Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KingOfWorms
    Ja cca pred tejdnem znovu-rozehrál Skyrim asi po 2 letech. Legendary verze 1.9.xxx unofficial patche a asi 30 zásadních (pro mě) modů /textury, počasí, armory, zbraně, moby, společníky, zvuky, HUD/UI, killmoves, optimalizace atd/. No... nechápu jak to muže tak dobře vypadat a bezchybně fungovat. Na mym 3 roky starym PC to jede 60FPS a vypadá to líp než jakýkoli jiný RPG. A jak se to hraje? Tejden mě nikdo neviděl....

    A tak si řikám, může tohle vůbec W3 trumfnout nebo se tomu vyrovnat? W3 má bejt open world a tim vstupuje do Arény (jak příhodné) s TES a at se to někomu líbí nebo ne, tyhle hry se budou srovnávat..

    Podle mě na Skyrim - tak jak je ted - to mít prakticky nemůže. Ale jestli na hře budou autoři i dál makat a bude možnost modů, tak možná, doufejme. Dobrých vekých RPG není nikdy dost...
    • TheGGG
      pochybuju, že nějaký mod dokáže napravit otřesné animace dělané bez motion capture, šílený soubojový systém a fakt, že ve hře nejsou žádné pořádné cutsceny.
      • se vším souhlasím, až na toho posledniho... ten je nějakej,,, no radši nic..
    • Ronox
      Bohudík každá hra exceluje v něčem jiným. Skyrim exceluje v tom open-world zážitku a v celkovém vyblbnutí se uvnitř toho světa. W3 u mě zatím exceluje v příbězích vedlejších úkolů, lepšíma dialogama a celkovým "lore" jež těží, jak z minulých her, tak i knih.
    • Magister_Peditum
      No, srovnávat hru, na kterou museli vydat tunu patchů a modifikací s ještě ani ne vydanou hrou, to chce odvahu. *15*
    • Právě mody budou byli u jedničky i dvojky a autoři na tom budou makat stejně jako makali na jedničce i dvojce ale prostě nemůžeš srovnávat vanila zaklínače s několikrtá opatchovaným mohutně zmodovaným skyrimem, vezmi si kdybys srovnal vanila skyrim a vanila zaklínače tak zaklínač vyhraje na plné čáře, graficky příběhově animacema vším a věc že potřebuješ 30 různejch modů jen aby ti hra přišla skutečně hratelná taky o ní něco vypovídá, u zaklínače možná došlo k downgradu a možná tam bude pár chybek ale tak jak vypadá ted předčil skyrim alespon pro mě uplně ve všem a kdyby tu nebyla ta obří modderská komunita tak by skyrim už dávno zašel protože kdo dneska hraje skyrim bez jedinýho modu no nikdy proč? protože ve vanile to stojí za prd.
  • Nevíte už někdo:
    1. Zda si člověk bude moci ukládat bezpečně své věci do nějakého domu/truhly? Jsem zvyklí brát skoro všechno :-D (vím, že na koni bude také místo na věci)
    2. Zda půjde také skoro všechno prodat? Jako třeba talíř za 2 zlatky, jablko za 0,5 apod.?
    3. Zda bude důležité spát či to nebude vůbec třeba klidně?
    4. K čemu je každý ze dvou mečů na zádech lepší?
    5. Půjde sejvovat kdekoliv a kdykoliv? Tedy zda tam nejsou jen checkpointy...
    Hra bude rozsáhlá na to si vše zvyknout, naučit, tak jen že by se člověk něco už dozvěděl předem ;-)
    • 1.Ano
      2.Ne
      3.Ne
      4.Obyčejný (na lidi) Stříbrný (na monstra)
      5.Pokud nebudeš v souboji tak ano
  • Na hru se těším, jen nevím kdy na ni najdu čas. Teprvé doháním Pillars of Eternity a Dragon Age jsem ještě nehrál. Zahraniční recenze jsou taky vesměs pozitivní. Příběh je o tom, že Ciri je Zřídlo a umí se teleportovat mezi světy a Divoký hon jsou nějaké potvory z jiného světa/dimenze, které chtějí využít jejích schopností k invazi do těch dalších světů (ti co četli Ságu o zaklínači tak vědí, že Ciri se teleportovala někam do světa krále Artuše). Co mne za Witcherovi 3 překvapuje je to, jak malou část celkového světa mapa Witchera 3 zabírá
    http://i94.photobucket.com/albums/l115/JayShadow/witchermap_zps8da71ad6.jpg
    • Děláš ostudu jménu
    • Magister_Peditum
      Zvláštní. Vydáváš se za znalce knih a přitom nevíš, kdo jsou ti hoši z Divokého honu? *15*
    • Pokud základní rámec příběhu neznáš, tak se nesnaž spoilovat to málo co znáš. "Potvory z jiného světa" *1* Jo, docela humanoidní potvory.
  • Ach jo, tohle je pěkně debilní článek. "Pan zaklínač nepotřeboval slyšet nic dalšího, prachy se vždycky hodí. Když po několika minutách v sedle dorazil na místo a vešel na dvůr, do čenichu jej praštila nastražená past s bodáky. Tohle není práce netvorů, pomyslel si." To si ze mě děláš p*del? :D Prosím vrať se do toho nemilého světa. Já tě s radostí omluvím. Přeju hodně bříz, borovic a srnek. A když už tam na tebe čeká tolik lidí, tak tam s nimi zůstaň a přestaň psát podobný h*vna.

    Díky moc
    • Blue.Shark
      Pro článek, jehož obsahem je: "Je to docela dobrý!" bych doporučil zajít někam jinam. Třeba na stránky Teletubbies.
    • milos.bohonek
      Čoveče tomu moc nerozumím.
  • Nevím ale už se začínám trochu bát, až moc hypování a taky mám pocit že zaklínač byl dělaný prímárně na konzole "čest" konzolistům,,, ale raději jsem zrušil před objednávku,,,
    • Jaký je v současnosti rozdíl mezi hrou na konzole a na PC?

      Vše běží na stejném hardware (narozdíl třeba od PS3, která měla jinou architekturu).
      Výkonově není momentálně velký rozdíl, takže nehrozí, že hra bude na PC vypadat hnusně (jako tomu bývalo u portů z konzolí v době těsně před příchodem nový konzolí).

      Tak snad jedině může být malý problém s tím, že na konzolích se hraje na Gamepadech.
      V dnešní době ale stejně není moc her, které by vyžadovaly 20 a více ovládacích tlačítek (gamepad jich má omezené množství) a případně přemapovat klávesy není problém.
    • Správně kolego, a teď si to pro jistotu stáhněte, aby jste viděl, zda to za to koupení vůbec stojí .... :D :D :D nezapomeňte se sem pak vrátit a brblat, že další z velkých konzolových exkluzivit už na pc nezavítá
    • nightborne
      Jediná správná reakce na veskrze pozitivní preview!
  • Lukass
    Me ta hra nechava naprosto chladnym, jeste ju nemam ani stahlou, jednoduse proto ze na mym PC ted vladne Project Cars, a druha vec je ze polaci me hru pekne znechutili. Jenom si vsechny ty lzi shrnme.
    E
    Hra neprodelala downgrade(tomu se nezbyva nez smat.)
    Hra je primarne vyvijena na PC( dalsi blabol)
    System soboju ma byt cele prekopane, ale zase to neni pravda.

    To sou jen ty nejzasadnejsi lzi
    kdovi kolik jich jeste vyleze na povrch az hru dostanou k vyzkouseni hraci.
    Za sebe rikam ze tohle proste zatim hrat nehodlam, a podporovat tak lhani vyvojaru.
    Pockam na poradny mody a pak se do hry pustim.
    • TheGGG
      eště, že jsi nám to řekl *7*
    • Nechci ti kazit tvůj názor, ale nechápu, kde jsi přišel na to co píšeš.
      1) hra prodělala downgrade.
      Chápu, že je těžké přemýšlet hlavou a proto ti pomohu.
      Toto je Xbox verze. Vzhledem k parametrům konzole je jasné, že grafika nebudu vypadat tak, jako na max detaily na PC, které nám předpokládám byly prezentovány v ukázkách. Až uvidíme verzi pro PC, tak můžeme mluvit o tom, jak se grafika liší od té slibované před vydáním.

      2) Toto momentálně nehraje moc roli, jelikož PS4 i Xbox jsou momentálně vlastně také PC, co se hardware týče. Jediný rozdíl je tedy jen v ovládání (gamepady vs klávesnice) a hra musí byt schopna běžet i výkonu s kterým konzole disponují (což momentálně není problém, ale na starých konzolích to snižovalo graf. kvalitu).
      Jinak pokud dnes někdo řekne, že dělá AAA titul primárně pro PC, tak to neznamená, že nevyjde na konzolích (to by byla ekonomická sebevražda), ale hra je vyvíjena pro PC a verze pro konzole je pro ně upravena. Tzn je tomu přesně naopak než když hra je vypuštěna na konzole a poté proveden port.

      3) Ty jsi tu hru hrál? Jak poznáš jaký je systém soubojů. Geralt tam skáče a seká mečem. Jasně, ale to bude dělat vždy. Otázka je jak se to ovládá. A to já z gameplaye nepoznám.
      Takže pokud tu jsou nějaké bláboly, tak jsou to primárně tvoje názory.
    • Myslím, že tě chladným rozhodně nenechává, jinak by jsi na její konto neměl potřebu stále reagovat.
  • Zajímalo by mě, proč nikde v žádným videu ani článku není byť i drobná zmínka o tom, jak funguje či vypadá skilltree, popř. jak to bude s max levelem (skiltree http://i.ytimg.com/vi/f1UPuApM9eQ/maxresdefault.jpg )
    Obávam se, že max level bude stejná prasárna jak ve dvojce, kde jste max levelu dosáhli v půlce hry (tam aspoň šel max level posunout modem z 35 na 70).
    Podle XP z vlků a počtu questů (vsadím se, že 2XP jsou proto, že vlci jsou slabí, jako když jste v jedničce dostávali 1XP za utopence X levelů pod váma). to vidim na level cap minimálně 60. Pokud to bude míň, tak potenciál hry bude pokulhávat (něco málo k levelům http://wccftech.com/witcher-3-wild-hunt-tons-gameplay-information-revealed/ )
    Skyrim byl možná menší, ale žádný limit levelů neexistoval *1*
    • 60. Questy jedou do 50lvl. To aby hrac co stravi vic v endgame mel vyhodu do DLC.
    • nightborne
      po editu: hah... tak dejme tomu. Paradoxní je, že jelikož jsem se vystavoval informačnímu embargu, abych se nepřipravil o překvapení, až teď jsem zjistil, že se podíváme do Oxenfurtu... ha, a mám radost, ty pasáže o univerzitních studentech utíkajících na zálety do nočního města mě v sáze bůhvíproč strašně bavily =).
    • Nevím, jak chápat tuto větu: "Skyrim byl možná menší, ale žádný limit levelů neexistoval."

      Byl tam level cap jak pro hráče, tak pro NPC a moby.

      U takhle příběhových her mi moc o expy, levely atd. nejde. Jde mi o příběh a jeho správné dávkování. Skyrim byl přecijenom dost open world hra s principem dělej, co chceš.. nic tě nikam nežene. Počítám, že u Zaklínače to bude jiné, což mi nevadí.
      • S posledním patchem přibyla možnost resetovat skilly po dosažení levelu 100, díky čemuž bylo možné expit odznova, a level postavy tak nebyl nijak omezen.
    • nightborne
      Neexistoval až v legendary edici, nutno dodat. Ale taky by mě docela zajímalo, jak je to s talentama/perkama/skillama/traitama v zaklínačovi =).
  • Rozdíly mezi PS4 a PC - konzole není pořád PC
    AMD Jaguar custom series 8 jáder/8 vláken(hrubý výkon 12jádrového procesoru) – upraven inženýry Sony /o 34%výkonnější než procesor Intel Core i7 4790S (propojen s GPU,tudíž výkon GPU je až o 45% vyšší). GPU:AMD Custom Series 1900MB 800MHz 1180 (upraven inženýry Sony) stream procesorů a 21 výpočetných jednotek)(O 21%silnější než RADEON 7870) RAM:8GB GDDR5 5500MHz/propustnost 176GB za sec.(pozor!!!veškerá paměť je spojená s GPU,takže dokáže zvýšit výkon GPU až o 210%). Ve výsledku je GPU na výkonu 3x Radeon 7870 series. A pokud existuje člověk, který má PC na úrovni: i7(přetaktované), 8GB Ram DDR3 2400MHz GPU:3x Radeon 7870-či 2x Radeon 7970). Tak pořád bude mít pomalejší ram,jelikož nejvýkonnější PC ram běží na 2400MHz s propustností 48Gb za sec.,což znamená že je pořád 4-5xslabší než PS4.
    Čím se liší PS4 oproti PC: Lepší filtrování textur,PS4 verze nabídne pokrokové filtrování 64x!!!!!na PC je maximálně 32x.Jediné v čem je PS4 verze horší,tak to je AA kde jede na PS4 na 6x,za to na PC na 8x.Ale AA nahrazuje extrémně detailní vyhlazování a filtrování textur.
    • Nojo pc ckari to hold proste nepochopi.Tu sviznost gddr5 pameti propojenych s cpu a gpu dohromady.A operacni system k tomu prispusobeny.pc ckari silny processor,pomala ddr3 ram,rychla gddr5 v grafice,debilni op.na praci a ne na hry,ktery pulku kompu brzdi jak prase.Za vse muzou konzole.
    • Kr.Pa
      po "dokáže zvýšit výkon GPU až o 210%" sem prestal cist *1*
      • Jo jsi pc ckar,konzolovi archytekture vubec nerozumis.Jako ted u pc zacinaji v direct x12 pouzivat grafiku na zakladni desce + graficka karta.Pritom grafika na zakladni desce byla vzdy vypla.
    • Nejsi náhodou jeden z těch šmejdů co okrádají lidi?
      Ti taky takto obkecávají.
    • maros.goc
      ano a aj preto framerate Witcher 3 na PS4 klesá až pod 20, preto má takú slabú dohľadnosť, slabé tieňe a textúry v nižšom rozlíšení ....:D :D :D
      • To nebude ps4 ale tim ze placi neumej znicim jinym nez z pc.Vzdy to bude na jinych firmach,co ps4 dokaze.Az vyjde to rpg od tvurcu killzone,tak si cvrknes.
    • *1* *1* *1* *1* *6* *7* A ted tu o karkulce.
    • Hownovy kompot ty v mozku ,usporadat si musis. Ty sve lzi uverit nesmis. *2*
      • Postav solidni sestavu pro masi,a taky bude stat 15tis,a ne 26tis.
    • A co takhle kupecké počty, chlapče?
  • Pro skalní fanoušky určitě tupá otázka, ale třeba mě někdo odpoví :D jak to teda bude, když jsem předešlé díly nehrál a hra se nemá čeho chytit ?? Bude tam prostě poskládanej příběh bajvočko pro všechny stejně co předešlé díly nehrály ??
    • Doporučuji se podívat na tyhle 2 videa https://www.youtube.com/playlist?list=PLykx3Bb5fuLB3NtOJydNlgoTx33Xe79D4 na shrnutí předchozího příběhu a pak na začátku 3 až se tě budou ptát, jak jsi se zachoval, tak na základě těch videí podle nejlepšího svědomí navol svá rozhodnutí ;)
    • nightborne
      Mhm, když nebudeš importovat save, hra si prostě sama vybere, jak se Geralt v předchozích dílech choval, aby se jí to hodilo do krámu. Řekl bych.
      • pro ps4 hráče a ty co nemají savy je tam někdy krátce po začátku hry něco jako výslech kde se vás ptají na důležitá rozhodnutí z předchozích dílů,takže pro ty co nehráli předchozí díly doporučuju podívat se na rekapitulační videa na youtube (na ty s několika možnými scénáři podle rozhodnutí)
        • nightborne
          Ještě lepší =)! Trochu sem se totiž bál, bůh ví, jestli vůbec někde mám sejvy z dvojky =/.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit