Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je ale koncept tý hry, stejně jako i automatových arkád, abys tam musel furt cpát pětikorunu. ;D
  • Ne, ale teď realita: ono je to dost logické, čím více her jste prodal, o tom víc by se vaše znalosti byznisu měli rozrůst (pokud ne, tak jste NOOB forever LOL )... a to jde až tak dál až do momentu, kdy zjistíte, že většina her je až příliš těžká pro širokou veřejnost a pokud vás NPC nepřátelé dokáží porazit/zabít, tak hra ztrácí na prodejích.
    Pro tyto causal hráče začali tvůrci her dělat jednoduché hry. Easy peasy.
  • Jsi úplně mimo, Dark Souls samozřejmě redefinoval žánr, redefinoval žánr akčních RPG, o tom se snad ani bavit nemusíme, celý pojem Souls-like je jen odezva redefinice žánru. Chytrý telefon tu byl i před první iPhonem, jen ignorant bude tvrdit, že iPhone neredinoval svět mobilů.

    http://thelootgaming.com/soulslike-rise-of-a-genre
    https://www.keengamer.com/article/16730_genres-101-souls-like
  • Nic neredefinoval. Žánr ARPG je po DS pořád tím samým žánrem. DS nemá žádný vliv na jeho definici. Hra může být pořád v žánru ARPG bez ohledu na to, jestli má s DS a jeho mechanikama něco spolecné. Jinými slovy, hra nepotřebuje prvky z DS, aby byla plnohodnotným ARPG.

    Co se týče souls-like, tak ne, není to subžánr (stejně jako "diablovka"). Jde o trend, který vznikl z napodobování úspěchu hry, používání jasný nálepky k identifikaci "ta naše hra je inspirovaná touhle hrou nebo jí rovnou vykrádá". Nicméně to pořád patří pod ustálený žánr ARPG. Kdyby DS přinesl nějaký zásadní mechaniky a nápady, který tu nikdy předtím v žádným žánru nebyly, tak by se dalo mluvit o novém žánru. Nicméně to není ten případ. DS jen vytvořil nový mix systémů z her, který už tu byly.
  • Asi nejste dost hardcore *5*

    Ne, ale teď vážně: ono je to dost logické, čím více her jste si zahrál, o tom víc by se vaše herní znalosti měli rozrůst (pokud ne, tak jste NOOB forever LOL )... a to jde až tak dál až do momentu, kdy zjistíte, že většina her je až příliš lehká a pokud vás NPC nepřátelé nedokáží porazit/zabít, tak hra ztrácí veškeré napětí.
    Pro tyto zkušeného hráče začali tvůrci her dělat hardcore hry. Easy peasy.
  • je rozdíl mezi těžkou a neférovou hrou. DS bylo delané schválně aby bylo nefér (alespon tento díl)
  • Nějak mi uchází co je zábavného na těchto přehnaně obtížných hrách. Asi jsem na ně už starej....
  • Zkusím to jinak a lépe. Tak tedy redefinoval žánr ARPG a vytvořil nový subžánr ARPG a to Soulslike?
  • DS žádný žánr nevytvořil, spíš nový trend stejně jako třeba Diablo. Žánr (resp. subžánr RPG) je to furt stejnej.
  • Jack1947
    To bych možná bral i jako + aspon se mi tam nebude někdo cpát a jedno určitě ale já nejsem důležitej jako 2 a více milionů co to koupí lol.
  • Ta představa zdejších mladejch komunistů, že bude všechno všech a nejlépe zadarmo, je alarmující. Nulová znalost - kolik co v herním vývoji stojí - ale důležité je zařadit se do stáda, které bude hejtovat stůj co stůj.

    Valná většina fanoušků si to stejně koupí, protože to chce zkrátka hrát a mít přísun čerstvého masa do mlýnku v rámci pvp nebo kooperace. Pro lidi, kteří ještě s DS1 neměli tu čest, je to jasná koupě za solidní peníz. A řešit 20 euro za steam verzi pro majitele původní verze už fakt hraničí s čistou lakotou. Co si ale budem povídat, nejhlasitějšími odpůrci "čehokoliv" jsou vždycky kolenovrti bez špetky sebereflexe.

    Praise the sun...
  • Všiml jsem si nového fenoménu na pvp streamech: Front-Backstab :-D
    Nejspíš pokročilá verze lagstabu..
  • remaster, tady vůbec nepřemýšlej, ten remaster je bídnej pro hráče, kteří už to hráli, jinak pro nové hráče je remaster xkrát lepší než původní verze.
  • Tak tobě to může být jedno kdyby sis to náhodou zahrál tak je jedno jestli budeš hrát cracknutej původní nebo remaster, multiplayer ti stejně nepujde.
  • Vyjde to na stejno, ale jako člověk co nehrál původní bych šel do remasteru. Ve starym DS si moc MP neužiješ a všechno budeš muset zabít solo a i když ti nepujde o MP tak občas je fajn mít na nějakýho bosse pomoc a v Remasteru jsou všude summon signs. Ve starym si můžeš povolat leda tak NPC.
  • nepomohlo ani naklikávaní. grafika je ppči zajdi k očnímu
  • Podle recenzí na steamu: U remasteru budeš mít nejspíš víc hráčů a nebudeš se muset sr*t s módama a jinak to vyjde asi na stejno.
  • Zdravím, prosím o názor, ideálně někoho, to opravdu hrál a ví o čem mluvil, nikoliv znalce z YT.
    Mám se raději pustit do DS remastered nebo Prepare to die edition s DSfix modem....a nebo je to prostě jedno a vyjde to nastejno?
    Děkuji za případné názory
  • Kamarád kterého jsem navedl do DS také hrál 2. A 3. Díl a po mé chvále se moc těšil na jedničku, do teď si jí neměl na své Ps4 jak zahrát.Pro něj je to skvělá věc, už se těším až se budu koukat na jeho utrpení, muhehehe
  • Přiznám se, že jsem tajně doufal v něco jako "remake" ve stylu titulního obrázku co se objevil společně s ozámením hry. Trochu se zde zastávám QLOC, kteří dle mého udělali dobrou práci dle zadání - tedy naleštit a kapku poladit původní hru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit