Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A k čemu ti to v DA2 je? Že dostaneš bonusovou přímočarou misi? V AP ti to dokázalo zvrátit průběh misí.
  • madmanito
    To je vec nazoru,pro me je treba NWN2 s datadiskama nejlepsi rpg do dob BG2.
  • Ok. Ale to co si uviedol v podstate potvrdzuje nazor, ze v programatorskom tyme v Obsidiane su tretotriedni babraci. Kvality Fallout NW su znacne postavene na sentimente k starym Falloutom a nie na samotnej hre. Pribeh a dialogy naozaj nerobia kvalitnu hru samu o sebe, ked 99 percent hry aj tak stravis ako tu niekto trefne poznamenal robenim "smetiara" v pusti.
  • Cahir
    Black Hand: To je pravda. Ale to máš třeba i v DA2 (friendship/rivalry).
  • Black_Hand
    tak v AP experimentovali taky. treba to ze konecne s nekym nemusis mit dobry vztahy muze mit smysl a neni to nezbytne "zle", byl docela dost velky pokrok.
  • Khanemis
    Přečti si to znovu. Psal jsem, že se kvůli enginu se nedá Vegas s původními Fallouty srovnávat po JINÉ stránce, než po příběhové. Jinými slovy, Vegas se dá srovnávat s původními Fallouty jen z hlediska příběhu (a, uznávám, zapomněl jsem dodat že také obecně z hlediska zpracování světa a dialogů), protože zbytek hratelnosti je příliš odlišný od původních her právě kvůli tomu enginu...
  • Kvalita enginu sposobuje to, ze sa F1 a F2 neda po stranke pribehovej porovnavat s New Vegas? Tomu celkom nerozumiem... Engine je engine a pribeh je pribeh, nie?
  • Nechapem z coho vyvodzujes, ze tie hry nehral... ved napisal, ze New Vegas hral 30 hodin.
  • Khanemis
    Prosímtě, jak můžeš takhle vůbec hodnotit New Vegas, když sám přiznáváš, že jsi Fallout 3 ani nehrál? Přitom polovina výtek, co k Vegas máš, vychází právě z toho nanicovatého enginu, co Bethesda dala Obsidianu k práci. Díky tomu se také nedá New Vegas porovnávat se starými Fallouty po jiné stránce než po příběhové, jsou to jinak prostě až příliš odlišné hry. Krása Vegas je v tom, jak krásně navazuje na svět starých Falloutů, doplňuje ho o části z Van Burenu, a prostředí mojavské pouště je uvěřitelně zpracované co se vnitřní logiky týče. A hlavním bonusem je, že prostě Obsidian umí psát dialogy tak, že se to člověku chce číst, zajímá ho to a nepůsobí uměle. Tam, kde si Fallout 3 hrál na dospělou hru s pomocí cákanců krve a ustřelených hlav, tam mnohem lepšího dojmu dosahuje New Vegas v obyčejných hovorech si lidmi (a jinou havětí). Pokud tebe postavy a svět ve hře nezajímaly, tak tam prostě muselo být něco zle ve tvé komunikaci se hrou, protože mnoho jiných lidí si to evidentně naopak užívá. Samozřejmě, to nemusí být tvoje chyba.
    A ani nesouhlasím s tím, že Bethesdí hry nic neslibují, zrovna Fallout 3 byl poměrně velký podvod, minimálně co se příběhu týče. Snažil se o rádoby dramatický osobní děj, který přitom měl takovou řadu logických kiksů, a Hollywoodský patos, až to bolelo.
  • Khanemis
    No to není, to ale nijak nesnižuje kvalitu studia. Navíc na druhou stranu to není o tom, že by dostávali do rukou nějaké budgetovky. Obsidian dostává obvykle k práci vytvoření pokračování pro AAA hru, kterou musí zvládnout v minimálním čase a obvykle i s technologií, se kterou ještě nikdy nepracoval. Myslím, že u většiny studií by byl zázrak, kdyby výsledkem byla byť jen slabá hra, ale hry od Obsidianu jsou poměrně kvalitní a třeba já osobně je považuji za rovné (KotOR2) nebo lepší (New Vegas) jak originály. Myslím, že svým způsobem je to naopak velmi dobrá vizitka, co se pracovitosti týmu týče, smůla je to jen v tom, že se dostali do škatulky firem závislých na práci jiných, přestože zaměstnávají jedny z nejkreativnějších mozků v byznysu.
  • Cahir
    Překonat hodně špatnou jedničku nebyl takový problém. To ale z dvojky nedělá výbornou hru.
  • Cahir
    MikeKing: Co to přesně znamená experimentovat s obsahem? V případě Planescapu a KOTORu to vidím, o tom žádná, v případě NWN2, AP, NV už tolik ne (OWB, LR byli vlmi zajímavé experimenty, otázka je jestli by obstály jako něco víc než DLC)...

    Já souhlasím s tím, že Obsidiani jsou schopni vyprodukovat hlubší a originálnější příběh, zatímco Bioware je lepší co se týče vyprávění příběhu. Vždycky jsem to takhle vnímal, první má velmi často nakročeno skoro k artu, druhé je poctivý Holywood na úrovni. Ale pořád úplně přesně nevím, co myslíš experimentováním...
  • zkuz si to zahrát s Restoration projectem.....to budeš mít pocit jako kdyby jsi hrál uplně jinou hru..... *14*
  • Jak u NWN1 tak u NWN2 jsou datadisky lepsi nez puvodni hra. navic NWN2 v zakladu je podstatne lepsi nez zakladni NWN1. Datadisk NWN2 mask of the betrayer je jedna z nejlepsich RPG her co vysla...samozrejme je to datadisk, takze kratsi nez takove BG2 ale pribeh je skvely.
  • cece...po tolika prispevcich se vlastne priznas, ze jsi ty hry nehral ?? a presvedcujes tady ostatni, ze se jedna o nekvalitni praci ?? To si delas prd..l !! Priste to prosim oznam na zacatku, abych zase ja neinvestoval cas do cteni tvych dlouhych, radoby zasvecenych prispevku. Dekuji
  • Hairy_Ass
    Právě že to, že se příběh KotOR2 tak odlišuje od SW zavedených struktur je to, co se mi tak líbilo. Žádný jednorozměrný zloun a Mirek Dušín jako hlavní hrdina.
  • Asi do toho vidíš líp co se týče Bioware no, ale docela pěkně to vystihl MikeKing :-)
    A btw taky díky za radu!!! :-)
  • Ked tak pozeram na priemerne hodnotenie hier od Obsidianu od uzivatelov na metacriticu, zda sa, ze nie je ani zdaleka jediny.
  • Asi tomu dam nekdy jeste sanci, jen na to uz neni tolik casu, kolik bych chtel :(
  • Osobne se mi NWN2 libil vic nez prvni dil, kde jsem se proste strasne nudil a tudiz to ani nedohral. Nevim co na tom vsichni maji, asi jen kvuli ten toolsetum a neoficialnim rozsirenim.. Mozna by to vylepsili datadisky, ale na ty uz sem chut nenasel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit