Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Your death will be revenged!
  • Velmi dobry clanok, mna osobne najviac v poslednej dobe zasýtil po dobrej RPG prvý zaklinac, nepatri mozno presne do tejto kategorie ale pri prepnutom izometrickom pohlade mi to celkom pripominalo hack&slash.
  • ziadny diel z dungeon siege serie neprekonal diablo, kedze to este doteraz hraju na battlenete desiatky tisic hracov co je po 11 rokoch velky uspech
  • ja u Diabla 2 vydržel 8 let :D. Asi blázen, ale furt tam přes battle.net a multiplayer byla nějaká motivace, furt novy předměty, překvapení, možnosti a hlavně zábava. Graficky, herně, zvukově pro mě luxusní až umělecký dílo. Dnešní hry jsou hlavně o grafice a jednoduchá a zábavná hratelnost nikde.( Ani DS3 se mi moc nezamlouva).Třeba namixovat dobrý předněty a vytrejdovat ty nej. To bylo na battlenetu umění, nemluvím ani o zabití uberů hledání pokladů pomocí find magic a podobných vychávek.
    Dnes hraju na ps3 jen 2 hry (pc jsem odstavil jako herní mašinu): Super Street Fighter 4 a Gran Turismo 5, ted cekám na Diablo 3. S touhle magickou uměleckou trojicí si doufám vystačím. Důležitá je supr hratelnost, zábava a výdrž hry. Ne grafika a woow efekt jako u většiny dnešních her. Nostalgicky vzpomínám na 16bit SEGA a Nintendo, takový supr hry a kolik zabírali místa?
    • Ještě tady někdo zmiňoval Baldurs gate2, Fallout - nejsou to sice akční RPG, ale jen RPG. Tyhle hry jsou na svou dobu doslova GENIALNÍ UMĚLECKÁ DÍLA a můj vrchol v pc hraní, jak rozsahem, nádhernou isometrickou grafikou, příběhem, výdrží, tak i hratelností a zábavou. Oproti Diablu 2 mi však tyto hry stačily dohrát 1 až 2x (30 dní paření od začátku do konce je fakt nazec :D ). Diablo 2 jsem hrál snad několikasetkrát a furt bylo co objevovat.
      • naprosto souhlasim......i kdyz fallout 2 sem si rozehral asi 15krat:-) z toho 5krat dohral, BG2 sem dohral asi 3krat.....a diablo 2 jen jednou za carodejku(chain lightning a fire wall), a nedal sem lvl.99 nejsem maniak:-)) i presto sem u nej stravil daleko vice hodin nez u F,F2 a BG2...a ten pocit po zabiti baala na hell to bylo neco. Proste ten obsah a znovuhratelnost diabla z nej udelali legendu.
  • pardon to bylo pro Martina!!:D:D
  • jak to tu čtu tak víc lidí nechápe rozdíl mezi RPG a akčním RPG (diablo-Zaklínač)
    • ja myslim ze to tu vetsina lidi chape docela dobre, mimochodem nazev "akcni rpg" je sam o sobe naprosty nesmysl, pridelovani bodu do statistik a mlaceni potvor po hlave nema s "roleplay" nic spolecneho
      • Pokud to chápou tak si nedovedu rozumně vysvětlit, jak chce někdo porovnávat hry typu Gothic, Fallout.... s hramy jako Diablo.

        Ano, skutečně je tam pár společných prvků... za zabití potvory dostanete HP.
        • spis se tu kazdy bavi uplne o necem jinem.. uz chybi jen aby se do toho zacal michat dnes uz mrtvy zanr "dungeon" (RIP mimochodem :)
          • A čo trebares také Arx Fatalities? To bol dungeon alebo akčné RPG?
            • *Arx Fatalis* samozrejme *3*
  • Kde plls nechal autor tehle recenze treba hru fallout 1 a 2.. S diablem TOP hry *3*
  • Kr.Pa
    Takže akční rpg je jen "super klikačka" bez mozku, kde ničíte miliony nepřátel, bez myšlení, sem tam to má i nějaké úkoly a příběh ? Pak si za 5 dnů musíte koupit novou myš pač máte oddělané tllačítka. A další milion mě nazve barbarem protože nenadržuju Diablu a Blizzardu ?
    • Zdaleka to neni "super klikacka bez mozku". Mozno sa to tak na prvy pohlad moze zdat, a ten kto si to zahra chvilu, o tom aj tak bude zmyslat. Lenze, Diablo 2 je neuveritelne komplexna hra, ktora ide do takej hlbky, ze musis myslet na vsetky aspekty a pravidla hry a rozumiet mechanikam, aby si sa stal najlepsim. Proste Blizzardacke pravidlo "Easy to learn, hard to master." Mozes byt povrchny, ale mozes ist aj do hlbky. A hra ta za to patricne odmenuje. Mozes to hrat 5 rokov, pocas ktorych s tym 5 krat skoncujes, a zase sa k tomu vratis, a kazdy ten krat, co sa vratis, sa naucis nieco nove a zlepsis sa. Ktora ina hra ti toto zazijes? Ked to spojis s battle.netom, tak mas vyzvu neustale sa zlepsovat a stale ta to bavi. Podstatou zabavy je v Diable podla mna nahoda, pocit, ktory zazijes napr. pri gamblingu. Normalne by som to zaradil po boku rulety, kariet a automatov :) A este treba povedat, ze aj ked ma Diablo ovela komplexnejsie pravidla ako nejaka ruleta, tak vsetko takmer dokonale funguje. Na vyvazenosti si Blizzard zaklada, aj ked samozrejme su niektore veci "lepsie" ako ine. To uz su ale podrobnosti. Takze viem, ze toto aj tak nezaujima cloveka, ktoreho to proste nikdy bavit nebude, ale mohol by aspon pochopit, preco to bavi tych ostatnych :)
      • Kr.Pa
        Takže je více způsobu jak monstrozně zabíjet, hmm. A vyzdvyhovat hru jen kvuli nejakym mezihram ? To jsou lepsi, Diablo 1 sem hral jen 1x, a dvojku 2x a vubec netouzim to hrat znovu.

        >> Mozes to hrat 5 rokov, pocas ktorych s tym 5 krat skoncujes, a zase sa k tomu vratis, a kazdy ten krat, co sa vratis, sa naucis nieco nove a zlepsis sa. Ktora ina hra ti toto zazijes? <<
        Gothic, Risen, Zaklinac a hry od Bioware kde si muzes vybrat stranu ?
        • Ach jo, deti deti :)
      • :-D No tak neustále se zlepšovat jde snad v každé hře. A být nejlepší ti vezme roky dřiny i v COD :-D Takže nevím jestli zrovna tohle jsou ty nejlepší argumenty, proč by mělo být Diablo zrovna výjmečný. No jsem zvědav jaký budou v době vydání D3 flamy :-D za dávných časů byli hráči nenároční. Stačilo jim Diablo, téměř bez dialogů, čtyři skilly a někteří to považovali (a stále považují) za nejlepší RPG všech dob. Od té doby ovšem nároky narostli do takových měřítek, že i u Mass Effectu se tvrdí, že je to špatná hra, protože má málo RPG prvků. Hrozně se těším, jak s trojkou začnou fanoušci vymýšlet důvody, proč je Diablo lepší akční RPG než Mass Effect trilogie, Deus Ex Human Revolution a vůbec všechno na co bylo plyváno, protože to bylo zjednoduešeno jen na 10 skillů, má to jen tři konce a dialogy se pořádně něvětví :-D
  • Kr.Pa
    Zajímávé, že tu nebylo zmínění Divine Divinity a Beyond Divinity - což je dle mého názoru sakra lepší než obě Diabla.
    • :-) no je to tvuj nazor....hral sem obe zminovane hry a ten DD jestli to je teda ten prvni dil me dost bavil ale diablo je diablo.
    • Celý článek byl, zdá se, psán dost horkou jehlou, řekl bych *9*
  • http://www.grimdawn.com/

    Toto bude pravděpodobně nejlepší D2 pokračování.. =)

    Buy & Enjoy!
    • to asi ne no :D
      • Tushan
        ty si jouda grim dawn vypadá skvěle

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit