Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jako veterána Demons/Dark Souls mne na dvojce velmi vadí docela dost věcí:
    * Design úrovní není vůbec tak nápaditý a velmi často docela nablblý (zídka po kolena, kterou nemůžu přeskočit, ale musím najít klíč k brance vedle).
    * Vůbec je tam hrozně moc dveří, které jsou prostě zamčené a čert ví, kde jsou všechny klíče. Nějak mi to do toho světa nepasuje.
    * Instantní teleport je na pytel, spoustu lokací / míst jsem viděl přesně jednou. Pak jsem hrozně bloudil, když jsem nevěděl, kam dál - a úplně náhodou narazil na NPC, které už jsem znal, ale ono poodešlo a otevřelo cestu dál na místě, kam vůbec nemělo smysl chodit, protože se všude teleportuju.
    * Nějaké otevřené "zkratky" do lokací, přičemž ty zkratky nedávají smysl, protože teleport je kratší. (Třeba ta loď, co vede k dávno odemknutému ohni: wtf?)
    * Nemožnost od začátku hrát za hybridy: kámen, odemykající jiné než standardní upgrady u kováře, je až v Iron Keepu! Takže klasický melee str 10 / dex 14 s magickou zbraní nefunguje... *9*
    * Léčivé prostředky ke koupi? Tak k čemu pak jsou Estus flašky?? (Jejich "globální počet a jeho zvyšování" se mi naopak líbí.)
    * Koncept "hollow života" a čtyři prstýnky: tak holt mám nasazenej ten na negaci pořád a mám 3/4 života, no...
    * Bossové mi přijdou nenápadití a docela trapní. Většina lehká nebo průhledná, ohnivej rytíř naopak ultrasilnej (musel jsem ho dát až s posilou, protože prostě mlátí moc a má strašně životů).
    * (atd. Hra mě ukrutně baví, čekal jsem ale o hodně víc. Neměli vyhazovat Myazakiho *16* Jo - a jsem v Drangleic castle, aby někdo neříkal, že se plácám na začátku.)
    • Zase aby to lidi, co to nehráli, nepochopili špatně: ta hra mne fakt baví, mám nahráno nějakých 50+ hodin (ve dvou postavách, víkend byl skoro nonstop *3* ), tenhle soupis jenom ukazuje, co je tam špatně. Špatně je tam víc věcí, třeba atmosféra, zejména na začátku, pořád je to ale dost dobrá hra a docela dost Dark Souls. Jenom si prostě myslím, že kdyby na tom nechali dělat Myazakiho, že by to bylo o hodně lepší. A 10/10 si to fakt nezaslouží ani náhodou, leda že by první hra dostala 12...
      • kennyB
        Já si myslím, že začátek ve druhém díle je dost těžkej. Zabiješ prvního bosse, od něj ti padne klíč a jde se hned k druhému, pokuď se ho někomu nepodaří zabít už dříve cestou k tomu prvnímu. A po druhém bossovi vede cesta k dalším, tentokrát ke třem najednou *1*
    • michelangelocz
      Pro veterana DarkS (byt i DemonS), jsou tohle presne ty radky, ktery jsem doufal, ze po vydani nikdo z fanousku nebude psat. Bohuzel se tim pachut od doby oznameni dvojky jen potvrzuje. Jen bych jeste zminil dve jiny noviky, ktery podle me nemaji v Dark Souls co delat – VOICECHAT a RESPEC.

      PS: Sam jsem jeste nehral, jsem ve stadiu cekani na balik.
      • Black_Hand
        to ma voice chat i respec? to bych tedy fakt necekal. voice chat dosti vrazdi atmosferu pri multiplayeru toho typu co maji dark souls (idealne bych take zrusil zobrazovani nicku pripojenych hracu, ale to bohuzel mela i jednicka). a respec neni zapotrebi, protoze levely typicky nejsou ze zacatku tak drahy, aby hraci branily si nafarmit a dotahnout co potrebuji. dovolovat v DS postave co ma odehrano treba 30h respecnout mi prijde trochu kontraproduktivni. tohle neni wowku, aby spatny build totalne zrusil postavu a zazitek z hrani byl horsi.
        • michelangelocz
          Bohuzel to vypada, ze s uspechem a s vetsi popularnosti znacky, znacka samotna a jeji "know how", v ramci vyroby novych dilu, beldne pod tihou sire potencionalniho publika. Prestavam prat mym oblibenym hram velkej uspech, paklize vede k rozmelnovani jejich puvodnich napadu, principu a osobitosti.
          • Black_Hand
            hm, podle me to u DS vidis trochu moc cerne. v drtive vetsine veci DSII dle vseho jeste pritvrdilo oproti jednicce.
            • Black_Hand
              ok, ale tak jde o to, ze i tak jsou DSII tezko stravitelne pro mainstreamove publikum (soude dle recenzi). a po pravde, ten trochu podivny tutorial v dvojce to moc nezachranuje. spis mi prijde, ze se mel vice soustredit na donuceni hrace, aby si alespon jednou musel precist detailni popisek veci a uspesne alespon jednou provedl kazdou z trochu narocnejsich akci. u mnoho akcnich RPG detailni popisky nehraly prakticky zadnou podstatnou roli, protoze tu roli naplnovaly staty, ale u DS bez detailnich popisku vi hrac kulove. dale bych rad videl momenty, kde hrac musi uspesne provest jednou parry/riposte, jednou backstab, jednou jump, jednou jump attack jak ze zeme tak padem, jednou kop (treba tak, ze strom neskopnu pres kontextovou akci, ale normalnim kopem). jednou to staci, pak hrac vi, ze to existuje a uz si nejak poradi sam. ja napriklad pri prvnim pokusu hrani DSI ani po 4 hodinach hrani nevedel, ze jsem ani jednou neudelal spravne parry/riposte.

              mimochodem ja DSII take jeste nehral. cekam na PC verzi :). aspon mam cas konecne dohrat jednicku. doufam, ze to stihnu pred vypnutim GFWL.
            • michelangelocz
              Nemam pocit, ze o tom pisu jako o definitivni veci, ale spis jako o urcitym odpozorovanym trendu obecne. Druhy Dark Souls jsem jeste nehral a nadeji necham umrit az jako posledni ☺

              PS – Jestli uz tu nekdo z vas prosel celou hrou, zajimalo by me, jestli je i ve dvojce moment, kdy vas hra zkratka musi zabit v ramci posunuti se v deji (jako v jednice – archiv→Seath→vezeni)?
        • Miserius
          Na Respec mas jen jednu-2 veci v kazdym pruchodu hrou, takže nic hroznýho ale určitě hromada nováčku po 20 hodinách zjistí že to maj uplně stupidně a budou za to rádi... Voice chat jde vypnout v menu
          • Black_Hand
            tak ale v dark souls je to soucasti te challenge. srovnat se s tim, ze se neco nepovede. DS jdou dohrat v podstate jakkoliv. navic stejne se da rict, ze gear zde hraje mozna jeste trochu dulezitejsi roli, nez jinych RPG.

            pokud jde o voicechat, tak fakt, ze to jde vypnout nestaci. minimalisticka komunikace je soucasti zazitku z hrani DS.
    • No nekupto :)
  • Hoši,hoši...Nechcu rejpat, ale řekněte mi kdo je tu nemyslící zvíře, když se tu hádáte kvůli HŘE...Radši si zahrajte, a nespamujte tu diskuzi o tom kdo co hraje,co je lepší a a kdo je nemyslící zvíře *3* *3*
    • nj kdyz na PC to vyjde az za mesic, do te doby nezbyva nez spamovat diskuze
  • smajdal
    Dark Souls jsem nehrál, herní koncept sice zní zajímavě, ale jak se znám také bych ho mohl celkem snadno nenávidět. A proto se ptám: jak je to s ukládáním/nahráváním...jak dlouho od smrti trvá, než se vrátím na místo činu? Jestli je to zmíněno v recenzi, tak se omlouvám, ale nebudu ji číst, Smutného jako recenzenta už dlouho nerespektuji. Dík
    • yenda1
      Nejlepší , a platí to víc než o kterékoli mne známé hře, je do hry skočit po hlavě. Nic nečíst, nevyzvídat. Čím míň informací, tím lepší zážitek. Zkus to a uvidíš.
      • Hanzales
        Když je člověk například na pracáku a má času nadbytek, tak asi jo :) Mně se alespoň nějaké ty rady a tipy do začátku určitě hodily ;o)
    • MidnighT91
      Hra se ukládá u ohníčků (Bonfire) vždy u posledního ke kterému sedneš. Dvojku ješte nehraji, čekám na pc, ale v jedničce byly šikovně rozeseté tak že doběhnout od ohně k místu smrti byla otázka 2 minut. Nepřátelé se respawnují vždy když k ohni sedneš, takže pokud jsi umřel v úzkých koridorech kde jsou nepřátelé, tak si cestu k místu kde jsi umřel musíš znovu probojovat. Což je ale vlastně dobře protože to znamená víc duší a tím i silnější postavu...
      • Hanzales
        To je myslím i jeden ze silnějších taháků hratelnosti. Je to tak trošku "jak se stát milionářem" :) Půjdu výš, dostanu víc? nebo se radši vrátit s tím co mám? Ovšem nepopírám, že když člověk dojde někam daleko, před dalším bonfire tam exne a upustí hromádu duší, že to není na kleppepku když tě sejme nějaký mulo kostlivec někde mnohem dříve a o tu hromadu duší přijdeš :)
      • Hra se uklada kontinualne, nikoliv u bonfire. U bonfire dochazi pouze k respawnu postavy. A bosove se bohuzel nerespawnuji.
        • Tak to ses chlapče tak trochu zesral v kině? Co? Prej ,,bohužel se bossové nerespawnují,, :D :D dlouho sem smál nad tvojí úvahou :D :D předlouze :D a to pod tím taky nemá chybu :)
        • "bosové se bohužel nerespawnují" Tady je někdo tvrďák.
      • smajdal
        cool, cool cool cool *5*
    • Miserius
      To se nedá říct za jak dlouho dojdeš tam kde umřeš když muzes umrit kdekoliv, jakkoliv daleko od bonfiru... 0-5 minut
      • smajdal
        Nevím co znamená bonfir a resují se už zabití nepřátelé?
        • Při použití bonfire si uložíš hru, můžeš se proměnit v člověka za výměnou nějaké huminity nebo co a pár dalších blbostí, které jsem neodemknul + se resnou všichni nepřátelé.
          • Bonfire hru neukládá panebože. Hra se ukládá pořád. Čili, když zmáčkneš alt+f4 a pak hru načteš budeš, tam kde jsi byl. Bonfires slouži k respawnu hp, hp flaštiček, nepřátel. Je to takový kamp, kde můžeš craftit, enchantovat apod.
            • Jako že mě to zajímá.
        • kennyB
          Jj, resují se. Můžeš klidně cestou znova umřít a tím přijít o všechny duše, které si můžeš na místě bývalé smrti vyzvednout. A bonfire je místo, kde si ukládá hra, obnovuje zdraví atd. *3*
  • Corvus
    Zajímalo by mě zda se dá hrát čistě offline bez vzkazů hráčů a hlavně bez toho, aby mi do mé hry lezli cizí hráči... Ve všech recenzích/preview jsem se zatím jen dočetl, že je to super, že člověk může být povolán nebo si povolá pomoc, ale mě ani jedno nezajímá a rád bych se od těchto možností zcela dobrovolně odříznul. Je v menu nějaká taková možnost? Díky za info!
    Jinak hru mám předobjednnaou a těšám se na Black Armour edici ve steelbooku :)
    • xH4wK
      Ano je to mozne, steam v offline mode ;)
    • kennyB
      Tím ale přijdeš o polovinu zábavy, rad a tipů a také o boje v arénách. Jinak ve hře žádné vypnutí online režimu snad opravdu není.
    • Možnost je asi jedině odpojení konzole od internetu :), nebo když vypadne spojení se serverem tak neobnovovat :). Přepínátko v menu asi není.
  • Nerozumim proc se tu vetsina navazi do grafiky. Je to hra delana na 8 let stary topinkovac, tak to vypada jako 8 let stara hra. Osobne necekam, ze PC verze bude vypadat lip, a tak muzu byt pouze prijemne prekvapen ;-) A pochopitelne to pak koupim, grafika je dostatecna a co jsem videl gameplaye tak to stoji za to.
    • kennyB
      Jenže nebejt konzolí, tak si Dark Souls asi těžko zahraješ *3*
    • Jako GTA V, co? *3*
  • deridon
    https://www.youtube.com/watch?v=ykbT03r_9Zo já jsem zmaten.. mám naivně věřit, že to z dubna 2013 náš čeká na PC stejně jako u Watch Dogs?
    • WhySoSad
      Pokud na PC bude o tolik lepší grafika, tak budu pěkně na$rán ! Musel bych si DS2 koupit podruhé :D
  • tohle asi zahraju s cheatem na nesmrtelnost
    • Utraťte to, než to stihne naklást vajíčka:)
      • too late bro
      • Tohle je presne ten duvod pro nemam rad prelozeny anglicky hlasky. Zni to proste desne :D
  • No, u této hry si počkám až vyjde na PC a TB udělá review...
    • RavenHolm
      Poslechni si poslední Polaris podcast. Tam říká, že se na DS2 bojí udělat video, kvůli komunitě. Později se tam zmíní, že možná udělá video jen o Option ve hře a to bude vše.
      • No... když ne TB tak Angry Joe bude muset stačit.
    • TB přeci nedělá recence :)
    • Keyz
      Bohužel i z TB to asi stáhneš rychleji oproti stažení legálně.
      A to jsou TB na konci řady.
      http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Warez_Hierarchy.svg
      • špatně pochopeno, warez mě nezajímá... TB = TotalBiscuit = youtuber co dělá review her a podobně.
      • Nechci nic říkat, ale on určitě nemluvil o warezu, ale o tom, že nějakej youtuber udělá recenzi...má zkratku TB, teď si nevybavím, jak se jmenuje
      • tb, total biscuit vs bt, bit torrent
        • Keyz
          Nj, záměna zkratek.

          *8*
  • jnsCZ
    Schválně sem, vážení remcalové, pošlete odkaz na 2-3 recenze z jiných herních webů, které jsou podle vás fér :) Modelové situace jsou v zásadě dvě: hra dostane dobré hodnocení a komentáře se nesou v duchu "Autor je zapálenej fanboy, dejte to někomu, kdo to zhodnotní objektivně!" A když naopak autor vypíchne nedostatky hry a nasadí přiměřeně nízké ohdnocení, ozve se "Příště to dejte někomu jinýmu, tady ten autor to vůbec nepochopil a asi se ani nedostal z prvního levelu!" Furt dokola :)
    • Mno ja jsem radeji, kdyz hra ukaze kritiku a tu si sam zhodnotim, zda mi vadi nebo ne. Nez kdyz recenze jen popisuje neurcite veci a nic moc se z toho nedozvis :).
      • oprava: hra = recenze
    • Však to taky tak vypadá - Dokola a dokolečka, debata jak u blbečka.
  • tonnymontana
    Zajimave je jak ma kazdy nastavene co znamena vyzva ve hre. nekomu prijde vyzva d3 inferno kde na jednu ranu dostane instant kill, nekomu zase sber surovin co dela mesic v kuse a nekomu zase to ze 10 chcipne:) podle me jsou to vsechno umela nastaveni ale asi bych podotkl ze jsou stare jako hry samotne a nevim proc se vsichni najednou tak divite ze je vice moznosti jak udelat hru tezsi, ano i mario mel umele nastavenou obtiznos protoze jste museli vedet kdy preskocit bodaky + vyhnout se kytce. a kolik lidi furt opakovalo jeden level? mno bude to hodne velke cislo:)

    recenze fajn DS jsem nehral ale diky tomuto popisu jsem si koupil 1ku a jdu to zkusit:) o grafiku mi nejde uz roky tak snad hratelnost nezklame
    • kennyB
      Jj, užij si ji, je to pecka *3*
    • Držím Ti palce.Nějakých cca 10 hodin to bude očistec a potom už to bude lepší a lepší.Nenech se odradit!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit