Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Grafika je dost subjektivní, ale hezkou grafiku nikdy nedělali nejnovější technologie nebo fotorealistické textury, právě naopak. Podle mého názoru je D3 jedna z nejhezčích her, co kdy vyšla. Je to hotové umělecké dílo, živá malba, něco takového udělat je neuvěřitelně náročné.
    Pro ty co o ni chtějí vědět víc, tak doporučuji tohle video: http://gdcvault.com/play/1015306/The-Art-of-Diablo
    Plně souhlasím s tím co napsal níže Kostěj: „je prostě Blizzardovská v tom nejlepším slova smyslu. Nenápadná tam, kde nemá překážet, efektní, kde má ohromit (wizardský efekty), detailní, kde je čas se kochat a při tom všem relativně nenáročná. I při tý neskutečný řeži ve čtyřech je bitevní pole pořád krásně přehledný. Že nevyužívá nejmodernější technologie mi nemůže bejt víc ukradený.“
    Co je nejdůležitější, tak tahle grafika nikdy nezestárne.
    • Tahle grafika už zestárlá je. Styl "barevná baculatost", který tu je od Warcraftu 3, se mi sem moc nehodí, i když ta barevná paleta (většinou) není tak šílená jako ve zmiňovaném Warcraftu nebo Torchlightu.
      Rozmazanost textur mi nějak extra nevadí, ale jejich jednoduchost už celkem jo. Většina věcí, co jsem tam viděl, je taková ble, že občas ani není vidět, kde to má předek a kde hmm...druhou stranu.
      A efekty u wizarda? Pamatuji si, ve mě ten fialový létající flek vyvolával pocit naprostého zhnusení. Létající textura, pff. *1*
      Tak tedy, ošklivá to grafika není, ale velmi dobrá, nebo dokonce jedna z nejhezčích vůbec? Těžko.
      • No stejně ti doporučuji podívat se na video (odkaz nahoře), možná změníš názor. Textury samotné jsou hodně kvalitní, to že vypadají rozmazaně je efekt AA a taky účel, aby se oko zaměřilo na to co je na scéně to hlavní. Možná je to chyba, možná ne, každopádně to funguje dobře.Celé pozadí je schválně v kontrastu s postavou a npc, víc zjistíš v tom videu.
        • Rozmazané textury jsou efekt antialiasingu? To je trochu hloupost, ne?
    • Alex81
      Myslim si, ze spousta lidi si plete grafiku, (ve smyslu, jake graficke ficurky enegine zvladne) a stylizaci. Napr. Far Cry, ve sve dobe nej grafika, nejmodernejsi technologie a dneska? Malo koho myslim ohromi kvuli grafice. Na druhou stranu Bioshock, jeho stylizace funguje a bude fungovat porad. D3 se bude hrat jeste dlouho a porad bude pusobit stejne; nezestarne jako Far Cry.
    • hezky napsano, škoda že neco podobneho se nedočteme v recenzi, kdy to odbyli povrchnim tvrzeni "stara grafika"
    • Suhlas.Dobry design je lepsi ako vseliakymi filtrami a cackami prepxana slatanina.
      Vid napr.Borderlands
  • Vydat tu hru jakakoliv jina firma s jinym nazvem, pochybuju, ze by se dostala nad 7. Navic po tolika letech vyvoje opravdu nehodlam cekam na patche a datadisky aby to k necemu vypadalo. Tohle je typickej priklad toho, jak autor znamena vic nez vyslednej produkt.
    • Jako by u nás existovala slušná herní žurnalistika že... Ono se za pár měsíců někde mimo řekne že to není zase taková pecka a pojede se dál. Hlavně si nikoho nenasrat. Distributory, čtenáře, metacritics.
    • Je to smutná pravda no. Hezké je, jak doteď všichni zatracovali diablovky s nějakou inovací ve srovnání s D2 že jsou to špatné kopie a špatné hry. I kdyby vyšla hra uplne stejna jako D3 tak by dopadla stejne ne-li hur. Ale kdyz to vyda Blizzard, i kdyz se to D2 temer nepodoba, tak stanovil novy standart a tecka. :-)
      • Hairy_Ass
        Jo, nový standart. Jestli se teď ten systém automatického skill tree rozšíří dál, tak se máme ještě na co těšit. *4* Další změny přinesl ME3 s těmi jeho mody na automatické dialogy, takže až to nějaký šikula dá dohromady, tak vytvoří RPG nového typu = akční hru. Aleluja! *15*
        • Cahir
          Hairy:V ME3 to vnímám jako velice dobrý nápad a další důkaz toho, že v Bioware jsou lidé kreativní, nikoliv fosílie. Je to úžasný nápad. Představ si koncept, který je schopen z jedné a té samé hry učinit dva odlišné žánry. Chceš-li hrát RPG, necháš to v RPG modu a jedeš klasiku. Chceš-li hrát akci, změnou modu se ti ME3 v podstatě přetaví ve střílečku s výborným příběhem. Dost sem na tím přemýšlel a ideálně bych si to představoval takto: Uděláš plnohodnotné RPG (které však předpokládá střílečkoidní soubojový systém) Vezmeš ho, nastavíš v něm defaultní příběh, odstraníš rozhodování, odstraníš části, kde hrdina běhá po městě, případně jiné lokaci, kde sbírá úkoly a máš tu plnohodnotnou střílečku s výborným příběhem, která v podstatě nemá "hluchá" místa. Vzhledem k tomu, že jde jen a pouze o redukci, nepředpokládám, že by to bylo obzvlášť náročné na vývoj.

          Podle mě je to geniální myšlenka, která hru v podstatě rozděluje na dvě, cílí na odlišné typy hráčů a v podstatě s sebou nenese žádná omezení. BW to nedotáhlo úplně do konce, ale ta idea tam je.
          Podle mě je to geniální myšlenka, která hru v podstatě rozděluje na dvě, cílí na odlišné typy hráčů a v podstatě s sebou nenese žádná omezení. BW to nedotáhlo úplně do konce, ale ta idea tam je.
        • Jo taky doufam, ze se ten "automatic open skill tree" neujme. Taky me stve, ze si nemuzu skilly namapovat na libovolna tlacitka a ten cooldown pri zmene je taky otravnej.
          • Ty jsi fakt tr... Skilly si můžeš namapovat snad na každé tlačítku a ten cooldown je tam účelně.
        • No snad se to ukáže jako dead end a pojede se dál. :-) Naštěstí nové D2 vyjde v srpnu, akorád pod jiným jménem a v jiné grafice.
          Tímhle způsobem tu bude brzo jen jeden herní žánr, ..... a bude se mu říkat film. :-D
          • ale ty grafiky je trikrat skoda... ze radsi misto pohadkovosti nevsadili na tu spinu diabla 2ky
            • ja myslel, skoda grafiky v T2
            • myslíš, že blizzard ma dvě sady grafiků, jednu pro WOW a druhou pro D3? nemá...
            • Snažím se nějak si odůvodnit proč zvolili zrovna tenhle styl. A jediné co mě napadá je, že nechtěli, aby se to příliš podobalo, jinak by lidi říkali že je to kompletní kopie. I když je to od stejných vývojářů, to spousta hráčů neví. Takhle se to jeví jako jiná hra i když je to v jádru D2 téměř 1:1, jen hozené do modernějšího kabátku....a komiksové grafiky. :-) Ale krev tam pořád je když to mlátíš mega hasákem.
  • Tak zlo se nám po 10 letech vrátilo. Ano vrátilo, ale je barevnější, "masovější" a dost se nám svým stylem "poWoWčilo".. Nováčkům v sérii to přijde super a famózní. Občasným Diablákům ucházející a zábavné, ale zarytým hardcore Diablistům to přijde jako nádherný sen, který se rozplynul když vás najednou někdo ve spánku polil kýblem studené vody. **** 6/10 ****
    • Podpis.
    • Úplně mi mluvíš z duše. Dneska jsem dohrál Normal s barbarem a dál nepokračuju.
      Strašlivý zklamání. Tohle nemá s Diablem nic společnýho.
  • Pojde si na chvili podat ruce a mit se radi! Udelame ohynek, zazpivame si tu nasi (This was a triumph i'm making a note here huge success...) chytneme se za ruce, dame si nejakou lehkou drogu a budeme zit v harmonii s vesmirem.
    • Sis ukák, ne? *1* To by tu pak byla nuda. *2*
  • Nikdy jsem taky nepochopil, jak někdo může považovat rozdělování bodíku do statistik, navíc v totálně nevyváženým systému za něco, co je zábava nebo mechaniku s výrazným vlivem na hratelnost, či vývoj postavy. Možná to funguje v jiných hrách s jiným systémem, ale v Diablu? Krom toho je rozdělování bodíku nahrazeno gemy, které umožnují dát do statistik jaké chcete daleko víc bodu než umožnoval systém v D2.
    Osobně bych radši viděl ve hrách systém z JA2, i když ten taky není úplně ideální.
  • kostejnesmrtelny
    Rozumná recka s odpovídajícím ohodnocením. S jedinou věcí výraznějš nesouhlasim, a to je grafická stránka, která je prostě Blizzardovská v tom nejlepším slova smyslu. Nenápadná tam, kde nemá překážet, efektní, kde má ohromit (wizardský efekty), detailní, kde je čas se kochat a při tom všem relativně nenáročná. I při tý neskutečný řeži ve čtyřech je bitevní pole pořád krásně přehledný. Že nevyužívá nejmodernější technologie mi nemůže bejt víc ukradený.

    Naopak bych vyzvedl ještě jednu poměrně pozoruhodnou věc, a to překvapivou "vertikálnost" úrovní (nevím, jak to líp nazvat). Když se stoupá do kopce, je to tak nějak poznat, a hra si ve všech možnejch terénních vlnkách, roklích, útesech, schodištích, propastech atd. vyloženě libuje, viz outdoorový lokace v druhý půlce prvního aktu. Nádhera. I díky tomu působí ten herní svět jako opravdovej svět a ne jako pár náhodně vygenerovanejch čtverců. Hrozně rád bych si to někdy zahrál s podporou 3D, mám pocit, že to bude stát za to.

    EDIT: Jo, a ještě jedna věc. Je to brutální. Hodně. Zejména za barbara, kterej skočí do skupiny démonů, chvíli se ozývá všemožný hekání a řev, a pak začnou odlítávat mrtvoly, cákající okolo sebe krev na všechny strany, usekaný údy a hlavy se nedají spočítat, lebky a mozky vybuchujou...no prostě nádhera *1*
    Pro děcka? Tohle bych teda svoje děcka rozhodně hrát nenechal. Bonusovej level na vás, hateři *3*
    • Potvrzuji, 3d za to opravdu stojií, a právě nerovnostní vertikálnost je v tom 3d hodně tzv. na očích+pěkné efekty v přiblížení jako sypající se písek ze stropu anebo casticove efekty v podobe jisker nebo snehu, to vse v 60 snímcích konstantních (gtx 590).
    • Abys sis rovnou nevyhonil blbecku...
      • Máš snad otce, který tě drží ve sklepě a směje se u toho s kámošem Rathem? Měl bys jít spinkat troubo :)
      • kostejnesmrtelny
        Copak děláš u počítače čtyři hodiny po večerníčku? Šup honem zalez, než tě mamina nachytá. *5*
        • Večerňajs je už v 18:45.
  • fallout
    Já sem s Diablem3 až na nějakých pár maličkostí spokojený, ty maličkosti nebudu rozebírat už jenom z toho důvodu, že hra před pár dny vyšla a já vím že tyto nedostatky vývojáři jistě brzy odstraní... ostatně byli jenom sami proti sobě kdyby ne.

    Takže jediná věc co mi na Diablu 3 vadí, je odfláknutý čtvrtý akt... hlavně teda prostředí ve kterém se čtvrtý akt odehrává. Čekal sem, že ve čtvrtém aktu přijde teprve to pravé peklo a na místo toho pomalu aby se člověk začal modlit v tom nebeském prostředí...
  • A víte co?!... Já si počkám, až Diablo III zlevní, a pak si ho možná koupím... Sic to může být pěkná hra (ačkoli, čekal jsem zde na tiscali minimálně devítku, po všech těch hypech), zůstanu raději u dvojky, kterou znám a nedám na ní dopustit. Zkrátka i přes všechen ten hype a epičnost, nebo proto, že "Blizzard", mě to nějak holt neláká. Dám si Path of Exile, a budu na tom pomalu stejně, a ještě ušetřím... četl jsem recenzi, vyděl jsem snad všechny propagační videa... (r)evoluce se nekoná, není nad čím tesknit... zkrátka hra pomalu do tuctu... A flameři a spol, po****e se *4*
  • mne ta recenzia pripada ako cela strana textu ktory obhajuje slabu hru, ale preto ze je to taka znacka a bol okolo tej hry taky hype, tak sa nasilu autor snazi ospravedlnovat chyby a zjednoduseny dizajn hry.
  • Moje dojmy su nasledovne.Tolko kritizovana grafika je podla mna daleko lepsia ako grafika D2 ktora sice mala striedmejsie menej saturovane farby no ich celkova kombinacia bola daleko divokejsia a tak grafika d3 k sebe daleko viac pasuje ale za graficky najpodarenejsi povazujem stale 1 diel serie.System skillov po provotych rozpakoch tomu prichadzam na chut a prirovnal by som to trosku k dote.Priamo v boji mate kdispozicii sice iba 6 skillov ale vsetky su pouzitelne a posoby to tak ze naucit a pouzivat jendotlive buildy bude ozaj otazka majstrovstva-myslim ze toto je velmi ale velmi casto prehliadane obrovke + ktory nov sstem priniesol.Osobne sa naozaj zacinam domnievat ze to stalo za to zrusit stary sposbo rozhadzaovania skillov-ono je v tom skutocne viac hlbky nez to na prvy pohlad posoby.Co sa tyka dlzky hry neviem ci mam inu verziu D3 ako mnohy prispievatelia ale mne uz len 1 act pride dlchsi nez prve dva acty z D2.
    • Ja souhlasim s Karlem slovaci jsou trapni ja nevim co to sem vubec leze *11*
      • Milý Pepa,
        z tvojho príspevku vidím, že si človek vzdelaný a majúci veľký rozhľad. Povedal som si preto, že presne na takéhoto Čecha som dlhé roky čakal. Čech, s ktorým som ochotný rozviesť diskusiu na tému: "Slováci na českých herných stránkach." A pretože aj z tvojej krátkej účasti v diskusii predpokladám, že si človek znalý mnohých svetových jazykov viem, že slovenčina ti nebude robiť problém. Ak by bol ale opak pravdou, určite môžeme prejsť do spoločnej reči. Budem preferovať angličtinu, ale ak sa pri svojom neskutočnom rozhľade rozhodneš pre napr. Esperanto, som pripravený sa ho kvôli tebe naučiť.

        Dávno dávno, keď som bol ešte malý harant a CD s demo verziou dobrej hry bolo pokladané za modlu sa o PC hrách čítalo z časopisov. Ako určite uznáš časy to boli krásne. Kúpil som si v stánku LEVEL, Score ale Gamestar s novou hernou peckou, nainštaloval, prešiel a hlavne prečítal časopis. Krásne na tom bolo, že nikto mi nedýchal na krk a nehovoril mi, aký som trápny. Musíš sám uznať, že takí ľudia ťa rozptyľujú. Práve vďaka čítaniu týchto časopisov mi čeština nikdy nerobila problém. Tiež si čítaním zahraničných médií získal svoj oslňujúci svetonázor?

        Pred tým, než budeme pokračovať, musím sa opýtať jednu otázku. Aké médiá používaš pre komunikáciu s priateľmi. Pretože ja som nútený používať stránky ako Facebook alebo Gmail alebo Twitter. Je pravda, že sú kvalitné ale na druhú stranu sú zahraničné. Človek ako ty určite pozná mnohé kvalitné české alebo slovenské komunikačné kanály. Predpokladám, že pre vyhľadávanie nepoužívaš Google ale Seznam? Tiež si myslím, že nevadí, že nenájdeš čo potrebuješ. Hlavne, že je to vaše.

        S pozdravom, Honza, Janko, Whatever
        • Rozumí mu někdo??! Jak se to luští tahle hatlanina ? to je ale bordel *11*
          • Milý Pepo,

            chcem sa ti poďakovať, že si si na mňa našiel čas a na môj príspevok si reagoval. Keď zohľadním hĺbku, myšlienku a dĺžku tvojho komentáru neviem si predstaviť ako sa ti to podarilo. Obdivujem ťa.

            Čo sa týka toho, že nerozumieš môjmu príspevku, chyba je pravdepodobne na mojej strane. Používam totiž špeciálnu verziu slovenčiny, ktorá obsahuje aj diakritiku a interpunkčné znamienka. Ospravedlňujem sa, ak je to problém. Bohužiaľ som sa stal obeťou klamstva učiteľov základných škôl. Tvrdili nám, že takto je to správne a ako malý chlapec som sa nebol schopný postaviť autoritám.

            Môžem skúsiť prejsť do češtiny ak to uľahčí našu konverzáciu. Nemôžem ale ručiť za výsledok. Predsa len je to jazyk od slovenčiny tak vzdialený a tak náročný, že mandarínština sa pri ňom zdá ako protojazyk. Ak sa mi to predsa podarí, nájdeš odpoveď na moju otázku?
            S pozdravom, Janko, Honza, Whatever
            • *1*
          • Ty si silny postizko.
      • jo, stačí, že sou jich plny tatry
    • Juhovýchodný Nemci, ste nejaký oprsklý, šak počkajte, Kníže prevedie anšlus Česka *1*
    • BoB.2
      Je hodně lidí co slovensky nerozumí hlavně mladí já slováky pamatuju mam i pár známejch ale slovenský příspěvky taky nečtu proto že se to čte prostě blbě.
      • Radioaktivni_surikata
        Ale prosim tě. Vždyť je to až na několik slov prakticky to samý, sem tam jiná samohláska, sem tam koncovka. Jako že by se ti blbě četlo něco po Polákovi nebo bys nerozumněl polštině, to bych chápal. Ale slovenština... Udělej si laskavost - nejezdi k Ostravě :D
      • Ty seš rád, že umíš vůbec česky, natož anglicky, natož slovensky *1*
        • BoB.2
          No a ty ses zase id*ot každej jsme nějakej. *1*
          (Id*ot je zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací)
          • Musel jsem si rejpnout. Tvá znalost angličtiny je již dnes legedární! Postaral ses o to ovšem sám*15*
    • +1
    • táhni nekam čoboláku slovenskej kdo má rozumět te tvé maďarské hatlanine *11* *12* nemáte snad vlastní stránky o hrách? asi ne, protože slováci jsou socky
      • Karle: Primitiv znamená: primitivní člověk člověk na nízké úrovni, prostoduchý, zaostalý. Idi.t znamená: Idi.t je zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou mentální retardací.
      • Karel je primitiv co uraží zemi ve které žíjí naši bratři. Je mi s něho zle. Karle mužeš si podat ruku se soudruhem nosačem Vaclavem Havlem.
        • Hairy_Ass
          To sice je, ale s těmi bratry bych to zase tak nepřeháněl. *4*
      • sankuri
        Cech ktery nerozumi slovensky, to je kamarade ubozak:-)
        • fuj, to je tvuj kamarad ?
      • Tohle je i na trolení dost ubohé. Arogantní, šovinistický, pitomý kec, který naprosto zbytečně zabírá místo v diskuzi.

        Daleko raději si přečtu příspěvek od Slováka, který má hlavu a patu, než takovýhle... věc :) BTW než se začneš navážet do cizích jazyků, nauč se vlastní, tohle je dost ostudné...
      • No ty seš ocas *6*
        • Ale má pravdu ten chlapec

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit