Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hairy_Ass
    Bitva u Grunwaldu se odehrála v roce 1410, to je pokud vím pozdní středověk 15. století. A husitské války taktéž, nebo jsi čerpal informace o tom, že to bude hra z 12. - 13. století, kde?
  • Jasny. Jenze forma vypraveni pribehu se lisi v pripade filmu, hry a knihy.
    A otazka dle myho neni to, zda jde vyucovat dejepis ve forme hry, ale jestli si chce hrac hrat s dejepisem. Tam nejsou zadne mysteriozni pribehy padlych, prokletych a zmizelych hrdinu. Nejsou tam nejake vyjmecne lokace s unikatni atmosferou. Nemas zadnou special ability a perky ozivujici hru. Nemas na prvni pohled lisici se protivniky a nejake unikatni zbrane, nedejboze husitskou zbroj MK2 :) atd... Ten pribeh musis necim ozivit.
    Ale to je jen muj nazor. Jak rikam, mohu se mylit. Kazdopadne dik za reakci a preji pekny vikend.
  • dilinja
    nemam starost tohle nikdy nevyjde *1*
  • Tohle studio ma urcite sanci na uspech. Vavra neni blby a kdyz ho trochu zkroti klidas Klima, bude to v pohode :) Stejne tak investor si to zrejme dost pojistil, vsak Vavra uz tohle studio skoro oznamoval kdysi..

    tema je rozhodne zajimave, RPG zanr neni preplneny.

    jen se bojim, aby je nesejmuly problemy s vyvojem..

    nk
  • Přemysl Otakar II. dobyl a založil město Královec (Konigsberg) Kaliningrad ne Vladislav II. :-)
  • Mé jméno mi viditelně sedí. Zato ty by ses měl přejmenovat na netykavku, když tak stupidní koment bereš tak vážně, že o něm napíšeš krátký elaborát.
  • 13_11
    To je nejspíš to, v čem si stále nerozumíme a v čem se stále rozcházíme: „Nebyl to dějepis.“ Já jsem totiž odkojen poutavými vypravěči, u jakých jsem se toho spoustu dověděl a od srdce se zasmál tak, že slova jako ‚spánek‘ nebo ‚únava‘ prostě neexistovala. Proto si takovou hru dokážu představit – dějepis se u nás jinak než formou hry ani nevyučoval.
  • Zlatá slova.SpellCross jsem hrál tolikrát, že jsem to přestal počítat. *1*
  • A mimochodem nevim, ja proste v tobe vidim jen ceskeho Romera. Jen skoda, ze aspon ti Carmaci nejsou poradne videt.
    A ne. Pod tebou jsem nikdy nedelal a gamedeveloper nejsem. Presto tu kritiku si v zivote, dokud budes psat to co stale dokola pises, neodpustim. *2*
  • Zasadit hru do znameho lokalniho historickeho obdobi je docela dobry napad. Pribeh se pak pise sam, neni treba plytvat kreativitu na herni prostredi a inspirace je vsude v okoli dostatek.
    Skoda jen, ze me toto historicke obdobi vubec nezajima. Musela by to byt vazne skvela hra, aby me bavila.
  • dalsi "talent" a expert na slovo vzaty *1*
  • Ano. Jenze na tu grafiku, hudbu a engine, zapomoci ktereho to muzes odvypravet, potrebujes podle meho spoustu lidi - skutecny team. A PlanetEarth je unikum, kteri stvorili opravdovi profici. I kdyz tihle lide (Warhorse) maji zkusenosti, zase takove celosvetove uspechy za sebou nemaji - tim je nechci nejak strhavat (az mne to nekdo zase vycte). Ale kdyz to srovnas se svetem, myslim, ze nemame v cechach tak uzasne herni vyvojari, kteri by se mohli posustet do takovych experimentu.
    Samozrejme. Statecne srdce, Artus, Gladiator, Troja, jsou filmy jenz jsou super. Ale film je uplne jine medium, nez hry. Hry se zivi interaktivitou a myslim ze ten otevreny realny svet zas tak zajimavy neni. Ale kdo vi. A zrovna Statecne srdce tak genialni pribeh nemelo - spis formu podani.
    A verim tomu, ze se najde v cechach clovek (minimalne jeden), jenz jim ty husity stridme zaplati. Takze si pockam az na vysledek.
  • 13_11
    O tom právě mluvím. ‚Proti všem‘ je kniha, která prostě není pro každého – je hodně popisná, psaná starou češtinou a pomalá. Na druhou stranu je neskutečně barvitá, a když už se dostane na ‚pořádnou akci‘, tak dokáže čtenáře pěkně chytit pod krkem. Na tohle nemá čtenář ale šanci přijít, pokud knihu rychle odloží – ať už z důvodu staré řeči, nezájmu o danou tematiku apod.
    Já osobně Jiráska žeru, takže jsem po právu leckterým pro smích. Uvedu tedy jiný příklad svého osobního nezájmu a následného procitnutí, že ‚je to vlastně docela super!‘. Nikdy jsem moc nemusel přírodovědné dokumenty. Nebaví mě úmorné hlasy vypravěčů, dlouhé a hluché záběry líhnoucích se mravenců (příklad) a snad nekonečná stopáž. Nedávno jsem ale narazil na seriál Planet Earth, který mi vlepil takovou facku, že jsem se z ní ještě nevzpamatoval. Nejenom že lidi z BBC natáčeli jako ti nejlepší fotografové National Geographic (a líp!), nejenom že podkresová hudba je monumentální, oni tomu všemu dokázali vymyslet příběhy, u kterých se můžu smát, bát, nechat husí kůži pracovat. Že je Planet Earth božská, pod to se mohou podepsat jak fanoušci žánru, tak totální bezvěrci.
    Tím chci říct, že je málo těch, co by milovali – především obsahově – Jana Žižku od Otakara Vávry. Natočte ho ale jako Statečné srdce a hned se vám na něho bude koukat víc lidí. U her to platí stejně. Budou-li chlapci z Warhorse schopni starou tematiku interpretovat novým (ale i starým) hráčům, mají přece vyhráno!
  • A samozrejme. Ti lide co to zalozili jsou veterany v hernim vyvoji. Maji opravdu velke zkusenosti. To se jim uprit neda. Ale to dobrou hru nezruci a souhlasim s tim, co kdysi rekl Gabe Newell - ze hraci maji kolikrat vetsi prehled o hrach a hernich mechanismech nez samotni vyvojari.
    Dalsi veci je, ze podobnou veci bylo Mounth & Blade. Kdyz pominu nektere rozporuplne dojmy, ano to prostredi je atraktivni. Ale stale premyslim nad tim, co mohou hracum nabidnout vic, kdyz napriklad prave zmineny Mounth&Blade nabizi mnohem vic nez jen cechy?
  • Jasny. Jenze ber to tak, Ze zaklinac byl poutava fantasy kniha a pro nektere hodne dobry serial. Nebyl to dejepis.
    Assasin Creed je fantasy rizle scifi a svym zpusobem posunuli Prince z persie na novou uroven.
    Jenze kdyz se podivas na Cauldron a jejich Civil War, nestekne po tom ani pes, i kdyby to bylo sebelepsi.
    Ja nerikam. O te hre nic nevim, ale jako poutave tema mi to nepripadne. Prave ze ve fantasy, ktere nema hranic a ve kterem si muzes dovolit spoustu hernich mechanismu, ktere funguji i jinde (napr. gravity gun- sila (SW) - kouzla). - ale tohle je jen priklad, ktery mne ted napadl). Realita je vetsinou seda a nezabavna a dobry pribeh to dle meho nezachrani. Otazkou je, co znamena dobry pribeh - mam doma od Jiraska Proti vsem a ve hre bych to rozhodne jako hrac videt nechtel. Ale kdo vi.
  • vypada to na vrcholni stredovek tj 12-13 storocie...takze sa velmi tesim
  • ne asi. mafia 2 je docela shitt...
  • Víš, co je zábavné? Že Danova kritika většinou míří do černého. Ano, hlavně v poslední době šel silně do negativního, až tak že ho ve kterémsi Fight clubu jeden ze spolurváčů musel docela nevybíravě stopnout.

    Ale to stále nemění fakt, že většinou míří do černého. Samozřejmě, herní průmysl je dnes hlavně o financích. Ale ve chvíli, kdy se začnou projekty šidit na nejvyšší možnou míru, protože vedení přes mrtvoly trvá na co nejvyšším zisku i za předpokladu snížení morální hodnoty produktu, tak začíná být něco v nepořádku. A to Dan zažil (Mafia II).

    Nebyl jsem v jeho hlavě, nevím, co ví on. Ale nemyslím si, že jako designér a scénarista by byl z takových postupů nadšený. A samozřejmě se to vše snaží ventilovat ven, aby se hráčská obec probudila a přestala pochodovat jako osel za mrkví vždy tam, kam ukáže PR kampaň. Alespoň tak mi to z většiny projevů pana Vávry přišlo.
  • Raziel_cz
    Vzhledem k tomu, kolik křížových výprav bylo proti Husitům, bych se nebál, že se o tomhle historickém období nic neví. Jsme holt kacířský národ.
  • no tak se predved dane! tento vyhlaseny kat herneho priemyslu, co tak s oblubou hadze spinu na hry, ktore su niekedy dobre, len mal mozno zly den a pod.... tak nech sa predvedie, ze ked tak katuje hry, ci vie spravit teda nejaky majsterstuck

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit