Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Diablo III selhává ve všem důležitém. Mise jsou stereotypní, AI slabá, grafické zpracování mizerné, design spoléhá na náhodu a mise na vyšší obtížnost jsou těžké tak, že by hra mohla posloužit jako šidítko pro sadisty. 3/10
    • To už to bylo, zkus to znovu.
      Další!
      • http://games.tiscali.cz/recenze/men-of-war-condemned-heroes-recenze-59442
    • nesouhlasim :D
    • přesně navíc ten stupidní systém ovládání kde musíte hrdinu vodit klikáním 2 metry předněj stojí pod schodama kliknete na patro a on nei schopen najít cestu musíte mu jí uklikat *11*
      • Vrook
        Tečky mezi větama. Používej je.
    • mission impossible
  • Cahir
    Hairy:V ME3 to vnímám jako velice dobrý nápad a další důkaz toho, že v Bioware jsou lidé kreativní, nikoliv fosílie. Je to úžasný nápad. Představ si koncept, který má potenciál z jedné a té samé hry učinit dva odlišné žánry. Chceš-li hrát RPG, necháš to v RPG modu a jedeš klasiku. Chceš-li hrát akci, změnou modu se ti ME3 v podstatě přetaví ve střílečku s výborným příběhem. Dost jsem na tím přemýšlel a ideálně bych si to představoval takto: Uděláš plnohodnotné RPG (které však předpokládá střílečkoidní soubojový systém) Vezmeš ho, nastavíš v něm defaultní příběh, odstraníš rozhodování, odstraníš části, kde hrdina běhá po městě, případně jiné lokaci, kde sbírá úkoly a máš tu plnohodnotnou střílečku s výborným příběhem, která v podstatě nemá "hluchá" místa. Vzhledem k tomu, že jde jen a pouze o redukci, nepředpokládám, že by to bylo obzvlášť náročné na vývoj.

    Podle mě je to geniální myšlenka, která hru v podstatě rozděluje na dvě, cílí na odlišné typy hráčů a v podstatě s sebou nenese žádná omezení. BW to nedotáhlo úplně do konce, ale ta idea tam je.

    EDIT: Sorry, double post.

    EDIT: Je to v podstatě to samé jako "dvouúrovňový" typ hry, s kterým uvnitř žánru přišel Sawyer. Ten zachoval návykový, střílečkoidní, primitivní a tupý gameplay z Falloutu 3 (jedna z nejpočetnějších skupin v množině casual hráčů je ta, kterou baví běhat po otevřeném světě, sbírat itemy a vraždit potvory - onen "gamble", o němž mluvil Vávra - na ostatní aspekty hry tento typ hráčů příliš náročný není) a jakožto "druhou úroveň" se svým týmem vytvořil nadprůměrný příběh, zápletky, postavy, prostě všechen ten filosofický, psychologický a podobný přesah, v kterém se my yntelechtuálové tak rádi brodíme. A tím nakrmil všechny; gambleří mají svůj obrovský prostor k tomu, aby se mohli vyřádit, náročnější hráči mají prostor k nějaké reflexi. Všichni se nažrali, nikdo neutrpěl a hra vydělala 6 míčů.

    Takovýto koncept her by měli začít razit v BW i Obsidianů a určitě začnou vydělávat velký prachy. Myslím, že Muzyka už na něco podobného přišel, a proto začal kvákat o inspiraci Skyrimem pro DA3...
    • ja skor cakam, ako dopadne Wastelands, keby ze mal velke predaje, mam aj ja sancu konecne nieco poriadne hrat, nielen dookola 10 rocne pecky :)
    • Jj FNV má parádní "dvouúrovňový" koncept a jsem tomu rád... Jediný co vybočuje je Hardcore Dead money (ale tomu jsem moc taky rád. U mne je to jeden z nejsilnějších příběhů co jsem hrál)...

      Uvidíme jak se tím poperou v DA3... Pokud dokážou nastavit ty dvě úrovně dobře a přijdou s neotřelím příběhem, tak taky budu rád...*1*

      Největší napětí je ale kolem Falloutu 4. Bohužel Bethesda asi nemá potenciál vytvořit hlubší intelektuálnější příběh. *13*
      • Hairy_Ass
        Nemá, páč prodeje jejich her mluví jasně - hlubší příběh nemá smysl dělat, když jsou hráči zjevně spokojeni i bez něho. *4*
        • Hmm asi se podívám po nějakých srovnání co se týče prodejnosti Fallout 3 a FNV... Osobně mně ten koncept u Elder Scrolls a Skyrimu nevadí, ale Fallout to je jiná

          Btw jen takový malý off-topic. Hraji Brotherhood a chtěl jsem se tě zeptat jestli je historicky potvrzené že Lucrezia Borgia a Cesare měli nějaký románek..
          • Hairy_Ass
            Teď se z toho Troll.diskusni asi zjeví, ale abych popravdě odpověděl, tak se jedná jen o dohady. Spíš šlo jen o pomluvy, ale kdo ví... *3*
            • Hairy_Ass
              Trol.diskuzni@tiscali.cz: No, tvůj rozhodně ne. *1*
            • Hmm Targaryeni... Jestli se jimi neinspiroval Martin při vytváření Cersei a Jaimeho *1*
            • Trol.diskuzni
              "...kdo ví...", ale jinak by naše životy bez toho rozhodně nebyly úplné, že? *5*
        • Cahir
          Že by na to mohla mít ukazuje Morrowind. Ale teď netuším, jestli při vývoji na klíčových pozicích seděli tehdy ti samé lidé jako teď.

          A máš samozřejmě pravdu, kdysi jsem sledoval Sawyerův Twitter a tam mu někdo napsal, že mu velice děkuje za promakané postavy typu chief Hanlon, Joshua Graham atd. a pozadí kolem nich. A Sawyer trpce odpověděl, že sice děkuje, ale že většina hráčů na to stejně kašle. Vyznělo to celkem zoufale. Tehdy jsem se bál, aby ho to nějak nezlomilo. *1*
    • Hairy_Ass
      Jako marketingový tah to beru. Ostatně, kdo by nechtěl, aby se jeho hra líbila všem typům hráčů, ale osobně tohle hatla matla se mi nelíbí. Když si budu chtít zahrát střílečku bez hluchých míst, tak si pořídím třeba nového Max Payne. Koupit si ME3 a chtít ho hrát jako střílečku bez dialogů je pro mě stejně logické, abychom se vrátili k tématu, jako kdybych si pořídil Diablo 3, ale nelíbilo se mi násilí v něm zobrazované a jen bych si chtěl s těmi postavami pokecat - tedy přesný opak. *4*
      • Cahir
        A není to tím, že už existuje ME a ME2? Tedy , že jde v podstatě o "narušení" (adekvátně spíš navýšení, protože RPG mód ME3 implementací akčního modu nijak neutrpěl) konceptu již existující série? Představ si novou sérii, v níž by s tím byl od začátku obeznámen. Navíc to, že můžeš tu redukci vypnout v podstatě vyvrací veškerá potenciální negativa.
        • Hairy_Ass
          No jasně, že jde celou dobu o to, že před tím byly ME1 a 2. *4*
        • Ale představ si, jak těžký je tohle dobře udělat. Udělat to tak aby při action modu nebyly hluchy mista a pri story modu to nebyly jen kecy o nicem. To proste vyzaduje dalsi spoustu casu na vyvoj a jak se ukazalo u ME3, tak ho Bioware při vývoji nemělo zrovna na rozdávání.
          • Hairy_Ass
            Trol.diskuzni@tiscali.cz: Ty seš dobrej vtipálek. Tvoje cca půl roční tažení s cílem do každé druhé diskuse tady na Games.cz napsat něco negativního o Skyrimu považuješ za psaní k tématu? *1* *1* *1*
            • Hairy_Ass
              Trol.diskuzni@tiscali.cz: Ale notáák, k čemu ty hanlivé výrazy? Diskuse byla o tom, jak Vávrovo studio pracuje na té jejich "husitské" hře. Že se diskuse trochu přesunula k tomu, na jaké období se to zaměří, je i v celku pochopitelné. Zvlášť, když se k tomu přesunula i diskuse v podcastu s Vávrou. *14*
            • Trol.diskuzni
              Rozhodně je to aktuálnější téma než nějaký hypotetický blbeček z XY. st (jehož činy jsou v podstatě jen nedoloženou spekulací)... *3*
          • Cahir
            T-Opel: "Ale představ si, jak těžký je tohle dobře udělat." - Tohle není pravda.
          • Cahir
            To není pravda a sám bys to měl vědět, jestli jsi ME3 hrál pečlivě. Konec se možná nezařadí mezi nejrozvětvenější v rámci RPG žánru, ale oba víme, že v rámci jednotlivých misí bylo těch proměnných spousta. Jen se podívej, jak diametrálně odlišně může probíhat/skončit Tuchanka, Rannoch, vztahy atd. Akční mód by udělal pouze jednu věc: vybral by jednu cestu, která by se stala kánonem a ostatní by uzamkl. Nejsem žádný vývojář, ale tohle prostě nemůže být nijak zvlášť náročné.
            • Co neni pravda, že neměli dost času na vývoj? To teda pravda je a řikala to spousta lidí co na ME3 pracovala. Spousta věcí se vynechala protože prostě nezbyl čas, třeba situace s Rachni měla mít daleko větší důsledky a ne jen že tam bude Hybrid/Queen. Zkusím najít na ten rozhovor link kdyžtak.
              Pokud by akční mod fugnoval jen takhle, tak to samozřejmě složitý neni. Me jen prijde, že tohle musíš zahrnout i při designu, že to někdo bude hrát jen jako CoD, někdo se bude spíš dívat na film a někdo bude hrát akční RPG se všim všudy. :-)
            • Trol.diskuzni
              Pravda, ale narozdíl od vás alespoň k věci - to jsem ti však již jednou říkal, že? *3*
            • Hairy_Ass
              Trol.diskuzni@tiscali.cz: No, určitě by to byla jen jehla v kupce sena tvých komentářů na téma, jak je D3 horší než D2. *14*
            • Trol.diskuzni
              Hlavně se zas začněte dohadovat o tom, co kterej blbeček z kterého století udělal nebo neudělal... *7*
            • Hairy_Ass
              Dobře, ale dále bych diskusi o ME3 do tohohle tématu nezatahoval, ta už měla svůj prostor jinde. *3*
  • hra koupena, rozblena, nainstalovana a Error 37, haha. No nic, tak doufam, ze kdyz to oprasim za pul roku, az to vsichni dohrajou, tak reknou, ze uz se nevyplati provozovat servery pro tuto hru, haha. No paradni neni nad to koupit si hru :oD
    • error 37 neznamená nic jiného než to, že server je víceméně plnej.Na offi stránkách píšou zkusit se přihlásit víckrát za sebou (funguje,někdy se to chytne na 2-3 pokusy,někdy na 10 no).Tím to nechci omlouvat, tohle si měl Blizzard ošetřit dřív.Ale hrát se dá, jen to někdy chce trochu trpělivost.
  • Asharak
    Hlavně začněte všichni nadávat na grafiku.
    Kterou poslední dobou všichni viní jako jedinou dobrou věc na nové hře.
    • Kdybych mel Diablu neco vytknout tak je to prave to jak vypadaj postavy a tim nemyslim jen slabe textury... vim ze hry od Blizzardu nejsou tolik hrany kvuli tomu jak vypadaj ale tak nejak jsem cekal ze se vytahnou vic.
      • Asharak
        To já taky :) Ty textury a modely bych taky rád viděl propracovanější *10* A navíc nechápu, proč neudělali ještě lepší nastavení hry, než udělali v SC2. ...teda chápu, není tu moc co nastavit *9* ¨

        Ale pointa měla být v tom, že když vyjde hra, která není graficky dokonalá a hlavní pozornost má balanc postav, tak jí (grafikou) najednou všichni opovrhují. Resp. mění názor a chtěli by Crysis 3.
    • Ringwraith
      Way to miss a point.

      BTW pořád ti ještě hra nepřišla? Tak to ber z té lepší stránky, aspoň tě nikdo nevykradl.
      • Asharak
        Ne, ani mi nepřijde.
        • Ringwraith
          Jakto? *11*
          • Asharak
            Jdu si pro ni osobně. *3*
            • Ringwraith
              Tak bohužel to, jak se o sebe umíš postarat na netu nemá s vykradnutím zhola nic společného.

              Viz mnohokrát opakovaná slova o session ID spoofingu.
            • Asharak
              To sem rád. Ale neboj se, nejsem krypl a umím se o sebe na netu postarat *3*. Ale jestli mám hru rád nebo ne nevím, jelikož tu není warez verze. Hold to musím risknout a recenze mi zase dala chuť koupě *6*
            • Ringwraith
              Dobrý. *3* *14*

              Tak ale zatím bacha při public hrách, tam probíhá to vykrádání. A vidím, že máš hru fakt rád, takže bych ti to vůbec nepřál.
  • ... hre ktorá je klon WoW a tvári sa ako rodná sestra diabla
    • Veskoslav
      Co Tě tak čtu, tak ty jsi tu hru kriizoval ještě před vydáním. Proč sis ji tedy ksakru koupil?
      • Ja som z organizácie NNNP /nekupovať, nehrať, nepirátiť pi*oviny/, ale chceš link na betu? *2*
        • Vele, vele ti si *urák:
          http://www.youtube.com/watch?v=wgRJeD2IkNs
          a betu som nesťahoval ja som z NNNP
          • Vrook
            >maďaři
          • Veskoslav
            Ne ty jsi z DCNAT (debill, co neumí ani trolit)
            • Veskoslav
              Slovo LOL povětšinou používají lidé bez "fantazie", slovní zásoby či malé děcka. Nebo jsi myslel League of Legends? To se pak omlouvám. Doufám, že se díváš doma na obrázky jídla a nejíš je. Je to v podstatě to samé.
            • LOL, čo je na hraní iné od toho videa? To že si klikneš?
              *1*
        • Veskoslav
          Ty hru hodnotíš podle Bety? No to o něčem vypovídá......
          • Tak já tu hru hodnotil také podle bety, hrál jsem ji asi 30 minut (ani jsem ji nedohrál) a hned jsem si řekl, že to určitě koupím *2*
            • A hlavně musím dodat, že mě to baví a v podstatě jediná věc, která mě opravdu štve, je to tragické generování ještě tragičtějšího lootu.
      • Veleslav ty si iný úlet však?
        • Veskoslav
          Tak určitě. Denně kupuji hry, co kritizuji měsíce, abych i po zakoupení v tom mohl pokračovat a říct, jak jsem vyhodil peníze.
          • Nevěř tomu že ji koupil :)
            • Veskoslav
              Teď přiznal, že hrál jenom betu....
  • Jasnej dukaz upadku pc hrani. Jestli je teda tohle to nej co bylo touzebne ocekavany, tak je cas prejit na konzole. Od doby Diabla 1 se to zmenilo jenom kosmeticky, zaklad je porad stejnej: nelogicky pribeh, nulova AI, ktera ma jen 2 faze(v klidu/jdu ponem), miliarda kliknuti. Ted si navic lamky muzou nakoupit skvelej gear-cheatovani.
    • Prej jasnej úpadek PC hraní *15* Jako bys řekl "jasnej úpadek automobilovýho průmyslu" po tom, co Čína vydala své další auto. Prostě s mrkni po jiných hrách/autech, který to tvrzení vyvrací.
      • Automobilový příklad? Třeba takový Volvo už je dneska taky čínský... a co to bylo za poctivý vozy. Povzdechnutí je na místě...
        • Možná je Diablo III stejný jako Volvo, i když Volvo je nejspíš bezpečnější, to ale neznamená, že nejsou jiný hry, který drží PC nad vodou. Strategie, adventury, Zaklínač...
          • O tom žádná. Dokud není na konzole série Total War včetně modů, tak je nevnímám jako zařízení, na kterých lze rozumně hrát *1*
            • Ale hlavně - budeme mít Company of Heroes 2!!! *14*
        • Veskoslav
          Proto Volvo pořád patří k technické špičce, v bezpečnosti získali všechny její auta 5/5?:)
    • Zayl
      Ghh ... teda jestli sis myslel že Diablo je nějaký benchmark PC hraní, tak jsi nejspíš z marsu. PC je akorát tak poslední baštou strategií, protože s těma si controller neporadí ani kdyby se podělal. Všechno ostatní je dávno doupadnuté.
      • BoB.2
        To je fakt s trochou praxe se ta i FPS hrát Gamepadem obstojně. *4*
        • Veskoslav
          Tak vypni si všechny pomocné prográmky, co jsou zabudované v FPS hrách a pak si povíme, co je to obstojné hraní:)
          • Zayl
            Jaké pomocné prográmky? Auto-aim a aim smoothing je zabudovaný a nic externího nepotřebuješ.
            • Odulin
              Jo, proti tomu samozřejmě nemůžu nic mít, ale to už mluvíš o něčem jiném..Srovnání gamepad vs k+m. Mě jen trochu popudilo to předchozí obecné tvrzení, že FPS+gamepad=nehratelné. Nic v pohodě, jdeme dál.;)
            • Veskoslav
              Tak ale bez těch programů nikdy nedokážeš porazit někoho s myí a klávesnicí:)Nikdy ten nelepší s gamepadem nedokáže porazit toho nejlepšího s myší. Reakční doba je totiž mnohem menší. Jako TPS, o ještě zvládám na Xboxu, Halo sérii taktéž (s vypnutím blbůstek), ale tím to asi končí. Ostatní hry jdou na "vrub" pc.
            • Odulin
              Veskoslav: Nesmysl...nejsou nehratelné. Chce to jen zvyk a cvik, nic víc. Samozřejmě asistenty a podobný věci vždycky vypínám. Kámoš z baráku taky u mě vždycky říkal, že na gamepadu si FPSku nikdy nědá, že je to strašný apod...pak koupil Xko a po tejdnu už to slušně mrskal i na gamepadu. Hodnotit co je na co lepší apod. to je něco jinýho, ale ať mi prosím nikdo netvrdí, že FPS jsou na gamepadu nehratelné, tak to není. *3*
            • Zayl
              No myslím že pointa ani tak není to že si musíš pomáhat šidítkem, ale spíš to že je to ve finále funkční a tím pádem vhodné na konzole. Jako gamepad bez aimů bys podělal i s kuličkovou myší za 50 korun.
            • Veskoslav
              No tyhle zabudované blbosti jsem myslel. Bez nich je FPS naprosto nehratelná s gamepadem:)
    • Veskoslav
      Na konzole? Myslíš ty konzole které pokřivili např. žánr FPS?
      • FPS pokřivilo hlavně COD a né konzole, konzole s tím nemají nic společného. Aneb, jak udělat co nejvíc casual hru, aby jí hráli i matky na mateřské, abysme na tom co nejvíc vytřískaly ... nemůžou za to konzole, ale chtivost vydavatelských domů.
        • Zayl
          Jo, konzole za to vůbec nemůžou. A teď tu o Karkulce.
          • no konzole jako takova ne ale zakaznici kteri je kupiji k hrani se proste dostali uplne jini typy lidi nez "technicti nadsenci" a je jasne ze takova skupina si nebude libovat ve slozitych hrach chce se bavit a nepremyslet u toho. Co je ale problem ze ta skupina je mnohem vetsi a tim padem "diktuje" herni scene(marketingu) jak maji hry vypadat...
        • Veskoslav
          CoD rozhodně ne. Vem si třeba CoD II, to patří doteď mezi nejlepší FPS.
          • Hairy_Ass
            Ale začal se v něm používat auto-heal.
            • Zayl
              Já myslel že to je další z neřestí Halo.
            • Veskoslav
              Pravda no. Ale tam se to dalo ještě snést. Tam mi na nejtěžší nepomohlo se schovat za krabici jako v posledních dílech.
  • Completely free to download and play
    A persistent online world capable of supporting hundreds of thousands of players
    A dark and gritty game world rendered from a fixed 3D perspective
    Battle dozens of foes across a variety of unique areas
    Randomly generated levels and items for extreme replayability
    Online ranking and ladders for every game mode
    Visceral combat with dozens of combinable skills
    Battle in PVP tournaments for worldwide recognition

    http://www.pathofexile.com/
    • Also, as far as graphics are concerned, a complete copy of Diablo 2.
      State-of-the-art gameplay elements that comprise of every game you have ever played. Nothing added!
      Thousand-year-old approach. We do not want to ruin your thousand-year-old game experience!

      And for free!
    • No DIABLO in its name.

      Interest lost, get lost.
    • scesty prispevek jako vždy
      • Hra PC Diablo III
        1 594 Kč
        http://www.eberry.cz
        • Ji si byl koupit diablo 3 v czc v den vidani a stalo me 1250
        • a co jako? nejsi ty nahodou solxiger z oblivion fora? pamatuju si te mel si celkem rozumne prispevky kdysi, pak jsi se asi musel nekdy uderit do hlavy nic ve zlym, protože ted pises jen zcesty
          • To že som bol vždy proti Diablu sa dá nájsť aj tam, a tunaky viacmenej inde neprispievam len k DIII, je tu pár típkov, čo nevidia chyby Blizzu a aj sa pri tom človek pobaví. *1*
            • Ringwraith
              *11*
            • Vrook
              Já tu nic psát nebudu. Stejně by to byly perly sviním, takže nač plejtvat časem.
            • Ringwraith
              Těším se na tvůj koment nahoře, kde to rozsekneš, Vrooku. *5*
            • Vrook
              Hungarian rage.
  • 3/10 a to jenom kvuli tomu,ze to nese nazev diablo
    • Libi se mi
    • Dát hře body navíc protože nese název Diablo je jako dýt procenta navíc filmu protože ho režíroval Tim Burton
  • Výborná ( a diplomatická) recenzia. Hru vystihla veľmi dobre. Mňa snáď najviac sklamal príbeh, ktorý bol až prekvapivo jednoduchý a nezáživný. Podľa konca som to odhadol na taký rozbeh do datadiskov. :)
  • MrSanta
    Otázečka - dá se někde v nastavení vypnout ta minimapa v rochu, to chatovací okénko vlevo dole a okénko se seznamem úkolů?
    • nedá, bohužel, žádná customizace nejde
      • MrSanta
        Ani ty poletující čísílka a popisky různých efektů jako "snared" apod?
        • Jo to se da. A pokud vim tak okenko se seznamem ukolu muzes zabalit
          • MrSanta
            Díky chlapci. Počkám až vyjde datadisk, kde bude hratelný templář, cena bude dohromady kolem 400 Kč a pak koupím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit