Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A když vypadne internet tak ztratím rozehranou pozici ne? Nebo to budě nějak ošetřené?
    • Nie. Tvoja postava sa vzdy ulozi na server v okamihu, kedy dostane napr. nejaky novy predmet. Takisto sa uklada v pravidelnych intervaloch (+/- niekolko minut). A takisto sa uklada v okamihu kedy sa odhlasi. Tympadom si chraneny - ak ti padne internet tak mas ulozeny inventar + vsetko co si mal v tom okamihu na sebe. Ak je to vypadol na dlhsie, tak postava odstava v hre asi 20 minut a potom sa automaticky odhlasi (v priebehu tychto 20 minut sa pozicia a takisto inventar atd tvojej postavy stale uklada v pravidelnych intervvaloch, takze ked sa znovu prihlasis, si na tom istom mieste ako pri odhlaseni). No a v pripade ze to bude iba kratkodoby vypadok, tak sa proste prihlasis naspat a pri prihlasovani hra najprv odloguje tvoju postavu, pricom pri odlogovani opat ulozi tvoju poziciu, inventar atd. Nasledne sa nalogujes a voila, si na tom istom mieste ako ked ti spadol internet.

      Takto to minimalne funguje vo WoW-ku a myslim, ze nie je dovod aby to v D3 fungovalo inak. Aj ked hra ako taka je samozrejme uplne odlisna, samotna komunikacia server-klient bude v jadre fungovat podobne, alebo dokonca tak isto ako prave vo WoW (pretoze moc inak ani fungovat nemoze).

      Mimochodom, vazne si myslis, ze firma ako Blizzard, co zamestnava vlastnych analytikov apod. by nepomyslela na to, ze ludom moze spadnut net? srsly?
      • XorxoxTalarius
        Jo ... vzhledem k tomu ze jsem delal a delam ve firme, kde by analitici meli o vsem vedet, tak vim ze pravda je uplne jinde. Takova vec je urcite vubec nezvrusuje ... vypadl ti net tesne pred zabitim bose. Nevadi das znovu. Sance je mala, tak co ... hlavni je prece zisk ;)
        • Furt je to lepsi nez offline singlplayer, kdyz ti vypadne elektrina :-).
        • Presne tak, všetky takéto hry to takto riešia *10*
    • dobrej postreh :) ... asi jako v SP.. nakej zachytnej waypoint tam bude.. treba mesto nebo vstup do lokace vis co.... nvm ale dobra otazka :D
  • Řeknu to jednoduše: firma Blizzard vydává Diablo III, podmínky jsou jasně dané a komu se to nelíbí, hru si kupovat nemusí. Máte pocit, že vám Blizzard bude zasahovat do soukromí, nebo vám vadí, že si nezahrajete na notebooku s integrovanou grafikou na týdenní dovolené (tradiční a trapný argument)? Pokud ano, tak si hru prostě nekupujte! Nebo váš život bude chudší a méně naplněný, když si nezahrajete jednu hru? U některých tomu tak asi opravdu je...
    • Dalsi ovce......
      Tebe nenapadlo treba to, ze existuji fandove, kteri na hru roky tesi a pak prileti takovahle podpasovka?? Kdo ma pravo mi rikat, co je pro me nejlepsi??? Nejaky vypasenej designer, ktery nema s predchozimi dily nic spolecneho? Mel zustat v Relicu! Je hezke, jak neustale tvrdis, ze si to clovek kupovat nemusi, kdyz se mu to nelibi, ale neni lepsi udelat par kompromisu, aby si hru uzilo co nejvice hracu bez ohledu na pripojeni k internetu ? Pokud hra vyjde posleze na konzole bez nutnosti byt online, tak to bude masivni tackle do slabin od dosud verneho chlebodarce jiz tak oslabenych PC hracu......
      • A kdo ma pravo diktovat vyvojarum jakou maji tu hru udela a vyhrozovat jim nasilim (piratstvim)? Je to o nabidce a poptavce, nelibi se ti nabidka? Jdi ke konkurenci. Neni? Pak chces asi neco hodne nesmyslneho a nebo jsi v krute mensine? Chteji to vsichni a nabidka neni? FAJN! Ukaz vsem jak se to dela, udelej to sam a vytri konkurenci zrak. Nemas na to? Ty vole, tak jak chces nekomu rikat, co ma delat?
      • jo konzole.. dat d3 na konzole povazuji za dalsi desnou hovadinu ...
  • pises ze deticky sa stazuju a ze net ma dnes kazdy a kto sa stazuje su iba pirati je este vedsia nonsens co pises. skus na svojimy zvastami pouvazovat a porozmyslat mozno pochopis ze je to totalna blbost co pises. tu sa diskutuje ze je to dost obmedzene sekirovat ked si to kupis ze musis bit furt pripojeny k netu to ako ty mas 2 internety? alebo asi nepoznas NB alebo mas naslapanu wifinu co chytis aj v ugunde. jasne ked kupujes online vies ze musis bit pripojeny ake ked kupujes single je to pekna H*a.
    • ¨ver me , ze ted sem byl 2 dny v podebradech a vsechny wifi co jsem nasel byli zaheslovany :) .. takze ne, na net se nedostanes vsude..
    • *nesúhlasím
      • XorxoxTalarius
        Tak se rozhodni :D Mam v tom bordel :D
        • sorry za to chcel som pisat že s nim nesuhlasim
    • súhlasím s tebou.. a aj tak diablo 3 bude cracknuté ako aj ostatné hry čo potrebovali internet takže piráti nebudu mat problem len tí čo kúpia originál no aspoň niektorý ludia,
      • Kesis
        "a aj tak diablo 3 bude cracknuté ako aj ostatné hry" - Pravda, ale to čakanie nás ubíja. Teda na vydanie samozrejme myslím... *7*
      • Máš pocit, že například hra World Of Warcraft byla někdy cracknuta? A teď nemyslím nějaké trapné pirátské pseudoservery...
        • a world of warcraft je mmorpg ked podla teba diablo 3 bude mmorpg tak radšej nepíšem na to nič
        • jo... proto jsou free servery , kterym FBI a podobny instituce hrozej zavrenim atd....
    • Ktory notebook ti na baterke vydrzi hrat Diablo 3? Ci uz hardwarovo (pretoze, ako urcite vies, notebooky stratia viac ako polovicu svojho vykonu ked su na baterke, coz sa da samozrejme softwarovo regulovat), alebo energeticky (aj keby si rozbehal tu hru na baterke, ktora notebookova baterka ti vydrzi hrat graficky narocnu hru viac ako hodinu?)
      • To že si vezmeš notebook do místnosti, kde nechytneš internet, neznamená, že tam není ani zásuvka.
  • Ále, nějakej šikovnej kluk vymyslí medicínku, která tuhle nemoc vyléčí. Bude to pouze otázka času.
  • to iste si myslel aj ubisoft a vymrd s piratmi to nebude :D na vsetko existuje zaplata len ked vymislia creack tak nebudes mat pristup k aukcii a myslim si vedsina co to chcu hrat single je ukcia suma fuk hlavne ze za hraju aj tam kde nemaju net. Obmedzenie ako das uz nevedia co od dobraoty zeleni papierik zakrie oci raz dva :D
  • Takze abych to tu shrnul, 1 z 1000 lidi je chatar bez internetu, ma smulu. 50% lidi tu s tim nesouhlasi, maji smulu. Zbytek si hru koupi a bude si vesele hrat, aniz by si stezovali ze potrebuji byt pripojeni k internetu. Who cares? Internet ma dnes kazdej. Z tehle komentaru je tu peknej flame. Pocitam s tim, ze maly deticky mi daji prispevek na hodnoceni -9001, protoze si mysli, ze tim docili toho, ze si tu hru stahnou zadarmo. To, ze za chvili budu mit prispevek na -X akorat dokaze, ze je tu ta diskuse z 80% plna dementu a nevyzralcu, co radi pirati hry.
    • Paulcz
      Jo super, vesele si hru koupí, aktivují (to chápu,) vesele se zaregistrují na dementní službě A, vesele si ve hře neuloží save dokud se nezaregistrují na službě B, ve hře budou vyskakovat krásný okýnka s nabídkou DLC a že si mají uploadovat výsledky hraní na službu C.. a tak dále.. a mezi tím služby A, B bez kterých to prostě nepojede budou otravovat s aktualizací a výpadky... prostě buzerace a tahání peněz z lidí.
      • To nie je pravda. battle.net je v tomto ohlade pomerne kvalitna sluzba, aj ked samozrejme nie je dokonala po technickej stranke, takisto nijak nebuzeruje zakaznika. Proste, nie je to GfW. Registrovat sa nikde nemusis, pokial uz mas kupenu akukolvek hru od blizzardu. Pokial nemas, tak sa zaregistrujes na battle.net, ale to by clovek s originalkou spravil tak ci tak, ci nie? (to je ta aktivacia o ktorej hovoris). Nehovoriac ze pokial to bude elektronicka kopia, tak sa na battle.net zaregistrovat musis tak ci tak, pretoze prave odtial stiahnes klienta.

        Co sa DLC tyka, myslim ze Blizzard je firma, pri ktorej sa nemusis obavat zeby vydavali nejake platene DLC. Nikdy to neurobili (pokial retarded flying lion niekto povazuje za DLC, tak to sa asi nezhodneme v definicii DLC). Dokonca prave naopak, oficialne mody pre SC2 (StarJeweled a dalsie) vydavaju zdarma a budu v tom pokracovat po vydani HotS.
    • opět urážky že kdo chce offline singl je pirát :-D teď už dokonce demen t:-D ach jo (vypadá to na dětičky na obou stanách barikády)
    • XorxoxTalarius
      No hlavne ze ty jsi inteligence sama :D
      Jinak ja to beru jako moje pravo, jelikoz, ted se nezlob, mne neni 16 let a pamatuju doby, kdy vyvojari byly za prodane kusy vdecni a nesnazili se lidi omezovat vsemoznymy DMR nesmysly a nemely tendence mne jako platicimu zakaznikovy neco vnucovat. Bylo ciste na mne jak jsem se rozhodl jejich hru hrat. To co se deje je svinstvo. Chces hrat singl, jedine pres online, potrebujes neco do sady, kup si to na nasi aukci. Dohral jsi Diablo 3 a nevis co hrat dal, ale nemas zadny mod ktery by ti prodlouzil gameplay? Neboj mame pro tebe krasny DLC (jelikoz to bude i na konzole a na konzolich se nedelaji datadisky ale DLC) ...
      Tady jde hlavne o ten princip a proto budu tuto hru bojkotovat ...
      A jestli nevis o jaky princip, tak jde o princip platiciho zakaznika, ze kteryho je delany tupa polozka na vyplatni listine nenazraneho molocha a ano ... blizzard je nenazrany moloch a uz davno to neni ta hodna firma pro kterou chce kazdy pracovat.
    • A čo výpadky? Či už z tvojej strany alebo z ich? A čo miesta, kde ten internet proste nie je? To si už tak teplý, že nevidíš pre riť svojho fotra?
      • A muzes mi ty rict co mas proti gayum, ze to pouzivas jako nadavku? Oh wait... ve stredni evrope uz zavladla demence skoro vsude. Uz se nemuzu dockat, az se za 5 let prestehuju do USA, za normalnima lidma.
        • walltar
          Do USA za NORMALNÍma lidma? Ty si fakt de*il. *1*
          • Co na to rict. Haters gonna hate
            Lidi co vi jak to v USA chodi, pochopi. Lidi co zavidi pisou takovyhle zvasty.
            Nehlede na to, ze politika v CR se s politikou v USA vubec nemuze srovnavat. Zakony to samy.
            • walltar
              Lol to ne ... kdo se zajima o politiku tak se tomu co si napsal aspň zasměje když nic. *1*
        • a myslíš že tam nepíšu to isté čo tu? lol *1* *1* *1* *1*
        • XorxoxTalarius
          Tak ted jsi to zabil :D
          Do USA za normalnima lidma LOL ...
          Jinak slovo Gay v USA uz neznamena ze jsi na kluky, ale ze jsi neskonale otravna osoba. Jen pro tvou informaci ;)
        • derp :-D
    • keby som chcel hrať s crackem tak tu nebudem nič písať ... sc2 bol za jeden deň cracknutý .... *16*
  • fakt je zajímavý že se v každý diskuzi o Diablu 3 nakonec ustálí to Offline Singl hrajou jen piráti :-D Kdo chce kam pomožme mu tam - za chvíli si offline ani neuprdnete protože se to bude chtít ihnde dát na fb/uplay/Bnet/podobný ptákoviny pro MP. Smutný že dřív byl MP bonus k Singlu a teď je to naopak :-(
    asi jsem teda pirát a dinosaur a asociál
  • Výmrd století se všemi piráty. Bravo Blizzarde!
    • A male deti bez penez, co si neumi vydelat zase utoci a minusujou vsechno co vidi, tomu se neda nic jinyho, nez jen smat :D
      • zajimavy ze tvoje prispevky maj hodne - :)
        rekl bych ze malej ses tady jen ty :) vubec to neni o penezich... je to o princupu a o tom ze D3 se porad vic a vic stava podel.

        Zaclo to omalovankovou WOW styl grafikou, pak divnejma hernima tridama, pres stupidni aukcni system az po nuceny online hrani...
  • Prepacte, ale musim zareagovat na tuto diskusiu. Nerozumiem a nechapem, aky mate problem s tym, ze ta hra bude musiet byt online. Asi nemate dostatok informacii o hre, pretoze take kraviny co tu niektori pisete, to ani nie je mozne.
    Za prve: "Diablo bude onlinovka/MMO" - NEBUDE. To ze bude vyzadovat pripojenie k internetu predsa neznamena, ze to bude onlinovka. V skratke MMO je vyznamne to prve pismenko, ktore znamena "massive". Diablo 3 bude obmedzene na 4 hracov v jednom svete. To sa mi nezda ako "massive". Dalej do vaseho sveta nebude moct vstupit NIKTO pokial mu nedate povolenie. Je to vytvorene cisto ako co-op pre skupinu priatelov, pricom osobne suhlasim s vetou v clanku, ktora hovori ze hrat Diablo (ci uz 2 alebo 3) single nie je ten spravny sposob ako hrat danu hru (to samozrejme je otazka osobnych preferencii, ja s tym suhlasim, ini ludia mozno nie.) Toto vsetko sa samozrejme tyka iba "multiplayer" casti hry.
    Teraz k singleplayeru - ten tam samozrejme bude. Pocas singleplayeru hrate sami, presne tak isto ako by ste hrali Diablo2/Torchlight/Sacred/Titans Quest/whatever. Jediny rozdiel bude ten, ze infrastruktura hry (teda napr. mapy, HPcka monstier, prepocet vaseho damagu, stuff like that) nebudete mat v pocitaci vy, ale Blizzard na svojom servery. Rozdiel bude pravdepodobne nepovsimnutelny. Co sa tyka problemov s latenciou, myslite ze po skusenostiach s WoW a Starcraftom bude mat Diablo 3 problemy s latenciou? Nehovoriac o tom, ze to nebude ako WoW - teda na jednom servery jeden realm ktory je plny hracov a tympadom ta latencia stupa, ale skor to bude na styl Starcraftu - mnoho instancovanych hier, pricom instancovane hry kladu mensie naroky na server afaik.
    Dovody, preco nemoze byt singleplayer offline boli myslim dost jasne vysvetlene v clanku - kedze je Diablo komplet zalozene na client-server architekture, nie je ziadny sposob ako priniest offline single player bez toho, aby museli spustat lokalny server (berte to ako nutnost apache pri robeni s php/mysql alebo nieco take). A ak spustia lokalny server, daju k serverovemu kodu pristup komukolvek s dostatocnymi znalostami. A odtial uz je len kusok k hackom/botom. A pokial niekto zazil hranie Diabla2 cez oficialny battle.net, urcite vie ake obrovske problemy s hackmi/botmi existovali a ja osobne beriem cokolvek co spravia, len aby sa ta situacia neopakovala.
    Posledna vec, tato ma naozaj velmi zaujima, preco vam vlastne vadi nutnost zalogovat sa na Blizz servery pre hranie single playeru? Ved napr. pre Starcraft 2 single sa tiez clovek musi lognut na battle.net a neviem o tom, ze by s tym mal ktokolvek nejake problemy. Ako to vlastne bude obmedzovat vas OSOBNE? (hovorim k ludom, ktori k tomu maju vyhrady.) Dajte mi nejaky prakticky priklad, pretoze ja osobne si naozaj neviem predstavit akykolvek realny problem pri hrani... Well, mozno mi padne internet, cert to ber, raz za cas sa kvoli tomu fakt nezastrelim... Pretoze tiez suhlasim s tym (ako je pisane aj v clanku), ze v sucasnej dobe pripojenie k internetu nemoze byt pre ziadneho hraca co i len najmensi problem...
    Pozeram, ze sa tento prispevok zmenil v pekne dlhy wall of text, sorry, ale tieto diskusie pod Diablom ma naozaj neskutocne vytacaju, nechapem ako mozu ludia tu hru odsudzovat predtym ako si ju zahrali a to na zaklade NEPODSTATNYCH DEBILIN ako aukcia, ci nutnost byt online - preco preboha nikoho nezaujima, ako sa to bude hrat? Ci to vobec bude dobra hra? Kedy sme sa vlastne dostali do stavu, ze nas nezaujima aka to je hra, ale blbosti? Nezalezi mi, ci ma ta hra bavi, ale ci je nutne byt pri jej hrani online? WTF?! Pretoze podla toho co vidim (+ podla predoslych skusenosti prave s Blizzardom, ktori vzdy vedeli spravit dobru hru), to moze byt skutocne velmi dobra hack'n'slash hra, pravdepodobne doteraz najlepsia v zanri...
    • Problem pre mna osobne nie je vo fakte, ze je nutne byt online, ale v tom vysvetleni. Kto su vyvojari, aby mi hovorili, hras/nehras to spravne? Pri hrach mi ide primarne o slobodu rozhodovania so vsetkymi nasledkami. Ale pozrime sa na to inak: nutnost byt online chapem koli faktu, ze aukcie budu aj za realne peniaze. Vacsi problem je pre mna to s tymi real money. Tym padom nebudu najlepsi ti, ktori su ochotni vrazit svoj cas, ale ti, ktori su ochotni vrazit peniaze. Ano, smerovali sme k tomu uz dlhsiu dobu, ale stale si nemyslim, ze je to ok.
      • máš pravdu a podla mňa keby to fungovalo aj bez internetu tak ludia ktorý chcú niečo kúpiť z aukcie tak aj kúpia aj keď tam nebude len online
    • mne zalezi ako sa to bude hrat, a presne preto nechapem preco musel spravit len pre tých ktorý majú dobrý internet , radšej by ukázaly niečo v hre a nie toto omg
    • tl;dr
      • tak se nauc cist
        S autorem puvodniho prispevku samozrejme souhlasim, jedine mali spratci co by radi hru stahli z netu minusujou vsechny prispevky zde, co s tim online hranim nejak souhlasi.
        • vetsina lidi co s tim nesouhlasi ma padny argumenty a jsou do bejvaly hraci D2 ... ten kdo s tim souhlasi je nekdo kdo to nehral, je mu 14 let a chce bejt drsnej, nema mozek ... nebo je jeden z tech co budou na lidech somrovat equip....

          ja s tiim nesouhlasim i kdyz si tu hru budu kupovat... dlouho sem hral D2 a hodlam v D3 pokracovat , i kdyz je plny naprostejch hovadin ze strany vybojaru
  • Offline to chtěj hrát jenom lidi co kradou hry a nechtěj si to kupovat. Naopak kdo si to koupí bude rád za tu obrovskou podporu co mu to dá! Za pár korun...
    • offline to hrajou lidi, co nesnasi pubertaky somrujici o prachy na kramy v obchode(ve hre)..
      • Mluvíš o svých kamarádech? Páč jinak nevím, jak by se ti do instance dostali... :-)
        • treba tim ze tu hru budou hrat ty ko*ote... jak jinak.. podivej se na dnesni hry.. CoD,BF, CS ... WoW,L2,Aion ... atd atd.. vse plny decek co si neco dokazujou a v kazdym MMO na tobe ve meste vysi nakej trotl co pise MONEY PLS ...
          • Ale do tvojej hry sa nedostane nikto, komu nedas povolenie. Toto nie je MMO, toto nie je CoD, toto nie je TF2... Hras ty a pokial chces aby sa k tebe niekto pripojil tak mu to povolis. Pokial nechces, tak nepovolis a hras sam. As simple as that.
            • Bohuzel, mam dojem ze to bude trosku jinak a ty decka tam potkas stejne. Je to jen dohad, ale myslim si ze to bude fungovat stylem zalozenejch her public/password. Pokud si budu chtit zahrat s nekym jinym nez s kamarady, tak zalozim public hru ( treba i z duvodu ziskani nejakych novych ) a moznost ze se ti tam napoji decko, co po tobe chce jen itemy a goldy, je dost realna. Takze bych to uplne vylucovat ze se to nestane.
            • v podstatě parafráze private serveru Steamu :-D (až na to že ten běží na clientovi)
          • Zde je ovšem řeč o Diablu 3, jestli sis nevšiml... :-p
            • diablo bude jeden z nich (podla mňa) no nie až tak ako wowko atd
      • WASD to rekl hezky :) ... Online hry jsou dneska ve vetsine plny de*ilama a detma co somrujou o equip nebo tak neco

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší