Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hnisavec
    PC komunite nikdy človek nevyhovie...downgrejdneš je zle....vydáš dačo ako Crysis a PCčkári kúpia prvé 2 týždne 60tisíc kusov a po rokoch v zlavách cez výpredaje za 1 dolár naškrabú chudáci vývojari horkoťažko milión. Alebo GTA IV a všetky diskusie boli zas...plnené kriklúnmi čo im to lagovalo a nešlo na lacných skladačkách z Tesca a Sharku.
    • Preco nespominas GTA V, co vypada o dost lepsie ako IV a frci to podstatne lepsie?
    • Presne tak sk. *14*
  • Ja bych nerejpal,kdyby to nesvadeli na konzole,pc hry vzdy vypadali tak jakou sestavu mas,a to ti udavaj vyvojari a ne konzole.Jako ja konzolista muzu za to ze nekdo ma gtx660 a nekdo gtx960,me to vyvojar na krabicce od hry neudava.
  • Tak tady se normalni recenze nedockame, kdyz si autor pochvaluje plac znasilnenych zen.
    • Myslím že tím recenzent chtěl přiblížit do jakých podrobností se autoři piplali se světem a jaká atmosféra na nás bude dýchat. Je to surový nelítostný svět a takový ho chci mít ( minimálně v Zaklínači )
      • nightborne
        Samozřejmě, Miloš si pochvaloval syrovost a naturalismus herního světa, který tak odpovídá knižní předloze - a příspěvek nahoře byl, vzhledem ke jménu pisatele, recesí, která se minula účinkem na již osm lidí, zdá se =).
        • milos.bohonek
          Přesně tak. Ale na chvilku jsem ztuhl, že jsem se právě v něčích očích odkopal jako fanoušek vzlykání znásilňovaných žen... ehm.
          • Ještě aby se to tak dozvěděl Polygon!
    • Thorar
      Tak trošku Conan styl.
    • nightborne
      Myslíš, že tvou recesi někdo rozezná =)?
  • Aky zmsel ma čitať niekolko rokov klamstva o Zaklinačovi ked nakoniec je všetko inak...zasadne nečitam...až recenzia, no a to som zvedavy pani ako sa vyfarbite...
  • Premyslel nekdo jestli co je ta za monstrum v tom traileru?

    To asi nebyla normalní Bruxa ne? Neco jako Regis:
    • jakubc
      Lidi píšou že buď Bruxa nebo Alp
  • Keyz
    Chtělo by to větší a podrobnější info (obrázky, video) o technické kvalitě když se to již probírá.
    Autor ani nenapsal na čem a jak to jede! To je dost zásadní....

    Jinak jak to je s importem savů? Jaký to má vliv? Je rozdíl zda importuji save anebo si to navolím ze začátku W3? Tohle lze lehce zkusit.. To je samej pocit a nic co by pomohlo lidem! Tohle přeci zjistím během pár minut....

    Snad si příště někdo dá tu "práci" a udělá to poctivě aby bylo jasno.... Pocity mě nezajímají, mě zajímá jako to je.
    Zase + za popis boje a toho, že to není lehké ve srovnání s W2 na temnou obtížnost. To potěší.
    • Boha jeho ty jsi ale mamlas. Pokud chceš detailní informace, tak si počkej na recenzi.

      Co se týče železa, tak autor jasně řekl, že hraje na X-boxu.
      Takže pro tvojí informaci. Pokud máš X-box one, tak ti to také pojede :))

      Co se týče saves, tak na PS4 je s během příprav na setkání s Emhyrem veden rozhovor, tak jakožto Geralt popisuješ co se ve dvojce událo (zda jsi se přidal k Iorvethovi, zda jsi zabil na konci Letha atd.).
      U X box verze to asi bude podobné. Přeci jen by mohl být s přesouváním saves mezi novými a starými konzolemi problém.
      • Keyz
        To vím. Nenapsal jsi nic nového. A již jsem psal. Nepíše se to v tagu, že to je pro konzole a četl jsem co jsem chtěl. Proto jsem to přehlédl. Děláš z toho nevím co.

        Ale proč se recenzuje konzolová verze, když hru máš na každé platformě a na PC můžeš hodnotit další věci, to je k nepochopení...
        • Protože konzolové verze jsou přístupné dřív, než verze na PC. Ta vyjde oficiálně až 19.5.
          Příště čti článek celý a zkus u toho trochu myslet, at tu pak nejsi za troubu.....
          • Keyz
            To jsi chytrý jak rádio. Najednou *15*

            Prej za troubu...To bych ale nesměl napsal, proč jsem si toho prvně nevšiml. Ale to jsi jaksi nečetl anebo je podle tebe trouba každý, kdo nedělá věci na 100% a udělá "chybu" kterou poté přizná. To je také možný styl myšlení (dost elitářského).

            Jinak jak jsem psal. Je to o dohodě. Někdy má PC verzí dříve nějaký web a zde lidi mají PC verzi dříve. Někteří ano. Jsou z toho rozbory na webu a tak dále... Tedy nemáš pravdu, že PC verze bude pro všechny 19.5. Již je pro někoho. Viz texty o kde se srovnává vzhled na různé nastavení atd.

            Games to nemám. To je celé.
            • "To jsi chytrý jak rádio"

              Zato ty seš úplně blbej. *6*
        • jakubc
          Já myslím, že PC verze standardně ještě přístupná není, ne? A jestli se CD Projekt rozhodl třeba rozesílat konzolovky na review, tak s tím Games moc neudělají.
          • Keyz
            To je o dohodě.
            Jestli to nemají tak to nemají.... Není přeci problém počkat na vydání a věci které jsou stejné napsat do recenze pro PC. To je naprosto jedno. Questy jsou stejné.... Ale poté budeš mít verzi, kde se lze rozepsat více a tak dále. Jestli někdo napíše něco o questech z konzolí, tak může ctc+v do PC verze, to je prostě stejný.


            O tom to je. Když máš jednu hru na vše, je nejlepší řešit tu hru tam, kde je toho možné nejvíce aby jsi lidem co nejlépe poradil. Na konzoli si čtenář vynechá info o HW, to mu je to fuk ale PC hráč to možná přečte a něco dalšího se dozví.
    • jakubc
      Proč si stěžuješ, o čem je článek, když jsi ho ani pořádně nepřečetl? Hraje to na konzoli, PC verzi dostane do ruky někdo jiný pokud vím a dojmy budou později, po vydání. Takže vše co popisuješ, je totálně mimo.
      • Keyz
        Četl jsem určité části a v horní straně není psáno, že to je na konzole. Aby to bylo ihned jasné. Jako se to píše v tagu pro recenze.

        Jestli to je na konzole tak to znamená co? Recenze bude z konzolí a tedy se zcela vyhodí ta technická stránka?
        • Zkus si ten článek přečíst. *5*
          • Keyz
            Tvl jestli to je pro konzole, tak to je jedno když to tam je vše stejné a save tam není možné importovat jako na PC *15*

            "Už to tu bylo i dřív ve článku - recenze bude z Xbox One verze, později ale bude i nějaké shrnutí"
            Tak to je značně zoufalé....
            • jakubc
              Nakonec ses k tomu dobral, ale že to trvalo. :-D

              Už to tu bylo i dřív ve článku - recenze bude z Xbox One verze, později ale bude i nějaké shrnutí z PC verze.
  • Mi se fakt nechce věřit, že je to tak dobré...
    Srry...
    • Keyz
      Podle polských to vypadá jinak i na boj si stěžují a to jsou domovské recenze kde to sledují jako zde KC:D... No, uvidíme po vydání.

      To budou testy hry, a více recenzí které to nemají předem...
      • Boje mě ani tak nezajímají, zato ty questy a struktura vyprávění, to mě zajímá víc - a tady zkrátka nevěřím tomu, že je to tak nadupané...
        • Keyz
          O tom se zde píše. A co jsem četl nejsou tam komicky generické jako u DA... Jasně, máš opakují se zakázky na potvory ale ne styl DA...Toho bych se nebál.

          Najdu papír a hle! Quest. Něco udělám a hle! Konec questu...(a to se opakuje často aby někdo nenarážel na právě dané jednoduché zakázky z Witchera, které ale sedí do lokace a NPC o tom kecají...)
          Stejně, na super tajný quest o vyskočení na šutru asi nic nemá.
  • Caincz
    Moje krátký video z hraní, nic extra, jen zachycení nahrávacích časů, interface a rozhovorů. Plus jízda na koni, i když jezdim jako tatar, z nějakýho důvodu se kůň chvílema ovládá prapodivně :)

    https://www.youtube.com/watch?v=Sxw3RYZ4PnE
  • Tak ja nevim jak to s tou "otevrenou" mapou teda je.. :D

    Neco ve smyslu toho, co pise Milos, tusim pred par mesici rikali sami autori, ale potom to zas popiraly nasledny videa, screeny mapy, apod.
    Tam se zas mluvilo o snad jeste vetsim Skyrimu.

    Da se teda kazda (nebo aspon nektera) z tech hlavnich map rozlohou srovnat s Elder Scrolls?
    Hadam teda, ze ta levelova bariera stejne zabije jakejkoli pocit volnosti :/
    Tohohle se dost bojim, ale i kdyby, verim ze to ta hra bohate vynahradi pribehem.
    Oboji asi vazne mit nelze
    • Naopak, level scaling ten pocit volnosti degraduje. Zkus si zahrát Gothic a pochopíš.
      • nightborne
        Zas na druhou stranu musím říct, že když jsem se dočetl o nepřítomnosti scalingu v zaklínači, zaradoval jsem se snad nejvíc. Vždycky si totiž musím vzpomenout například na Oblivion, kdy pak na vysokém levelu potkával hráč v lese lapky v ebonitový zbroji, která měla sama o sobě hodnotu menšího města, jenž ale stále měli potřebu přepadávat pocestné a obrat je o kus chleba.
        • No právě. Level scaling je mor, který z logického otevřeného světa, kde logicky začátečník nemůže kam chce dělá bramboračku. Rozmixovanou a ohřátou v mikrovlnce.
          • Je to celková otázka herního designu. V Elder Scrolls máš 200 dungeonů - kdyby měl hráč mezi nimi hledat těch 10, co je pro jeho level, tak by to asi moc velká zábava nebyla. Level scaling je podle mě dobré řešení (s rozumem - viz banditi v ebony zbrojích).

            Myslím, že rozlohu Elder Scrolls v tomto smyslu Zaklínač mít nebude (200 dungeonů), a pokud se podaří svět vybudovat podobně, jako v Gothicu, bude to taky super.

            Průšvih je, když se celý svět zalidní slabými protivníky kolem "levelu 5", aby hráč ze začátku dostával na budku, a po pár hodinách mohl jít celkem kamkoliv. To bylo třeba v Risenu 3 a to je nuda.
            • Viz tunak, v normalne navrzenym svete se muzes volne pohybovat v ramci "bezpecnych" cest, ale pokud bude nekdo hledat manika na zabiti draka, tak to urcite nezada moulovi v rezaty zbroji se zlomenym mecem. A kdyz se vydas kam bys nemel, tak proste umres, a to je presne to, co ma ve hrach byt.
            • 200 stejných dungeonů. (A možná pět výjimečných.) Mám rád TES hry (některé), ale taky vidím, že kvantita v tomto případě kvalitu nejen nenahradí, ale ubíjí ji. Nicméně to je jiná debata, které sem asi nepatří. *4*

              Ono to nefunguje tak že necháš hráče hledat mezi 200 dungeony deset přístupných. Na prvním levelu ostatně nemá v Elder Scrolls hrách tak jako tak v dungeonech co dělat. Dungeony musí být za odměnu. A svět musí být logický. Poblíž měst jako Whiterun a Riften nebo Balmora a Vivec, okolo frekventovaných obchodních cest těžko můžeš čekat kvanta těžkých dungeonů a rejdiště nebezpečných monster. A zadavatelé questů které tě zavedou do těžkých dungeonů obvykle nehledají začátečníka...

              Myslím, že téměř ideálně navržený open world titul se jmenoval Baldur's Gate.*3* (Samozřejmě první díl.)
            • nightborne
              Tak jistě, ale osobně by mi například sedělo víc, kdyby byly ve Skyrimu apod. v okolí začáteční lokace nebo města dungeony pro nižší levely, v mrazivých pustinách nebo dračích píscích pak pro endgame postavy, a podobně. Prostě pojmout to teritoriálně =).
  • Díky za ten obří spoiler hned v prvním odstavci. *16* *16* *16*
    • jakubc
      Jako kdyby se nedalo čekat, že ho potkáš, když/jestli jsi ho nechal ve dvojce žít...
      • Takže mi Miloš musel vyspoilovat i jak ho přesně potkám, že ano. *7*
        • jakubc
          Tak ale to už není obří spoiler, spíš takovej drobnej. :-D Stejně neznáš souvislosti toho setkání a celý ten quest, co následuje. :-)
    • počkej až se dozvíš že geralt zemre

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit