Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo tak, to už by byl asi lepší zisk. Chápu, že tam nějaká míra zneužitelnosti je. Nicméně stejně tak by si Blizzard mohl vytvořit účet na E-Bay který by se tvářil jako normální hráč s rare itemama a prodával je takhle. Tohle prostě nevidim jako nevýhodu toho aukčního systému, ale obecne toho, ze dneska jsou lidi ochotny platit za virtualni itemy. A za to rozhodne nemůže Blizzard.
  • Ringwraith
    No v tom případě to jsou hloupí ti, kdo ty kritiky píšou.

    Já už si delší dobu vždycky dávám bacha, abych psal ve stylu "ti, co dají obrovské peníze do RMAH jsou pošetilí".

    To v žádném případě není útok na ty, co si koupili hru a hrajou jí. A není to útok na tebe, který si hru koupil a baví ho. Je to kritika pouze těch, co vrazili obrovské peníze do RMAH.

    Aneb - když někdo píše kritiku, tak je potřeba, aby bylo co nejvíc jasné proti komu. Pak se toho snad nebudou chytat i lidi, proti kterým není ta kritika vůůůůůůbec mířena.
  • Ringwraith
    Ale já to myslím tak, že tam dají ten item oni sami -> dostanou 1 dolar + plnou cenu předmětu po odečtení transakčních nákladů Paypalu. Myslím to tak, že se Blizzard bude vydávat za prodávajícího hráče a shrábne tak většinu prodejní ceny.

    Toť otázka, za kolik se budou itemy prodávat... nedovedu to posoudit, ale myslím, že při počtu hráčů Diabla 3 by se jim to vyplatilo skoro v každém případě.
  • Ano, taky že jsem to tam napsal. Myslím si ale, že Diablo (a možná i to WoW a CoD, nevím, nehraju) je na to zaměřeno víc než většina her. To s tím odměňováním je právě problém, je to otázka interní a externí motivace - peníze a ty automatové prvky jsou právě externí odměny. Je otázka, jestli tě ta hra baví nebo ti něco přináší ve svém jádru (tzn. že tě interně odměňuje). Představ si třeba šachy vs. výherní automat. Pokud z výherního automatu odstraníš peníze, blikání a bzučení, tak na tom nikdo nebude hrát, šachy budou lidé hrát v jakékoliv podobě. Samozřejmě to je komplexnější problém a ne vždy je tady jasná hranice. Taky si nemyslím, že by Diablo bylo jenom o těch výherněautomatových věcech (jsou tam věci jako taktika, hraní s kamarády apod.) a ani si nemyslím, že by všichni, kdo Diablo hrají, byli laboratorní krysy. Myslím si ale, že docela hodně lidí, kteří nekriticky oslavují Diablo pro svou návykovost a hrají ho dnem i nocí, je v tom skinner boxu chyceno. BTW o tom, co je a co není etický gamedesign se vedou docela zajímavé diskuze. Diablo je v tomto ještě v pohodě vůči např. Farmvillu.
  • Jenomže většina kritiky se tady píše stylem: "stupidní wowkoidní fanboys co si nechaj od blizzs*ace/bliizfucku/blizzny sr*t do ksichtu a jeste na ne za to hazej dalsi penize"
    To neni kritizovani hry ale kritzivani lidi co si to koupi a hrajou. Pak to je utok na me když tu hru hraju a baví me.
  • Ringwraith
    Ne, je promptně tázán, zda se cítí být členem té škatulky.

    Tedy aspoň tobě jsem v tom duchu odpovídal.

    Stačí říct ne, necítím.

    Jinak jo, je možný, že to s tím roleplayem různých fanboyů přeháním. Dělal jsem to u Skyrimu, u ME3, u kde čeho. Prostě mě to baví.
  • já už nemám co dodat, podle mne je to pro ne naprsto zanedbatelny zisk vydelavat 1 dollar na kazdym itemu, zase tolik ty real money aukce nepojedou
  • Ringwraith
    Proč se na tím rozčilovat?

    Protože to ostatním ukazuje, co lidi přetrpí.

    Dneska lidi nadávají na to jak jsou všechny FPS srajdy jako CoD. Podívej se pod článek o Far Cry 3. A proč jsou všechny FPS jako CoD? Protože CoD se prodává a tak to ostatní napodobují.

    Diablo 3 nastoluje nebezpečný precedens o tom, jak hráči překousnou always online DRM a RMAH a mikrotransakce. Chceš mít v budoucnu všechny hry always online a s mikrotransakcemi?

    Já ne.
  • Ringwraith
    Moudrá slova Teo. Viz příspěvek Kinet1c na předchozí stránce a má reakce.
  • Ringwraith
    Otázka na tebe:

    Blizzard ten systém vytvořili a sami ho i řídí a kontrolují. Mají nad ním 100% absolutní autoritu. Myslíš, že jsou všichni v Blizzardu takoví tupci a nechají se chytit?

    Já neříkám, že to 100% budou dělat. Jen říkám, že se to vyloženě nabízí, protože jedinej, kdo je může 100% kontrolovat jsou oni sami. Hráči si můžou všimnout jen třeba divných počtů itemů v RMAH... no a jak říkám, stačí chvíli sledovat skutečnou RMAH mezi hráči a na základě pozorování vytvořit své falešné nabídky, které budou vypadat legitimně.

    Je to lehký zisk bez větší námahy. Myslíš, že po tom Bobby Kotick neskočí?
  • Ringwraith
    Ehm, rupla ti cévka?

    Kde se bavím o tom jaká je samotná hra? Kde se bavím o novém systému skillů ve hře? Tím, že Blizzard umřel jsem myslel, že lid, kteří v něm kdysi pracovali jsou už dávno v Runic Games a ArenaNetu. Pokud se ti líbí nový systém Diabla 3, tak prosím, to ti neberu.

    A kde označuju miliony lidí, co si koupili Diablo 3 za slaboduché? Žádnou takovou větu jsem nikdy nikde nenapsal. Za slaboduché považuju ty, kteří podlehnou RMAH a vysolí do něj velké množství peněz. Sám píšeš, že tě netrápí, takže předpokládám, že v něm nic nekoupíš.

    Hele, já chápu, co tě asi naštvalo. Popisuju tady možné nepěkné praktiky Blizzardu, což nepřímo vrhá špatné světlo na Diablo 3 a ještě nepříměji na tebe jako hráče Diabla 3. Ale opravdu jsem nikdy všechny hráče Diabla 3 z slaboduché neoznačil. Takže prosím čti, co lidi píšou s klidem a s nadhledem.
  • GlaDOS
    Zajímavý pohled. Musíš ale uznat, že odměny za každého zabitého + možnost vypadnutí speciálního itemu, pro oko přitažlivé efekty a pestrá zvuková paleta tu nejsou novinka a takhle to funguje u spousty jiných her a to dokonce ve větší míře. Chová se tak skoro každá onlinovka či RPG. Všechno tohle dohromady má za úkol, jak jsi už napsal, psychicky odměnit hráče ale to je na druhou stranu cíl, ne? Počítač ti nevyplázne reálné prachy za to, že zabiješ bosse. Počítač tě nemůže odměnit žádnou fyzickou věcí, takže je logické, že hry prostě takhle fungují. Jinak bychom je nehráli. Psychickou závislost si stejně dobře jako u Diabla 3 můžeš vypěstovat i u WoWka, CoDčka, prostě skoro u každé hry ale to už závisí taky na jedinci. Normální člověk prostě ví, kdy se musí věnovat důležitým věcem a kdy si může trochu odpočinout.
  • Asharak
    No očividně ta strategie funguje a firmy si díky ní drží svou úroveň *15*
  • já jsem tak včera utíkal a sekal v D3 a zabil pár rare monster a vypadly z nich dve moc hezke unikatni vecicky, ale pro postavy za ktere nehraju. U kováře jsem vycraftil také 2 věci, co mi úplně nesedly, ale něco mě stály. Díval jsem se na aukční dům a každá se prodávala tak po 15-20 000 vyvolavacka. tak sem si rekl, ze prodejce nas*ru ostatnim udelam radost a dal jsem je za pet tisic okamzita koupe a za par minut byly pryc. ja bych je rozsekal na suroviny tak co, někomu to udělalo radost. *1* Když to je ve zlaťácích nemám problém (já osobně, co kdo za co vyhází v Eurech apod, je čistě jeho věc), prostě obří tržiště *5*
  • mě se tohle stalo včera večer v poušti minimálně desetkrát, ale nevadilo, aspoň jsem ji prošel desetkrát znova a dal 3 úrovně k dobru :D
  • Odulin
    Přesně. Tohle je radost číst.
  • Odulin
    Souhlas, kvalitní názor!
  • No nuda by nebyla, ale byl by to jiný druh zábavy než se vzájemně urážet a plivat jed okolo sebe. Diskuze by byly přehlednější a hlavně k tématu! Člověk by se do nich mohl podívat pod záminkou, že hledá odpověď na nějaký problém. Víte dřív byly doby, kdy jsem se s kamarády sešel venku a bavili jsme se co momentálně hrajem a co nás na tom baví a teď? Nemluvte o wowku, sw:toru, diablu, cod apod. Najednou jakoby všem ruplo v bedně a všichni si musí do krve hájit to své a vyvolávat o tom konfliktní rozhovory. Dřív to bylo: No víš mě ty rtska moc nebaví já radši tohle a tamto a konec diskuze. Teď: Prosím tě, jak můžeš tuhle píčovinu hrát, dyť je to děs, to radši hraj tohle (protože to hraju já samozřejmě)... Prostě lidi byli slušnější a to nemyslím z pohledu vulgarity to já mluvím jako dlaždič ve svém okolí, ale nechtěli jsme se hádat a ani jsme k tomu nedávali podněty ostatním.
  • Nejde o permanetní připojení, ale mikrotransakce přeci. Prostě onlajnovka bez měsíčního paušálu jak vyšitá...
  • Chlape vystihl jsi to přesně.Diablo 3 je pro mě hratelnostní extáze-víc k tomu nemám co dodat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit