp. hra stejnych kvalit) zasazena do futuristickeho, cyberpunk nebo postapoc prostredi, byla by to dokonalost.
  • ucho
    a pro mě to bylo tehdy to nejlepší GTA, které bylo postupem času lepší a lepší. venkov byl skvělý a postupné přecházení do dalších částí mapy rovněž paráda. a vyjet si na kole do hor, prolítnout nad městem letadlem a seskakovat si s padákem kde se mi zachce... :)
    ale teď hraju GTA 4 (GTA SA bych si ale ještě jednou zkusil)
  • ucho
    to samé by se dalo říct o mafii, taky to není vyloženě téma, které by mě bralo. to mi však nebránilo v tom, aby mě hra bavila :D tedy téma jako takové extrémně důležité není, pokud je dobře podané...
  • Nejsem posedlej Vavrem, ale spis mne sere jeho projev a tento stav stav v cechach, kde jeden z prednich ceskych gamedeveloperu bezne nadava hram, jenz se dobre prodavaji, od velmi uspesneho studia, ze jsou trapne a debilni, zatimco par lidi mu prizvukuje, jak neni cool.
    Mne to nesere kvuli nemu. Me to sere vylozene proto, ze kdyby neco takoveho zkusil znamejsi vyvojar na zapade, cela vec by se odehravala naprosto jinak. Coz si myslim, ze o nas jako cesich dost vypovida. Nerikam, kdyby si to psal nekde na blogu, ok.
  • A co se ti na tom jako nezdá? Vždyť přesně o tomhle GTA je... Já tam teda žádnou hlubší podstatu dosud nenašel.
  • http://www.youtube.com/watch?v=woySeSNBL3o&feature=related
  • A vtip je v čem? Já si GTA takhle nějak představuju, protože hrát něco takového mě nikdy nelákalo. Aspoň teď vidím, že jsem se v té hře asi moc nespletl. *4*
  • Hledáš v mých řádcích něco co tam není. A rozdíl mezi strategií a RPGg je v tomto ohledu zcela jasný. Zatímco u RTS jde vesměs jen čistě o jednotky, které mohou dělat to samé jen jinak vypadat (čili kouzelný léčitel může být mnich či zdravornický jeep) tak u RPG absence profese kouzelníka ti zavírá celý jeden způsob hraní hry. Co za povolání můžeš u RPG bez fantasy prvků mít? Zloděj, válečník a? A pak směsici "něčeho" z obou...což mi nepříjde zrovna cool.

    Celkově jak jsem si přečítal teď diskusi, tak někteří zde diskutující si některou kritiku Vávry berou strašně osobně...relax...100 lidí 100 názorů popřemýšlejte o tom, než zase ulynčujete někoho kdo prohodí pár námitek které se vám nelíbí...
  • Aha. *7*
  • ma nekto odkas na stazeni na tu hru ? *5*
  • No...zajmavé téma, to určitě, pokud se hra bude odehrávat ve zmíněném období a "místě"...i když přeci jen ruku na srdce, nemyslím si, že todle by bylo téma co osloví širší světové publikum, v tédle hře bych neočekával klišoidní "pastevcovi zmasakrovali rodinku bídáci, tak vzal hrábě a nakopal jim pr-de-l, při tom zjistil, že byli ovládáni mocným démonem a tak se vydal na cestu sebeobětovaní, zachránil při tom deset panen (6 přivedl do jiného stavu takový to byl chlapák) a při velké bitvě na nejvyšší hoře světa dal tak mocný pravý hák, že ztělesnění veškérého zla nápadně připomínající Justina Biebera kříženého s Lada Gaga padlo s pláčem do propasti která ho vyhodila za hranice vesmíru) takže oslovení mladšího publika (i třeba českého, které ani neví kdy vznikla ČSR) je skoro až minimální, pro zahraničí možná až moc nudné(?)...i když jsou východní hry zakládající se na realitě (stalker) nebo vymyšlené (metro33) co měli úspěch, ale tam bylo hafo mutantů (alespoň u metra, u stalkera tolik ne a jak to přidávalo na kráse...méně je někdy více) nicméně si myslím, že bez "fireballů"to tak velký úspěch mít nebude...
  • 13_11
    Všechno je tak, jak to tvůrce/vypravěč sám vystaví. Neříkej mi, žes nikdy v životě nečetl, nenechal si vyprávět o naprosto ‚pitomém‘ místě, které se vlivem vyprávění jako by proměnilo v něco „unikátního, výjimečného“. Mystéria, „příběhy padlých, prokletých a zmizelých hrdinů, výjimečné lokace“ – vždyť tohle všechno se dá vystavit, i když ‚ráno vstaneš a jdeš si vyčistit zuby‘! A ohledně těch speciálních schopností... zase záleží, jak se stanoví herní pravidla. Když budeš hrát hru, ve které každý druhý skáče do kilometrových výšek a létá v oblacích, nebude to žádná speciální schopnost – bude to standard, rutina, normálka. Jenže, když se ti coby osmiletému práčeti podaří zpod vozové hradby píšťalou sejmout německého oplechovaného křižáka, který sebou následně plácne do blat, jsi „unikátní“ právě v tom, že se ti coby prckovi podařilo sejmout někoho, kdo mečem krájí lidi na potkání. To z tebe dělá něco víc. Takovýchto momentů si dokáže každý představit na tisíc a beztak se všechny do hry ani nedají nacpat.
    I já přeji pěkný víkend a děkuji za reakci – mýlíme se všichni –, za to se neomlouvej. Ve finále stejně platí, že jenom ta ‚ukázaná platí‘.
  • Mam za sebou par let ve vyvoji her a Dana znam. A vypada to, ze i par lidi z jeho tymu. O pribeh a zabavu se nebojim. Na to urcite Dan ma. Neni asi genialni spisovatel, ale dobry urcite je a drzi si vynikajici prehled castym hranim a zkoumanim ruzne konkurence. To se paradoxne moc casto nevidi. Nekteri leaderi hry nehrajou vubec a nebo se zaobiraji jen velmi uzkym spektrem. Pokud sehnal prachy a koupi slusnou technologii (Unity, Unreal, CryEngine atd.), tak uz chybi jen lidi a drzim palce, at da do kupy pevne jadro na preprodukci. Zbytek "workeru" uz se da sehnat relativne snadno. Jestli to v UK zabalim a vratim se do CR, bude 100% prvni, u koho se budu snazit dostat praci. Velka cast lidi z oboru co znam, milujou RPG a nikdo zatim nemel sanci na nejakem delat. Ja sem na tom bohuzel stejne *9* A jestli je moznost delat na jednom s Danem, tak to rozhodne beru ! *14*
  • Pane jo, seš zhrzená milenka nebo co? Proč plejtváš tolik času nad někým, koho nemáš rád a stále máš potřebu mu to říkat? Myslíš si, že moralizováním někoho dostaneš? Jdi se radši ven projít.....a taky by mě zajímalo, cos v životě dokázal ty, že tu neustále kážeš. To už podle mě totiž není vyjádření názoru, ale ubohej beznázorovej vejplach.
  • prestigo88
    ty si snad tím Danem Vávrou úplně posedlej...
  • Že bychom se dočakli herní realizace Sapkowskeho trilogie Narrenturm, Boží bojovníci a Lux Perpetua? :)
  • No prece ty lidi, ktere tu hru maji udelat. Ty nerostou na stromech a jestli tam ma nekdo jit a nedej boze se treba i stehovat ze zahranici, tak si musi byt jisty, ze jde mezi lidi, co maji sanci to dotahnout! To znamena zkusene vyvojare. Jsou tu samozrejme i dalsi krietria, jako penize a pracovni prostredi, ale kdyz ma clovek treba i opustit svoji stavajici pozici v jine firme, potrebuje jistotu do delsi budoucnosti.
  • USER47
    S jeho názorem na GTA:SA naprosto souhlasím. Už jsem měl strach, že jsem jedinej, komu to připadalo jako hovadina.
  • No. Zrovna teda musim rict, ze nedavno jsem cetl jeho clanek v levelu mireny na hru Scarface *1* To neni zadna lustrace s cilem ho poskodit, jak mne povida dole, ale rad si ty casaky ctu, protoze je tam spousta recenzi o starsich hrach, ve kterych je spousta zapomenutych napadu hodicich se jako osvezeni do modu, nebo her.
    Docela zajimavy clanek, kde uvodni prestrelku Scarface oznacil za "parodii", "jednoduchoucke stupidni misicky" ho nebavili, take je oznacil za "kratke skece jako vycpavky mezi dementni mise" a hry jako GTA ho "zacinaji pekne nudit, protoze jsou vsechny stejne trapne. Vyznacuji se predevsim megadrahym cool soundtrackem, ktery stal vic nez vyvoj hry, dementnim bezskrupuloznim gangsta pribehem pribehem a spatnou hratelnosti." Cele to zakoncil slovy "Kdyz si chci poradne zastrilet, jdu si zahrat paintball. Kdyz chci prozit zajimavy pribeh, kouknu na film, nebo si prectu knihu. Kdyz se mi chce jezdit proti predpisum, zaharaji si Burnout, Outrun 2 nebo Forzu. Kvuli soundtracku si hru kupovat nebudu, mam sedesatigigovy MP3 prehravac a vetsinu gangsta raperu bych stejne poslal na ostrov absolom, at si svoje gangsta veci resi mezi sebou nekde stranou. Tak mi reknete, proc bych mel hrat podobne hry?" *1* *1* *1*
    Dale GTA San Andreas oznacil za hru co ma "dementni pribeh pro nactilete belochy, co se touzi stat cernym padesaticentem. Brrr... Auta co jezdi tak rychle, ze maji zivotnost asi dvacet vterin, takze je potreba pri jizde z mista A do bodu B trikrat presedat a pri te prilezitosti okrast a ztlouct nejakou ridicku. Tehotnou pokud mozno. Uzasny... Giganticky pocet idiotu pobihajicich po meste s Desert Eagly drzenymi nalezato a porvavajicimi fuck. Parada. Moznost behat po ulici a tlouct besebalovou palkou duchodce"
    Pod to napsal "Uprimne nechapu, proc by mela byt hra, kde muzu jezdit spatne ovladatelnym autem, spatne ovladatelnym motorovym clunem a spatne ovladatelnym vrtulnikem, poslouchat spatne napsane kecy, od nejakeho spatnaka a jako bonus chodit vykrast pizzerii, povazovana za nejake designereske veledilo. Dort pejska a kocicky taky nechutnal moc dobre. "
    Je to level 145. A tohle sem dostal za 130kc *1* *1*
  • Hairy_Ass
    nick: Naopak, čím se dochovalo méně pramenů, tím jsou his. události mysterióznější. Hrdinové se tam najdou taky, i když se asi neproslavili tím, že zabili 10 draků. Zajímavé lokace tam jsou rovněž a perky ve stylu F:NV mohou být klidně i v historické hře. A na první pohled poznáš rytíře na koni a sedláka s vidlemi. *1* A příběh to má často lepší než i áčkové tituly, stačí když si přečteš třeba Nepokojná léta nebo Nepřemožitelný o Englunda. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit