Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Khanemis
    To je tvůj názor, který ti neberu, ale nesouhlasím s ním. Ačkoliv Obsidian skutečně už nevytvořil žádnou tak skvělou hru jako kdysi Black Isle, tak stále má za sebou velmi kvalitní kousky a jde spíše o problém toho, že nemá takovou svobodu pro tvorbu jako měli kdysi pod Interplayem. KotOR2 byl skvělý, ačkoliv samozřejmě jednička byla lepší díky své originalitě (ale také na ní neměli autoři pouze zhruba rok k vývoji jako u dvojky, čímž se mimochodem opakovala historie Falloutu 2). A Fallout: New Vegas byl v rámci omezených možností enginu skvělou hrou, která konečně dala hráčům části nikdy nerealizovaného Van Burenu a narozdíl od Falloutu 3 měl konečně svět nějaký smysl a hlubší příběh. Alpha Protocol, jediná hra, co vím, kterou zatím Obsidian vytvářel sám za sebe, nebyl nijak úžasný, to uznávám, ale ani není divu, potřebovali by na to mnohem víc volnosti. Netvrdím, že Avellone a jeho parta jsou géniové, kteří na co sáhnou, to změní ve zlato, ale stále jsou to jedni z nejlepších vývojářů dnešní doby. "Na světě není člověk ten, který zavděčil by se lidem všem," což samozřejmě platí a každý má na svůj názor nárok. Přesto bych prosil o trochu smířlivější tón. Já osobně jim fandím a jestli budou pracovat s Fargem na Wastelandu 2, tak možná půjde o ultimátní hráčský zážitek...a možná ne. Na každý pád je to projekt hodný sledování:-)
  • MrSanta
    NWN přinesl skvělé nástroje pro modery a navíc perfektní multiplayer. Což mě osobně je putna. Originální SP kampaň je vůkol proklínána (nemohu soudit, zatím jsem jí nedokončil, ale těch cca 15 hodin co jsem to hrál bylo fajn). Datadisky jsou podle komunity velmi kvalitní.
  • Dneska ráno jsem shodou okolnosí zabrouzdal na kickstarter a pročetl jsem si všechny informace o Wastelandu 2 a rozhodl jsem se taky přišpět. Opruz bylo registrování na Amazone ale vydržel jsem a přispěl.
    Podle plánu to má vyjít někdy koncem příštího roku, bylo by to celkem nepříjemné pokud by se to protáhlo třeba ještě o další rok a tvůrci by žádali další peníze. Doufám, že jim ta hra půjde od ruky a za ty roky přemýšlení o pokračování Wastelandu nasbíraly mraky nápadů jak hru zvelebit. Fallout 1 a 2 byly pro mě srdcovky (jiné hry od tvůrců jsem nehrál) a Wasteland snad bude taky boží. Tyhle mass effecty lidi akorát otravují, už aby tu bylo zase tahový bojový systém uaááh *14*
  • MrSanta
    V tomto případě by měl Obsidian dodat jenom to co umí. O to co neumí se postará inXile.
    Každý ví, že Obsidian má skvělé nápady, které nedokáže dotáhnout do konce. Jestli to je chyba Obsidianu (neschopnost dodat produkt včas) nebo chyba vydavatele (vezmu co mají a šup s tím na trh, ať máme dukáty) je otázkou. Vydávat nedodělané a zabugované hry už tak nějak k Obsidianu patří...
  • Hairy_Ass
    Uff, koukám, že tobě Obsidian leží hodně v žaludku. *5*
  • tento príspevok nebude populárny, to viem už teraz, ale... kam sa to tí babráci zase se*ú? *16* Avellone s Urquhaartom neurobili dobrú hru od doby Icewind Dale II (aj tá bola len so-so). Som naozaj jediný, komu to vadí? NWN2 bol tragický, nudný, s ťažkopádnym enginom. KOTOR2 pripomínal fanúšikovský mod k jednotke. Alpha Fiasco. FNVegas - simulátor post-apokalyptického smetiara, zabíjanie času, ako všetky Bethesda hry, ale tie majú aspoň toľko slušnosti, že sa netvária ako niečo hlboké. Dungeon Siege X...? Zaregistroval vôbec niekto túto hru? Avellone žije zo slávy Planescapu už 11 rokov... Áno, Molyneux tiež kedysi býval herným bohom, ale dneska sa mu ľudia smejú a gúľajú očami pri vyslovení jeho mena... Avellone má talent na vytvorenie interakcie v parte, X miliónov vetvení questov, ale patrne sa nevie obklopiť kvalitnými ľuďmi. Jeho programátorský a designérsky tím sú na hranici kompetentnosti. *13* Koľko franchisov ešte budú musieť sprasiť, kým si svet neuvedomí, čo sú zač? Naozaj ich musí Tim Cain ťahať zo sračiek? Nestačilo by vymeniť 80% ľudí za ľubovoľných ukrajinských vývojárov? (Napriek uvedenému, na South Park RPG sa teším. Ale aj tak... gaaaaaaah!!)
  • Řekl bych, že je to prostě jen přechodná fáze k modelu, ve kterým by mohli jedinci opravdu investovat. Tedy třeba za 20000 dolarů by nedostali jen čestný místo v titulcích a ingame svatyni, ale nějakej drobnej finanční podíl z prodejů apod. Pokud vím, dosud tomu v US bránila legislativa, ale teď by se to mělo nějak měnit.
    http://mashable.com/2012/03/27/congress-approves-jobs-act/
  • Black_Hand
    kreia je vyjimecne dobra postava. byla tak dobra, ze zbytek vyzvedla jen tak nad jednicku, ani se moc nemusela snazit.
  • 13_11
    Je třeba zmínit, že přispěním získává hráč automaticky kopii hry – už si ji nemusí kupovat.
  • Že by se blížila doba, kdy se nebudou hry kupovat, ale přispívat na jejich vývoj? Neplatit jaksi post mortem, ale dopředu? Těžko říct, stojí to za vyzkoušení, ale v momentě, kdy se přispěje tam 3M na hru, která bude stát ale za velké h nic, tak pak asi nadšení dost vyprchá. Mimochodem, už vidím na Live a PSN odkazy na hry, které si nekoupíte, ale přispějete na jejich vývoj.
  • Ono se to nadšení asi trochu zklidní, až vyjdou první velký průměrný/podprůměrný tituly financovaný kickstarterem. A to nechci vidět ten hejt, kterej bude ještě masivnější než u titulů financovanejch publisherama.:)
  • NWN2 jsem nehrál, ale minimálně KotOR 2 je i přes technický problémy někde úplně jinde než biowarovská jednička.
  • U Kotor 2 se projevilo predcasny vydani na vanoce, tam to holt nezvladli vcas. NWN 2.. no zabugovany to bylo hodne... ale po strance pribehu, dialogu atd se NWN1 mohlo jit vycpat. Osobne nechapu co vsichni na NWN1 vidi, ja se u toho docela dost nudil. Mozna by to vylepsili datadisky, ale na ty uz sem opravdu chut nemel.
  • 13_11
    Kudy chodím, tudy hlásám: „Musíme nastřádat aspoň ty 3 mega!“ To byly totiž ve své době produkční náklady na první dva Fallouty.
  • Hairy_Ass
    Třeba příběh se líbil víc u KotOR 2 než u jedničky. NWN2 jsem nehrál, a Fallout NV je jasně lepší než Fallout 3.
  • Black_Hand
    hmmm, vsimli jste si jak najednou zacala prislibena castka na kickstarteru rust? :)
  • Kr.Pa
    Obsidian má neuvěřitelnou databázi různých nástrojů pro tvorbu příběhu, dialogů a designu, pomocí kterých vytvořil takové hity jako Neverwinter Nights 2, Star Wars: Knights of the Old Republic II a samozřejmě Fallout: New Vegas

    a já myslel, ze NWN1 a KOTOR 1 byly pecky a tohle jen horší díly ...
  • Hairy_Ass
    Zní to až příliš krásně, než aby to mohla být pravda. *4*
  • Cele mi to pripomina odboj elitnich vyvojaru proti soucasnemu trendu, proti byrokratickym velkospolecnostem, ktere vidi pouze tabulky a z hracu maji pouze dojne kravy.
    Vypada to jako ten nejklisovitejsi happyending, ktery kazdemu fandovi vzene slzy do oci - vznik nove ery, kdy se hry stanou opet umeleckymi skvosty tvorene laskou a nadsenim. Skupina lidi opousti sve hamizne chlebodarce, zakladaji nezavisle studio s touhou tvorit hry po svem, s nabytymi zkusenostmi a za spoluprace vernych fandu ozivuji legendy z dob minulych a zaroven vdechuji zivot tem zcela novym.
    Zachrana PC sceny se blizi
    *3*
  • Jinač bych to nazval takovým obrozením PC her. Jejdásek už připravuje stoličku a provaz *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit