Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mopped
    A už je to tu zas.
  • to je dobrá otázka *1*
  • To teda není amorálnější ani omylem. To, že dáš hru do bazaru, je zcela normální a mělo by to být plné právo každého zákazníka, který si zaplatí za určitý produkt. Některé hry ani nejdou do bazarů moc dávat, kvůli amorální aktivaci a DRM. Pokud je hra kvalitní, nikdo ji neprodává dále a ponechá si ji, takže podobné ochrany jsou skutečně hodně amorální, když nesplňují svůj účel a jenom otravují nás, poctivé zákazníky *5*
  • Me by spis zajimalo kolik let jeste bude trvat nez se recenze na Numen objevi tady na games. cz ?
  • To ovšem generalizuješ osobní zkušenot. To, že ty v retailu nenakupuješ dle krabice neznamená, že to tak nedělá x procent ostatních.
  • Pekny clanok a urcite je velmi pravdivy, teda aspon z pohladu ze to nezavysli vyvojary nemaju lahke ani s digi.distribuciou. Ale tiez si myslim ze hlavne kvalita , popripade originalita robi najlepsiu reklamu... Hlavne je hru podla mna dostat do nejakych casakov na recenziu, alebo proste nejako ju zmedializovat aspon trosiscku :), a ked je ta hra kvalitna, niekto si ju vyskusa, zacne sa ta prava "suskanda", zacnu to recenzovat aj ostatny, zacne sa to predavat a je vyhrate... Ale rozumiem, je to tazky proces.

    Mimochodom ja mam tiez ovela radcej retail. Nie je nad to mat doma vlastnu zbierku...a nie je nad ten pocit ked vam hra pride domov alebo si ju kupite.... To proste milujem a ziaden download mi to nevynahradi , to si skoro pripadam potom ako ze tu hru kradnem z warezu :)
  • smejki
    uvědomuješ si, že bazar je horší (amorálnější) než warez?
  • smejki
    Také jde, milý vývojáři, o to, že vámi zmíněné World of Goo, Machinarium i Minecraft převyšují vaše Numen ve všech směrech. Brečíte hezky, to je pravda, ale prvořadá je kvalita vaší práce. Pokud ta absentuje, pak vás žádný distribuční systém (neboť jde jen o nástroj) nespasí.
  • mám to tak stejne :D
  • v době DRM na PC už to jde takhle točit maximálně na Xboxu
  • Přesně tak .. například na iOS je 2D strategie, která jako by vypadla z oka Supreme Commanderu, ale skoro nikdo ji nezná ... a to existuje i na PC.
    PS: Jmenuje se LASW (Land Air Sea Warfare)
  • hry kupuju zasadne normalne :) mam rad, kdyz otevru tu krabicku a krasne voni ten manual novotou :) jsem na to uchyl... a hlavne... hru pak zase prodam a koupim si jinou :) takhle to tocim uz dlouho... a jde to ! i s minimem financi... takze az mi zas nekdo bude tvrdit, ze hry stahuje, protoze nema penize....
  • janchor
    "Stovky kvalitních her" jsou iluze. Výjimky mají úspěch díky zcela univerzální kvalitě: vynikají.
  • ucho
    no řešení je jednoduché. udělat kvalitní hru. o té se mluví (nejlepší reklama) a pak se i hodně prodává... (a i na steamu po ní skočí :) )
  • Retail není lepší než digital tak jak je tam popisován.Lepší je v tom že aspoň pro mě je pořád lepší vlastnit fyzicky krabici ale jak všichni víme každému vyhovuje něco jiného viz. DV který davá přednost digi. distribuci.Ale tak jak je to tam popisováno je nesmysl.
    Dneska už alespoň podle mě většina ,která hry hraje má internet kde sleduje prodejny,herní servery at už české nebo zahraniční.Pak už chodi do kamenných obchodů na jistotu pokud tam jdou.
    Vždy když jdu nakupovat třeba do střediska Tesco a jdu kolem JRC ,která tam má prodejnu tak tam v té prodejně nikoho nevidím kromě prodavače.
    I v minulosti jsem hry kupoval na základě recenzí a dem ,které byly v časopisech a ne na základě několika řádku textu na krabici ,které barvitě popisují jak skvělá a epická hra je.
    A to je/byl i problém Numenu.V zahraničí byl recenzován jen minimalně ne-li vůbec ( aspoň co jsem měl možnost najít na gamespotu nebo googlu ) a z toho se odviji i prodejnost/zájem na Steamu nebo i jinde.Mimo to dneska už je tolik her ,že každý nemůže stihat hrát všechno.
  • Chce to holt vydat skvělou hru kterou lidé chtějí, pak není s úspěchem problém - viz world of goo, torchlight, machinarium, humble bundles, magicka, audiosurt, trine, amnesia, aquaria, braid...mohl bych tu těch her jmenovat spousty, a všechny mají hlavní úspěch digitálně a zaplatily se víc než dost, aniž by většina z nich měla marketing budget.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit